gömülü altyazıyı divxden nasıl siler veya ayırırım
69 Cevap49189 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3339 Mesaj
11 Şubat 2007; 1:02:23 

Bende bi film var bilmediğim bi dilin altyazısını filme gömmüşler.Ben Türkçe altayazısını koyunca karışıyor.Türkçe altyazıya arkaplan siyah yapıyorum bu seferde taşan kısımlarla diğer altyazı karışıyor.Bu işi nsl halledecegim bi yardım edin...

254 Mesaj
11 Şubat 2007; 1:19:44 

bende divx filme altyazı gömme işiyle uğraşmaktayım ve bildiğim kadarıyla gömülü altyazıyı kaldırman mümkün değil.
Bahsettiğin sorunu lost dizisini seyrederken bende yaşamıştım.hazırda gömülü yazı ikincil altyazıyla örtüşüyordu.Altyazı çakışması olmadan izlemek istiyorsan altyazı gömülü olan filmleri divx okuyabilen ve altyazı okuyamayan programlarda izlemelisin.
http://www.softpedia.co...assic-for-Win2kXP.shtml

bu adresten "windows media player classic" indir.filmi burda seyret.ikincil altyazıyı okumaz.gömülü ile seyredersin.

315. Dönem ZIRHLI BİRLİK EĞİTİM TÜMEN KOM.ETİMESGUT ANKARA

3339 Mesaj
11 Şubat 2007; 9:59:07 

Sorun gömülü altyazının ibranice olmasında, ama yinede saol,ben başka bir çzüm buldum,bnim altyazıyı bs player ile üstteki siyah şeridin üstüne taşımak...

981 Mesaj
13 Şubat 2007; 10:32:52 

quote:

Orjinalden alıntı: Çaka Bey

bende divx filme altyazı gömme işiyle uğraşmaktayım ve bildiğim kadarıyla gömülü altyazıyı kaldırman mümkün değil.
Bahsettiğin sorunu lost dizisini seyrederken bende yaşamıştım.hazırda gömülü yazı ikincil altyazıyla örtüşüyordu.Altyazı çakışması olmadan izlemek istiyorsan altyazı gömülü olan filmleri divx okuyabilen ve altyazı okuyamayan programlarda izlemelisin.
http://www.softpedia.co...assic-for-Win2kXP.shtml

bu adresten "windows media player classic" indir.filmi burda seyret.ikincil altyazıyı okumaz.gömülü ile seyredersin.

Bu dediğin işe yaramaz çünkü gömülü altyazı oluğu zaman o artık altyazı değil filmin bir parçası olur. Ortada bir altyazı dosyası yoktur yani. Altyazı okumayan program da gömülü altyazıyı gösterir. Gömülü altyazıdan kurtulmanın da bir yolu yok diye biliyorum. Film altyazının olduğu yere kadar alttan kesilebilir hem widescreen efekti verilmiş olur.

11 Mesaj
26 Haziran 2010; 15:47:30 

arkadaşlar gom player kullanırsanız hem altyazının saniyesini ayarlayabilirsiniz , bu ayarladığınız altyazıyı kolayca kaydedebilirsiniz , hem de altyazıyı kolayca yukarı aşağı sağa sola taşıyabilirsiniz.Gom player da daha bir çok kolaylaştırıcı seçenek var.

indirmek için :

http://www.gomplayer.org/

ayrıca çok araştırdım aynı sorun bende de vardı.Gömülmüş altyazıyı kaldırmanın kesinlikle bir yolu yok.En iyi çözüm altyazıyı yukarı taşımak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre_narman -- 26 Haziran 2010; 15:49:54 >

441 Mesaj
27 Haziran 2010; 20:42:24 

Gömülü altyazı kaldırılabilir en azından ben kaldırmıştım. İlk önce normal bir videoya altyazı gömmüştüm. Sonra videonun formatını değiştirince kaybolmuştu. Denemeye değer.

18 Mesaj
29 Haziran 2010; 19:45:40 

arkadaşım sen nası bir program ile dönüştürdün videoyu?_?

8167 Mesaj
30 Haziran 2010; 1:05:18 

Bundan daha basit bişey yok ki? Filmi KMPlayerda açarsın daha sonra üstüne sağ tıklayıp altyazılar kısmında göster/gizle olacak ordan gizle de yani gömülü olan altyazı kaybolsun daha sonra filmi kapatmadan yani açıkken kendi atmak istediğin altyazıyı içine sürükle bırak ve son olarak ilk başta yaptığımız gibi göster/gizle kısmına tekrar tıklayınca bitti gitti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 666 -- 30 Haziran 2010; 1:06:57 >

Intel i5 3570k + Xigmatek GAIA-MSI Z77A-GD55 -Sapphire HD 7870 2GB GHZ Edition-GSkill Ripjaws 1600Mhz 8GB-Team Xtreem 120 SSD-High Power 700W 80+ Element-Corsair Carbide 400R-ACER S235HLABII

SORUNLU ALIŞVERİŞ-SAHTEKARLIĞIN KİTABINI YAZAN ADAM
re@per nikli DOLANDIRICIDAN uzak durun.Konu için TIKLA

18 Mesaj
30 Haziran 2010; 11:16:00 

arkadaşım gömülü alt yazı altyazı olarak geçmez artık filmin bi parçası olur.

