Şimdi Ara

Sihirli telefon Huawei Honor Magic tanıtıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
1.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sihirli telefon Huawei Honor Magic tanıtıldı

Geçen hafta belirtildiği gibi Huawei bugün Honor Magic olarak lanse edilen akıllı telefonunu duyurdu. Telefon 8 kenardan kavisli bir yapıya sahip ve her ihtiyacınızı karşılayacak bir AI (yapay zeka) asistanı ile birlikte geliyor.

İlk olarak Honor Magic'in etkileyici tasarımının telefonu oldukça cazip kıldığını söyleyelim ancak sadece Çin'de piyasaya sürülebilir. Telefonda, kavisli cama sahip 5 inç Quad HD AMOLED ekran ve gövde etrafında rose gold metal çerçeve bulunuyor. Kızılötesi kamera, ortam ışığı ve kızılötesi LED ışık sensörleri kavisli ön ekranın üzerinde konumlandırılmış.

Telefonun alt kısmında SIM kart yuvası, hoparlörler, mikrofon ve şarj portu var. Honor Magic, arka kısmında f/2.2 diyafram açıklığı ve eşzamanlı olarak siyah-beyaz ve renkli resimler çekme yeteneğine sahip 12MP çift objektifli bir sensöre sahip.

Telefon, 2.3GHz 8 çekirdekli Kirin 950 işlemciden güç alırken 64 GB dahili bellek ve 4 GB RAM taşıyor. Ayrıca bağlantı seçenekleri arasında Wi-Fi, Bluetooth 4.2 ve GPS var. Tüm bunların yanında 2,900 mAh'lik bir pille gelen cihaz, hızlı şarj özelliğiyle pil seviyesini sadece 20 dakikada % 70'e yükseltebiliyor.

Magic Live ile cihaz bir adım öne çıkıyor

Tasarım ve özellikler kesinlikle etkileyici ancak herşey bununla bitmiyor. Huawei Honor Magic'in sahiplerine ihtiyaçları için öneriler sunan özel bir yazılım katmanı olan Magic Live sayesinde de ön plana çıktığını söyleyelim. Arayüze dahil edilen Akıllı Servisler, telefon sahiplerine önerilere dayalı tavsiyeler veren Google Now'a benzer şekilde çalışıyor.

İşte telefonun sihirli güçlerine birkaç örnek;

- Telefonu tuttuğunuzda kızılötesi algılayıcılar sadece yüzünüzü taramıyor, aynı zamanda sizin olup olmadığınızı doğrulamak için elleriniz de kullanılabiliyor (Home butonunda bir parmak izi tarayıcısı var). Honor Magic, sadece telefon sahibi olduğunuzu doğruladığında bildirim mesajlarını gösteriyor. Bu yüzden meraklı gözler telefon ekranını açtığında dahi bunları göremiyor.

- GPS, takvim ve diğer uygulamalarla bağlantılı olduğundan ihtiyaç duyduğunuz anda size yardımcı olmaya çalışıyor. Örneğin Postaneye geldiğinizde ekranda takip numarası belirebiliyor ya da havaalanına vardığınızda biniş kartınız görüntülenebiliyor.

- Karanlık ortama girdiğinizde telefon bir flaş ışığı seçeneği gösterebiliyor. Açmak ya da kapatmak isteyip istemediğinize hala siz karar veriyorsunuz, ancak el fenerinin parmak uçlarınızda olması teorik olarak onu bulmayı ve kullanmayı daha hızlı ve daha kolay hale getirecektir.

- Telefona baktığınızda ekran otomatik olarak aydınlanıyor ve gelen iletilerin ayrıntıları yalnızca cihaz sahibine görüntüleniyor.

- Telefon mesajlaşmalara dayalı önerilerde bulunarak film önerebiliyor. Ayrıca mevcut hava durumunu gösterebiliyor veya çevrimiçi olarak aradığınız bir ürünün en düşük fiyatını da bulabiliyor.

Honor Magic bugün satışa sunuldu

Huawei'nin en yeni özelliklerin yer aldığı bir beta sürüm olan Magic Live Stable ve Magic Live Evolutionary olmak üzere iki Magic Live sistemi hazırladığını belirtmemiz gerekir. Magic Live Stable aylık güncellemeler alırken, ikinci sürüm ayda iki kez güncellenecek. Kullanıcılar bu iki versiyon arasında kolayca geçiş yapabilecekler.

Honor Magic bugün itibariyle Vmall, JD.com, Lynx ve Suning'den yaklaşık 533 dolarlık fiyat etiketi ile satın alınabiliyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Huawei Honor Magic
    Huawei Honor Magic
    Huawei Honor Magic
    Huawei Honor Magic
    Huawei Honor Magic
    Huawei Honor Magic
    Huawei Honor Magic
    Huawei Honor Magic
    Huawei Honor Magic

Honor Magic'in Teknik Özellikleri:

• 2,560x1,440 piksel çözünürlüklü 5 inç ekran

• 12 megapiksel çift lensli kamera

• 8 megapiksel ön kamera

• Magic Live yazılım katmanı ile Android 6.0

• 2.3GHz 8 çekirdekli Huawei Kirin işlemci

• Hızlı şarjlı 2.900 mAh pil: 20 dakika içinde yüzde 70 şarj

• 64GB dahili bellek / 4GB RAM

• Renkler: Altın siyah, porselen beyaz

• Yap şunu Kirin 960 ciğerimi ye beni yeme Huawei.

