Şimdi Ara

alerji-astımlılar için en iyi süpürge (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
126.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben henüz almadım. fiyatı 1500 YTL 10 taksit dediler. Kullanan çıkarsa bilgilerini alayım diye yazdım. Cihaz aklımda kaldı çünkü ama fiyat yüksek. Boru ucuna havlu türü bir şapka geçirip duvarları dahi sildiler. mesela priz etrafında oluşan el izlerini bu şekilde sildiler. Bana şaşırtıcı geldi. 400 WATT hesabını da başka bir ürün için internette hem mbar hemde WATT olarak değer vermiş olan bir siteden çevirerek yaptım. Doğruluğundan emin değilim ama, bu şekilde profesyonel ürünlerede baktım. merkezi süpürgeler dışında bu değerlere çok ulaşan süpürge yok. Tanıtımı yapan bayan da aynı zamanda elektrik tasarrufu yaptığını söylemişti. Bu forumda bir makine mühendisi ve bana cevap veren bir kişi ısrarla tavsiye ettiklerini söylüyorlardı ama detay bir bilgi alamadım maalesef.
  • ben su filtreli süpürgelerin dez avantajını şu şekilde yorumluyorum; düşünün .. , bir anda çok çabuk ve kısa bir süpürme yapıcaksınız. bi misafir gelicek ya da birşey dökülüverdi ayak altına. doldur suyu boşalt suyu. ve evdede başka tip bir süpürgeniz yok. bu gibi durumlar için ve genel olarak çalışan hanım olup ta bu süpürge ile temizlik işlerini bir çırpıda yapanlar için su filtreliler uygun değil gibi geliyor bana. ne dersiniz.

hele de thomasın maşallahı var tombalak çocuk gibi. gerçi kapağını iyi yapmışlar sökülebiliyor komple ama bi gün sök tak derken yalama mı olur kırılır mı yok sa hiçbişey mi olmaz bilmem.
  • Merhaba Arkadaşlar,

Yazılarınızın tamamını okuyamadım ama aklımda kaldığı kadarıyla bir çok sıkıntılar ve alternatif arayışlarınız var....

Size biraz Karcher dan söz etmek istiyorum!

Bu marka, belki biliyorsunuzdur, sanayi tipi temizlik araçları imal ediyor. Güç, enerji, kullanım rahatlığı, temizlikte kaybedilen zamanın geri dönüşü gibi ihtisas yaptığı konular dışında, bu marka tamamen Alman yapımıdır.

Evler için elektrikli süpürge pazarına yaklaşık 4 yıl önce girmiştir. Ürünün temel satış amacı, öncelikle servis ağını kurmak, tüketiciye satın aldıktan sonra destek vermek olduğu için, henüz Türkiye için çok yaygın değildir. Ancak, Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya gibi büyük illerimizde hem satıcıları hemde servisleri mevcuttur. Firma, alt bayileri üzerinde tüketici şikayetleri ile hareket ettiğinden, tüketici dostu bir yaklaşım izlemektedir.

Gelelim ürün ile ilgili ana başlıklara; (SV 1902 ve SV 1802)

SV 1902, Motor gücü 2300 W, Kazan kapasitesi 1.2 lt., yeniden dolum kazanı 0.5 lt., Max.buhar basıncı 4 bar, Su filtre kapasitesi 1.2 + 0.6 lt., Emiş gücü 210 mbar.... Elbette bunlar kağıt üzerinde anlatılan teknik özellikler. Ancak bu süpürge size neler sunuyor, bunları da yazalım!

Temizlik esası BUHAR PÜSKÜRTME ve EMME üzerinedir. Bu size mevcut tozların ıslatılarak emilmesini ve makina içindeki sudan geçen hava ile de toplanmasını sağlamaktadır. Buharın, püskürme sıcaklığı 140 derecedir. Bu sayede, halı yada koltuk üzerindeki lekelerden, yağ tortularına kadar her türlü lekenin çözünüp temizlenmesi sağlanmaktadır.

