Şimdi Ara

Logitech'ten sessiz fareler 'M220 ve M330 inceleme videosu'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    M220 ve M330, görünümleri yanında pil süreleriyle de birbirlerinden ayrılıyorlar.

M220, tek AA pil ile 18 ay boyunca çalışmayı sürdürebilirken, M330’da bu süre 24 ay olarak belirtilmiş. Tabi testimiz boyunca bu süreleri birebir test etme şansımız olmadı.

Ürünlerin plastik kutularını makas veya benzeri herhangi bir kesici alete ihtiyaç duymadan açabiliyorsunuz.

M220, oldukça kompakt bir yapıya sahip. Fareyi kutudan çıkarttıktan sonra çalışması için hemen arkasında yer alan kağıdı çekip çıkartmanız yeterli oluyor. Beraberinde çalışması için gerekli 1 adet AA pil ücretsiz olarak sunuluyor. Fareyi uzun süreli kullanmayacağız zamanlarda artıkdaki düğme ile kapalı konuma getirebiliyorsunuz.

Siyah ve kırmızı renklerle bezeli sert plastikten imal edilmiş kasaya sahip olan farede ergonomiden çok taşınabilirlik hedeflenmiş. Büyük elli kullanıcılar uzun süreli kullanımlarda rahatsızlık hissedebilirler.

Bilgisayar ile haberleşmesini Logitech’in nano usb alıcısı üzerinden sağlayan fare, 10 metre mesafeye kadar kesintisiz çalışma imkanı sunuyor.

Sağ, sol ve kaydırma tekerine basarak kullandığımız orta tuş haricinde herhangi ek fonksiyon tuşuna yer verilmeyen farede kaydırma tekeri sekmeli yapıda.

Fare için Logitech’in sessizliğe odaklandığı seride yer alıyor dedik dilerseniz şimdi standart bir fare ile tıklama sesini karşılaştıralım.

Evet Logitech’in hedefine ulaştığını söyleyebiliriz. 1000dpi tarama çözünürlüğüne sahip olan algılayıcı da görevini oldukça iyi bir şekilde yerine getirebiliyor. Bir çok yüzeyde mousepade ihtiyaç duymadan fareyi kullanabiliyorsunuz. Fakat parlak yüzeylerde ne yazık ki sensör sorun yaratıyor ve mousepad kullanmanız gerekiyor.

75 gram ağırlığı ve boyutlarıyla M220, çantasında az yer kaplayacak taşıması kolay fare arayanlar için iyi bir alternatif oluşturuyor.

Simetrik yapısı nedeniyle sağ ve sol elle kullanmaya uygun olan M220 ile benzer özellikleri taşıyan M330 ise sadece sağ el için tasarlanmış hatlara sahip.

Bütün teknik özellikleri M220 ile eş olan M330 sadece tasarımı ve pil ömrüyle küçük kardeşinden ayrılıyor. Fare tek pille 24 ay boyunca çalışmayı sürdürebiliyor.

Logitech’in nano alıcısı ile bilgisayara bağlanan M330, 10M uzaklığa kadar iletişimi kaybetmeden çalışmayı sürdürebiliyor.

M220’ye nazaran ele daha rahat oturan M330 üzerinde sağ, sol ve kaydırma tekeri orta tuş dışında ek bir fonksiyon tuşuna yer verilmemiş.

M330’un da tuşları M220 ile aynı sessizlikteler.

M220’de kullanılan 1000DPI sensöre yer verilen fare 4K gibi yüksek ekran çözünürlükleri için biraz yavaş kalıyor olsa da 2K ve altı çözünürlüklerde sorunsuz bir şekilde işinizi görüyor.

Amacı dizüstü bilgisayarı ile gittiği yere götüreceği, uzun pil sürelerine sahip, sessiz ve rahat bir fare edinmek olanlar için M330 iyi bir seçenek olacaktır.

• meraba ben mesut çevik

• mağazada gördüm gerçekten çok sessiz çalışıyor. ama bence biraz ses çıkarmalı fare, yoksa kullandığını anlamıyorsun. logitech fareler gerçekten çok başarılı. özellikle batarya süreleri uzun oluyor. şuan g300s kullanıyorum memnunum. işyerinde en ucuz kablolu faresi var, o bile oldukça kullanışlı.

• Gereksiz pahalı ve basit, özelliksiz. 12 dolara kargo dahil "C10 Mouse" aldım. Tasarımı daha iyi ve rahat (bunun gibi küçük değil, büyük de değil), DPI ayarı var, ek olarak yanda ileri geri tuşları var. 2 adet AAA pille çalışıyor.
    Buradan anlamak zor ancak Logitech'den daha az ses çıkarıyor. Biraz tok bir ses var benzer ancak daha az. Bastığınızı rahat anlıyorsunuz geri beslemesi iyi merak etmeyin. (Logitech'te de anlaşılır.)

