Şimdi Ara

1.4 TSİ KULLANAN VARMI

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.024
Cevap
0
Favori
165.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR 1.4 TSİ GOLF JETTA ALAN KULLANAN VARSA BURAYA YAZSIN LÜTFEN SELAMLAR

• ben 2 defa test ettim.

manuel vites için yapılan hill holder özelliği çok güzel.

motor çok çabuk devirleniyor, gücü hissediyorsun.

bence alınabilecek bir cihaz.

Jetta için 140 bg dsg otomatik olması ve 51.000 YTL civarında satılması eksiklikleri gidermiş gözüküyor. Çünkü yeni nesil benzinli motorlu otomatik jetta yoktu.
  • yoktur, tsi tutmadı pek
  • Ben geçenlerde 170 hp olanını görmüştm araçın sesi sanki m3 e benziyor ama tek kelime ile performans,ses,kaliteli konforu sunabilen bir araç ama 5-10 kere 140 hp olanını görmüşümdür
  • 2 hafta önce izmirde golf tsi 140 bg denedim. otobana çıktık ve 4. viteste devirli kullanıyordum, kadrana baktıgımda 190 la gittigimizi farkettim. araç 6 vites ama diger viteslere geçme gereksinimi duymadım bile. 190 a ulasması ise fazla bi zaman almadı çünkü nası çıktıgımızı anlamadım bile. performans çok iyi olmus bence 170lige gerek bile yok. yol tutuş ve konforuna denecek yok ama ben golf ün yeni kasasını tip olarak begenmedigim için tercih edecegim bir araç degil. önümüzdeki yaz seat leonlara bu motorun gelmesi bekleniyor. tercihim yine seat dan yana olur.
  • yani okadar performanslı mükemmel denilecek kadar ei ben de test ettim ama fazla km gidemedim en fazla 140 falan cıktım ara hızlanmaları cok ii
    quote:

Orjinalden alıntı: sorumsuzzz

2 hafta önce izmirde golf tsi 140 bg denedim. otobana çıktık ve 4. viteste devirli kullanıyordum, kadrana baktıgımda 190 la gittigimizi farkettim. araç 6 vites ama diger viteslere geçme gereksinimi duymadım bile. 190 a ulasması ise fazla bi zaman almadı çünkü nası çıktıgımızı anlamadım bile. performans çok iyi olmus bence 170lige gerek bile yok. yol tutuş ve konforuna denecek yok ama ben golf ün yeni kasasını tip olarak begenmedigim için tercih edecegim bir araç degil. önümüzdeki yaz seat leonlara bu motorun gelmesi bekleniyor. tercihim yine seat dan yana olur.

• 140 bg versiyonnu test ettim, ara hızlanmalar cok guzel, kalkıs cok guzel, 3500 devre kadar kompressor calısıyor, 3500 den sonra turbo devreye gırıyor, zaten 3500 den sonra arac delırıyor. 3 viteste 140 tak dıyo goruyo. Cıdden 5 ve 6. viteslere gerek yok:)
    kısacası 1,4 motordan boyle performans sasırtıcı.....
  • EN SONUNDA BUGÜN 140BG.1.4TSİ GOLF COMFORTLİNE TEST ETME FIRSATINI BULDUM TEK KELİME İLE MÜTHİŞ VE HEYECANLI ADRENALİN MAKİNASI 3000 DEVİRDEN SONRA RESMEN KOPUYOR. TEST SIRASINDA SATIŞ TEMSİLCİSİ 2NCİ VİTESTE 110KM/H HIZA ULAŞTIĞIMDA 6NCI VİTESE ATIN DEDİ EN UFAK YIĞILMA OLMADAN ARAÇ DEVİRLENMEYE DEVAM ETTİ ARAÇ 6NCI VİTES 3000 DEVİRDE 125 KM/H HIZI RAHAT GÖRÜYOR 6000 DEVİRDE 250Yİ BENCE GÖRÜR. YOL TUTUŞ VE FRENLER GÜZEL ESP STANDART AMA TÜKETİM FAZLA EEE NE KADAR PERFORMANS OKADAR YAKIT SAKİN KULLANIMDA 7L./100KM CİVARI DEVİRLİ KULLANIMDA 12-13L./100KM ALTINA DÜŞMÜYOR. HELE TOPUKLARSANIZ 20-25İ BULUYOR PERFORMANS İSTEYENLERE KESİN ÇÖZÜM DÜŞÜK VERGİ YÜKSEK PERFORMANS TAM BİRBİRİNİ BULMUŞ. 140 BÖYLEYSE 170 BG. Nİ DÜŞÜNEMİYORUM.
  • Arkadaşlar bu makine 5 kişi+bagaj ile ve klima açıkken de rahat ivmelenirmi acaba? 140 ve 170 HP makinelerin torkları ne kadar?

