Şimdi Ara

Gionee M2017: Kavisli ekran,çift kamera ve 7000mAh kapasiteli batarya

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gionee M2017: Kavisli ekran,çift kamera ve 7000mAh kapasiteli batarya

Büyük batarya kapasitesine sahip akıllı telefonlar genelde kaba ve hantal bir görünüme sahip oluyor ancak Gionee bunun değiştirme peşinde. Firmanın 7000mAh bataryalı yeni üst seviye akıllı telefonu tasarım olarak rakiplerinden geri kalmıyor.

Donanım

Gionee M2017 adındaki yeni akıllı telefon hem yüksek fiyata hem de önemli özelliklere sahip. İlk olarak modelin Snapdragon 653 yonga setinden gücünü aldığını belirtelim. Önceki nesle göre yüzde 10 daha hızlı olan yonga setine 6GB RAM eşlik ediyor. Böylece MediaTek işlemcili hemşehrilerinden bir adım öne geçiyor. Depolama kapasitesi de 128GB veya 256GB şeklinde.

Modelin 5.7 inçlik ekranında 2560x1440 piksel çözünürlük yer alıyor. İki kenardan kavisli ekranın alt kısmında parmak izi okuyucu entegreli Home butonu yer alıyor. Tamamen metal kasada 3.5mm kulaklık girişine yer verilmemiş.

Kamera ve Batarya 

Diğer önemli özellik ise 7000mAh kapasiteli batarya. Firma iki adet 3500mAh kapasiteli batarya kullanarak bu seviyeye ulaşmış. Böylece kullanıcıya günlerce şarj etmeden kullanım olanağı sunuluyor.

Ayrıca Bkz.Cyanogen yolun sonuna geldi

Diğer taraftan arka kamera da çift sensöre sahip. Sensörlerden birisi 12MP çözünürlüğünde iken diğeri 13MP çözünürlüğünde. Derinlik algısı yapabilen kamera böylece bokeh efekti, daha kaliteli çekim gibi avantajlara imza atabiliyor. Ön kamera ise 8MP çözünürlüğünde.

Fiyat 

Gelelim fiyatına. Gionee M2017 Çin’i bırakın global olarak da yüksek bir fiyat etiketine sahip. Standart versiyon için firma 1000$ fiyat istiyor. Arka kısmı hakiki İtalyan deri kaplama ve değerli taş işleme olan versiyon ise 2500$ civarında satılacak. 

• Editörün yazmadığı kısım:
    Batarya tedarikçisi : "Samsung"

Herkesin bi nükleer bombası olsun demişler herhald

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nefendim -- 27 Aralık 2016; 11:58:22 >
  • Bu ne tipsiz bir telefondur. çok mu uğraşmışlar gerçekten?
  • Kalınlık ne kadar acaba göremedim

• Tasarımı Vertu'yu hatırlatıyor.

• Sayın editör kalınlık ne kadar? 7000 mah pilli telefonda bu ayrıntı nasıl atlanır? Esefle kınıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Grkwnxs

Kalınlık ne kadar acaba göremedim

155.2 x 77.6 x 10.78mm

Ağırlık: 238gr

Android 6.0 (Amigo 3.5 UI), önde parmak izi sensörü var.

Kulaklık (3.5mm) ve microSD girişi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sniper23 -- 27 Aralık 2016; 15:3:50 >
  • iphone fiyatına geonee satmak skoda'nın mercedes fiyatına araç satmaya çalışması kadar fuzuli

iphone'la mercedes'i eşlemiyorum.fiyat ve algı olarak diyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: nefendim

Editörün yazmadığı kısım:

İyice b.kunu çıkardınız artık, Samsung yıllardır batarya üreten bir firma belki kullandığın bilgisayarın bataryasının içinde bile Samsung hücreli piller var, kim ne derse desin o telefonu patlamasının ana nedeni batarya olamaz bana kalırsa, çünkü S7 Edge modeli, Note 7 den küçük olmasına rağmen 3600 mAh batarya ile geliyor ve çıktığından beri kaç kere patlayan S7 Edge haberi duydun? Ayrıca Samsung kullanıcılara her türlü esnekliği sundu zaten, değişim imkanı olsun iade imkanı olsun, yani oturduğumuz yerden hiç bir şey üretemeyip böyle firmaların en küçük hatasında aylarca eleştirip dalga konusu haline getirmek çok trajikomik bir durum diye düşünüyorum.