441 Mesaj
30 Haziran 2010; 12:20:41 

Portable_Ultra_Video_Converter_2.1.0_sh kullanıyorum

401 Mesaj
10 Temmuz 2010; 20:04:52 

quote:

Orijinalden alıntı: 666

Bundan daha basit bişey yok ki? Filmi KMPlayerda açarsın daha sonra üstüne sağ tıklayıp altyazılar kısmında göster/gizle olacak ordan gizle de yani gömülü olan altyazı kaybolsun daha sonra filmi kapatmadan yani açıkken kendi atmak istediğin altyazıyı içine sürükle bırak ve son olarak ilk başta yaptığımız gibi göster/gizle kısmına tekrar tıklayınca bitti gitti

Bu olay kopardı beni :D:D:D Bu arkadaş yakında bu yöntemle filmlere kendisinide ekler :D:D

Bir gün o güneş Karşıyaka'dan doğacak.

459 Mesaj
10 Temmuz 2010; 23:31:46 

quote:

Orijinalden alıntı: rza_35

Bu olay kopardı beni :D:D:D Bu arkadaş yakında bu yöntemle filmlere kendisinide ekler :D:D

If you have an apple and I have an apple and we exchange apples then you and I will still each have one apple. But if you have an idea and I have one idea and we exchange these ideas, then each of us will have two ideas..."

3499 Mesaj
10 Temmuz 2010; 23:48:10 

Konu açılalı çok zaman olmuş. Ama yine de yazalım.

AVI ReComp ve MKVToolnix bu işi rahatlıkla çözebilecek iki yazılım.

401 Mesaj
21 Temmuz 2010; 11:35:07 

quote:

Orijinalden alıntı: feylesof

Bu progralamlar gömülü altyazıyı kaldırmak içinin mi altyazı eklemek için mi. Eğer kaldırmak içinse nasıl yapılıyor bi zahmet onuda söyleyiversen.

5524 Mesaj
21 Temmuz 2010; 13:45:20 

gömülü altyazıyı kaldırmazsınız çüğnki altyazı filme işlenir ancak altyazının olduğu kısmı flulaştırarak üzerine yeni altyazı konulabilir

SAMSUN_ATAKUM
(: uozqɐɹʇ ɹǝʎ ɹǝɥ züp sɹǝʇ ǝzıq

3499 Mesaj
21 Temmuz 2010; 19:24:11 

İki tür gömülü altyazı var. Birincisi doğrudan filmle birlikte encode işleminden geçirilmiş altyazılar ki buna hardsub deniliyor. Bunları ayırmak çok zor. İkincisi de herhangi bir encode işlemi gerekmeden doğrudan video dosyasıyla birlikte derlenen altyazılar. Bunlar rahatlıkla çıkarılıp eklenebiliyor. Özellikle de mkv dosyalarında sıklıkla karşılaşılır.

5805 Mesaj
22 Temmuz 2010; 0:08:40 

quote:

Ey Allahım gelde laf anlat bunlara.Adam yazıyı nasıl silerim diyor.Nerenle okudun adamın yazdıklarını? 2 altyazı birbirine giriyor diyor.10 yıldır bilgisayar kullanıyorum bana mı öğretiyosun?

İyi de bir altyazı gömülmüş olup diğeri de sonradan eklenmiş olabilir. Gömülmüşü atamazsın ki ya şöyle diyelim hardsub altyazı hiçbir şekilde atılamaz softsub altyazı videonun içinden çıaraılabilir bir de ayrıca altyazı dosyası var. Konuyu açan arkadaş eksik anlatmış o yüzden farklı yanıtlar veren arkadaşlar da anladıkları kadarıyla farklı yanıtlar vermiş. Sonuçta yine iki altyazı olabiliyor.

5420 Mesaj
22 Temmuz 2010; 11:21:08 

@666

İlk önce başlığa bakınız: gömülü altyazıyı divxden nasıl siler veya ayırırım

Gömülü altyazıyı "geçici görmemek , kaldırmak , silmek , film izlerken kurtulmak veya bir süre kapatmak amacıyla" senin verdiğin yöntemle yani KM Player veya AVI/Media Splitter vasıtasıyla
altyazıyı kapat/gösterme gibi seçeneklerle kapatamazsın.
Bu altyazılar videoya yapışık halde bulunur. Video ile bütündür.

quote:

Bu yazdığın yöntem yanlıştır ve işe yaramaz.
Gömülü olan altyazı kaybolmaz bu yöntemle.

quote:

Benimle dalga geçen bebe,iyi dinle.Adam ne demiş iyi oku. Adam geçici de olsa o altyazıyı görmek istemiyor.Bu kadar basit yani.Ve benim verdiğim taktik çalışıyor herhangi bir sorun yok.Bebelerden kurtulamadık şu forumda.

