Şimdi Ara

Huawei 140 milyon akıllı telefon sattı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu yılın en çok dikkat çeken akıllı telefon üreticisi şüphesiz Huawei oldu. P9 ve Mate 9 gibi iddialı akıllı telefonların yanında Leica ile uzun soluklu işbirliği, firmanın çıtayı yukarı çekmek istediğini gösteriyor. Bu yıl akıllı telefon satışlarında da firma çok başarılı.

Her Yıl Kendisini Geliştiriyor

Yapılan açıklamaya göre Huawei bu yıl toplam 140 milyon akıllı telefon satışına ulaştı. Firma daha önce 120 milyon hedefi koymuş ancak özellikle Huawei P9 modelinin performansı sonrasında tahminlerini 140 milyona çekmişti.

Huawei’nin başarısındaki en büyük pay P9 modeline ait. Leica ile işbirliği içerisinde geliştirilen Huawei P9, tanıtıldığı dönemde büyük ilgi gördü. Özellikle fotoğrafçılıktan hoşlananların çok beğendiği Huawei P9 toplamda 10 milyon satış rakamına ulaştı. Firma kullanım ömrü sonuna kadar modelin 12 milyona ulaşmasını bekliyor.

Huawei P9 yanında Honor 8 serisi de bu yıl iyi işler yaptı. Toplamda 5 milyon satış rakamını geride bıraktığı tahmin edilen Honor 8 serisinden sonra Honor 6X, Honor 5X, Enjoy gibi modeller de bu yıl ilgi gördü.

Ayrıca Bkz.Intel Core ailesi gidiyor yerine yeni bir mimari geliyor

Her yıl kendisini geliştiren Huawei için bir sonraki yıl elbette büyük baskılar oluşturuyor. Geçen yıl 108 milyon telefon satan firmanın bu yıl ne yapacağı çok merak ediliyordu. Huawei beklentileri boşa çıkarmadı ve yüzde 30 civarında artış yakaladı. Bakalım 2017 yılı firmaya neler getirecek.

• Huawei'in telefonları gerek malzeme kalitesi, gerekse tasarım olarak çok iyiler. Fakat donanımlarına göre fiyatları pahalı(ülkemizde). Türkiye'de fiyatları ayarlayabilseler burada da çok kişi kullanacağına eminim

• xiaomi varken neden Huawei alıyorlar anlamıyorum.

• haddinden fazla satmış
  • Adamlar lider olmak istiyor gidişat onu gösteriyor, Huawei bu gidişle daha da çok satar.
  • adamlar müşteri memnuniyeti ve teknik destek ekibine de önem gösteriyorlar. Mate 9 konusunda okudum, bir arkadaşımız telefonun ekranını kırmış. Tamamen kullanıcı hatasından kaynaklanan hasasrı huawei ücretsiz onarmış, telefonun satın alınma tarihinden itibaren 3 ay içerisinde kırılırsa ücretsiz değişim yapıyormuş.

Üstelik evden alıyor, tamir ediyor ve yine eve teslim ediyormuş.

Teknik servisin müşteri memnuniyeti de iyi.

Telefonlarının malzeme kalitesi üst düzey ve kronik sorunları yok.

Sadece zamana ihiyaçları var. Zamanla marka algısı da daha iyi oturur ve pazarda daha iyi yer edinir.

rekabet iyidir
  • çin pazarındaki satış rakamını çıkarınca çok başarılı sayılmaz

• 140 milyona telefon mu olur yahu
  • quote:

Orijinalden alıntı: atilasat

çin pazarındaki satış rakamını çıkarınca çok başarılı sayılmaz

Niye çıkarıyoruz hocam, orası ana vatanı diyemi? iphone orda satmıyor mu yada samsung yada yine hemşehrisi xiaomi yada leonovo.. Bence yanlış bir açıdan bakıyosunuz olaya adamlar almanyada da satıyo ülkemizde de.. Kesinlikle lider olma konusnda emin adımlarla ilerliyolar ki şuan hak ediyolarda..
  • Huawei Mate 9 ile çektiğim şu kedi burda dursun, taht hak ediyo Huawei

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Sniper- -- 29 Aralık 2016; 16:41:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AVCI_31

xiaomi varken neden Huawei alıyorlar anlamıyorum.

Xiaomi daha kurumsal adımlar atamadığı içindir belki de. Aslında birbirlerinden geri kalır yanı yok kalite konusunda. Ben Xiaomi almaktan hep geri durdum bir servisi bile olmadığı için. Tanınabilirlik sağlamaları lazım daha fazla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 500 milyon satsa ne fark eder. 2015 yilinda amiral gemi olarak tabir edilen telefonu mate s hala kutusundan cikan android 5.1 le calisiyor. Adamlar avrupara 6.0 verdi bizde yok. Tr ofisini ariyorum suan planlanan guncelleme yok diyor. Bu kadar reziller iste.