Başka test sürüşü yapan arkadaşların deneyimlerini yazmalarını iyi olur diye düşünüyorum...
  • bildiğim kadarıyla 140lık olanın 220nm 170lik olanın 240nm
  • isim=>smnrgn

EN SONUNDA BUGÜN 140BG.1.4TSİ GOLF COMFORTLİNE TEST ETME FIRSATINI BULDUM TEK KELİME İLE MÜTHİŞ VE HEYECANLI ADRENALİN MAKİNASI 3000 DEVİRDEN SONRA RESMEN KOPUYOR. TEST SIRASINDA SATIŞ TEMSİLCİSİ 2NCİ VİTESTE 110KM/H HIZA ULAŞTIĞIMDA 6NCI VİTESE ATIN DEDİ EN UFAK YIĞILMA OLMADAN ARAÇ DEVİRLENMEYE DEVAM ETTİ ARAÇ 6NCI VİTES 3000 DEVİRDE 125 KM/H HIZI RAHAT GÖRÜYOR 6000 DEVİRDE 250Yİ BENCE GÖRÜR. YOL TUTUŞ VE FRENLER GÜZEL ESP STANDART AMA TÜKETİM FAZLA EEE NE KADAR PERFORMANS OKADAR YAKIT SAKİN KULLANIMDA 7L./100KM CİVARI DEVİRLİ KULLANIMDA 12-13L./100KM ALTINA DÜŞMÜYOR. HELE TOPUKLARSANIZ 20-25İ BULUYOR PERFORMANS İSTEYENLERE KESİN ÇÖZÜM DÜŞÜK VERGİ YÜKSEK PERFORMANS TAM BİRBİRİNİ BULMUŞ. 140 BÖYLEYSE 170 BG. Nİ DÜŞÜNEMİYORUM [

/quote]

EEEEE ""VW"" BU KARDEŞİM
  • evet arkaaşlar bugun bende TSI yi test ettim. gerçekten hayran kaldım arabaya. benim test ettiğim araç 140hp ve dsg şanzımanlıydı. dsg anzımanın keyfi ve kullanımı çok güzel. vites geçişleri gayet sessiz ve hızlı. gaza bastığınız anda müthiş ivmelenme oluyo 2000devirden itibaren çok atak. ayrıca süspansiyon da çok sessiz geldi bana.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kapadokyalı

evet arkaaşlar bugun bende TSI yi test ettim. gerçekten hayran kaldım arabaya. benim test ettiğim araç 140hp ve dsg şanzımanlıydı. dsg anzımanın keyfi ve kullanımı çok güzel. vites geçişleri gayet sessiz ve hızlı. gaza bastığınız anda müthiş ivmelenme oluyo 2000devirden itibaren çok atak. ayrıca süspansiyon da çok sessiz geldi bana.

TSI ve DSG nerede test ettin?

Doğuş Oto bana İstanbulda bu test aracını bulamadı, düz vites test ettik
  • doğuş oto haramidere olması lazım

quote:

Orjinalden alıntı: meke

quote:

evet arkaaşlar bugun bende TSI yi test ettim. gerçekten hayran kaldım arabaya. benim test ettiğim araç 140hp ve dsg şanzımanlıydı. dsg anzımanın keyfi ve kullanımı çok güzel. vites geçişleri gayet sessiz ve hızlı. gaza bastığınız anda müthiş ivmelenme oluyo 2000devirden itibaren çok atak. ayrıca süspansiyon da çok sessiz geldi bana.

• quote:

quote:

ankara ere de test ettim dsg TSI yi. bugunde düzünü ankara doğuşta test ettim.

• quote:

quote:

quote:

ankara ere de test ettim dsg TSI yi. bugunde düzünü ankara doğuşta test ettim.

mustafa bakıyomda alıcan heralde yakışır tdi dan sonra seni anca keser

• yok ya emre şu günlerde alamam, keşke alma imkanım olsaydı. şuan için çok zor. ama arabayı değiştirmeye kalktığımda TSI aklımda olan ilk seçenek.
  • işallah kardeş sonra alırsın ama vw şu uyuz,sade kasaya biraz makyaj yaparsa iyi olur yoksa ben düşünmüyorum tsi felan tamam güzelde kasa beni kıyıyoo..
    ama sanırım bu temmuz ayında bir kaç bişey eklicekler 2008 olarak sonra satışlara
    göre 2008 yılı içerisinde yeni golf 6 yı çıkarıcaklar..
  • kasa zevkten zevke değişir ben ise golf 6 yı cok beyeniyorum
    quote:

Orjinalden alıntı: emread

işallah kardeş sonra alırsın ama vw şu uyuz,sade kasaya biraz makyaj yaparsa iyi olur yoksa ben düşünmüyorum tsi felan tamam güzelde kasa beni kıyıyoo..
    ama sanırım bu temmuz ayında bir kaç bişey eklicekler 2008 olarak sonra satışlara
  • quote:

Orjinalden alıntı: vwseverler

kasa zevkten zevke değişir ben ise golf 6 yı cok beyeniyorum
    quote:

Orjinalden alıntı: emread

işallah kardeş sonra alırsın ama vw şu uyuz,sade kasaya biraz makyaj yaparsa iyi olur yoksa ben düşünmüyorum tsi felan tamam güzelde kasa beni kıyıyoo..

golf 5 diyecektin sanırım
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.