3 işi bir arada yapan bu süpürge, hanımların, önce süpürdüğü, sonra sildiği ıslak ve kuru zeminleri, tek seferde ve hiç deterjan kullanmadan temizlemektedir. Sadece süpürge kafasını değiştirmek süretiyle, halılar için, parke veya ahşap zeminler için, ıslak zemin veya fayanslar için kullanılabilmektedir.

Bu süpürgenin ütü yaptığınıda biliyormuydunuz?

Diğer sulu ve buharlı süpürgelerden en büyükfarkı, süpürgelerde süpürme başlığına özel bez takılmaktadır. Buhar ile bu bez ıslatılıp, çekilen tozların makina içine çekilmesi, çekilemeyenlerinde bezde kalması sağlanıyor. Oysa bu bez, bir yandan silerken, diğer yandan toplanan tozu etrafa yaymaktadır.

En önemli konu, almanız önemli değil! Tüm firmaların ürünleri için demo gösteri isteyiniz. Bu size ürünler arasındaki farklılıkları açıkça gösterecektir. Çuval dolusu para vereceğiniz temizlik ürününden maksimum düzeyde faydalanmanız ve diğer temizlik giderlerinden kurtulmanız en doğal hakkınızdır.

Saygılarımla

Adnan Sertakar

0.533.817 4141
    adnansertakar@gmail.com
  • quote:

Orjinalden alıntı: Karcher_1902

Merhaba Arkadaşlar,

Yazılarınızın tamamını okuyamadım ama aklımda kaldığı kadarıyla bir çok sıkıntılar ve alternatif arayışlarınız var....

Size biraz Karcher dan söz etmek istiyorum!

Bu marka, belki biliyorsunuzdur, sanayi tipi temizlik araçları imal ediyor. Güç, enerji, kullanım rahatlığı, temizlikte kaybedilen zamanın geri dönüşü gibi ihtisas yaptığı konular dışında, bu marka tamamen Alman yapımıdır.

Evler için elektrikli süpürge pazarına yaklaşık 4 yıl önce girmiştir. Ürünün temel satış amacı, öncelikle servis ağını kurmak, tüketiciye satın aldıktan sonra destek vermek olduğu için, henüz Türkiye için çok yaygın değildir. Ancak, Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya gibi büyük illerimizde hem satıcıları hemde servisleri mevcuttur. Firma, alt bayileri üzerinde tüketici şikayetleri ile hareket ettiğinden, tüketici dostu bir yaklaşım izlemektedir.

Gelelim ürün ile ilgili ana başlıklara; (SV 1902 ve SV 1802)

SV 1902, Motor gücü 2300 W, Kazan kapasitesi 1.2 lt., yeniden dolum kazanı 0.5 lt., Max.buhar basıncı 4 bar, Su filtre kapasitesi 1.2 + 0.6 lt., Emiş gücü 210 mbar.... Elbette bunlar kağıt üzerinde anlatılan teknik özellikler. Ancak bu süpürge size neler sunuyor, bunları da yazalım!

Temizlik esası BUHAR PÜSKÜRTME ve EMME üzerinedir. Bu size mevcut tozların ıslatılarak emilmesini ve makina içindeki sudan geçen hava ile de toplanmasını sağlamaktadır. Buharın, püskürme sıcaklığı 140 derecedir. Bu sayede, halı yada koltuk üzerindeki lekelerden, yağ tortularına kadar her türlü lekenin çözünüp temizlenmesi sağlanmaktadır.

3 işi bir arada yapan bu süpürge, hanımların, önce süpürdüğü, sonra sildiği ıslak ve kuru zeminleri, tek seferde ve hiç deterjan kullanmadan temizlemektedir. Sadece süpürge kafasını değiştirmek süretiyle, halılar için, parke veya ahşap zeminler için, ıslak zemin veya fayanslar için kullanılabilmektedir.

Bu süpürgenin ütü yaptığınıda biliyormuydunuz?

Diğer sulu ve buharlı süpürgelerden en büyükfarkı, süpürgelerde süpürme başlığına özel bez takılmaktadır. Buhar ile bu bez ıslatılıp, çekilen tozların makina içine çekilmesi, çekilemeyenlerinde bezde kalması sağlanıyor. Oysa bu bez, bir yandan silerken, diğer yandan toplanan tozu etrafa yaymaktadır.

