Şimdi Ara

Tesla Motors için işler pek yolunda gitmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tesla Motors için işler pek yolunda gitmiyor

Geçtiğimiz iki günde yapılan çok sayıda girişime rağmen Tesla Motors Inc (NASDAQ: TSLA) hisse fiyatlarını 200 $'ın üzerine çıkaramadı. Son iki gündür yüksek ticaret hacmi psikolojik sınırın üstünde olmasına rağmen, satış baskısı yüksek kalırken bu durum 12 yaşındaki şirketin hisse fiyatlarının yükselmesine engel oldu. Birçok yeni gelişme, 30 milyar dolarlık şirket için kısa vadede umutsuzluğa işaret ediyor. Bunların arasında ise başlıca hammadde olan Kobalt'ın fiyatlarındaki beklenmedik artış var.

Finans kuruluşları emtia fiyatlarındaki artışın, gelecekte şirketin doğrudan maliyetlerine yukarı yönlü bir baskı oluşturacağına dikkat çekiyor. Doğrudan maliyetler üzerindeki zayıf kontrol göz önüne alındığında, elektrikli araç üreticisinin brüt kar marjının daha düşük olması bekleniyor. Bu da Tesla'nın yakın dönemde karlılık oranını sürdürme kabiliyetini kısıtlayacak.

Ayrıca Bkz.Lucid Motors, 643 km menzile sahip lüks elektrikli otomobilini tanıttı
    Bununla birlikte, CEO Elon Musk, üretim hedeflerini karşılamaya devam ettiği için şirketinin mevcut performansından memnun görünüyor. Ünlü araştırma şirketi Morgan Stanley, geçtiğimiz günlerde 2018'e kadar lüks otomobil üreticisinin nakit rezervlerinde meydana gelecek potansiyel bir düşüş konusundaki endişelerini dile getirdi. Firma, likidite yönetiminin daima otomobil üreticisinin başlıca kaygısı olduğunu söylüyor.

Tesla Motors için işler pek yolunda gitmiyor 

• Dizellerin sonu gelince,bunlar para banyosu yapacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teneke1236737 -- 15 Aralık 2016; 17:20:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslında tesladan bi 100 bin dolarlık hisse alacaksın. Geleceğe yatırım böyle olur sonra gelsin paralar
  • quote:

Orijinalden alıntı: teneke1236737

Dizellerin sonu gelince,bunlar para banyosu yapacak.

Elektrikli Para banyosu olacak o
    99yetale

• 2 gun sonra da tesla paraya para demiyor diye haber cikarsa sasirmam. Forum iyi bu aralar

• quote:

Orijinalden alıntı: hanımneder

quote:

Elektrikli Para banyosu olacak o
    99yetale

• Bu arabaların batarya ömrü azalmıyor mu ? Şahsen tam dolu batarya ile ilk yıl 200 ikinci 190 km gitmek istemezdim .

• quote:

Orijinalden alıntı: dragonborn95

Bu arabaların batarya ömrü azalmıyor mu ? Şahsen tam dolu batarya ile ilk yıl 200 ikinci 190 km gitmek istemezdim .

Arabayı aldın da onu düşünüyorsun
    Hele hayatın boyunca alabilecek misin onu düşün

• quote:

türk halkı oludğu sürece

ne dizelin nede otomatiğin sonu gelir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

quote:

türk halkı oludğu sürece

ne dizelin nede otomatiğin sonu gelir

Dizel'i bırak LPG'nin sonu gelmez.
  • Amerikada her 10 arabadan birisi haline gelen teslanın umutsuzluğundan bence kimse bahsetmesin. Adamlar bu kadar kısa içerisinde bu kadar yaygın bir ağa hükmetmeye başladı. Fiyatlar iner çıkar borsa beklentileri değişkendir. Bugün hisseyi yerden süpürürsün yarın yükselirsin batarsın çıkarsın işleri.

• yilda 50bin arac satan ve sektorun tamamen farkli bir kolunda hayvan gibi arge ve yenilik yapan sirketinin deger kaybetmesi, sirketi kotu yapmaz.

normal bir durumdur bu.

samsung kotu bir firmami.. 7 ile hisseler deli gibi dustu.
  • Adamlar elektrikli aracin oncusu. Kesinlikle buyuk yatirimcilar gelecegi goruyorsa bu markayi yalniz birakmaz. Ben olsam yapmazdim mesela. Cunku elektrikli araba deyince aklima bu sirket gelir. Param olsa p100d alirdim da yalan yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragonborn95

Bu arabaların batarya ömrü azalmıyor mu ? Şahsen tam dolu batarya ile ilk yıl 200 ikinci 190 km gitmek istemezdim .

8 yıl ömrü var hocam öyle abartılacak değerde düşmüyor zaten 2025 den sonra bunları almak zorunda kalacağız
  • Hiçbir önemi yok,kaçınılmaz gelecek tesla vb. Şirketlerde olacak...

• bunlar karlılık artırma oyunları . neden dediğinizi duyar gibi oluyorum :) cünkü bugün kobalt yükselir yarın lityum. sonra ? peki sonra ? piillere mahkum olacaksın petrol gibi. alacaksın. kaçarı yok. yine bunlar zengin olacak.

• Tesla sadece çok fazla abartılıyor.

• Sorun antimon

Türkiye' de bolca var ama...
  • Batarsa üzüleceğim tek marka sanırım Tesla Motors...
  • Düzelir ya dizel ve Benzinin kökü kuruyunca Cepleri dolduracaklar...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.