Şimdi Ara

The Young Turks ekibi önemli bir yatırım aldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • The Young Turks ekibi önemli bir yatırım aldı

Ülkemizde çok adı duyulmasa da özellikle ABD’de tanınan bir Türk ekibi var. Adı da The Young Turks. Deneyimli habercilerin oluşturduğu The Young Turks, dikkat çeken haber konuları ve canlı yayınları ile tanınıyor.

Haber Kanallarından Daha Çok İzleniyor

2005 yılında Culver şehrinde kurulan ekibin lideri Cenk Uygur. YouTube üzerinde banttan veya canlı yayınlar ile ilgi toplayan TYT, toplamda 2.4 milyon aboneye sahip. Video izleme sayıları ise 4 milyarı geçmiş durumda. Ekibin pek çok önemli kanalın haber programlarından daha fazla rating topladığı ifade ediliyor. Seçim döneminde ekip, Fusion kanalında ilgi gören yapımlara da imza atmıştı.

Ekip yıl sonuna doğru yeni bir fonlama kampanyasına başlamıştı. Bugüne kadar 500 bin dolar toplayan ekibin hedefi 2 milyon dolar finansman elde edebilmek. Bu yardım ile 4 yeni araştırmacı ekibin işe alınması planlanıyor. Ekip içerisinde kameraman, sunucu, editör ve yapımcı yer alacak.

Ayrıca Bkz.Samsung'un yeni akıllı cihazları CES 2017 fuarına geliyor

Şimdiye kadar elde edilen finansman ile Sirius XM’den Nomiki Konst muhabir olarak, New York Daily News’den Shaun King ise yardımcı yorumcu olarak kadroya dahil edildi. Trump döneminde ekip daha etkili haberler yapmayı planlıyor. 2014 yılında da 400 bin dolar finansman elde eden ekip yeni bir haber stüdyosu kurmuştu.

• ekibi tebrik ediyorfum fakat
    ben ekipteki türkü bulamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: H34RTL3SS

ekibi tebrik ediyorfum fakat

bende bulamadım, rus, çinli,meksikalı,afrikalı, amerikalı var.
    bu programın ne türklere nede türkiye’ye hiç bir yararı yoktur. genelde zararı vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bluflame

quote:

Orijinalden alıntı: H34RTL3SS

ekibi tebrik ediyorfum fakat

bende bulamadım, rus, çinli,meksikalı,afrikalı, amerikalı var.
    bu programın ne türklere nede türkiye’ye hiç bir yararı yoktur. genelde zararı vardır.

Merhaba, ekibin kurucusu Cenk Uygur Türk asıllı bir ABD'li gazeteci. Programın adının The Young Turks(Jön Türkler) olma sebebi ise Cenk Uygur'un açıklamasına göre şu şekilde; zamanında gençtim, asiydim e o zaman adını neden The Young Turks koymayayım demiş. Tüm kadrodaki tek Türk o yani. The Young Turks tabirinin sözlüklerdeki karşılığına bakacak olursak;

1. Bir kurumun, hareketin veya siyasi partinin genç, ilerici veya başkaldıran üyesi
    2. Otoriteye veya toplumsal beklentilere karşı isyan eden genç kişi

şeklinde tanıma sahip olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla, ABD'de tüm Türkler toplandık bir program yapalım dedik şeklinde bir oluşum değil bu.
  • aquarius man A kullanıcısına yanıt
    Cenk’in ve tyt’nin ne olduğunu zaten biliyoruz,
    sözlük açıp bakmasınıda biliyoruz,
    sen benim yazdıklarımı tekrar oku (yavaşca) belki anlarsın ne demek istediğimi.
  • Turklugu goremedim ...

• youtube dan izliyorum da genelde magazinler konuları ele bir program. Öyle çok da ciddi yanı yok. millet niye bu kadar takıldı anlamadım.

• Adını ilk defa duydum böyle bir ekibin.
  • Gayet basarililar hem de bizden

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.