Şimdi Ara

ASELSAN'dan 291 milyon dolarlık sözleşme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ASELSAN'dan 291 milyon dolarlık sözleşme

ASELSAN tarafından yapılan açıklamada, Hava Savunma Erken İkaz ve Komuta Kontrol Sistemi HERİKKS ve ateş destek komuta kontrol sistemi olan ADOP 2000 için Milli Savunma Bakanlığı ile sözleşme imzalandığı belirtildi.

HERİKKS, hava savunma merkezleri, radarlar, lançerler gibi hava savunmayı gerçekleştiren sistemlerin tamamının arasında ağ kurarak hava savunma faaliyetlerini yönetiyor. Farklı radarlardan ve harici unsurlardan gelen bilgileri tek bir veritabanında birleştirerek ortak hava resmi oluşturan HERİKKS, hedef-silah eşleşmelerini de yaparak etkin hava savunma faaliyeti
    yürütülmesini sağlıyor. 

ASELSAN, HERİKKS için Milli Savunma Bakanlığı ile toplam 91.418.061 dolarlık sözleşme imzalandığını duyurmuştu.

Bunun yanı sıra toplam 200 milyon dolarlık sözleşme kapsamında ise ASELSAN, Silahlı Kuvvetler için ADOP 2000 sistemini üretecek. ADOP 2000 bir sistemler sistemi olarak nitelendiriliyor. Tüm ateş destek ürünlerini bir araya getiren ADOP 2000 muharebe sahasında hedef tespit ve ateş desteğinin komuta kontrolünün uyum içinde gerçekleşmesini sağlıyor. Uygun hedef için uygun zamanda uygun silahı da seçebilen sistem, ateş desteğinin en etkin biçimde kullanılmasını sağlıyor.

• Gavurdan alıp başkasına satıyorlar %100 yerli değil "İstemezük" böyle sözleşme filan... (!)

• noldu TL ler

• MSB ile aselsan arasında neden dolar üzerinden anlaşma yapılır ki ?
  • 91.418.061 milyon dolarlık ?

91 milyon defa milyon dolar mı verecekler? Düzeltin bence

• Bunların dolarla göstermelik savaşı da buraya kadarmış. Kelebek kadar ömrü var aldıkları kararların bu ne arkadaş!
  • Halka dolar bozdurun TL üzerinden işimizi yapalım diyordu RTE bunu görsün bakalım
  • Neden TL değilde dolar , Cumhurbaşkanımız Dolar bozdurun diyor bunlar hala dolar bazında sözleşme yapıyorlar.Olacak iş değil...

• Boş. Şunu yaptık bunu yaptık diyorlar ama kaybolan askerin arkasını aramıyorlar. Düşman mevzilerini önce o şaheser diye haber yapılan araçlarla bombalayıp sonra piyade göndermiyorlar ama önce piyade gönderip öldürtüyorlar sonra misilleme için 1000 hedef vurup 160 terörist öldürüyorlar.
    Herkes hileyle geldiği görevini hileyle icra ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: SecurityMJ

noldu TL ler

sözleşme dolar olarak yapılır ödeme o anki kur üzerinden TL olarak alınır. istemezükçülükte nirvanaya ulaştınız. Vatana millete yararlı bir adet yorum yapın. İcraati geçtim yorum yapın yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bordoomavii

quote:

noldu TL ler

sözleşme dolar olarak yapılır ödeme o anki kur üzerinden TL olarak alınır. istemezükçülükte nirvanaya ulaştınız. Vatana millete yararlı bir adet yorum yapın. İcraati geçtim yorum yapın yeter.

Devlet kendi para birimine güvenmiyorken tutarları dolar ile hesaplıyorken 3 kuruş parası olan halktan TL kullanılmasını istemek ne kadar doğrudur? Ne kadar onurludur? Durumun istemekle istememekle ilgisi yok. İstemediğimiz şeyler kocaman bir balon haline gelip artık kendi kendine sığamayan İstanbul'a yapılan yatırımlar. O paralar ile Sivas'a otomotiv fabrikası kurulur, elektrik motorları için arge yapılır belki ilerde otopilot için bile çalışmalar yapılır bu yapılanlar da tüm dünyaya satılırdı. Ancak yaptırdığın köprünün sana bir getirisi olmadığı gibi geçmediğin her gün için Japon'a tazminat ödüyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

noldu TL ler

benim maaşımda dolar odensin o zaman o anki kur üzerinden bozsunlar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pataron

quote:

quote:

noldu TL ler

Devlet kendi para birimine güvenmiyorken tutarları dolar ile hesaplıyorken 3 kuruş parası olan halktan TL kullanılmasını istemek ne kadar doğrudur? Ne kadar onurludur? Durumun istemekle istememekle ilgisi yok. İstemediğimiz şeyler kocaman bir balon haline gelip artık kendi kendine sığamayan İstanbul'a yapılan yatırımlar. O paralar ile Sivas'a otomotiv fabrikası kurulur, elektrik motorları için arge yapılır belki ilerde otopilot için bile çalışmalar yapılır bu yapılanlar da tüm dünyaya satılırdı. Ancak yaptırdığın köprünün sana bir getirisi olmadığı gibi geçmediğin her gün için Japon'a tazminat ödüyorsun.