En önemli konu, almanız önemli değil! Tüm firmaların ürünleri için demo gösteri isteyiniz. Bu size ürünler arasındaki farklılıkları açıkça gösterecektir. Çuval dolusu para vereceğiniz temizlik ürününden maksimum düzeyde faydalanmanız ve diğer temizlik giderlerinden kurtulmanız en doğal hakkınızdır.

Saygılarımla

Adnan Sertakar

0.533.817 4141
    adnansertakar@gmail.com

hocam bu ürünlerin fiyatı nedir vade farksız taksit şeçenekleri varmı ?

DS 5500 bu ürün nasıl fiyatı artı eksileri neler ?
  • bugün libelle aldım...1400 e 10 taxit...ilk izlenimlerim: çok iyi...
  • http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=17857&productid=evphfc9160

Yukarıdakini aldım. Toz torbası çok ucuz. Capitol Philips bayisinden 1 kutu aldım 12 YTL verdim. Hem de orjinal ve içinden 4 tane torba çıkıyor. Sulu süpürgelerin pis kokusuyla temizliğiyle uğraşmak istemiyorum ya da toz torbasız süpürgelerin haznesinde biriken tozlarlarla uğraşmak istemiyorum diyorsanız piyasadaki en iyi süpürge. En büyük artısı ise çoz az süpürgede olan HEPA 13 filtre ve HEPA contaya sahip olması... Çekiş gücü ise 500W...
  • MERKEZİ SÜPÜRGE SİSTEMİNİN FAYDALARI
    SAĞLIK
    Gerçekten temiz yaşam alanları için merkezi elektrik süpürgesi sistemi vazgeçilmezdir. Çünkü klasik elektrik süpürgeleri kullanıma başladıktan bir süre sonra ortama koku yayarlar. Bu koku ortamdan emdiği toz, kir ve partiküllerin önemli bir kısmını filtre edemeyerek egzoz çıkışından tekrar aynı ortama geri vermesidir. Yani temizlik yaptığımızı düşünürken yerdeki tüm zararlı tozları havaya kaldırıp soluyoruz. Yaşam alanlarındaki tozun % 100 ‘ünü ancak Merkezi süpürge sistemi sayesinde yok etmeyi başarabilirsiniz.
    SESSİZ TEMİZLİK
    Merkezi elektrik süpürgesi sisteminin ana ünitesi aktif yaşam alanlarının uzağında olduğu için temizlik yapılırken duymaya alışık olduğunuz o müthiş süpürge gürültüsü ile vedalaşacaksınız. Artık başkalarının TV seyrettiği, müzik dinlediği, kitap okuduğu ve hatta uyuduğu yerlerde bile merkezi elektrik süpürgesi sistemi ile sessizce temizlik yapabilirsiniz. Özellikle otel kullanımlarında diğer odalarda kalan müşteriler rahatsız olmaksızın temizlik yapılabilmesi, sistemin üst sevideki konforunu teşkil eder.
    YÜKSEK TEMİZLİK GÜCÜ
    Merkezi elektrik süpürgesi sistemi klasik sıradan süpürgelerden 3-4 kat fazla temizlik gücüne sahiptir. Bu güç her zaman maksimum seviyededir. Bilinen sistemler torba filtrelidir. Bu nedenden dolayı zamanla filtrenin dolması sonucu emiş gücü azalır. Merkezi elektrik süpürgesi sistemi güç üniteleri patentli siklonik filtrasyonu sayesinde tozu torba olmaksızın filtre ederek toplar. Bu sayede kullanıcılar temizlik gücünü maksimum kullanırken torba filtre ihtiyaçları da olmamaktadır.
    RAHAT VE PRATİK TEMİZLİK
    Merkezi elektrik süpürgesi sistemi basit, kullanışlı ve sessizdir. Artık odadan odaya arkanızda çekip götüreceğiniz, kattan kata çıkaracağınız şey sadece elektrik süpürgenizin hortumu olacak.Kablonun dolanması, makine taşınması ve mobilyalara zarar veren ekipman gibi olumsuzluklar olmayacak. Ergonomik yapıdaki aksesuarlar sayesinde çok hızlı temizlik yapılması ile günümüzdeki en büyük ihtiyaç olan zamandan ve enerjiden tasarruf edersiniz.
    ÇOK AMAÇLI KULLANIM
    Yaşam mahallerindeki her türlü yüzeyler için gelişmiş aparatları sayesinde eşsiz temizlik imkanı elinizde. Dilerseniz garajınızda arabanızı içini de merkezi elektrik süpürgesi sistemi ile kolayca temizleyebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz her mekanda hizmetinizdedir.
    DEĞERLİ DONANIM
    Artık evler mimari yapıdan daha çok içerdikleri donanımlarla değer kazanmakta. Eskiden pahalı görünen klima v.s. gibi donanımlar günümüzde vazgeçilmezler arasında yer almıştır..Yapınızla eş ömürlü olan merkezi elektrik süpürgesi sistemi ev alacak kişiler tarafından ısrarla talep edilir hale gelerek, yapıların standart donanımlardan olamaya başladı. Bu sistem ile akıllı ev teknolojisinin önemli bir unsuruna da sahip olup, yapınızın ekonomik değerini de arttırmış olursunuz.

