Şimdi Ara

Apple sözünü tuttu: İlk yapay zeka makalesi yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple sözünü tuttu: İlk yapay zeka makalesi yayınlandı

Aralık ayının başında yapay zeka hakkındaki çalışmalarını, bu konuda çalışan bütün araştırmacıların faydalanması için gizli tutmayıp açıklayacağını söyleyen Apple, ilk makalesini yayınladı. Herkesin aklındaki "Yayınlanan sonuçlar gerçekten önemli mi olacak yoksa sadece insanların, Apple’ın daha şeffaf bir şirket olduğunu düşünmesi için mi bunu yapacak?" sorusu da böylelikle cevaplanmış oldu. İlk yayınlanan makale ise yapay zekanın gördüğü nesneleri tanıması ve öğrenmesi hakkında.

Makale, yapay zekanın, simüle edilmiş görüntüleri nesnelerin asıl görüntülerine göre daha kolay tanımasına karşın bunun kullanılmasının günlük hayatta çıkaracağı bir takım problemlere dikkat çekiyor. Eğer yapay zeka sadece simüle edilmiş görüntüleri tanırsa bizden farklı bir görme duyusuna sahip olacak ve gerçek nesneleri tanımakta zorlanacak. Apple’ın bu problemi çözmek için sunduğu çözüm önerisi ise oldukça ilginç.

Alve.com'da gör Sanal Gerçeklik Dünyasına Uygun Fiyata Adım Atın!

İki yapay zeka birbiriyle mücadele edecek 

İki yapay zeka arayüzünü karşı karşıya getirmeyi planlayan şirket, birinci arayüzün simüle edilmiş görüntülerin gerçekliğini arttırmak için çaba sarf ederken ikinci arayüzün sürekli taklit görüntüleri ona göstererek kandırmaya çalışacağını ve bu sayede gerçekle sahteyi ayırt edebilir hale gelen  birinci arayüzün en sonunda nesneleri tıpkı insanlar gibi görüp tanıyabileceğini düşünüyor.

Çalışmasıyla bu alanda faaliyet gösteren kişilerin takdirini toplayan ve gerçekten işe yarar bilgileri paylaşan Apple’ın tam anlamıyla şeffaf hale geldiğini düşünmemiz için bir süre daha beklememiz gerekecek. Zira Apple, diğer firmaların bu çalışmalardan nasıl faydalandığını takip ederek bu şeffaflık politikasından vazgeçebilir. Ama şu an için görünen o ki yapay zekayla ilgilenen uzmanları kendi bünyesine katmak isteyen ve bu sektörün bir an önce büyümesi için bilgi paylaşımından yana olan Apple bu hamlesiyle pek çok insanı şimdiden etkilemiş durumda.

• müşterilerinde ki zeka neyine yetmiyor

• Westworld'den sonra istemiyom böyle şeyleri..

• Skynet is coming
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amd64x2

müşterilerinde ki zeka neyine yetmiyor

Alakasız ve aşağılayıcı bir yorum. Ne hakla insanları aşağılayacak zekayı kendiniz de buluyorsunuz? Umarım konu hakkında bilgi edinip konu hakkında da yorum yazarsınız yoksa bu tip bir yorum cehaletinizi ortaya koyuyor.

Kullandıkları sistemi beğendim açıkçası sahtelerini ayırt edebilirse gerçek olanları seçebilir. Gerçek olanı öğretmekten daha kolay bir yöntem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CooL_ROMEO

quote:

Alakasız ve aşağılayıcı bir yorum. Ne hakla insanları aşağılayacak zekayı kendiniz de buluyorsunuz? Umarım konu hakkında bilgi edinip konu hakkında da yorum yazarsınız yoksa bu tip bir yorum cehaletinizi ortaya koyuyor.

Kullandıkları sistemi beğendim açıkçası sahtelerini ayırt edebilirse gerçek olanları seçebilir. Gerçek olanı öğretmekten daha kolay bir yöntem.

Bunun icin digerine sahte olani ogretecek ama.
    Neural network yapiyorlar her turlu en az birine ogretecekler. Buradaki ana fikir seffaf olmalari. Metodlari degil pek.

• way be sözünün eri apple !
  • quote:

quote:

+1

Her Apple haberi altına benzer yorumlar yazılıyor ve fazla fazla artılanıyor. Konu ile ilgisi yok oysa.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hahahahha güzeldi :)
  • quote:

quote:

Arkadasim nicin alinganlik gosterdiniz anlamadim. Ipad ve ipod touch sahibiyim ama SIRF masaya koymak icin telefona 4999 tl bayilmiyorum, olay bu.

• quote:

quote:

quote:

Arkadasim nicin alinganlik gosterdiniz anlamadim. Ipad ve ipod touch sahibiyim ama SIRF masaya koymak icin telefona 4999 tl bayilmiyorum, olay bu.

Sırf gösteriş için telefon alanlara ben de karşıyım. Hangi marka olursa olsun. Bazı nedenlerden dolayı I Phone ve Apple ürünlerini kesinlikle tercih etmiyorum. Ama parası olup, haklı nedenlerden dolayı I Phone ve Apple ürünlerini kullananlar var. Onlara da saygı göstermek lazım. Herkes gösteriş için almıyor. Niyetinin kötü olmadığını tahmin ediyorum. Yine de kelime seçerken daha dikkatli olmak lazım.

• Yapay geri zeka da üretilecek mi?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.