• Logitech kablolu farelerin malzeme kalitesi oldukça kötü.Kendi kendine kısa devre olanını bile gördüm.Kablosundaki plastiğin kalitesi okadar kötü ki,belirli bir süre sonra çatlayıp kısa devre oluyor.Kablosuz ışıksız fareleride yüzey seçiyor her yüzeyde aynı hassasiyet ile çalışmıyor.Özellikle laptop kullanan ve online oyun oynayan birisiyseniz kesinlikle uzak durmalısınız.Diğer yandan sessiz fare arayışı içindeyim, ama sırf sessiz diye logitech'ten fare almam. Sadece ismi var.

Son ek: 24 ay kullanım süresi mi?
    En iyi pil ömrünü şuanda kullanmış olduğum a101 den 15 liraya aldığım a4tech mause de aldım, yaklaşık 6 ay.Üstüne yüzeyde seçmiyor.
    Not: Pc'yi aktif kullanan birisiyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Kayaba Akihiko -- 27 Aralık 2016; 23:05:57 >
  • 1 yıl kadar önce fare tıklama sesinden rahatsız olmaya başladım ve sessiz fare arayışına girdim. Mila diye bir markanın sessiz farelerini gördüm fakat çok da kaliteli gibi gelmedi almadım. Sonra bi yerde asus wt425 gördüm onu aldım 35 liraya. Çok memnunum. Bu logitech ürünlerine alternatif arayanlara tavsiye ederim. Sağ, sol tuşların yanında tekerlek tuşu da sessiz. Yalnızca ileri, geri ve dpi tuşlarından tıklama sesi geliyor. Onları da ben kullanmıyorum zaten.

• sican'nin bi click sesi olmali !
  • Bazen o sesi duymak için canım sıkılınca tuşlara basıyorum.

• fare ses yapsa ne olur yapmasa ne olur bunlar hem para tuzağı
  • kullandım, çok fena bir his oluyor ya bağımlılık yapıyor beyler tavsiye ederim :D
    cebraililhan.com

• o içinde çıkan pil bile 1 yıl gidiyor. diğer firmalar mallesef bunu yapamıyor. pilleri 1 ay gidiyor ancak. logitech oldukça kaliteli firma. mouseyi incelicem en kısa zamanda

• Geçenlerde Media marktan aldım. Ben çok beğendim. Tıkladığında ses çıkmaması nedense rahatlama hissi veriyor.

• Bende M330'un sesli olanı var. Oyuncu farelerinden araştırmaya başladım, gereksiz dpi ve ekstra tuşlara ihtiyacım yoktu. Şekil olsun diye yapılmış abidik kubidik, takoz gibi tasarımları da sevmiyorum. Bu saatten sonra kabloyla uğraşmak istemedim. Gaming + kablosuz deyince ortaya çıkan fiyatlar da malum.
    Sonuç olarak M320'den son derece memnun kaldım. Ergonomisi harika, malzeme kalitesi iyi, sinyal bozulması falan da yok bildiğin kablolu akıcılığı. Pili de şaka gibi 1 yıl gidiyor.

Tekrar fare ihtiyacım olursa ne alacağım belli.
  • M185 gibi facia, yüz karası bir model var ki bence Logitech piyasadan çekmesi lazım. O tıklama sesi insanın beynini deliyor resmen. Evdeki M515 çok daha iyi ama asla siz siz olun ucuz diye M185 almayın.

• lag'ın adı kablosuz !

• Valla fare dediğin ses çıkarmalı. Tabi bu benim tercihim...
  • Ya şu oyuncu ekipmanları üreten markaların 3-5 modelini topluca incelemeye alsanız güzel olur.Piyasaya bir çok model çıktı.Bir ara yapmıştınız bu tarz toplu incelemeleri.
    Asus,Corsair,MSI,Rampage/Everest,Gskill,Bloody vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ürüng ayıg toyon

Ya şu oyuncu ekipmanları üreten markaların 3-5 modelini topluca incelemeye alsanız güzel olur.Piyasaya bir çok model çıktı.Bir ara yapmıştınız bu tarz toplu incelemeleri.

Merhabalar,

elimde klavye olsun, fare olsun birkaç güncel oyuncu ekipmanı var, incelemeleri gelecek :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakesan

quote:

Orijinalden alıntı: ürüng ayıg toyon

Ya şu oyuncu ekipmanları üreten markaların 3-5 modelini topluca incelemeye alsanız güzel olur.Piyasaya bir çok model çıktı.Bir ara yapmıştınız bu tarz toplu incelemeleri.

Merhabalar,

elimde klavye olsun, fare olsun birkaç güncel oyuncu ekipmanı var, incelemeleri gelecek :)

Güzel olur vallahı,bekliyoruz incelemeleri.
  • 2000 yılında pc yi ilk aldığımda genius marka mouse umda vardı aynı şey tık sesi çıkmıyordu çok özel bişey değil bence

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.