www.VACUMASTER.com

alerji-astımlılar için en iyi süpürge

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vacumaster -- 11 Temmuz 2007; 12:26:16 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

quote:

Orjinalden alıntı: trial

Arkadaşlar başka bir forumda daha yazmıştım ama cevap alamadım. Belki burada kullanan birilerini bulursak bilgi verebilirler. Ben Karcher marka hem buhar püskürtebilen hemde su filtreli bir süpürgesini test etme imkanı buldum. Teknik olarak bu marketlerde falan yerleri temizleyen makinaların eve uyarlanmış hali gibi. Gerçekten 120 derece buhar püskürtüyor ve laminat parkeden, cama, taş zeminlere ve krom ürünlere kadar her türlü yüzeyde kullanılabiliyor ve iyi temizliyor. Evimde seramik zemin fazla olduğu için tercih etmek istiyorum ama fiyatı 1500 YTL imiş. Evde yerler elektrik süpürgesi ile süpürüldükten sonra deterjanlı su ile paspas yapılıyor ve yinede siyah su çıkıyor ve paspas esnasında biz yerleri bu su ile silmeye devam ediyoruz. Bu cihaz ile 2 işlevi aynı anda deterjansız gerçekleştirebiliyorsunuz. Aynı zamanda buhar mikropları öldürüyor diyorlar. Küçük bir bölümde siyahlaşmış derzleri bu buhar sayesinde orjinal beyaz rengine döndürdük. Çok şaşırdım. Kullanan arkadaş varsa ve bilgisini paylaşırsa memnun olurum veya yorumlayabilecek teknik arkadaşlar olursa şimdiden teşekkürler. İncelemek isteyen arkadaşlar için adresi ise şöyle.
    http://www.karcher.com.tr/tr/Products/Ev_Tipi_Ueruenler/Ev_Tipi__Mekan_Ueruenleri/Vakumlu_buharli_temizlik_makinesi/14393000.htm

Gerçekten hoş bir ürün.Terk eksisi motor güvü olsa gerek(1200w)Onun dışında aksesuarları ve diğer özellikleri neticesinde iyi bir cihaza benziyor.Derzleri bile açtığına göre performansı da iyiymiş
    Eski ürünleri de kabaydı,bu şekilde evde kullanılacak hale getirmeleri de iyi olmuş