Hayır çalışmıyor ve çalışmayacak o kadar basit değil hardsub bu.

Gömülü altyazı ile ilgili bir örnek:
Tıpkı TV'de diyelim altyazılı bir film var.
Direkt görüntüyü kaydedersin altyazı da beraberinde video ile birlikte kaydedilir.

Altyazı gömme işlemi de böyledir.
ffdshow gibi Directshow filtresi üzerinden ripleme yapan programlar sayesinde.
İşlem şu şekilde yürür. Ripleme programı ffdshow üzerinden kayıt yapacağı için ffdshow'da subtitle ayarı açılır.
Riplerken altyazı da beraberinde görüntüye yapışır.

Başka bir yöntem ise SUB,SRT,SSA gibi formatları Container/Kapsülleme formatlarına (MKV/AVI/MP4 gibi) barındırması için (Tıpkı 2,3 ses dosyası ekler gibi) eklemektir.
Bun ses veya altyazıların seçimi değiştiriebilir Splitter filtreleri sayesinde.

Bu durumda bu arkadaşımız için en basit yöntem gömülü üzerine başka bir altyazı açıp arka planını siyah yapabilir. (Ki bunu denemiş)
Böylece üst üse binmez (Ama yinede rahatsız eder kısa satırlarda arkadan diğer altyazı çıkar yine )
Diğer bir yöntem ise tekrar ripleyip alt kısmı flulaştırma.
Veyahütta ffdshow ile videoyu açıp gerçek zamanlı olarak croplama veya flulaştırma.

İyi Forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QuadroFX -- 22 Temmuz 2010; 11:42:12 >

8167 Mesaj
22 Temmuz 2010; 11:39:36 

@QuadroFX dostum denedim diyorum istersen sen de dene.

Intel i5 3570k + Xigmatek GAIA-MSI Z77A-GD55 -Sapphire HD 7870 2GB GHZ Edition-GSkill Ripjaws 1600Mhz 8GB-Team Xtreem 120 SSD-High Power 700W 80+ Element-Corsair Carbide 400R-ACER S235HLABII

5420 Mesaj
22 Temmuz 2010; 11:48:27 

Ripleme işleriyle uzun yıllardır uğraşırım
Codecler , encoderlarla da aynı şekilde.

HARDSUB kaldırılamaz öyle basitçe.
Uzun uğraşlar sonucu flulaştırma işlemi yapılır yazmıştım orda.

Siz büyük ihtimalle içinde altyazı barındıran bir Kapsülleme formatında bunu yapmışsınızdır.
Ama adam gömülü diyor aynı şey değil.
Zaten konuyu açan arkadaş bazı yöntemler kullanmış arka planı siyah yapmak gibi.
Senin yazdığın basit yöntemi bilmediğini zannetmiyorum.

5524 Mesaj
22 Temmuz 2010; 13:55:52 

pocket divx encoder ile altyazıyı kendin göm sonra sağ tıkla ayırmaya çalış bakalım ayrılıyormu :)))

bir çok kez bu işlemi yaptım aşağıdaki linke bakarsanız göreceksiniz

http://forum.donanimhab...193/mpage_1/key_/tm.htm

SAMSUN_ATAKUM

5524 Mesaj
22 Temmuz 2010; 14:02:36 

pocket divx encoder ile altyazıyı kendin göm sonra sağ tıkla ayırmaya çalış bakalım ayrılıyormu :)))

bir çok kez bu işlemi yaptım aşağıdaki linke bakarsanız göreceksiniz

http://forum.donanimhab...193/mpage_1/key_/tm.htm

quote:

Orijinalden alıntı: endshadow

Ya arkadaşlar ben şunu anlamadım filme altyazı gömmeyle eklemenin ne farkı var bunu açıklarsanız çok sevinirim..

bilgisayarda altyazıyı filme gömmeden program yardımı ile izleyebilrsiniz

fakat divx vb.. oynatıcılarda altyazı dosyasını seçemediğinden altyazı görünmez filme gömüldüğünde filmle birleşir ve izlenebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihat1551 -- 22 Temmuz 2010; 14:03:25 >

SAMSUN_ATAKUM

411 Mesaj
21 Aralık 2010; 1:08:01 

quote:

@QuadroFX dostum denedim diyorum istersen sen de dene.

