Şimdi Ara

Volvo'dan araba anahtarlarının İsviçre çakısı: 'Red Key'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Volvo'dan araba anahtarlarının İsviçre çakısı: 'Red Key' 
    Volvo araçlarının güvenliğiyle gurur duyan bir otomobil üreticisi olarak, bu ününü yıllar içinde farklı şekillerde karşımıza çıkardı. Bugün ise bu ünü karşımıza kırmızı bir anahtar olarak çıkıyor, yada Volvo'nun adlandırmasıyla "Red Key" olarak. Konsepte genel olarak bakacak olursak karşımızda Dodge'un Charger ve Charger Hellcat'de sunduğu gibi özel yeteneklere sahip kırmızı bir anahtar var. Ancak işlevleri birbirlerinden oldukça farklı.

Dodge'daki kırmızı anahtar Hellcat'in 707 beygirlik gücünün açığa çıkmasını sağlıyorken Volvo'da ise aracın güvenliğini arttırıyor. Kullanıldığı zaman aracın son süratini 120 km/h hıza sınırlayan Red Key, bunun yanısıra Adaptive Cruise Control, Kör Nokta Uyarı Sistemi, Şeritte Tutma Yardımı, Ön Çarpışma Uyarısı, Sürücü Uyarı Kontrolü, Mesafe Uyarısı ve Trafik İşareti Tanıma Sistemi gibi güvenlik sistemlerini otomatik olarak aktif hale getiriyor.

Ayrıca Bkz.Makyajlanan yeni Volkswagen Golf R artık daha güçlü
    Bunlara ekstra olarak müzik sisteminin ses seviyesine de sınır koymaya yarayan anahtarı bu özellikleri nedeniyle İsviçre çakısına benzetebiliriz. Volvo Car U.K operasyon direktörü David Baddeley, araçları 3. şahıslara vermenin genellikle korku hissi verdiğini söylerken Red Key sayesinde aracını başkalarına emanet edenlerin sürücüye kalmaksızın kendilerini daha güvende hissedeceklerini belirtiyor.

Red Key'in bütün bu yapabildiklerini göz önüne alırsak Baddeley'in yanıldığını söylemek oldukça zor. Şu an için yalnızca Volvo S90, V90 ve XC90 modelleriyle uyumlu olan ve £110 fiyatla satılan anahtarın ilerleyen dönemde daha çok modelle uyumlu hale geleceği söyleniyor.

• Araç kiralama firmaları kırmızıyı verir artık

• Dağa taşa uçan kuşa, yurdumun güzel ülkesi isveçre. Başlık HATALIII.'isviçre'

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qweonr94 -- 24 Aralık 2016; 17:56:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: qweonr94

Dağa taşa uçan kuşa, yurdumun güzel ülkesi isveçre. Başlık HATALIII.'isviçre'

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Esveçre çekese

• Adamlar eşinize/sevgilinize verin diye anahtar yapmış.

• quote:

hocam biraz cahilsiniz sanırım .. isveçre diye biryer var tabiki ve oranın çakısı meşhur konunun isviçreyle hiç bi alakası yok
  • Editor arkadas kelime oyunu yapmak istemis heralde "isvec"re cakisi falan yazaydin keske kelime oyunlari herkese hitap etmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bender B. Rodriquez -- 24 Aralık 2016; 18:39:44 >
  • ülkede herkes mizahşör,editör mizah yapmış çok mu?

• Editör başlık yanlış yazılmış. İsviçre çakısı olmalıydı, isveçre yazmışsınız.

• az önce haberlerde araba hırsızlarını gösteriyordu. hırsızlar eve girip araba anahtarını çalıyor sonra arabayı. bunu önlemeye yönelik bi yenilik mi var acaba diye girdim habere ama öyle değilmiş.

• Başlığı çoğu kişi anlamamış

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir çok markada benzer kişisel anahtarlar var ama hız limiti vs yapan ilk defa görüyorum.

Diğer Firmalara örnek olsun.

Not : başlık umurumda değil.
  • mobil siteyi kodlayan arkadaş resimlere yanlış adres vermiş..
  • 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    Volvo isveç malı , 'isveç're diyerek kelime oyunu yapmak istemiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: matmuhendisi

quote:

hocam biraz cahilsiniz sanırım .. isveçre diye biryer var tabiki ve oranın çakısı meşhur konunun isviçreyle hiç bi alakası yok

Yahu şaka yaptım tabi biliyorum tabi bu şakayı anlayamamanız sizin cahillihiniz efendim. Şu dünyada ne öğrendiysem kimseye cahil diye hitap edilmemesi
  • Burda diyememişlerde asıl bu kırmız anahtar karı koca aynı arabayı kullanan erkeklere yarar hatuna bak sana kırmızı anahtar veriyorum çantana ayakkabına uyar diye verecen hem gazla yamayacak hemde araba sürekli tedirgin gidicek irite edip duracak. Benim hanım arada benim arabayı kullanıyor seninkide hızı hiç hissetirmiyor bir bakıyomrum 150 yapıyor falan diyor ve kırmızı hapı( Anahtarı) kafan rahat olsun :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Gray Code

Adamlar eşinize/sevgilinize verin diye anahtar yapmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu an fordun güncel modellerinde bu özellik var. Hız sınırı koyabilir, emniyet kemeri takmayan sürücü için müzik sistemini devre dışı bırakabilirsiniz. Ayrıca güvenlik donanımlarına (esp iptali gibi) erişimi kısıtlayabilirsiniz. Son olarak da yedek anahtar ile ne kadar yol alındığını ayrı bir ekrandan görebilirsiniz. Volvo bunun biraz daha gelişmişini yapmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suti0 -- 24 Aralık 2016; 23:49:39 >
  • Adamlar işini biliyor :))

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.