Şimdi Ara

Ulusal Şebeke Sistemi çöktü, üç kentte elektrikler gitti [Güncellendi]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
1
Favori
4.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ulusal Şebeke Sistemi çöktü, üç kentte elektrikler gitti [Güncellendi] 
    Türkiye’yi etkisi altına alan yağışlı hava ve fırtına yüzünden elektrik iletim hatlarında meydana gelen arızalar nedeniyle üç kent karanlığa gömüldü. Öyle ki bakanlıktan yapılan açıklamada İstanbul, Sakarya ve Kocaeli’de saat 14:20'den itibaren elektrik kesintilerinin yaşanmaya başlandığı duyuruldu.

İstanbul’da Avrupa Yakası’na elektrik dağıtımını sağlayan Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ paylaştığı bilgilendirme yazısında hava şartları yüzünden ulusal elektrik şebekesinden yeterli elektriğin alınamadığını duyurdu. Gaziosmanpaşa, Eyüp, Bakırköy, Bayrampaşa, Fatih, Bağcılar, Sultangazi,Güngören, Büyükçekmece, Çatalca, Esenyurt, Beylikdüzü, Küçükçekmece ve Bahçelievler’in etkilendiği kesintiler için kaynakların seferber ediliği dile getirildi.

Diğer taraftan Anadolu Yakası’na elektrik dağıtım hizmeti sağlayan AYEDAŞ ise saat 15:15 itibariyle Ulusal Şebeke Sistemi kaynaklı elektrik kesintilerinin yaşandığını ve çalışmalara vakit kaybetmeden başlandığını açıkladı. Akşam saat 18:00 itibariyle kademeli olarak verilmeye başlanan elektrik bağlantısı bazı bölgelerde ise halen yok.

GÜNCELLEME:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamada vatandaşların kesintiden en az şekilde etkilenmeleri için organize sanayi bölgelerine, demir çelik fabrikalarına ve çimento fabrikalarına enerji verilmediği bildirildi. Açıklamada ayrıca saat 21:50 itibariyle İstanbul'un tamamına elektrik verildiği bilgisi yer alıyor.

• Evlerdeki Doğalgaz tüketiminin artması sonucu , doğalgaz elektirik çevrim santrallerine gaz gönderilmesi azaltılmış. Dolayısıyla elektirik üretimi düşük olunca ihtiyacı karşılamaz olmuş. Belli illeri değişimli olarak elektrikleri kesecekler.

Kış saatine geçmemekte direnmek buna neden oldu. Kış saatine geçilse bu problem olmayabilirdi.
    http://www.hurriyet.com.tr/gazi-kistilar-40314847
    Bu elektrik kesintisi akmallara gelsin."Eskiden devamlı elektrik kesiliyordu artık kesilmiyor yaa!" diyorlardı n'oldu , yağmur yağdı... Ulan İngiltere'de yılın 300 günü yağmur yağıyor böyle kesinti var mı? Bu arada benim elektriğim kesilmedi ama internet ve televizyon saatlerce kesik kaldı...
  • Elektriği kestik demenin kibarcası
  • Kaçaklarla birlikte en pahalı faturaları öde buna rağmen senelerdir her kış elektiriksiz kal.
    Yazın neyse ama kışın küçük çocukları olanların Allah yardımcısı olsun.

• O listeye Kırklareliyi de eklemeni rica ediciğim. Merkez gidik şuan , yaklaşık bir saat oldu

Eidt; buraya yazmamı bekliyormuş, bir saniye lan bir saniye sonra elektrik geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi U Mad BRO -- 29 Aralık 2016; 19:21:39 >
  • Iyi ki saatleri Arap saatiyle denkledik. Baya tasarruf ediyoruz.
  • Sakaryadayım elektrikler hiç gitmedi. Mahalle mahalle kesildi galiba.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: U Mad BRO

O listeye Kırklareliyi de eklemeni rica ediciğim. Merkez gidik şuan , yaklaşık bir saat oldu

Eidt; buraya yazmamı bekliyormuş, bir saniye lan bir saniye sonra elektrik geldi

Ayni totemi bende yapiyorum tutarsa ulkeye yayalim buradan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evlerdeki Doğalgaz tüketiminin artması sonucu , doğalgaz elektirik çevrim santrallerine gaz gönderilmesi azaltılmış. Dolayısıyla elektirik üretimi düşük olunca ihtiyacı karşılamaz olmuş. Belli illeri değişimli olarak elektrikleri kesecekler.

Kış saatine geçmemekte direnmek buna neden oldu. Kış saatine geçilse bu problem olmayabilirdi.
    http://www.hurriyet.com.tr/gazi-kistilar-40314847

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92A2F8722 -- 29 Aralık 2016; 19:57:47 >
  • 5 saate yakın elektriksiz kaldım anasını satayım
  • Doğalgaz bağımlılığı sağolsun.
  • geçen haber vardı vatandaşların artan doğalgaz ihtiyacını karşılamak için yüksek kapasiteli sanayi şirketlerine doğalgaz ile üretimde tasarrufa gidilmesi tavsiye edilmiş ayrıca Doğalgaz çevrim santrallerine giden gaz miktarını %90 kesmişlerdi.

bu çevrim santrallerinin verimsiz elektrik üretmesininde payı olabileceğini düşünüyorum. bu tarz şeyler resmi açıklanmaz haliyle ama bu ülkenin acilen sağlam bir yerli enerji politikasının bir an önce hayata geçmesine ihtiyacı var

pahalıya aldığımız gaz ile elektrik üretip kullanıyoruz muhtemelen dünyada bir ilki başarıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aceleciburak -- 29 Aralık 2016; 21:3:8 >
  • Herşeyin sorumlusu kış saati uygulanmaması ise , *3 yerine 0 saat farkına geçelim de tüm dertlerimiz bitsin.Hatta geçmişken -2 ye geçelim de her konuda Avrupa'dan daha üstün olalım.Ne uygulamaymış yahu....

• Hem elektrik yok hem su

Vallahi helal olsun ne diyelim

(İstanbul/Üsküdar)
  • Her şeyin kıymeti kaybedince anlaşılıyor totomuz dondu uleyn
  • çöksün o da çöksün...
  • seferberlik ilan etmek de moda oldu

önüne gelen seferberlik ilan ediyor
  • Nuclear public-relation detected
  • belkide önümüzdeki referanduma hazırlıktır ne biliyorsunuz :) şaka maka konya da gitse bildiğin sarıkamış gibi ölürüz evlerde yalıtım yok birşey yok.
  • https://indigodergisi.com/2016/12/elektrik-kesintisi-sebebi/

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • metropolin hali elektrikler gidince su gidiyor cep telefonuda gidiyor türkcel hat çekmez oldu şuanda

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.