Konuyu biraz hortlattım sanırım ama arkadaş doğru söylüyor,yazılanları okuduktan sonra denedim ve oldu

16 Mesaj
12 Ocak 2011; 17:00:57 

bir yabancı dizinin bütün sezonunu indirdikten sonra içinde ispanyolca altyazı gömülü olduğunu farkettim:( video türü REALvideo VBR yazıyo normalde BS player kullanıyordum ama bu videoyu mediaplayer classik de açıyo nasıl yaparımda izlerken türkçe altyazı ekleyip ispanyolca altyazıyı görmeden izleyebilirim yardımm

16 Mesaj
12 Ocak 2011; 17:27:26 

quote:

bana saçma gelmişti evet tamda düşndüğüm gibi oldu! KMP playerda da videoya birleşik olan ispanyolca yazıyı altyazı olarak görmüyor altyazıyı gösterme dediğimdede hala görüyorum :S resmen videonun bir parçası olmuş :(

yeni bir altyazı üzerine atıp göster dedğimdede arkadaki yazı görünüyor rahatsız edici oluyor.
alt yazının arkasına arkaplan yaparak denedim ama şeffaf duruyor simsiyah dursun görüntüden kaybedeyim ama o yazı çıkmasın

269 Mesaj
18 Şubat 2011; 23:49:48 

mkvmerge GUI arkadaşlar bununla kaldırabiliyorsunuz programı kurun ve film dosyasını açın programla oradan alt yazıyı seçeneğini kaldırın ve ' Start Muxing ' tıklayın ve bekleyin :)))

Sherlock Holmes
Iron Man
Robert Downey Jr
Benedict Cumberbatch

2675 Mesaj
19 Şubat 2011; 1:50:35 

Splash Pro da gömülü altyazı varsa kendi altyazı klasörünüzü seçerek diğer altyazıyı pasif edebiliyorsunuz. Otomatikmen sizin altyazıyı algılıyor.

2081 Mesaj
18 Mart 2011; 18:15:08 

quote:

Orijinalden alıntı: MajestiC

Splash Pro da gömülü altyazı varsa kendi altyazı klasörünüzü seçerek diğer altyazıyı pasif edebiliyorsunuz. Otomatikmen sizin altyazıyı algılıyor.

altyazı klasörü nasıl seçiyorsun ayıptır sorması?

programı yükledim. önce videoyu sonra altyazıyı seçtim ama hem gömülü olan hem kendi altyazım görünüyor.

439 Mesaj
20 Mart 2011; 15:02:55 

gömülü altyazı çıkartılamaz. şöyle bir çözüm var ama bunu da herkes yapamaz. gömülü altyazı bulunan videoyu bi program*la açar altyazı bölgesine baştan sona blur efekti uygulatır ve o şekilde kaydedersiniz. sonra da harici altyazınızı o blur efektli bölgede göstertebilirsiniz ama dedeiğim gibi her adam yapamaz prof luk ister biraz

* önceden yapıyordum ama bayadır böyle bi sorunla karşılaşmadım. oyüzden bi program ismi veremeyeceğim

Belki rüyalarındır bu taze açmış güller,
Bu yumuşak aydınlık dalların tepesinde,
Bitmeyen aşk türküsü kumruların sesinde,
Rüyası ömrümüzün çünkü eşyaya siner.

111 Mesaj
22 Mart 2011; 14:51:02 

''Mkvmerge GUI'' programı ile istersen altyazı gömüp çıkartabilirsin . İstersen ses ekler çıartırsın Yani kesin çözüm ''mkvmerge GUI''

4092 Mesaj
24 Mart 2011; 2:31:54 

MKVtoolnix
mkvmerge GUI

Bu ikisi aynı program sanırım "mkvmerge GUI" bunu google arat bu program ile filmdeki sesi, alt yazıyı herşeyi ayırabilirsin ben gömülü seside ayırdım, alt yazıyıda ayırdım..

Profilim gizli değil sadece arkadaşım olanlar görebiliyor.

Facebook'tan arkadaşlık isteği yollayan DH'li arkadaşlar, arkadaşlık isteğinizin sebebini belirtirseniz sevinirim.

439 Mesaj
24 Mart 2011; 11:15:31 

Yorumların hepsini okumadm baya bi atılmış tutulmuş ama "gömülü altyazi" terimi tam olarak anlaşlmamş gördüğüm kadaryla. Filmin klasöründe gizli dosya olarak ayarlanmış, klasöre girildğnde görülmeyen bir altyazi dosyasi kmplayer da otomatikman altyazi olarak gösterilecektr. Burada klasörde harici altyazı yok deyip bunu gömülü altyazı zannedenler bile var :)
Buradan söylüyorum gerçek bi hardsub programyla bir avi dosyasına gömülmüş bir altyazi kesinlikle eski haline getirlemez. Programin recovery özelliği vardr(picasa gbi), otomatk flu yapar... Ama o dosya kesinlikle eski orjinal haline getirilemez!
Konu kapanmıştr

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

6061 Mesaj
24 Mart 2011; 11:50:48 

quote:

mkvtoolnix
ben de bunu tavsiye ediyorum.
hatta ses dosyalarının sırasını bile değiştirebiliyorsun.

bu arada bir ekleme yapayım.

yukarıda arkadaşlar farklı programlar ile altyazıyı kapatmaktan bahsediyorlar ancak media player classic, km player, gom player, vlc player gibi oynatıcıların hepsi aynı mantıkla çalışır.
filmin adı ile aynı adda bir altyazı var ise onu otomatik oynatır, ayarlardan bu altyazıyı kapatabilirsiniz.
bu tüm oynatıcılarda olan özellik.
ancak gömülü olan altyazıyı maalesef bu programlar kapatmaz. kapatamaz.. çünkü sadece filmi algılar, bir .srt, .sub gibi uzantı algılamadığı için "orda bir altyazı vardır" demez kendine.

mkvtoolnix programına filmi attığınız zaman size kaç tane ses dosyası ve altyazı olduğunu gösterir.
içinden seçip iptal eder veya sırasını değiştirebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Öner -- 24 Mart 2011; 12:04:42 >

imzami kaybettim, gören ya da duyan var mi?

