Şimdi Ara

Windows 10'da 'Ölümcül Yeşil Ekran' dönemi başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows 10'da 'Ölümcül Yeşil Ekran' dönemi başladı
    Hepimiz BSOD (Blue Screen of Death) olarak adlandırılan Ölümcül Mavi Ekran hatasını biliyoruz ancak geçenlerde bazı kullanıcılar bu süper sinir bozucu hata mesajının yeni bir versiyonunu gördüler. GSOD (Green Screen of Death) olarak adlandırılan Ölümcül Yeşil Ekran hatası Windows 10'un 14997 numaralı yapısıyla ilk kez ortaya çıkmış durumda.

Windows Kurumsal Geliştirme Platformundan üst düzey program yöneticisi Matthijs Hoekstra, 28 Aralık tarihinde Twitter üzerinden Windows 10 yapı 14997'de hiç kimsenin fark etmediği yeni bir şey olduğunu söyledi. Deneyimli yönetici durumu biraz da tiye alarak "büyük değişim" olarak lanse etti. Kullanıcılar Xbox ile başlayan ve Project Astoria ile biten birçok yenilikten bahsetseler de Hoekstra aynı gün bunun yeşille ilgili olduğunu ortaya koyan ipuçları verdi.

Ayrıca Bkz.Tesla'nın Otomatik Pilot'u karla kaplı yolda nasıl bir performans sergiliyor?
    Yeşil ekran hatası sonunda @Chris123NT isimli kullanıcı tarafından yayınlanan ekran görüntüsü ile ortaya çıkarıldı. Matthijs, renk farkının dışında mavi ekran hatasıyla tamamen aynı görünüme sahip olan GSOD hatasının Insider yapıları için özel olarak oluşturulduğunu açıkladı. Aynı Ölümcül Yeşil Ekran büyük ihtimalle Ocak ayında gelmes beklenen genel kullanıma açık Insider yapılarının bir parçası olacak. Bu nedenle Insider programına kayıtlı üyeler yeşil ekranla karşılaşmaya hazırlıklı olmalılar.

• mavi ekranı yedirmeyiz, mavi ekran candır

• Ölümcül bu ekranı gören 7 gün sonra ölüyormuş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ulan daha bugün mavisi geldi bana. yapmadığım maymunluk kalmadı. mecburen reset atmak zorunda kaldım makinaya. tüm appleri yeniden yukledim. saatlerimi aldı. bu beyinsiz microsoft 10 değil 100 tane çıkarsa gene eline bulaştırıcak.

• 2 gün önce bende de sarı ekran hatası verdi :D Microsoft sıkıldı demek ki. Bütün renkleri deneyecekler demek ki :D

• Şu microsoft ne kadar şanslı, 16 milyon renk var

• Ölümcül derken? Bilgisayar kullanılamaz hale mi geliyor? Sanırsınız Xbox'lardaki ölümcül kırmızı ışık gibi bişi...

• mavi ve yeşil ekrandan sonra kırmızı ve sarı ekran ile logodaki renkleri tamamlayıp microsoft kapanacak

Windows 10'da 'Ölümcül Yeşil Ekran' dönemi başladı
  • mavi ekranı gördük atlattık, yeşil ekran görmemek dileği ile.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • windows 7 candır gerisi heyecan :)

• Bu hatanin kac lesi var ulen ?

• Ooooo hayırlı olsun gençler
  • İşte böyle yeni birşey üretemeyince renk değiştirirsin...
  • windows bundan sonra her beklenmedik kapanışta farklı renkte olacakmış böylece yıllardır akıllara yerleşen imajından sıyrılması amaçlanıyor.

• efsaneler ölmez şekil değiştirir
  • Bence kırmızı vermesi daha korkunç ve ölümcül olurdu. :D :D

• mac'ten başkasını tanımam :) bir kez kur yıllarca kullan. en sonunda kurulumu unutuyorsun :)

• windows un Allah b*lasını versin ne diyim. kaç sene geçti iyice geriye gidiyor. 7 deki performansı büyüteceğine iyice b*k ediyor.
    yılların mavi ekranını yeşile boyayıp bizi kandıracağınızı mı sandınız :D

• Windows 8 de de mavi ekran vardı. Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı hayatımın kabusuydu resmen.
  • Geçen gün bende yaşadım bu problemi fakat mavi ekran dan tek farkı harbiden yeşil olması başka hiç bir etkisini görmedim :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.