kaç watt olduğu önemli deyil arkadaşlar
    dakikada kaç devir yaptığı önemli yani aynen arabalardaki gibi 2000 motor arabanın 1600 motor arabadan daha kuvettli olduğu nu kimse söyleyemez önemli olan tork ve beygir gücüdür
    gerçi elektrik süpürgelerinde bunu pek fazla insan bilmez güç deyince direk watt ın nekadar olduğuna bakılır ama bu hiç de sanıldığı kadar önemli deyil
  • Ama motor gücü ile orantılıdır.Asıl önemli olan saptan elde edilen güç 400w,260w gibi
  • bende 6 süpürge arasında kaldım..
    1-nilfisk coupe -1800 W-hepa 10---480/320 w emiş gücü torbalı=236 ytl
    2-elektrolux xxl150 -1800 W torbalı -motor korumalı =339 ytl
    3-simtel hyper -2200 W -24 kpascal emiş gücü --iki filtre karbon -torbasız -motor korumalı=209 ytl
    4-siemens 55a01 ---1800 W -torbalı =152 ytl
    5-Altus al-670 -2000 W ---kağıt + bez torbalı =129 ytl
    6-moulinex zelia hepa --1800 W hepa 1?-30 kpascal emiş gücü =141 ytl

ve bunların arasında simtel i tercih ettim .dün sipariş ettim.
    bakalım geldiğinde incelemeye alalım.
    inşallah bizi memnun eder.
    en son iki tercih arasında kalmıştım.
    gözüm nilfisk te kaldı. ama torbası bez mi kağıt mı ?ne kadar sıklıkta değiştirilir ?nerden temin edilir gibi tereddüt ve bilinmezler yüzünden simtel e kaydım.
    hayırlısı ..
  • quote:

Orjinalden alıntı: radiko

bende 6 süpürge arasında kaldım..
    3-simtel hyper -2200 W -24 kpascal emiş gücü --iki filtre karbon -torbasız -motor korumalı=209 ytl

gözüm nilfisk te kaldı. ama torbası bez mi kağıt mı ?ne kadar sıklıkta değiştirilir ?nerden temin edilir gibi tereddüt ve bilinmezler yüzünden simtel e kaydım.
    hayırlısı ..

İmkanınız varsa değiştirin bence. Electrolux, Moulinex veya Siemens alın. O süpürge hakkında çok şikayet var. Hatta yanlış hatırlamıyorsam bu forumdan bir arkadaş da vardı kullanıp memnun kalmayan.Tekrar düşünün bence.
    http://www.sikayetvar.com/index.php?loc=categories&tree=262,382&level=3&id=382&fno=1546
  • arkadaşlar sizdemi öyle düşünüyorsunuz ..iade edebilirim. ama sizce gerek var mı?
    içime kurt düştü..

peki simtel yerine diğer 5 makineden hangisini almalıyım ?
    acil cevap lazım

quote:

Orjinalden alıntı: afacan!

quote:

Orjinalden alıntı: radiko

bende 6 süpürge arasında kaldım..

hayırlısı ..

İmkanınız varsa değiştirin bence. Electrolux, Moulinex veya Siemens alın. O süpürge hakkında çok şikayet var. Hatta yanlış hatırlamıyorsam bu forumdan bir arkadaş da vardı kullanıp memnun kalmayan.Tekrar düşünün bence.
    http://www.sikayetvar.com/index.php?loc=categories&tree=262,382&level=3&id=382&fno=1546

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radiko -- 21 Temmuz 2007; 2:21:40 >
  • Kesinlikle Siemens almalısınız.Bende Siemens ile aynı olan Profilo var,çok memnunum.Üstelik Siemens Alman malıdır.Ayrıca isterseniz Siemens'e hepa filtre satın alarak takabiliyorsunuz.Ben o şekilde kullanıyorum.Torbasını da her yerde bulabiliyorsunuz.(marketlerde ve Bosch bayilerinde var)
  • karcher bence bıraz garıp gıbı servıs cok net degıl tanıtım
    emıs gucu bıle bellı degıl! bırı 400watt dıyor otekı yok yanlıs hesapladım dıyor.
    alan kullanan cok az!
    anlasılmadı bır turlu..
  • Güzel bir cihaza benziyor ama kullananların yorumunu almak da lazım.Özellik bakımından oldukça kullanışlı.Eğer kalitesi iyiyse fiyatını hakeden cihazlardan.En azından bi sulu fltresi var diye milyarlar etmiyor
  • BEN SUNU ANLADIM KI!
    BURADA YORUM YAPANLARIN COGU BELKIDE %90 SATICI VE YÖNLENDIRICI GIBI!
    KULLANAN VEYA BILIP DURUST ACIKLAMADA BULUNAN SANKI %10 GECMEZ GIBI!
    EEE NE DIYECEKSINIZ VAHSI KAPITALIZMIN NORMAL SAYILAN SALDIRILARINA KAPILARINI IYI KAPAYAMAYANLAR ICIN TUZAKLAR HERZAMAN ACIKTIR!
    HERKESE KOLAY GELSIN BEN SUPURGE FALAN ALMAKTAN VAZGECTIM EDIRNEDEN CALI SUPURGESI ALMAYA GIDIYORUM!
  • quote:

