Şimdi Ara

Android Auto sesli asistana kavuşuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Android Auto ve Apple CarPlay şüphesiz ki araç ile mobil cihazların bağlantısını ve kontrolleri oldukça geliştirdi. Android Auto geçtiğimiz Kasım ayında aldığı güncelleme ile birlikte Android 5.0 ve üzeri tüm Android telefonlardan tam Android Auto deneyimine imkân sağlamaya başladı.

“Ok, Google” Beni eve götür

Yeni güncellemeyle birlikte Android Auto destekli araçlarda Google Sesli Asistan “Ok, Google” komutu ile aktifleştirilebiliyor ve kullanılabiliyor. Mayıs ayındaki Google I/O’da tanıtılan yeni özellik artık herkese açık. Belirtmekte fayda var, Android Auto hali hazırda ses tanıma ve dikte özelliğine sahipti ancak yeni güncelleme ile birlikte sesli asistan ve çeşitli yetenekler de sesli olarak kullanıma açılmış oluyor. 

Ayrıca Bkz.Süper Mario Run tufanı

Yeni sesli asistan özellikleriyle birlikte sesli komutlarla başlıca çalan şarkılar değiştirilebiliyor, adım adım yol tarifi yapılabiliyor, mesaj gönderilebiliyor. Ve elbette sesli komutlarla telefonunuzdan yapabildiğiniz uygun özellikleri kullanabiliyorsunuz.

Ok, Google” komutu ile yeni özellikler en güncel Android Auto uygulamasıyla birlikte geliyor ve daha
    güvenli ve keyifli bir sürüş deneyimi sunmayı amaçlıyor.

• Gelişmiş medeni insana değer verilen bir ülkede yaşayanlar için güzel haber..
  • Daha bizde mağazada normal uygulaması bile yok. APK indirmek zorunda kalıyoruz. Onda da bug kaynıyor.

iPhone'a geri dönmemin sebeplerinden bir tanesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi De7 -- 18 Aralık 2016; 13:34:48 >
  • Tam donanımlı araç sistemleri olsa böyle saçma sapan şeylerle uğraşmasa milley keşke... Direk telefon elranını yansıt kablosuz çok mu zor?

• "Beni eve götür" sanırım bizim ülkemizde bu komut hiç iyi bir tercih olmayacaktır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.