Şimdi Ara

Tesla Model S P100D, Electric GT'nin yeni nesil elektrikli yarış aracına temel oluşturacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tesla Model S P100D, Electric GT'nin yeni nesil elektrikli yarış aracına temel oluşturacak 
    Tamamen Tesla ve tamamen elektrikli bir yarış şampiyonası olan Electric GT, yalnızca Tesla Model S P85+'yı kullanacağını açıkladığı zaman şaşkınlık yaratmıştı. P85+'nın piyasaya sürülmesinden bu yana Tesla, eğlenceli bir yarışta kullanılmak için daha mantıklı olacak daha güçlü 3 model piyasaya sürdü.

Ancak bu hafta şampiyona, yeni nesil tamamen elektrikli yarış otomobilleri 'Electric GT V2.0' için Tesla Model S P100D'yi kullanacağını açıkladı.

Dünyanın en çabuk hızlanan seri üretim araç olarak görülen Model S P100D 0'dan 96 km/h hıza 2,5 saniye gibi oldukça kısa bir sürede çıkabiliyor. Bu haliyle bile GT yarış aracı için oldukça ilginç olan araca gelecek yeni bir yazılım güncellemesiyle hızlanma süresinin 2,4 saniyeye düşmesi planlanıyor.

Elektrikli GT araçlarında, güçlendirilmiş süspansiyon, geliştirilmiş fren soğutma ve direksiyon yer alırken, toplam ağırlığı azalan araca eklenen takla kafesiyle FIA emniyetine hazır hale getiriliyor.

Aynı işlemleri Model S P100D için de yapacak olan organizasyon aracın 2250 kg olan ağırlığından 500 kg hafifleme sağlayacağını belirtiyor.

İlk sezonda yedi yarış yapılması planlanırken yarışacak 10 takım ve 20 şoför olacak. Hafta sonları yapılacak etkinlikler, 20 dakikalık bir alıştırma seansı, 60 dakikalık sıralama turları, bir gündüz yarışı (60km) ve bir gece yarısı yarışından (60km) oluşurken, etkinlik kapsamında bir hafta sonu süren teknoloji ve yenilik festivalleri yapılacak.

• Bu yarışlar çok iyi olacak. Merakla bekliyoruz.

• yav arkadaş en az 300 400 bin liralık araçlarla sinek kadar sesleriyle yarışlara katılıyolar bide geliyosun bizim buralarda 3-4 bin tl'lik motorlara koca koca egzozlarla gürültü kirliliği yapan davarlar aklıma gelince çıldırıyorum habere odaklanamıyorum

• Sessiz sedasız bir yarış. Çok sıkıcı olur.

• çok güzel bir atılım yaptığımızı düşünüyordum(biraz da düşünmek istiyordum.)
    Petrol yakıtlı motor teknolojilerini kaçırdık umarım elektriği kaçırmayız .
    görünen o ki onu da kaçıracağız.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetelmas82

Sessiz sedasız bir yarış. Çok sıkıcı olur.

ayıp ettin çamurluğun altına pet şişe koyarlar.
  • quote:

Sadece lastiklerin asfalt üzerindeki kayma sesleriyle ilginç bir deneyim olacak gibi.
  • quote:

Belirli bir hızdan sonra istemesen de bir ses çıkacaktır Tabi ki içten yanmalı motor sesinin yerini hiç bir şey tutmaz
  • Formula E 'yi hiç izlemediniz herhalde sessiz mi sizce o ?

• Yarışları Merakla bekliyoruz...

• Nerde Kurt eksozlarımız :D

• quote:

Savunduğumdan değil formula 1 de öyle oldu son yıllarda büyütülmüş sinek sesi mi dinlemeye gidiyoruz yoksa motor sesi dinlemeye mi belli değil bence geleceğin araçlarının gelişmesi için yapılan her organizasyon iyidir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.