• mi mix tasarimiyla on plana cikiyordu, bu da tasariminin yani sira gercekten akilli telefon olma ozelligiyle on plana cikmis. Çinliler aldi basini gidiyorlar

• Şu samsung vari tuşu değiştirin artık bütün hepsi aynı şekilde tuş koyuyor. Artıca sihirli güçlerine verilen örneklerde pek hoşuma gitmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5F6A14216 -- 17 Aralık 2016; 1:2:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UgandaBukalemunu

Yap şunu Kirin 960 ciğerimi ye beni yeme Huawei.

Umarım bir gün yapar. Ve muradınıza kavuşursunuz. Çok samimi bir ifade ile siteminizi belirtmişsiniz. İyi dilekler sunmak istedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gurney5

Şu samsung vari tuşu değiştirin artık bütün hepsi aynı şekilde tuş koyuyor. Artıca sihirli güçlerine verilen örneklerde pek hoşuma gitmedi.

Sekizgen tuş mu koysunlar? Laf sokmak için bahane arıyorsunuz. Tuş işte durmuş yerinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: casperfriendly

quote:

Orijinalden alıntı: UgandaBukalemunu

Yap şunu Kirin 960 ciğerimi ye beni yeme Huawei.

Umarım bir gün yapar. Ve muradınıza kavuşursunuz. Çok samimi bir ifade ile siteminizi belirtmişsiniz. İyi dilekler sunmak istedim.

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim hocam ancak muradım kıytırık bir cep telefonu değildir; Ülkemin refaha ve feraha ermesi , menfurca saldırıların ve akan kanın son bulması, bu okuduğumuz teknoloji haberlerinde de takip edildiğimiz günlere kavuşmaktır.

Tekrardan teşekkür ediyorum. Geceniz mübarek olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abdülhak Hamit Tarhan -- 17 Aralık 2016; 1:24:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Angel of the Lord

quote:

Orijinalden alıntı: Gurney5

Şu samsung vari tuşu değiştirin artık bütün hepsi aynı şekilde tuş koyuyor. Artıca sihirli güçlerine verilen örneklerde pek hoşuma gitmedi.

Sekizgen tuş mu koysunlar? Laf sokmak için bahane arıyorsunuz. Tuş işte durmuş yerinde.

Hocam niye böyle saldırdınız anlamadım laf sokmak için bahenede aramadım ama çoğu telefonda şu tuşun aynısını koyuyorlar. Sanal tuş koyabilirler yani böyle tuşu olan çok telefon var bunu söyledim.
  • Saldırmak değil . Aynı yorumu başka bir telefon haberinde de gormustum. Tuş dediğin bu yani. Kare olsa hoş durmaz, yuvarlak olsa Apple özentisi lafları çıkar, dikdörtgen olsa (ki sanırım bazı Samsung telefonlarda vardı. Emin değilim) begenilecegini sanıyorum. Yani şimdilik en iyi tuş konsepti bu bana göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angel of the Lord -- 17 Aralık 2016; 1:35:05 >
  • Ancak sadece Çin'de piyasaya sürülebilirse niye bu kadar anlatıyorsun.Bizide yoruyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: tt.cengiz

Ancak sadece Çin'de piyasaya sürülebilirse niye bu kadar anlatıyorsun.Bizide yoruyorsun.

okuma
  • nasıl bir sihir bu kulak arkasından bozuk paramı çıkarıyor bir orası kaldı ellenmedik

• Boşuna iştahlanmasak sadece Çin
  • güzel gibi duruyor çıksın bakalım...

• Çift lens işini çözemedim. Çift lensli kamera deyince sensör tek lens çift gibi anlaşılıyor. Tek sensörle çift lens nasıl çalışacak.
    Önceleri çift kamera şeklinde geçiyordu bu telefonlarda. Şimdi ise çift lens diye kullanıldığını görüyorum.

• On numara tasarım olmuş. Özgün bir tasarım yapılmış çokta güzel.
    Bundan sonraki alacağım telefon Huawei olma ihttimali yüksek. Tabi Sony Xperia Z3 compact cihazım ömrünü ne zaman doldurursa. :)

• Diğer markalar ne yapacak acaba.
  • Ah Huawei, bir kadın olsaydın seninle evlenmek isterdim

• bir sonraki iphone tasarımı gibi olmuş bence apple dan önce piyasaya sürüp apple geride bırakmış olabilirler.
    Bir benzerini meizu yapmıştı

• cyberfalcon C kullanıcısına yanıt
    Hepsi çift kamera. Hepsi çift sensör. Hepsinde çift lens takımı var. Her bir kamera modülü için bir sensör ve yine her bir kamera modülü için 5'er veya 6'şar lens. Normal akıllı telefon kameralarında da 5 veya 6 lens olur.

LG'de kamera modüllerinin (lenslerinin) birisi normal diğerininki geniş açılı. İkisi de ayrı ayrı çalışıyor.

Apple'da kamera modüllerinin (lenslerinin) birisi normal diğeri dar açılı. İkisi de ayrı ayrı çalışıyor. Ayrıca derinlik ölçümü için kullanılıyor. Derinlik ölçümü bulanıklık vermek için ya da başka efektler için kullanılabiliyor. Bu aşağıda derinlik ölçümü yapabilenlerin hepsi için geçerli.

Huawei'de kamera modüllerinin (sensörlerinin) birisi normal renkli (RGB) diğeri siyah beyaz (mono). Derinlik ölçümü için kullanılıyor, ayrıca iki sensörden gelen verileri birleştirerek dijital olarak daha iyi bir fotoğraf oluşturabiliyor. Xiaomi Mi5s Plus da bu sistem.

HTC One M8'de birisi normal diğeri sadece derinlik ölçümüne yarayan küçük bir sensör. Xiaomi Redmi Pro da bu şekilde.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.