Köprülerin sana getirisi yok diyene denecek aslında söz yok ama senin üzerinden belki başka anlayanlar çıkar o yüzden onlara yazayım sen nasılsa anlamazsın kapatmışsın kendini.. ABD 'de avrasya tüneli tarzı tüneller 1950 yıllarında inşaa edilmiş ne gerek varmış dimi o zamanlar yapmanın bugünün temelleri atılmış ve gün geliyor halkına istediği tünelleri ücretsiz hale getirebiliyor bu da onun gücünü zamanla herkesin görmesini sağlıyor o yüzden insanlığa yol yapacaksın, yapacaksın ki gün gelecek o yoldan insanlar da geçecek, taşıtlar da geçecek, düşünceler de geçecek, bilim de geçecek, teknoloji de geçecek, mutlulukta geçecek, huzur da geçecek, para da geçecek...

• ASELSAN 291 milyon dolar değil 2910 milyon dolar da açıklasa yokk yokk 29100 milyon dolar da açıklasa yokkk yokkk daha da bitmedi 291000 milyon dolar da açıklasa bazılarının (benim yukarıda yazdığım gibi) kafası takıldığı için hiçbir zaman değişmeyecek yorumları, can çıkar huy çıkmaz misali..

• quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

quote:

quote:

quote:

noldu TL ler

Köprülerin sana getirisi yok diyene denecek aslında söz yok ama senin üzerinden belki başka anlayanlar çıkar o yüzden onlara yazayım sen nasılsa anlamazsın kapatmışsın kendini.. ABD 'de avrasya tüneli tarzı tüneller 1950 yıllarında inşaa edilmiş ne gerek varmış dimi o zamanlar yapmanın bugünün temelleri atılmış ve gün geliyor halkına istediği tünelleri ücretsiz hale getirebiliyor bu da onun gücünü zamanla herkesin görmesini sağlıyor o yüzden insanlığa yol yapacaksın, yapacaksın ki gün gelecek o yoldan insanlar da geçecek, taşıtlar da geçecek, düşünceler de geçecek, bilim de geçecek, teknoloji de geçecek, mutlulukta geçecek, huzur da geçecek, para da geçecek...

Amacın fikir teatisi yapmak mı trip atmak mı? O geçecek bu geçecek dediğimiz reklam ağzını geçersek mesele "Ne gerek var?" değil. Bu ülkenin en büyük problemi bu mu? Sen giyecek palton olmadığı halde gidip evin mutfağını yaptırıyor musun? Ya da hem palto alayım hem mutfağı yaptırayım diye çocuğunun harçlığından kesiyor musun?

1950 Amerikası senin bugününden daha zengindi. Otomotiv sektöründe dünya birincisi, silah sektörü aynı şekilde, her türlü ağır sanayi ve elektronik alet üretimi var. Hepsi de döneminin katma değerli ürünleri. Dünyada ise rakibi hem az hem de onun kadar hacimli değil. Hollywood gelirlerini söylemiyorum bile. Çin yok, Japon yok, Alman yok. Keynesyen ekonomiyle de kamusal anlamlı anlamsız pek çok harcama yapılıyor.

Senin ülkende katma değerli üretime dair bir umut yok. Herkes sanayi üretimini bir kenara iter bilişime yönelir, biz sanayi devrimi yapmaya kalkarız. Petrol kullanımının 10 yılı kaldı kalmadı, biz otomobil hala üretemeyiz, lisans alıp üretmeye kalkarız. Turizm geliriyle zorla döndürdüğümüz çark eğer karma değerli üretim yapıp dışarı satmazsak duracak. Mevcut yatırımımızı da ısrarla taşınmazlara yatırırsak asla katma değer üretemeyeceğiz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

quote:

quote:

quote:

noldu TL ler

Amacın fikir teatisi yapmak mı trip atmak mı? O geçecek bu geçecek dediğimiz reklam ağzını geçersek mesele "Ne gerek var?" değil. Bu ülkenin en büyük problemi bu mu? Sen giyecek palton olmadığı halde gidip evin mutfağını yaptırıyor musun? Ya da hem palto alayım hem mutfağı yaptırayım diye çocuğunun harçlığından kesiyor musun?

1950 Amerikası senin bugününden daha zengindi. Otomotiv sektöründe dünya birincisi, silah sektörü aynı şekilde, her türlü ağır sanayi ve elektronik alet üretimi var. Hepsi de döneminin katma değerli ürünleri. Dünyada ise rakibi hem az hem de onun kadar hacimli değil. Hollywood gelirlerini söylemiyorum bile. Çin yok, Japon yok, Alman yok. Keynesyen ekonomiyle de kamusal anlamlı anlamsız pek çok harcama yapılıyor.

Senin ülkende katma değerli üretime dair bir umut yok. Herkes sanayi üretimini bir kenara iter bilişime yönelir, biz sanayi devrimi yapmaya kalkarız. Petrol kullanımının 10 yılı kaldı kalmadı, biz otomobil hala üretemeyiz, lisans alıp üretmeye kalkarız. Turizm geliriyle zorla döndürdüğümüz çark eğer karma değerli üretim yapıp dışarı satmazsak duracak. Mevcut yatırımımızı da ısrarla taşınmazlara yatırırsak asla katma değer üretemeyeceğiz.

Ben söyledim söyleyeceğimi anlamak ya da anlamamak sana kalmış, bir okulun yolu yok ise o okula giden olmaz bu kadar net daha nasıl açıklayayım..

ABD 'de bir ara araştırmıştım tarihlerini unutmuş olabilirim fakat sıralamasını iyi biliyorum.. 1906 'da ilk araba fabrikası kuruluyor biliyorum bundan önceki zaman da 1900 müydü 1890 mıydı unuttum araştırmayacağım ama ilk araba fabrikasından önce bugün Beyaz Saray adı verdikleri başkanlık binasını açıyorlar.. Yani demek istediğim her şeyin bir sırası vardır sırasıyla ilerlediğin sürece istikrar da gelir..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.