Şimdi Ara

Altay Tankı için güzel haber yine ertelendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Altay Tankı için güzel haber yine ertelendi

Altay tankının ilk etapta güç grubunu sağlayacak Alman MTU şirketinden alınacak ilk parti desteğinin ardından sonraki modellerde TÜMOSAN'ın geliştireceği bir güç ve aktarma biriminin kullanılacağı biliniyordu.

Alanında 30 yıldan fazla tecrübesi bulunan şirketin soyunduğu bu iş aslında Türkiye’nin ağır motorlu sanayi projeleri için de kritik bir önem taşıyor. Zira geliştirilecek olan motor ve aktarma grubu, sadece Altay Tankı için değil denizden kara taşıtlarına kadar çok geniş bir yelpazede kullanımda olacak şekilde planlanıyor.

İşi üstlenen Türk Motor Sanayi ve Ticaret A.Ş. ya da kısa adıyla TÜMOSAN, 17 Mart 2015 tarihinde imzalanan sözleşmenin ardından Proje Uygulama Takvimini başlatmak için 15 Aralık 2016 tarihine kadar ek süre talep etmişti. 4 aylık bu uzatmanın ardından yeniden bir erteleme haberi geldi. Firmanın parasal hakkedişlerini alması için de önemli olan bu açıklama ile süre bir ay daha uzatıldı.

1 aylık daha uzatma talep eden TÜMOSAN, KAP’a yaptığı bildirim ile onay aldığını duyurdu. Yani Proje Takvimi 16 Ocak 2017 tarihine kadar ötelenmiş oldu. Takvim süresi 54 ay. Bu da demek oluyor ki hiçbir aksilik olmadığı takdirde Temmuz 2021’de çalışmalar tamamlanabilecek.

Avusturyalı bir şirket ile süreci yürütmek adına ortaklık masasına oturan ancak siyasi gelişmeler nedeni ile çalışmaya karşı çıkan Avusturya hükümetinin tepkisi üzerine bu anlaşma suya düşmüştü. Tümosan’ın hali hazırda İngiliz Ricardo PLC firması ile görüştüğü biliniyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Milli Savaş Tankı: Altay

• Bu firmalardaki rahatlık beni bitiriyor.
    Metro 2015'te bitecek deniyor bitmiyor hop 2017'ye ,yine bitmiyor hop 2020'ye.

Her işte böyle .Toplum olarak herşeyi erteliyoruz.

• Umarım daha fazla erteleme yaşanmaz, Tümosanın geliştireceği motoru gerçektn merak ediyorum inşallah rekabetçi bir motor yapabilirler.

• bu proje'ye kesin nazar değdi ...

resmen sarpsa sardı...

Atak heli. gibi bir başarı bekledik ama yerli firmalar çok yetersiz kaldı ...

ne diyelim bi kurşun neyim döktürün şu tanka :/

• ITTF kullanıcısına yanıt
    Sorumluluk duygusu gelişmemiş bir toplum olduğumuz için yaparız abi ederiz abilerle ilerliyoruz.
  • bu projeyi koç grubunun üstlendiğini duyduğumdan beri devamlı sekteye uğrayacağını biliyordum.ne bekliyorlardıki başka?
  • Tümosanın daha koç grubunun olduğunu sanan arkadaşlar var da atmak istedim sahibi:"Albayrak Holding".
  • Tarihe tanıklık etmek gerçekten sabır işi. Milli Uçak bile envantere 2030 yılında girecek ki en iyi ihtimal. Bu işlerin meşakati ve yavaşlığı bitiriyor beni. Yanlış anlaşılmasın bu süreç böyle ama bunlar gerçekten insanın sabrını zorluyor.

• ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    "Cehalet, genellikle bilgi sahibi olmaktan daha çok özgüvene sebep olur." Charles Darwin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • erteleme çok normal, motor projesinin zaten 2021 de bitirilmesi ön görülüyor. acelesi de yok. mtu fazlasıyla işimizi görür o gelene kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: asiruhh1903

Tümosanın daha koç grubunun olduğunu sanan arkadaşlar var da atmak istedim sahibi:"Albayrak Holding".

Damadın yani öyle mi?
  • Tankları İngilizlere yaptırırsınız sonra %100 yerli diye hava atarsınız...
    Tank mı kaldı artık ya? 1. Dünya Savaşı'nda İngilizler tanklarla savaştı ve tank devri orada bitti çünkü sahada çok etkili değildi, dezavantajları çoktu vs.
    Tamam, ordunun ihtiyacıdır anlarım yaparsın da bari şunu İNSANSIZ olarak yap içinde asker olmasın! Neden mi? Çünkü, hiçbir zırh delinemez değildir. Rusya'nın Britanya'yı yok edecek güçte füze başlıkları var ama siz kıçı kırık bir tankla övünüyorsunuz!
    Amerika gibi daha yenilikçi üstün askeri teknolojiler üzerinde çalışın ki düşmana gözdağı verebilesiniz o zaman çevrenizde ne terör kalır ne başka bir şey... SONUÇ OLARAK 40 FIRIN EKMEK DAHA YEMEN GEREK TÜRKİYE!

