Şimdi Ara

Kullanıcılar Samsung Galaxy Note 7'den vazgeçemiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kullanıcılar Samsung Galaxy Note 7'den vazgeçemiyor 

Bir akıllı telefon kulanıcılar için ne kadar vazgeçilmez olabilir? Veya iki defa toplanma kararı verilen ve kullanıcıların istediği modelle değişim yapabildiği bir telefon bunca olaya rağmen ne kadar popüler olabilir? Cevabı sanırım ki Galaxy Note 7 veriyor.

Samsung Galaxy Note 7

Kıvılcım ve hayaller... İkisini de Note 7'de görmüştük. Bir tarafta firmanın göz bebeği, diğer tarafta evi, arabası yanan kullanıcılar... Şüphesiz ki Samsung Galaxy Note 7'de büyük bir başlangıç yaptı ve akıllı telefon dünyasında en tepeye oynadı. Sorunlara rağmen rekor kıran satışları, firmanın geri çağırmasına rağmen vermek istemeyen kullanıcıları daha önce yazmıştık. Şimdi ise ilginç bir istatistik haberimize konu oluyor.

Samsung Galaxy Note 7'nin kullanım oranı güncel üst seviye telefonlarla hala yarışır ve hatta bazılarının kullanım oranını katlayacak seviyede. Yukarıdaki grafikte de görebileceğiniz üzere geri çağırmalar ile birlikte hızla pazar payı azalan Galaxy Note 7'nin kullanım oranı %0.4 seviyesinde gidiyor. 

Bu oranı açıklamak gerekirse LG'nin yeni V20 modelinin, OnePlus 3T'nin ve Sprint için üretilen HTC Bolt modelinin toplam kullanım oranından fazla. Kasım ayında Xperia XZ'nin öne geçmesiyle birlikte liderlik koltuğundan inen Note 7'nin Samsung'a maliyeti ise 5 Milyar $ civarında olduğu tahmin ediliyor.

• Hazır sorun da bulunmuşken hatayı bu sefer gerçekten düzeltip tekrar piyasaya sürse yok satar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ac1DBuRN -- 20 Aralık 2016; 10:12:38 >
  • Note 8 aynı tasarımla gelse yine yok satar. Samsung bu işi biliyor. Orta seviye galaxy a serisi bile çoğu amiral gemisi telefondan şık.. A5 in içine koy snapdragon 820, g5 i tokatlar talep olarak.
  • Benim yanima yaklasmasinlar da
  • Custom Rom kaynaklı olabilir mi? Sonuçta benim telefon da note 3 ama içerisinde note 7 romu yüklü. Emin olun note 3 ün kendi yazılımından daha akıcı bir şekilde çalışıyor. Şu telefonda böyle bir sıkıntı olmasa rekor bile kırabilirdi. Yazık oldu
  • Bu tipleri denek yapmalılar , sonuçta Samsunlun kullandırmamak için bin takla attığı riskli bir cihazı kullanacak kafa yapıları var, iyi bir ücret verilirse denek de olur bunlar
  • Adamlar 10 sene sonra çıkarıp tarihi eser niyetine satacaklar. "2016 yılına ait nadide parçalardan...Patlamamış Note 7...Ver bebeğim $1000"

• 6 yıldır apple iphone ve ipad kullanıcısıyım. tam note 7 almak üzereydim ki pil sorunu oldu.
    Mecbur iphone 7 ye döndüm .
    plantronics voyager edge bluetooth kulaklığımla (400 TL ) yazılımsal sorunlar bir türlü düzelmedi. air pod ların piyasaya çıktığını hatırlatayım anlayın.
    Eski iphone ve ipadlerim her güncellemede biraz daha çöp oldu.
    Note 7 yi pil sorunsuz yapsınlar hemen geçeceğim.

• aga ister evimi patlatsın, ben bu telefonu bırakmam

• Özellikleri için değmez.

Note5 te note7 yazılımı var onu alsınlar bari.
  • Note-5'i ilk çıktığı hafta 10400mah taşınabilr şarj hediyesiyle 2699 TL'ye almıştım. Şimdi aldığım mağazaya baktım hala aynı fiyat, hem de hediyesiz. Millet hesap yapıyordu 3 ay sonra 1900'e alırsın falan diye. Dolardı kurdu note-7 ydi derken fiyat yerinde saymış.
  • çünkü iphone7 plus hiçbir şekilde note 7 kullanıcılarını tatmin etmiyor hep söylüyorum aralarında teknoloji farkı var note 7 nin kullanışlılığı note 7 nin tasarımı note 7 nin yapabildiklerinin hiçbirini iphone da yapamıyorsun. Ve bence bu patlama olayı samsunga yarıycak çünkü iphone platformunu merak eden çoğu androidci 7 plus aldı mecburiyetten ve birçoğu iosun boş bir platform olduğu gördü bunlar hiç dönmemek üzere iphona veda edicekler note 8 veya s8 edge ile devam edicekler
  • quote:

Orijinalden alıntı: maho2306

çünkü iphone7 plus hiçbir şekilde note 7 kullanıcılarını tatmin etmiyor hep söylüyorum aralarında teknoloji farkı var note 7 nin kullanışlılığı note 7 nin tasarımı note 7 nin yapabildiklerinin hiçbirini iphone da yapamıyorsun. Ve bence bu patlama olayı samsunga yarıycak çünkü iphone platformunu merak eden çoğu androidci 7 plus aldı mecburiyetten ve birçoğu iosun boş bir platform olduğu gördü bunlar hiç dönmemek üzere iphona veda edicekler note 8 veya s8 edge ile devam edicekler

Resmen beni tanımladın. Note 4'ten Note 7'ye geçmeyi düşünürken 7 plus aldım. Evet iphone çok hızlı ama bu hızı menüden ayarlara girip hücreseli açıp kapamakla zaten kaybediyorsun. Kullanışsız bir ürün Note serisine göre. Biraz kasan ama kullanışlı bir ürün daha iyi bence.

• Özellikle kamera konusunda Note 7, iPhone 7 Plus'tan çok çok iyiydi.

• Note 7 bir başkaydı , hala üzülüyorum yazık oldu.

• Belki adamlar patlamadan öldükleri için iade edemiyorlardır

• quote:

Orijinalden alıntı: ataince

quote:

Orijinalden alıntı: maho2306

çünkü iphone7 plus hiçbir şekilde note 7 kullanıcılarını tatmin etmiyor hep söylüyorum aralarında teknoloji farkı var note 7 nin kullanışlılığı note 7 nin tasarımı note 7 nin yapabildiklerinin hiçbirini iphone da yapamıyorsun. Ve bence bu patlama olayı samsunga yarıycak çünkü iphone platformunu merak eden çoğu androidci 7 plus aldı mecburiyetten ve birçoğu iosun boş bir platform olduğu gördü bunlar hiç dönmemek üzere iphona veda edicekler note 8 veya s8 edge ile devam edicekler

Resmen beni tanımladın. Note 4'ten Note 7'ye geçmeyi düşünürken 7 plus aldım. Evet iphone çok hızlı ama bu hızı menüden ayarlara girip hücreseli açıp kapamakla zaten kaybediyorsun. Kullanışsız bir ürün Note serisine göre. Biraz kasan ama kullanışlı bir ürün daha iyi bence.

Note 7 iptal olunca 4 yıllık emektar Note 2 ile 1 yıl daha geçirmeye karar vermiştim. Ta ki ekranı kırılıp pili sapitana kadar. Ekranı yaptırdım pili de Amerikadan aldığım pil ile değiştirdim. Ama olmadı. Orjinal gibi olmuyor.

1 aydan fazla iphone forumlarında takıldım. 1 saat 40dk IOS 10 kullanımını izledim. Apple sunumunu baştan sona izledim. Tüm bunları izlerken kalem olmadan da IOS ekosistemi sayesinde üretken olurum diye kendimi inandirmaya çalıştım. 128gb iphone 7 haftalarca sepetimde durdu. Ama stabilite denen şeyin çoğu kullanıcı için oyunların ve sosyal medya uygulamalarindaki akiciliktan öteye gitmediğini anladım.

Çoğu IOS kullanıcısının ofis deneyimi neredeyse SIFIR. Bu sebeple onların kastettiği ile benim kastettigimin farklı olduğunu anlamam kısa sürdü.

Sarı ekran, beyaz ekran, işlemci sesi, mercekte helezon, vs derken çorba olmuş bir Iphone forumunda.. arada whatsapp klavyesinin takılmasından durduk yere reset atan kullanıcıları da gördü bu gözler.

Uzun lafın kısası. Ios stabilitesi koca bir balon artık benim için. İş yerimde gozlerimle de görüyorum iphone 6 kullanıcılarınin yaşadığı sorunları. Herkes Apple aklamada bir numara ama.. Yok efendim iphone alacaksan S serisinden şaşma.. yok efendim ios 10 daha oturmadı vidi vidi..

Ben Note 5e geçtim. Telefonda 1 tane oyun yok. 1 tane film yok. Ama kamerasından her bir çekirdeğine çatır çatır kullanıyorum. Gayet de memenunum.

2 hafta önce bir üniversitede 2 günlük seminere gittim. Bir iphone ile asla olamayacağım kadar üretken oldum kalem sayesinde.. Arkada 10 farklı sayfa arası slayt çekme, OCR dan geçirme, bulut form doldurma, web 2.0 aygıtları ile PD oturumuna katılma, 40 sayfadan fazla not tutma, kart vizit tarama vs. 1 san gecikme takılma yaşamadım.

Bunları neden anlatıyorum? Siz zaten note 4 kullanmissiniz. 35 yaşındayım. Hiçbir zaman Nokia telefon almadım. Çünkü o günkü merkez akimci kitle ne yazık ki aynı şeyi bugün Apple ürünlerinde yapıyor. Ben asla sorgulamadan işe kalkışmam.

Saygılarımla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.