Bunlarda sorunun bataryadan kaynaklanmadığını doğrulayacak gerçekler;
    Samsung geri çağırdığı ürünlerde TDK adlı bir Japon batarya üreticisi firmayla anlaşır ve firma Note 7 nin "düzeltilmiş" olarak nitelendirilen 2.parti versiyonlarının bataryasını üretir, fakat patlama sorunları devam ettiği için sorunu bataryaya bağlamanın mantıksız olduğunu düşünüyorum.
    Kaynak:https://www.ft.com/content/d7445be2-8f9c-11e6-8df8-d3778b55a923

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaranlıktaYaşayanAdam -- 27 Aralık 2016; 16:38:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KaranlıktaYaşayanAdam

quote:

İyice b.kunu çıkardınız artık, Samsung yıllardır batarya üreten bir firma belki kullandığın bilgisayarın bataryasının içinde bile Samsung hücreli piller var, kim ne derse desin o telefonu patlamasının ana nedeni batarya olamaz bana kalırsa, çünkü S7 Edge modeli, Note 7 den küçük olmasına rağmen 3600 mAh batarya ile geliyor ve çıktığından beri kaç kere patlayan S7 Edge haberi duydun? Ayrıca Samsung kullanıcılara her türlü esnekliği sundu zaten, değişim imkanı olsun iade imkanı olsun, yani oturduğumuz yerden hiç bir şey üretemeyip böyle firmaların en küçük hatasında aylarca eleştirip dalga konusu haline getirmek çok trajikomik bir durum diye düşünüyorum.

Samsung geri çağırdığı ürünlerde TDK adlı bir Japon batarya üreticisi firmayla anlaşır ve firma Note 7 nin "düzeltilmiş" olarak nitelendirilen 2.parti versiyonlarının bataryasını üretir, fakat patlama sorunları devam ettiği için sorunu bataryaya bağlamanın mantıksız olduğunu düşünüyorum.

Savunma sanayi için bomba üretim test elemanı olarak kullanmak da yakışmıyor ama samsung a

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Değişik bir cihaz olmuş pek ilgimi çektiğini söyleyemem..
  • Snapdragon 653 koy ve 1000 dolar iste? İyiymiş :D

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Firma iki adet 3500mAh kapasiteli batarya kullanarak bu seviyeye ulaşmış. Böylece kullanıcıya günlerce şarj etmeden kullanım olanağı sunuluyor.

Arkadaş şu yalanı bırakın artık yeter.

Günlerce şarj etmeden nasıl kullanacaksın?

3000mah bataryalı telefonu günde 2-3 defa dolduruyor kullanan herkes.

3000mah ile günü çıkaran adam varsa o telefonu 3310 kıvamında kullanıyordur zaten.

Kısaca 7000mah iyi bir özellik olsa da günlerce şarj etmeden kullanma olayı tamamen müşteriyi kandırmaya yönelik.

3000 Mah'ı günde 2-3 kere şarj ediyorsanız oyun oynuyorsunuz anlamına gelir. Bir telefonu "kullanmak" da illa ki onunla gün boyu oyun oynamak değildir bence. 2900 Mah iPhone 7 Plus kullanıyorum, sabah 7'de yüzde 100'le evden çıkıp akşam yüzde 20-30 gibi eve dönüyorum. Gün içinde de oyun oynama dışında hemen her şeyi yapıyorum. Eğer 3000 Mah bataryalı telefonunuzu oyun oynamadığınız halde günde 2-3 defa şarj ediyorsanız, o telefonun bataryası olmamış demektir.

• quote:

Firma iki adet 3500mAh kapasiteli batarya kullanarak bu seviyeye ulaşmış. Böylece kullanıcıya günlerce şarj etmeden kullanım olanağı sunuluyor.

3000mah ile günü çıkaran adam varsa o telefonu 3310 kıvamında kullanıyordur zaten.

Kısaca 7000mah iyi bir özellik olsa da günlerce şarj etmeden kullanma olayı tamamen müşteriyi kandırmaya yönelik.

