Şimdi Ara

AMD'den Pro serisi APU'lar: Ofis uygulamalarına GPU hızlandırma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teksas'ın Austin kentindeki AMD merkezinde gerçekleştirdiğimiz yeni bir video sohbet ile karşınızdayız. Bu defa şirketin PRO sınıfı APU'larını konuşuyor, entegre grafik biriminin ofis uygulamalarına kattıkları ve AMD'nin neden kendi çipini geliştirmek yerine ARM tabanlı güvenlik yongası kullandığını tartışıyoruz. 

• apu sistemde oyun oynanmaz ofis pc si olur anca
  • %14 diyor işlemci tarafında; %40 değil.
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    içinden geçen o adamın ondan yanlış çevirmiştir :D
  • Overclockmanyağı kullanıcısına yanıt
    Yanlış çevirinin mazereti olmaz. Altyazı geçmiyor herifin dediğine.
  • AMD ropörtajlarında elemanların samimi konuşmaları çok hoşuma gidiyor. Sanki firmada çalışan biri değilde direk kendi işini yapan birinin kendi işinden bahsetmesi gibi. Samimiyet konusunda sektörde lider oldukları kesin :D

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanerşen

apu sistemde oyun oynanmaz ofis pc si olur anca

A10-6800k ile moba ve gta fallout gibilerin haricini yüksek fps ile oynuyorum
    takılma ısınma yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • APU almak yerine Athlon 840 + ekran kartı almak bir bana mı mantıklı geliyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Yanlış çevirinin mazereti olmaz. Altyazı geçmiyor herifin dediğine.

Merhabalar,

çeviri sektörü ve yaşanan durumlardan hiç mi hiç haberdar olmadığınız için bu yorumu yapmanız çok normal, anlıyorum.

Translating, Editing, Proofreading, Quality Check şeklinde süreçler ve birkaç kişinin elinden geçmesine rağmen çeviriyle alakalı sıkıntılar olabilir ve bunlar dönütlerle düzeltilir.

Videoda geçen "...%40 artış..." meselesi için bu makaleyi okursanız eğer durumu anlayacağınızı umuyorum;

http://www.amd.com/en-us/press-releases/Pages/zen-processor-core-2016aug18.aspx

Hâlâ yanılıyorsam eğer lütfen düzeltin.

• bu videoyu ryzen ve vga ile karıştırmayın. %14 performans bir önceki nesil apularla kıyaslamada ortaya çıkmış değer gibi görünüyor. ryzen buldozerden %40 performanslı olarak belirtiliyor. vaga da polaristen performanslı.

• İleriye yönelik olması güzel, mesela işlemci aldın 2 sene sonra biraz daha iyisi çıktı ama AM4 destekleyecek o yönden çok iyi. Zaten anakartlar sık değiştirdiğimiz parçalar değil, bozulana kadar kullanabileceğimiz bir parça.
    APU şimdilik değil de ileride çok iyi olacağını düşünüyorlar sanırım bu homojen yapının bir artısı olacak.

Ekran kartı tarafından rakibinin gameworks olayına karşı ciddi bir atılımı olsa AMD uçar gider ama yok işte. Adam kullanıyor grafik tekonolojilerini popüler bir oyunda sonra kendi kartları ağlıyor. NVDİA ın elindeki en büyük koz bu, bilinçli bir tüketici zaten NVDİA alıyorsa sırf bu yüzden alıyordur. Sürücüsüymüş, ısısıymış, enerji verimliliği v.s o sorunlar artık yok AMD de. GPUOpen dedikleri olayı adam akıllı bir yapsınlar o zaman AMD ekran kartı alırım.

• burakesan kullanıcısına yanıt
    Burak Bey, eğer kayda müdahale edecekseniz parantez içinde verebilirsiniz. Sanıyorum ki, "()" parantez işareti okuyucularınızın tanıdığı, bildiği bir noktalama işaretidir. Maksadını da sizinle paylaşıyorum müsaadenizle;
    quote:

Tümce içinde geçen bir sözü metin dışı tutmak için, o sözün başına ve sonuna konulan işaret.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Burak Bey, eğer kayda müdahale edecekseniz parantez içinde verebilirsiniz. Sanıyorum ki, "()" parantez işareti okuyucularınızın tanıdığı, bildiği bir noktalama işaretidir. Maksadını da sizinle paylaşıyorum müsaadenizle;
    quote:

Tümce içinde geçen bir sözü metin dışı tutmak için, o sözün başına ve sonuna konulan işaret.

Ben açıkçası oradaki ibareyi, öncesi ve sonrasıyla tüm cümleyi kastetmek için " " içerisine aldım.
  • apular şu an gaming için alınmaz hayal kırıklığı yaratır. ancak 2017 eylülde çıkacağı söylenen zen apular eğer bi gtx 750ti/rx460 performansı verebilirse yeterli olacak.

• Zen cpu'lar hazır, polaris gpu'lar hazır. Bu AMD neden zen apu'ları 1 sene erteliyor? Gösteripte vermemek ayıp değil mi? Videoda am4 anakart alıp ileride güncellersiniz diyor yetkili kişi. Hiç yakıştıramadım.
  • Zen çekirdekli, Polaris mimarili, gömülü HBM bellekli APU bekliyoruz bakalım.
  • DH Yönetiminden Rica Ediyorum. Lütfen 3 Mbps 720p Yükleyin. AVC - High Olsun Lütfen ya. Videolar çok kalitesiz.

Geçen 1080p video indirdin Main ile kodlanmış. Kalite düşüyor.

Bir Sürü Video oynatıcı koyuyorsunuz. 1 tane adam akıllı html5 player yokmu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Colouse

APU almak yerine Athlon 840 + ekran kartı almak bir bana mı mantıklı geliyor?

öyle zaten. hem daha performanslı hemde diyelim ki ileride ekran kartı almak istedin. apunun içindeki dahili r7 gpuya boşa para vermiş oluyorsun.

bende mesela şuan i3 6100 var ve hd 530 gayette oyun oynatıyor. yakında gtx 1050 ti alıcam ve keyfime bakıcam. eğer 7890k alıp sonrada 1050 ti alsaydım hem işlemciden darboğaz yiyecektim hemde fazladan para vermiş olacaktım.
  • TheNewAtilla kullanıcısına yanıt
    Ben de Intel HD 4600'ü 1 ay boyunca kullandım, low+ low olsa da GTA V bile oynamıştım hatta ekran kartını boşuna aldım demiyorum değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanerşen

apu sistemde oyun oynanmaz ofis pc si olur anca

APU'nun üretim amacı F/P sistem kurmak. Oyun da oynanıyor gayet. DDR4 ile bu imkan daha da güçlenecek. Gelecek mini sistemlerde. Siz hala kahve ağzıyla yorum yapın.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.