4092 Mesaj
25 Mart 2011; 0:57:29 

quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

MKVtoolnix
mkvmerge GUI

Bu ikisi aynı program sanırım "mkvmerge GUI" bunu google arat bu program ile filmdeki sesi, alt yazıyı herşeyi ayırabilirsin ben gömülü seside ayırdım, alt yazıyıda ayırdım..

İndirdiğim bir film Bulgarca (veya buna benzer bir dildi) çıktı altta çok kısık bir sesle İngilizce duydum, sesi daha önce kullandığım bu programla ayırmayı denedim ama ses dosyası tek bir dosya haline getilmiş bende filmi sildim. İngilizce bir film farklı bir dille dublajlanınca izlenecek gibi olmuyor.. Her ne kadar iki yabancı dilde de konuşulanları anlamasamda.

Profilim gizli değil sadece arkadaşım olanlar görebiliyor.

Facebook'tan arkadaşlık isteği yollayan DH'li arkadaşlar, arkadaşlık isteğinizin sebebini belirtirseniz sevinirim.

401 Mesaj
9 Nisan 2011; 15:41:07 

@666 arkadaşım kapak terimini kullanmışsın orda uzun zaman sonra görüyorum ama sen ısrarla anlamamakta direnmişsin bu olayı. Sana bir torrent dosyası yollayayım onu dene birde onda olacakmı senin dediğin yönten ondan sonra buraya cevap yazarsan sevinirim.

http://ca.iso*hunt.com/...n%27t+Know+Jack.torrent (iso*hunt yazısındaki * ı kaldırıp deneyebilirsin istersen.)

Bunca zaman sonramı aklına geldi dersen filmi yeni indirdim gömülü altyazı çıkınca bu konu aklıma geldi. Cevabını bekliyorum casplerle beraber.

178 Mesaj
10 Mayıs 2011; 21:29:18 

kmplayer ile kendi altyazınla izleyebilirsin

★★★ Fenerbahçe 2012-2013 ★★★
1 Volkan Demirel 2 Egemen Korkmaz 3 Hasan Ali Kaldırım 4 Bekir İrtegün 5 Mehmet Topal 6 Joseph Yobo 7 Moussa Sow 9 Miroslav Stoch
10 Alex de Souza 11 Dirk Kuyt 14 Raul Meireles 15 Henri Bienvenu 16 Cristian Baroni 17 Recep Niyaz 20 Sezer Öztürk 21 Selçuk Şahin
23 Semih Şentürk 27 Milos Krasic 34 Fehmi Mert Günok 38 Mehmet Topuz 48 Salih Uçan 53 Serdar Kesimal 54 Erten Ersu
60 Özgür Çek 67 Orhan Şam 77 Gökhan Gönül 85 Serkan Kırıntılı 88 Caner Erkin
Aykut Kocaman

439 Mesaj
11 Mayıs 2011; 1:21:37 

.
.
.
quote:

Orijinalden alıntı: karatekıd

kmplayer ile kendi altyazınla izleyebilirsin

"gömülü altyazı" nın tam olarak ne olduğunu bilmeden yazmışsın dostm. dediğin gibi filmi kendi altyazınla izleyebiliyorsan zaten o altyazı o video ya gömülmemiş demektir. bu durumda yazdığın cevap asıl soruyla alakası olmayan saçma bir cevap olmuş malesef.

ve ölü bi konuyu da tekrar hortlatmış olduk. hayallah

lütfen "gömülü altyazı" nın ne olduğunu bilmeden cevap yazmayalım. biri görse cahil kaynıyo bu forum diyecek ayıptır ya. tam bilmiyosan geç kardeşim üzerine farz mı cevap yazmak. bırak yılların xilisoft, virtual dub mod... kullanıcıları konuşsun yaw. lafım sadece sana değil 40kişi yorum yapmış 30u saçma ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi profxx -- 11 Mayıs 2011; 1:29:29 >

Belki rüyalarındır bu taze açmış güller,
Bu yumuşak aydınlık dalların tepesinde,
Bitmeyen aşk türküsü kumruların sesinde,
Rüyası ömrümüzün çünkü eşyaya siner.