1. Dünya Savaşı'nda kullanılan İngiliz tankı MARK IV hala çalışır durumdadır ve geçenlerde Londra, Trafalgar Meydanı'nda sergilendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ingilizajani -- 16 Aralık 2016; 20:41:50 >

• infom@n kullanıcısına yanıt
    Evet ama işin ilginci 2004 teki özelleştirmeyle damat alıyor ne tesadüf değil mi bu arada tahmin edersiniz ki değerinin çok altına özelleştirilen bir kurum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ITTF

"Cehalet, genellikle bilgi sahibi olmaktan daha çok özgüvene sebep olur." Charles Darwin

sonuç olarak?söylemek istediğin?koç grubu üstlenmedi mi çalışmayı bunu mu demek istiyorsun yani?
    sen otokar kimin onu öğrenmeyi dene önce.becerebilirsen tabi.
    darwin sizin atanız normaldir.der öyle şeyler.bi sürü saçmalıkta demişti zamanında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 16 Aralık 2016; 20:39:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ingilizajani

Tankları İngilizlere yaptırırsınız sonra %100 yerli diye hava atarsınız...
    Tank mı kaldı artık ya? 1. Dünya Savaşı'nda İngilizler tanklarla savaştı ve tank devri orada bitti çünkü sahada çok etkili değildi, dezavantajları çoktu vs.
    Tamam, ordunun ihtiyacıdır anlarım yaparsın da bari şunu İNSANSIZ olarak yap içinde asker olmasın! Neden mi? Zırhı ne kadar kalın olursa olsun delinmez değildir. Rusya'nın Britanya'yı yok edecek güçte füze başlıkları var ama siz kıçı kırık bir tankla övünüyorsunuz!
    Amerika gibi daha yenilikçi üstün askeri teknolojiler üzerinde çalışın ki düşmana gözdağı verebilesiniz o zaman çevrenizde ne terör kalır ne başka bir şey... SONUÇ OLARAK 40 FIRIN EKMEK DAHA YEMEN GEREK TÜRKİYE!

1. Dünya Savaşı'nda kullanılan İngiliz tankı MARK IV hala çalışır durumdadır ve geçenlerde Londra, Trafalgar Meydanı'nda sergilendi.

sen zaten ingilterede yaşamıyor muydun küçük emrah
    sana ne bizim tankımızdan yada ülkemizden sen git o şaşalı maymunlar ile takıl

• ITTF kullanıcısına yanıt
    yazdım yazdım sildim boşver sizi kaale alıp yazanda hata takıl kafana göre sen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 16 Aralık 2016; 21:5:56 >
  • Yerli motor olsun da ertelenmesi o kadar önemli değil. Ancak çok fazla erteleme de can sıkar.

• Tümosanmı daha traktör motorlarında düzgün iş yapamıyorken

• yine dışarıdan destek ve verilen gaz ile yapılıyor vay anasını yaw 1 tane elle tutulur bir şeyimiz yok böyle bir saçmalığı almanyada görmek imkansız hele ki rusya adamın 7 ceddini fırında kızartır. ulan kıçı kırık malezya bile dışarıdan hiç bir yardım destek almadan bir şeyler yapmayı başarırken Küba' da aynı bizim neyimiz eksik yeterrr artık diye isyan edesim geliyor artık ondan sonra gelip bak türk yapımı bak biz yaptık diyerek hortumluyorlar alt yapı çalışması adı ile vergilerimizden alınan paraları hepsi yabancılara gidiyor.

• Bu tümosandan hiç bişey olmaz boşuna güvenipte hayal kırıklığına uğramasınlar.Yıllardır traktör yapan bir firma tümosan tamam yerli malı kullanalım new holland john deere almayalım ama tümosan ın 120 bin tl lik traktörü var amcam da 4x4 kabinli klima teyp falan herşey var gel gelelim klimayı açtığınızda motor kayışı kopuyo nasıl becermişlerse bi yerde fabrikasyon hata yapmışlar tüm modellerde bu şekilde sen o kadar para ver traktör al yazın ortasında serinleyeyim diye klimayı açtığın an kayış kopup yolda kalırsın bunu duyduğumda anlamsız gelmişti yıllardır bu sektörde olan bi firma böyle bi hata nasıl yapar derken yolun kenarında aynı marka model bi traktörün durduğunu gördüm bi kaç kişi tamir etmeye çalışıyorlardı ki amcam inip baktığında klimayı mı açtınız?Dedi evet dediler o yüzden kayış kopmuş ve yolda kalmışlar bizzat gözlerimle şahit oldum biz yerli ürünleri destekleyelim derken maalesef bizim yerli üreticiler biz müşterileri hiç dikkate almıyorlar herkes hak ettiğini yaşar ne diyelim

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.