Orjinalden alıntı: dolmabahce

BEN SUNU ANLADIM KI!
    BURADA YORUM YAPANLARIN COGU BELKIDE %90 SATICI VE YÖNLENDIRICI GIBI!
    KULLANAN VEYA BILIP DURUST ACIKLAMADA BULUNAN SANKI %10 GECMEZ GIBI!
    EEE NE DIYECEKSINIZ VAHSI KAPITALIZMIN NORMAL SAYILAN SALDIRILARINA KAPILARINI IYI KAPAYAMAYANLAR ICIN TUZAKLAR HERZAMAN ACIKTIR!
    HERKESE KOLAY GELSIN BEN SUPURGE FALAN ALMAKTAN VAZGECTIM EDIRNEDEN CALI SUPURGESI ALMAYA GIDIYORUM!

dolmabahce arkadaşım;

Bence yanlış algılamışsınız. Çünkü bu forumlarda satıcı olanlar bunu genelde dürüstçe söylüyorlar. Bizde bu arkadaşları biliyoruz ve o konuda sormak istediklerimizi kendilerine soruyoruz. Onlarda bizlere kendileri ile ilgili konularda açıklama yapıyorlar. Forumu baştan sona okudunuzmu bilemiyorum ama okursanız bunu görebilirsiniz diye düşünüyorum. Tam tersi çok açıklayıcı ve herkese yardımı olacak konular çok açıkça ve dürüstçe paylaşılıyor. Çalı süpürgesi fikrinize gelince; en ekonomik olanı bu dediğiniz gibi..
    Selamlar..
  • Arkadaşlar öncelikle vermiş olduğunz değerli bilgi ve tecrübeleriniz için teşekkür ederim. Bende araştırmalarım sonucunda Samsung 8571 modeline karar kıldım ve bugün aldım. Hepa13 filtre var üzerinde , 360W emiş gücü var , iyon üreticisi var , kızılötesi ile süpürgenin sapından kumanda edilebiliyor , hareket kabiliyeti yüksek ve halı üzerinde takılmadan kolay bir şekilde kayıyor. Toz haznesi 1.5 lt torbasız kuru sistem ve bana göre en önemlisi SLG ve BAF alerji test ödülü almış olmasıydı. İlerleyen günlerde bir sorun çıkarsa tekrar bilgi veririm. Seçimde bende baya zorlandım hatta satış elemanlarının verdiği yanlış bilgilerle boğuşmakta cabasıydı, umarım faydam dokunmuştur. En iyi fiyatı peşin olarak 456 ytl ile http://www.dogubank.com.tr/index.php?p=show&pid=7679&k_id=240 de buldum. Fakat Samsung bayisine bizzat gidip kendim pazarlıkla aldım.Oradaki fiyat 549ytl bu fiyatı pazarlıkla 100 ytl kadar indirebilirsiniz bilginize sunarım. :D
  • DELPHİN ve Filterqueen tanıtımı aldık. Filterqueen kuru sistem, Delphin ise sulu sistem temizlik yapıyor. Fiyatlar gerçekten uçuk. Delphin 3050 Euro, Filter queen 2500$ Ciddi manada düşündük ama vazgeçtik gibiyiz. Makineler sistem itibarıyla her eve mutlaka lazım. Libelleyle de ilgilenmeye başladık. Bakalım ne olacak?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.