Şimdi Ara

Turkcell yenilenen altyapısıyla 73 milyon kWh enerji tasarrufu sağlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Turkcell yenilenen altyapısıyla 73 milyon kWh enerji tasarrufu sağlıyor 
    2016 yılı içerisinde kullanıma sunulan 4,5G bağlantısına yönelik yatırımlarına devam eden Turkcell, 2G ve 3G şebekelerini en yeni teknolojiler ile yenileyerek diğer taraftan önümüzdeki yıllarda hayata geçirilmesi planlanan 5G için şimdiden önemli düzenlemelere imza atıyor.

Başlatılan çevreci modernizasyon projesi kapsamında altyapıda kullanılan bileşenler yerine artık tüketicilerin ihtiyaçlarına uygun daha fazla enerji tasarrufu sağlayan ürünler tercih ediliyor. Böylelikle günde 200 bin kWh, yılda ise 73 milyon kWh gibi önemli oranda enerji tasarrufu sağlayacak olan Turkcell, altyapısını gelecek nesil iletişim teknolojilerine yönelik hazırlıyor.

[bkzdh=88230] 
    Konuyla ilgili açıklamada bulunan Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Grup Başkanı Gediz Sezgin, başlatılan çevreci yenilenme sürecinin aynı zamanda 5G’ye doğru giden önemli bir yol olduğunu ve kullanılan cihazların, sensörlerin ve altyapıdaki kritik modüllerin artık daha az enerji tüketeceğini, bu sayede yüksek oranda enerji tasarrufu sağlanacağını ifade etti.

• Reklam ibaresi yokmu bildiğin reklam.

• reklam demişinizde aynısını sprint att docomo yapsa adamlar çalışıyo dersiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: SentnieL

Reklam ibaresi yokmu bildiğin reklam.

Kesinlikle katılmıyorum. Eğer haber sayısal bilgiler verilmeyip sadece enerji tasarrufu yapıyor şeklinde cümlelerden oluşsaydı size katılabilirdim fakat ortada somut bir gelişme var bu haber niteliği taşır. Yarın aynı şeyi Turk Telekom yaparsa onların da haberi yapılır veya Vodafone.
  • hep şişirme haberler

biri ülkenin dört bir yanını fiber ağlarla ördük fiber ağımızı 250 bin km ye ulaştırdık diye övünür

diğeri 4,5G için baz istasyonlarımızın %95 ini fiberle buluşturduk der

turkcell in tüm bazlarını fiber ile buluşturması için 1 milyon km fiber yatırım yapması gerekiyormuş. Şu an 50 bin km fiber ağı var yok.

öte yandan 250 bin km fiber ağa ulaştık diye övünen Türk Telekom un 6 milyon km bakır alt yapısı var.

yüz ölçümü olarak 7 kat büyük olduğumuz güney kore'nin fiber alt yapı uzunluğu Türkiye'nin iki katı.

yaptıklarını değil de, yapmadıklarını bilsek fiber sözü geçen reklam yapmaya yüzleri olmazdı bu oparatörlerin. Anca böyle kwh reklamı yapabilirlerdi
  • Bana faydası yok. O yüzden banana.

Turkcell yenilenen altyapısıyla 73 milyon kWh enerji tasarrufu sağlıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

hep şişirme haberler

biri ülkenin dört bir yanını fiber ağlarla ördük fiber ağımızı 250 bin km ye ulaştırdık diye övünür

diğeri 4,5G için baz istasyonlarımızın %95 ini fiberle buluşturduk der

turkcell in tüm bazlarını fiber ile buluşturması için 1 milyon km fiber yatırım yapması gerekiyormuş. Şu an 50 bin km fiber ağı var yok.