530 Mesaj
13 Mayıs 2011; 23:34:10 

Gömülü altyazı demiş zaten kalıdırlamaz. ama kesersin yada siyahlaştırısın.
bunun için uzun süredebn beri hızlı ve etkili program kullanıyorum. kesme ekleme foto yapıştırma dönüştürme işlemleri için wondershare video converter platinium var hakketen wonder birşey..

3555 Mesaj
14 Mayıs 2011; 7:26:16 

bende bu işlerle baya uğraştım ve baya güldüm bi arkadaş şu video izleme programıyla gösterme deyince göstermiyor lafına, ne aletmişki gömülü yazıyı kaybediyor yahu gömülü yazıyı filme gömerken zaten ikinci bir filim dosyası yaratılıyor ve işlem bitincede esas olanda yazı yok gömme yaptığında yazı oluyor,ve bu yazı filmle bütünleşiyor neyini nasıl yapıpta göstermeyi seçip yazıyı yok edecek? anca kaparsan komple filmi yazıda görülmez
şimdi sen bu yeni yarattığın ve gömdüğün film dosyasındaki alt yazıyı bir tıkla yok eden programmı var diyorsun vede kapak olsun diyorsun yapma arkadaş komik olmuş o kaybolma işini ancak şu şekilde yapar o film izleme programı ayrı alt yazılarla olur yani izlerken filmin içine tutup bırakılan,sonra gösterme dersin göstermez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 14 Mayıs 2011; 7:37:26 >

İMZA BANA YASAKMIŞ ADMİN SÖYLEDİ.

8167 Mesaj
14 Mayıs 2011; 10:55:21 

quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

bende bu işlerle baya uğraştım ve baya güldüm bi arkadaş şu video izleme programıyla gösterme deyince göstermiyor lafına, ne aletmişki gömülü yazıyı kaybediyor yahu gömülü yazıyı filme gömerken zaten ikinci bir filim dosyası yaratılıyor ve işlem bitincede esas olanda yazı yok gömme yaptığında yazı oluyor,ve bu yazı filmle bütünleşiyor neyini nasıl yapıpta göstermeyi seçip yazıyı yok edecek? anca kaparsan komple filmi yazıda görülmez
şimdi sen bu yeni yarattığın ve gömdüğün film dosyasındaki alt yazıyı bir tıkla yok eden programmı var diyorsun vede kapak olsun diyorsun yapma arkadaş komik olmuş o kaybolma işini ancak şu şekilde yapar o film izleme programı ayrı alt yazılarla olur yani izlerken filmin içine tutup bırakılan,sonra gösterme dersin göstermez

Ben denedim ve oldu arkadaşım hatta yukarda başka bir arkadaş daha yapmış o da becermiş.Sen yapamıyosan suç benim mi?

3555 Mesaj
15 Mayıs 2011; 2:22:57 

valla kusura bakma ama senin yaptım oldu dediğin şey şuna benziyor sağ tık seçeneklerden bu adamı gösterme demeye benziyor yani filimden bir oyuncuyu yok ediyor bu dediğin olay bende şunu diyorum sen bence gömülü sanıp gömülü olmayan yazıyı yok ettin istersen sana bir filme gömdüğüm alt yazılı filmi yollayayım onu yok et 2 tıkla artı olsa zaten herkes yapar tarif ettiğin şey zor bişey değil, ben o yapamadı sen ve o yapmış olmuş diye birşey olamaz
alttaki linlere bakmanı tavsiye ederim

http://forum.divxplanet...dex.php?showtopic=57541
http://www.turkcealtyazi.org/viewtopic.php?p=58012

http://www.divxforevert...dex.php?showtopic=86221
http://www.divxcehennem...ltyaziyi-kaldirmak.html
http://www.programlar.c...yi-kaldirma.qu.7.1.html
http://www.anime.web.tr...ltyazi-nasil-cikarilir/
http://www.turkboard.co...olay-yolu-vt161579.html
buda ispatı alt yazıyla ilgili nevarsa kapattım hiçbirşey değişmedi filmde
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 15 Mayıs 2011; 8:11:55 >

İMZA BANA YASAKMIŞ ADMİN SÖYLEDİ.

8 Mesaj
30 Temmuz 2011; 9:27:59 

quote:

Gerçekten çok etkili ve net bir açıklama olmuş uzatmadan çözümü sunmuş çok teşekkür ederim hemen sorunu çözebildim.Diğer arkadaşlar bence biraz abartmışlar.
Bu arada Kmplayer da altyazıyı kaldır sonra yeni altyazıyı ekle diyen arkadaş "rza_35" da haklı. Ben bunu gomplayer da denedim çalıştı.Dalga geçenlere duyurulur

401 Mesaj
30 Temmuz 2011; 11:32:27 

@666 hala olayı denememiş yaptım oldu diyor. Neyse o yaptığını söylesin bunca zamandır değiştiremediyse bu kadrar kişi fikrini yapacak birşey yok.

