Şimdi Ara

Google Pixel sorunları bitmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Google’ın bu yıl Nexus programının yerine başlattığı ve üretimde daha fazla ağırlığını koyduğu Pixel akıllı telefon serisinde sorunlar bitmiyor. Ekran ve ses problemlerinden sonra şimdi de kendi kendine kapanma sorunları baş gösterdi.

Sorun Üstüne Sorun

Sosyal ağ platformlarında kullanıcıların paylaştıkları şikayetlere göre Pixel telefonlar yüzde 25-35 arası batarya seviyesindeyken aniden kapanıyor. Üstelik herhangi bir yoğun yük altında olmadan. Bunun bir kaç günde bir tekrarlandığı da ifade ediliyor. Kullanıcılar Google’ın ilgisizliğinden şikayetçi.

Sorun telefonun bataryasından kaynaklanmış gibi görünüyor. İlk etapta Google sorunu yazılım güncellemesi ile çözmeyi deneyecektir. Eğer bu hatayı yaşayan kullanıcı sayısı oldukça fazlaysa bir değişim programı da gerekebilir. Apple’ın yakın zamanda iPhone 6S için böyle bir program başlattığı biliniyor.

Ayrıca Bkz.Huawei 140 milyon akıllı telefon sattı

Google’ın fiyatı ile önceki modellerinden ayrılan ve üzerinde daha hassas durduğu Pixel telefonların iyi bir gelir bırakması bekleniyor. Hatta Google’ın şimdiye kadar en iyi satan akıllı telefonları olacağı da düşünülüyor. Bu bakımdan kısa bir süre içerisinde firmadan resmi bir açıklama gelecektir. 

• Allah iphone'a zeval vermesin by e71...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • iPhone 7 Plus 3799 TL
    iPad Pro 2949 TL
    Ekrem'in mutluluğu... Paha biçilemez

• Klasik Ekrem71 naber

• Google pismanliktir.

• ne bataryaymış arkadaş..

• Apple sana maaş mı veriyor Ekrem ? Her haberde Apple kullanıyorsun hayırdır ?

• Google apple ile aynı fiyattan satışa sundu cihazlarını.
    gel gelelim ki iphone geekbench tek çekirdek performansı 3450.

bence daha makul fiyattan satışa sunulmalıydı tr de bile pixel xl yurtdışından gelmesine rağmen fahiş fiyatlarda satılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: IceRulez

Google apple ile aynı fiyattan satışa sundu cihazlarını.

bence daha makul fiyattan satışa sunulmalıydı tr de bile pixel xl yurtdışından gelmesine rağmen fahiş fiyatlarda satılıyor.

iOS tek Android çok çekirdek üzerine yazılmış bir işletim sistemidir.

Yani Android telefonlarda tek çekirdek performansı ne kadar iyi olursa olsun sistem çok çekirdek üzerine yazılıp o şekilde çalıştığı için verim alamazsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bendek Pixel degil Pixel XL 128 GB modeli . Haberdeki olay Hindistan dan satin alinmis en alt model Pixel . Yazilimsal da olabilir .

Sonucta sorunsuz kullanicilar da var benim gibi .

Ekrem bir turlu inatla objektif bir baslik atmasini bilmiyor .

Amaci siteye reklam geliri kazandirmak anlasilan ...

• Google fanları hemen başlamış apple düşmanlığı yaparak Google'ı kayırma çabasına.. ;)
  • O degilde basligi gorunce direk tanidim yazari, harbiden marka oldunuz ekrem bey.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hawk58Offi

quote:

Yani Android telefonlarda tek çekirdek performansı ne kadar iyi olursa olsun sistem çok çekirdek üzerine yazılıp o şekilde çalıştığı için verim alamazsınız.

zannetmiyorum. a10 fusion işlemcisini koy bakalım androide neler oluyor.

kaldıki çok çekirdek performansı da çok iyi değil.

android iş görür performans sunuyor her zaman şu anda xperia xz kullanıyorum.

ama iphone 7 ye geçildiği zaman performansı hissediyorsun hocam.

• kabul edin beyler pixel gogılın epıl özentisi çıkışı onuda yüzüne gözüne bulaştırdı

kamerası dışında beş para etmez bi cihaz

istedikleri rakam çok saçma

be goıl sen kimsin apple olmak kim

devam et nexus cihazlarla sen

• Bu yıl problemsiz telefon görmek kısmet olmadı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hawk58Offi

quote:

zannetmiyorum. a10 fusion işlemcisini koy bakalım androide neler oluyor.

kaldıki çok çekirdek performansı da çok iyi değil.

android iş görür performans sunuyor her zaman şu anda xperia xz kullanıyorum.

ama iphone 7 ye geçildiği zaman performansı hissediyorsun hocam.

Saf Android veya saf Android'e yakın bir romda SD820'li cihazda ve iPhone 7'de çok çekirdek performansını karşılaştırınca Android'in daha iyi çalıştığını görürsünüz. Örneğin : multitasking.

Üstelik A10'un çok çekirdek performansı SD820'den daha iyi.

Örnek :https://m.youtube.com/watch?v=MzbjgNZ969Y 6S her koşulda daha iyi donanıma sahipken multitasking ( çok çekirdeğin öne çıktığı zaman ) olarak Nexus 4'ten daha kötü. Çünkü iOS tek çekirdek üzerine yazılı. Android çok çekirdek üzerine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hawk58Offi -- 30 Aralık 2016; 20:52:32 >

• Pixel'i zaten normalde de beğenmedim sabun gibi tasarımı var.

• Ya adamlar sırf iphone övmek için halen çıkmış "ayfon tok cokordok porformonso sd820don doho yoksok" diyor. Bir kere ios ile androidin çalışma mantıkları farklı, işletim sistemi yazılma sistemleri farklı. Sd820 de iki çekirdek konulan zar alanına a10 da tek çekirdek konuluyor mantık olarak daha yüksek puan çıkması normal. Sen performans olayına gel a10 üzerinde android çalışsa iyi bir performans çıkmaz çünkü çalışma mantığına ters öğrenin artık şunu. Sen işlevselliğe değin, özelliklere değin. Ben şuan android işletim sistemli cihaz kullanıyorum daha dün arkadaşıma iphone 7 aldık baktım değişen pek birşey yok ben hayatta kullanmam ama kullanan adama da saygı gösteririm. Herkes kendi yaşam tarzına kendi kullanım stiline ve beklentisine göre cihaz alsın. Yıl olmuş 2017 halen çekirdek kapı?tırıyorsunuz.

• Google pixel de çözümler bitmiyor...

Kamerası tuhaf çekiyordu çözdüler.

Çözülen daha çok şey var Ekrem Bey.

Ayrıca kronik yani yaygın bir arıza da değil şu son haberdeki.

Her markada olabilecek arızalar sorunlu olan servise gider .

Apple in çıkardığı Iphone ile dönemim cihazlarını kıyaslayan...

Apple birçok özelliği yıllar sonra koymakta veya halen konulmamış çok şey var.

Apple hep aynı.

İnsan sıkılıyor.

Google sürekli yenilik peşinde heryil bambaşka tasarım.

Android oturdu artık rahatta seri.

Ekrem Bey sen önce çözülmüş sorunları bir öğren sonra yaz.
  • Yav bu telefonun en büyük sorunu zaten kendisi. Su tipe bir bak. Bir de istedikleri paraya.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.