Şimdi Ara

Pakistan Babür 2 seyir füzesini test etti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pakistan Babür 2 seyir füzesini test etti

Karadan fırlatılabilen Babür seyir füzesinin 2. versiyonu olan ve 700 kilometre menzile sahip Babür 2 füzesinin test atışı 14 Aralık'ta Pakistan'da tam olarak açıklanmayan bir noktadan başarıyla gerçekleşti.

Çok alçak irtifadan uçarak radar kesitini en alt seviyede tutan Babür 2 bu sayede düşman hava savunma radarlarında çok zor tespit ediliyor. Babür 2 seyir füzesi hem kara hemde su üstü hedeflerine karşı kullanılabiliyor. Saatte yaklaşık 880 kilometre hıza ulaşabilen Babür 2'nin düşman hava savunma sistemleri tarafından vurulması oldukça zor olarak görülüyor.

2005 Ağustos ayında kullanıma alınan Babür seyir füzesinin birinci versiyonu yaklaşık 1500 kilogram ağırlığa sahip. Boosterlar ile birlikte yaklaşık 7 metre uzunluğa sahip olan Babür Turbofan motor kullanıyor. Muadili sayılabilecek ancak daha gelişmiş olan Amerikan BGM-109 Tomahawk ise 2002 yılından beri Amerikan Ordusuna hizmet veriyor. Farklı konfigürasyonları bulunan Tomahawkın en yüksek menzillisi 2500 kilometre uzaklıktaki hedefleri etkisiz hale getirebiliyor.

Türkiye ise havadan karaya görev icra edebilen SOM seyir füzesinin menzilini uzatma çalışmalarının yanı sıra karadan ve denizden fırlatılabilecek seyir füzesi çalışmaları ise sürüyor. Bu çalışmalar kapsamında GEZGİN adı verilen proje halen devam ediyor.

• Helal olsun kardeş ülkeye darısı başımıza.
  • Demek ki füze sistemleri ve nükleer başlıklar kardeş Pakistan'dan, insansız hava araçları, silahlı helikopterler ve yüksek atış gücüne sahip kara platformları bizden..

Ne demek istiyorsun derseniz; her ülkenin üzerine düşen bir görev var, cephe savaşlarını içeren 3. dünya savaşında.

Biz de dost ve kardeş Pakistan'la aynı saftayız unutmayın ve neden nükleer füzelerimiz yok diye de üzülmeyin, var işte Pakistan'da. Onların olan bizim, bizim olanlar onların

• Bu füzelerin projeleri bize gelirse yaşadık 700 km menzil.
  • En kısa zamanda Pakistan'ın Dünya barışının en büyük teminatı olan Türk Devletine nükleer teknolojiyi transfer etmesini umuyoruz,siyaset adamlarımız bu konuda geç kalmamalı.
  • Bu Donanımhaber neyin kafasını yaşıyor? Bıktım şu savaş teknolojisi haberlerini görmekten. Donanımhaber burası Donanımhaber!

• quote:

Orijinalden alıntı: Jacques Reverdi

Bu Donanımhaber neyin kafasını yaşıyor? Bıktım şu savaş teknolojisi haberlerini görmekten. Donanımhaber burası Donanımhaber!

Sonuna kadar katılıyorum
    savunmasanayi.com değil donanimhaber.com burası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9D2914531 -- 21 Aralık 2016; 20:31:32 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ağızımı açtıracak birileri. Birileri bıkmış savaş teknolojisi görmekten. Adamlar ne güzel bilgilendiriyor savaş teknolojisi günümüzün vazgeçmilmez en büyük meraklarından birisidir neyinden rahatsızlık duyuyorsunuz? Ben aksine savaş teknolojileri ve bilim-teknoloji paylaşımları yüzünden donanım haberi daha çok sevmeye başladım beğenmeyen bakmasın zorla baktırmıyorlar.