8167 Mesaj
30 Temmuz 2011; 11:38:19 

quote:

@666 hala olayı denememiş yaptım oldu diyor. Neyse o yaptığını söylesin bunca zamandır değiştiremediyse bu kadrar kişi fikrini yapacak birşey yok.

yaptım oldu

401 Mesaj
30 Temmuz 2011; 11:40:44 

@666 arkadaşım cidden merak ettim nasıl yaptığını :D İstersen gömülü bir altyazılı film bulup linkini falan atayım sana öyle dene birde. Eğer olursa kullandığın programların tamamnı söyle bizde onları kullanalım. Çok çıktı karşıma gömülü altyazı ama hiçbirinde ayırma yapamadım. .Mkv uzantılı filmlerdeki gömme olayı tam anlamıyla farklı tabi. Sen hangi filmde denemişitin birde onu söylesen ya da indirdiğin yeri falan.

77 Mesaj
30 Temmuz 2011; 11:49:05 

Çaka Bey, dustyboy, nihat1551, Intruder, profxx, Öner, radiko1, mito1172 güzelce açıklamış ama hala sağ tuşla kaldırırım vb. laflarla yapılabileceği idda ediliyor.
filmin karelerine gömülü resimle (avi, mpg vb.) ye karşı mkv gibi bir sıkıştırma yöntemi değil sadece media konteyneri (ses, metin formatında altyazı ve ses dosyalarını farklı tutan)
olur diye ısrar edenler elmayla armutu karıştırmayın.

3203 Mesaj
30 Temmuz 2011; 18:44:31 

Ben de yeni farketim gömülü alt yazıyı kaldıramayacağımızı. Bir daha filmi indirirken alt yazının gömülü olup olmadığına bakacağım. Sanırım flulaştırma kesme biçme dışında hiçbir imkân yok gömülü altyazıyı silmek için

Gülünç Bir Adamın Rüyası
İzlediğim En İyi Filmler Listem | En İyi Yönetmenler Listem | Kısa Filmler

623 Mesaj
30 Temmuz 2011; 23:11:04 

Yuh bunuda sordunuz ve kaldırdım diyorsunuz ya allah bildiği gibi yapsın...

Alt yazı formatı .sub vb dir. Siz gom player KMCodec vb bir alay yazılımla alt yazıyı üstüne atar oynatırsınız. gömülü alt yazı bu değildir.

8 yılı aşkın süredir Fİlm Arşivi yapıyorum ve alt yazı işlerinde tabiri caizse MIR MIRI olduk. Gömülü alt yazıyı kaldırmak Filmin başrol oyuncusunu kaldırmaya benzer. Yani siz pixellerin üzerine beyaz yazı çakıyorsun sonrada kaldırıp orjinale çevireceksin
İMKANI YOK YAPTIM DİYEN SS koysun video koysın bizde görelim

Siz başrol oyuncusunu ekrandan silip arkasındaki alanı Oyuncu yokmuş gibi görebilir misiniz=? Yani oyuncu şeffaf gibi düşünebilir misiniz? Mantığım almıyor.

Altyazı yok edilir ama kapladığı alan komple silinir. Yani altda kalan dikdörtgen alan simsiyah yapılır Ozamanda alt yazının yazdıgı alanı görmezsin olur biter.

Kısacası sen o filmi sil yenisini indir. Yada adını ver bende varsa sana upload edeyim (piyasada çok bulunamayan bir film ise )

386 Mesaj
7 Ağustos 2011; 21:16:48 

herkes usta herkes arsivci herkes aşmış...ama ben su acemi halimle az once Amelie [Amélie Poulain].2001.BRRip.x264.AAC[5.1]-VLiS filmindeki gomulu altyazıyı MKVToolnix programını kullanarak sadece 20 saniyede kaldırdım kimse ahkam kesmesin yol gostersin ; burası donanimhaber yardımlasma forumu felan filana gerek yok asolan yardımlasmaktır

401 Mesaj
10 Ağustos 2011; 20:58:59 

quote:

Orijinalden alıntı: herhangi1i

herkes usta herkes arsivci herkes aşmış...ama ben su acemi halimle az once Amelie [Amélie Poulain].2001.BRRip.x264.AAC[5.1]-VLiS filmindeki gomulu altyazıyı MKVToolnix programını kullanarak sadece 20 saniyede kaldırdım kimse ahkam kesmesin yol gostersin ; burası donanimhaber yardımlasma forumu felan filana gerek yok asolan yardımlasmaktır

Bence sende biraz acele davranma bu olaylarda. Arkadaşlar uzun süre uğtraştım diyorsa vardır bişeyler demek ki... Senin gömülü dediğin altyazı aslında gömülü değil. Mkv uzantılı filmlerde gizli olarak filmin içine ekleniyor yani ekelemk ve kaldırmak .avi lere göre çok daha kolay. Birde aynı yöntemle .avi bir film dene ne kadra sürecek!!!! Tabi ayırmayı başarabilirsen.....