Aslında sizin aksinize günde 2-3 defa 3000 mah bataryalı telefonu şarj edeni hiç görmedim. Zaten şu, kullanan herkes şöyle yapıyor, herkeste şu var, herkes şöyle gibi laflara da hastayım. İnsanlar hiç de sizin sandığınız gibi kullanım alışkanlıklarına sahip değil. İstatistik diye bir bilim var bilmem farkında mısınız? O bilim de, etrafta 1-2 örnek görünce genele vurma gibi bir hataya düşmeyin diye var zaten.

• Güzel telefon olmuş ama 1000 dolara kim alacak bunu?

Xiaomi, Redmi Note 4'ün yeni versiyonunu çıkarıyor SD 653 ile gelecekmiş büyük ihtimal, bakalım fiyatı ne olacak.
    http://www.gsmarena.com/xiaomi_rumored_to_launch_redmi_note_4x-news-22383.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi King Stannis -- 27 Aralık 2016; 21:17:14 >
  • quote:

quote:

quote:

Savunma sanayi için bomba üretim test elemanı olarak kullanmak da yakışmıyor ama samsung a

kenara sıkışınca ucuz espiriler yaparsiniz... lafinin arkasinda dur ve adama mantikli bir aciklama yap.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: 10ff

quote:

quote:

quote:

kenara sıkışınca ucuz espiriler yaparsiniz... lafinin arkasinda dur ve adama mantikli bir aciklama yap.

Daha ucuzu firmanın kendisi

Ucuzda mantık aranmaz; uzak durulur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tasarım süper olmuş yalnız...

• zotacing kullanıcısına yanıt
    Hala aynı hatayı yapıyorsun Hangi kafe ve restoranlarda? Kim dışarı çıkamıyor? İstatiktik falan getirmiyorsun ve benim çevrem senin argümanını yansıtmıyor. Elinde hiçbir veri olmadan, sırf kendi doğrularını kabul ettireceksin diye boşuna uzatıp durma istersen.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: darkdiva

quote:

3000 Mah'ı günde 2-3 kere şarj ediyorsanız oyun oynuyorsunuz anlamına gelir. Bir telefonu "kullanmak" da illa ki onunla gün boyu oyun oynamak değildir bence. 2900 Mah iPhone 7 Plus kullanıyorum, sabah 7'de yüzde 100'le evden çıkıp akşam yüzde 20-30 gibi eve dönüyorum. Gün içinde de oyun oynama dışında hemen her şeyi yapıyorum. Eğer 3000 Mah bataryalı telefonunuzu oyun oynamadığınız halde günde 2-3 defa şarj ediyorsanız, o telefonun bataryası olmamış demektir.

Oyunla işim olmaz. Ekran parlaklığı full açık + 3 veya 4G hep açık şekilde hiç bir telefon günü kurtaramıyor.

İphone yani Apple ürünü ile şarj bana yetiyor diyorsan sen telefonu sadece ''alo'' için kullanıyorsun demektir.

Şarj konusunda piyasanın en rezil telefonu İphone

Maalesef son yıllarda ülkemiz insanında huy oldu bu bilmeden, emin olmadan, görmeden yorum yapma olayı. Kullandığım telefonla ne yaptığımın farkındayım herhalde. 3 Aralık 2016'da aldım telefonu. Bugün 28 Aralık. Henüz GPS'i hiç kapatmadım telefonda. Evde Wifi dışarda 4.5 G sürekli açık zaten. Full parlaklığa gerek duymadığım için yarının biraz üzerinde kullanıyorum (dışarı hariç full parlaklık gözleri yormaktan başka bir işe yaramaz) Bugün %100 şarj ile saat 7.15'te evden çıktım. Şu an saat 23:45. Yarım saat önce geldim eve. Şarj aletini yanıma almadım. Gün içinde başka bir yerden şarj etmedim. Gün içinde whatsapp, face, twitter, instagram, web vs. kullandım. Yukarıda söylediğim gibi 4.5 G ve GPS hep açıktı. Üstüne bir de dün akşam indirdiğim Drop Flip oyununu oynadım bir hayli. Youtube'dan 5 tane falan video izledim. Gün içindeki kurcalamaları ve telefon konuşmalarını saymıyorum bile. Gece eve döndüğümde yüzde 19 şarjım vardı. Siz ister inanın ister inanmayın, durum bu.

Normal iPhone'lar için şarj sorun evet ama Plus için pek öyle değil. Kullanmadıysanız bence peşin peşin yorum yapmayın. Telefon %100'den %99'a 2 saatte düşüyor :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.