• quote:

Orijinalden alıntı: atilasat

çin pazarındaki satış rakamını çıkarınca çok başarılı sayılmaz

Huawei'nin başarısına bişey diyemem çünkü çok yol katettiler. Anlatmaya çalıştığım şey; medela çin harici ülkelerde pazar payı %10 civarı olan bir firmanın çok abartılması

• -Sniper- kullanıcısına yanıt
    Huawei'nin başarısına bişey diyemem çünkü çok yol katettiler. Anlatmaya çalıştığım şey; medela çin harici ülkelerde pazar payı %10 civarı olan bir firmanın çok abartılması

• quote:

Orijinalden alıntı: AVCI_31

xiaomi varken neden Huawei alıyorlar anlamıyorum.

EMUI gibisi var mı?
  • Tasarım olarak her seviyede güzel cihazları var. Performans konusunda rakipleri ile benzer veya daha iyi çözümlerde ortaya koymaya başladılar. Bu satışlar gayet iyi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Sniper-

Huawei Mate 9 ile çektiğim şu kedi burda dursun, taht hak ediyo Huawei

Hocam öncelikle hayırlı olsun mate 8 kullanmaktaydım önceki cihazımda Huawei g7 idi kesinlikle bana göre diyeyim çok şık kullanımı rahat kasmayan ara yüz tabiri caiz ise bitmeyen batarya kamera çok iyi olmasa da bana yetecek kadar iyi daha ne olsun bir sonraki cihazımda kesinlikle Huawei olacaktır başka markaya cihaza para vereceğimi sanmıyorum
    Konu ile alakası yok ama resim çektiğiniz yer çorlulu ali paşa mı mekan dikkatimi çekti de
    Tekrar hayırlı olsun cihazınız iyi günlerde kullanın

• tom_bombadil kullanıcısına yanıt
    Ta kendisi hocam, arkadaşlarla beraber gittik en az 200 resim çektik, bilirsiniz "bide beni tek çek, şurdan al off süper çıktı yav" derken valla 200'e vardık, gerçekten çok keyifli bir cihaz, şuan 30-35 saat kullanım süresi alıyorum 6-7 saaat ekran süresiyle, performans modunda mobil hep açık konum senk. açık şekilde.. Bu arada teşekkür ederim hocam, sağolun nazar değecek diye korkuyorum valla her bakan inceleyen vay be süper cihaz diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Sniper- -- 29 Aralık 2016; 21:37:7 >
  • bu başarıyı p9'a borçlu. gerçekten de çok iyi iş çıkardılar belki şimdiye dek memnuniyet oranı en fazla en çok beğenilen telefon oldu. yani p9, mate 8, mate 9 gibi telefonlarını bir kez kullanıp da bir daha başka markaya bulaşacağına sanmıyorum pek insanların. bundan sonra kemikleşmiş kitlesi oluşur artık yavaş yavaş. apple ve samsung tabusunu yıkma potansiyeli olan tek marka olarak görüyorum çünkü cihazları gerçekten aşırı kaliteli. malzeme olsun, yazılım, stabilite, sorunsuzluk, tasarım, herşey çok iyi.
    kendi ürettiği Kirin işlemcisi de oldukça güçlü fakat grafik birimini biraz daha yükseltmeleri lazım.
    kısaca geleceğin (hemde oldukça yakın bir geleceğin) yükselen yıldızı bana göre.

yıllardır iPhone kullanmış ve ios'dan şaşmam diyen ben bile artık iphone'a karşı tüm iyi düşüncelerimi yitirip Android'e yeniden olumlu bakmaya başlamışsam Huawei hakkaten başarılı demektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grandeamore -- 29 Aralık 2016; 22:08:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: -Sniper-

Ta kendisi hocam, arkadaşlarla beraber gittik en az 200 resim çektik, bilirsiniz "bide beni tek çek, şurdan al off süper çıktı yav" derken valla 200'e vardık, gerçekten çok keyifli bir cihaz, şuan 30-35 saat kullanım süresi alıyorum 6-7 saaat ekran süresiyle, performans modunda mobil hep açık konum senk. açık şekilde.. Bu arada teşekkür ederim hocam, sağolun nazar değecek diye korkuyorum valla her bakan inceleyen vay be süper cihaz diyor

Hocam mate 8 almamış olsaydım şu an elimde mate 9 olurdu yani ıphone Samsung tamam çok kaliteli iyi cihazlar ama kasa ekran oranı pil performansı artık mate 9 ile birlikte kamera performansı arayüzünün akıcı olması şu an deseler aynı fiyattan Samsung s7 ıphone 7 ve Huawei mate 9 hangisi deseler gözü kapalı mate 9 derim kullandıkça keyif aldığım başka bir cihazım olmadı böyle...
    Bu arada mekan çok şahanedir bende Bandırma da ikamet etmekteyim bi ara uğrayıp bir elmalı nargile içesim var
    Aman nazar değmesin diyeyim tekrar hayırlı olsun...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.