• Allahını seversen açsana bi. Tutmayın küçük enişteyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lordiman891

Ağızımı açtıracak birileri. Birileri bıkmış savaş teknolojisi görmekten. Adamlar ne güzel bilgilendiriyor savaş teknolojisi günümüzün vazgeçmilmez en büyük meraklarından birisidir neyinden rahatsızlık duyuyorsunuz? Ben aksine savaş teknolojileri ve bilim-teknoloji paylaşımları yüzünden donanım haberi daha çok sevmeye başladım beğenmeyen bakmasın zorla baktırmıyorlar.

Mevzu o değil kardeşim bi fransanın savaş füzesi anlatılsa rahatsızlık duymayacaklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senjido -- 21 Aralık 2016; 21:2:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeepNote

Demek ki füze sistemleri ve nükleer başlıklar kardeş Pakistan'dan, insansız hava araçları, silahlı helikopterler ve yüksek atış gücüne sahip kara platformları bizden..

Ne demek istiyorsun derseniz; her ülkenin üzerine düşen bir görev var, cephe savaşlarını içeren 3. dünya savaşında.

Biz de dost ve kardeş Pakistan'la aynı saftayız unutmayın ve neden nükleer füzelerimiz yok diye de üzülmeyin, var işte Pakistan'da. Onların olan bizim, bizim olanlar onların

oha rüya görmüş adam
  • pakistan hindistan savaşı yakındır

• Pakistanlı öğrenciler yazılım konusunda dikkat çeken bir zekaya sahip. Pakistan ileriki yıllarda benzersiz teknolojiler üretirse kimse şaşırmasın.
  • Pakistan bizim icin cok iyi bir ornek. Ne yonden derseniz din ve teror yonunden. Duzenli sekilde 200-300 kisi oluyor her ay islamci teror yuzunden. Gerci su aralar Pakistani bile gectik. Suriyede sehit olanlarla beraber dunya birincisiyiz. Oley be sonunda bir seyde dunya birincisi olduk. Hedef 2023 insAllah 2023 de hepimiz olecez. Isid de kimyasal var diyorlardi bize atarlar artik akp'liler huzura erer. Ilklerin ulkesiyiz nasil olsa yakisir bize.
  • ya arkadaş haberi sevmediyseniz bakma ayrıca böyle haberler kanallarda birkaç saniye de geçiştirirler
    muz cumhuriyeti değil pakistan adamların nükleer füzeleri var ama hindistana karşı tabi ingilizler yardım etti maksat hindistanın önüne engel koymak için hatta onları düşman etti birbirlerine (yıllarca aynı vatanı paylaşmış insanları) benim anlamadığım müslüman ülkenin elinde nükleer füze bu tür silahlar olunca dünyanın en kötü ülkesi gösteriliyor ama avrupa ülkelerinin elinde fransası ingilteresinin nükleer başlıkları var (hatta bu başlıklardan birkaçı rum kesiminde duruyor acaba kime karşı )bizim medya gerçekten şerefsizler tarafından yönetiliyor haber bile taraflı olarak sunuluyor

• Savunma sanayiside ülkelerin en önemli donanımlarından biridir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre_virüs

Savunma sanayiside ülkelerin en önemli donanımlarından biridir.

Ama iddaaı bilgisayar teknolojisi olan bir sitede olmamalıdır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burada sadece bilgisayar donanımına ait haberler paylaşılacak diye bir kural mı var ? Teknolojinin her türlüsünün haberini yapacaklar editörler. Rahatsız olan okumasın.
  • haydarali34 kullanıcısına yanıt
    Gezgin seyir fuzesi projesi var çok daha uzun menzilli 2000 km üzeri menzile sahip olacak diye biliyorum. Tabii bu konularda cok daha bilgili insanlar mevcut. Cabatli_53 nickli arkadaşı araştırırsanız daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre_virüs

Gezgin seyir fuzesi projesi var çok daha uzun menzilli 2000 km üzeri menzile sahip olacak diye biliyorum. Tabii bu konularda cok daha bilgili insanlar mevcut. Cabatli_53 nickli arkadaşı araştırırsanız daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

İnşallah doğrudur hocam çok geç kaldık çok.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.