8 Mesaj
11 Ağustos 2011; 13:29:37 

quote:

Bence sende biraz acele davranma bu olaylarda. Arkadaşlar uzun süre uğtraştım diyorsa vardır bişeyler demek ki... Senin gömülü dediğin altyazı aslında gömülü değil. Mkv uzantılı filmlerde gizli olarak filmin içine ekleniyor yani ekelemk ve kaldırmak .avi lere göre çok daha kolay. Birde aynı yöntemle .avi bir film dene ne kadra sürecek!!!! Tabi ayırmayı başarabilirsen.....

Arkadaşlar kısaca resimli olarak anlatmaya çalıştım.Link ten indirebilirisniz.
http://www.upshare.me/files/e8F31313058747.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi systempause -- 11 Ağustos 2011; 13:33:34 >

4 Mesaj
19 Ağustos 2011; 14:04:45 

Arkadaşlar Elma ile Armudu karıştırmayın, AVI ile MKV'yi de karıştırmayın. Avi gerçek film karelerindenoluşmuş tek bir dosyadır. İçerisinde sadece 2 bilgi vardır 1: Film kareleri, 2: Ses
MKV de ise 3 bilgi vardır. 1: Film Kareleri, 2: Ses 3: Altyazı bilgisi

Avi dosyasına Alt yazı eklemek 4 işlemcili Pc de bile 25-30 Dk sürüyor. Zira filmdeki her kare tekrar yeni dosyaya yazılıyor. Yukardaki arkadaşların bahsettiği gibi film kareleri üzerindeki pikseller değiştirilip beyaz yapıalrak yazı oluşturuluyor. Daha açık olarak Altyazı olması gereken karelerde, önce mavi taban üstüne beyaz olarak altyazı resmi oluşturulur, sonra film karesi ile oluşturulan bu resijm, mavi renk saydam kabul edilecek şekilde Mux (Birleştirme) yapılır. Dolayısı ile yazı beyaz pikeller olarak filmin içinde görünür. Yani resmen filmdeki ağaç, ev, vs ne ise o resmin pikselleri beyaz yapılarak yazı oluştuğu için tam bir geri dönüşü yoktur. Yukarda da bahsedildiği gibi ya o bölüm Flu yapılır yada siyah yapılır. Yada deli gibi aylarca uğraşılıp her kare elden tek tek geçirilir, yakındaki pikseller kopyalanır.

MKV de ise bu 3 bilgi ayrı ayrı senkronize olarak tutulur. Yani gerçekte alt yazı filmin içine gömülmez, filmle sanki Zip dosyasına birlikte konulmuş gibi, filmin peşinden kaydedilir. MKV player bu 3 datayı senkron olarak gösterir sadece. O yüzden MKV dosya sadece PC de çalışır, Avi her yerde. Zaten Mkv ye alt yazı gömmek 10 saniye çıkarmak 9 saniye sürer.
MKV dosyayı Avi, Mpeg filan moduna dönüştürürseniz ordan da Altyazıyı çıkaramazsınız.

Umarım yeterince açıklamalı olmuştur.

Kalın sağlıcakla

deli dana

1 Mesaj
1 Eylül 2011; 20:35:47 

kantaris player sağ click yap,altyazı, gömülü altyazı ,disable yap gömülü altyazı kalkacaktır.ayrıca türkçe altyazı yapacaksan filmle altyazı isimleri noktası virgülüne kadar aynı olacak ona dikkat et....

herkese selam

29 Mesaj
12 Eylül 2011; 21:37:48 

arkadaşlar bende altyazı silinmeden formatını dönüştürmeye çalışıyorum nasıl sinir oldum ya.
şimdi wondershare media converter ile video dönüştürme işlemini seçin videodan settingse girin eklediğiniz video hangi dformatsa onu ayarlayın tüm ayarları keep exiting veya default seçin orjinal halinde altyazısız filmi çıkarır.

benim sorunum da format değiştirince altyazı silinmesini istemiyorum videoları mkv yaptım altyazılı olarak birleştirdim sonra mp4e çeviriyorum altyazı siliniyor telefona atıpda düzgünce izleyemedim .s

BILGISAYAR PROGRAMCILIGI

6061 Mesaj
12 Eylül 2011; 21:45:28 

filmi izlerken gördüğünüz bir adamı, arabayı veya bir ağacı filmden kaldırabiliyorsanız altyazıyı da kaldırırsınız.
onları kaldıramazsanız altyazıyı da kaldıramazsınız bu kadar basit.
adı üstünde GÖMÜLÜ. ama hala ısrarla kaldırdım diyenler şu yöntemi bi anlatsınlar lütfen.

imzami kaybettim, gören ya da duyan var mi?

29 Mesaj
12 Eylül 2011; 21:47:22 

düzeltme yapıyım şimdi okudum yorumları @akselri aydınattıgın için sağol kardeşim ben wondershaeden mkv dönüştürdüğüm için altyazı siliniyomuş

o zaman ben şimdi mkv avi dönüştürücüsü buluyum sonra aviyi mp4 çevireyim ?

BILGISAYAR PROGRAMCILIGI

3555 Mesaj
12 Eylül 2011; 23:18:11