öte yandan 250 bin km fiber ağa ulaştık diye övünen Türk Telekom un 6 milyon km bakır alt yapısı var.

yüz ölçümü olarak 7 kat büyük olduğumuz güney kore'nin fiber alt yapı uzunluğu Türkiye'nin iki katı.

yaptıklarını değil de, yapmadıklarını bilsek fiber sözü geçen reklam yapmaya yüzleri olmazdı bu oparatörlerin. Anca böyle kwh reklamı yapabilirlerdi

Her sahanın komşuluk özelliği var bir cok sahada fiber mevcut olmayan sahalara fiber çekiliyor.
    2017 sonuna kadar bütün sahalarını güncellemek istiyorlar.
    Birşeyler başarmak istiyorlar kesinlikle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 12TL 'lik 1GB haftalik VINN paketini alternatifsiz 8GB 49TL 'ye ayligi zorla kakalayarak tasarruf sağladığı ortada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Virinom

quote:

Kesinlikle katılmıyorum. Eğer haber sayısal bilgiler verilmeyip sadece enerji tasarrufu yapıyor şeklinde cümlelerden oluşsaydı size katılabilirdim fakat ortada somut bir gelişme var bu haber niteliği taşır. Yarın aynı şeyi Turk Telekom yaparsa onların da haberi yapılır veya Vodafone.

Sayısal veri içermesi bir anlam ifade etmiyor @mcrew arkadaşında yazdığı gibi sayısal veri göz boyamak için çok rahat bir taktik sonuçta çevre duyarlılığı yüksek insanların ilgisni çekmek amaçlanıyor fakat asıl dert giderleri düşürüp kar etmek.
  • quote:

Turkcell'in yeni stratejisi haber görünümlü reklamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CWaRRioR -- 27 Aralık 2016; 9:24:13 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Virinom

quote:

Sayısal veri içermesi bir anlam ifade etmiyor @mcrew arkadaşında yazdığı gibi sayısal veri göz boyamak için çok rahat bir taktik sonuçta çevre duyarlılığı yüksek insanların ilgisni çekmek amaçlanıyor fakat asıl dert giderleri düşürüp kar etmek.

Rakamları abarttıkları ortada. Satır aralarını iyi okumak lazım;

1.Son teknolojilerle
    2.Tüketici ihtiyaçları doğrultusunda

Son teknoloji en son bize uğrar, bizim şirketler en son bizi düşünür.

• Turkcelli bir kere kullandım tövbe ettim... isterse beni aya çıkaracağını vaat etsin yine kullanmam abartılı reklamlar vs hiç biri gerçeği yansitmiyor...

• yok aslında dolaylı yoldan daha fazla enerji tasarrufu yapıyorlar. AKK sayesinde internet eziyet olduğu için kapatılan bilgisayarlardan 2 -3 kat fazla enerji tasarrufu yaptırıyorlar.

• Hiç sevinmeyin, bu enerji tasarrufu fiyatlarınıza indirim olarak yansımayacak!!!
  • mcrew kullanıcısına yanıt
    TT'un 6milyon km bakır altyapısı bilgisini nereden öğrendiniz?
  • Valla ben ömrü hayatımda hiçbir özel şirketin çalışan bir aleti daha tasarruflusu var diye yenisiyle değiştirdiğini görmedim. Hele Turkcell? İmkanı yok. Bozulanların yerine daha tasarruflularını takıyorlardır. Sanki yaptığı tasarruftan bana indirim yapıyor gibi reklamını yapıyor bir de.
  • 2g şebekesine yatırım yapmayı bırakıp devrimsel nitelikte o şebekeleri 4,5 g ye ve şehirdekileri de 5g ye güncellese önümüzdeki sene içinde ve biz de bir şeyi yakalasak artık geriden takip edip emily'nin bilmem kaç g'sinden seneler sonra daha iyiyiz diyeceğimize.

• Logic_Man kullanıcısına yanıt
    burada çalışan telekom çalışanları söylemişti

ama internette 30 milyon km bakırdan bahsediyorlar bilmiyorum tekrar sorarım olmadı onlara
  • mcrew kullanıcısına yanıt

Sen Güngören in neresinde oturuyorsun Bahçelievler e yakın misiniz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.