Şimdi Ara

Elon Musk ve Travis Kalanick, Donald Trump’a danışmanlık yapacaklar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elon Musk ve Travis Kalanick, Donald Trump’a danışmanlık yapacaklar 
    Hillary Clinton’a karşı elde ettiği zaferle Amerika’nın 45. başkanı seçilen Donald Trump, teknoloji dünyasının merkezi olarak nitelendirilen Silikon Vadisi ile Beyaz Saray arasındaki ilişkilerin iyileştirilmesi için kolları sıvadı. Bu kapsamda Amerikalı teknoloji devlerinin yöneticileriyle Strateji ve Politika Forumu’nda bir araya gelen Trump, -Tim Cook, Satya Nadella ve Jeff Bezos isimlerin de yer aldığı- toplantıdan hemen önce yeni danışmanlarını da açıkladı.

Buna göre sıra dışı projeleriyle adından söz ettiren Tesla ve SpaceX’in CEO'su Elon Musk ile kişiselleştirilmiş taksi servisi Uber’in CEO’su Travis Kalanick, Trump’ın yeni idari danışmanları oldular. IBM CEO’su Ginni Rometty, Disney CEO’su Bob Iger, PepsiCo CEO’su Indra Nooyi ile birlikte toplam 19 kişiye ulaşan danışman grubu ekonomi ve ticaret konularında Donald Trump’a tavsiyelerde bulunacaklar.

Konuşmasında toplantıya katılanlar için 'dünyada sizin gibi hiç kimse yok' diyen ABD başkanı, şirket yöneticilerinden inovasyonlara devam etmelerini istedi ve bunun için her zaman destek sağlayacaklarını dile getirdi. Kendisini ve ekibini istedikleri zaman arayabileceklerini sözlerine ekleyen Trump böylelikle Silikon Vadisi ile buzları eritmek için oldukça önemli bir adım attı.

• Elon da reisçi çıktı

• Çok çok ilginç bir dünyaya gidiyoruz, hakkımızda hayırlısı.

• Adamın danışman kadrosuna bak, bir de bizimkilere

• Görünen o ki Trump askeri olarak geri adım atacak ama teknolojik olarak uçuşa geçecek. Geçmiş olsun bizim gibi ülkelere..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batumatu -- 15 Aralık 2016; 16:59:10 >
  • Bizdede Joleli reis var

• quote:

Orijinalden alıntı: ULYSES

Adamın danışman kadrosuna bak, bir de bizimkilere

Harbiden utanç verici.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Trump'ı çok mu küçümsedik acaba? Adam baya yenilikçi ve güzel adımlar atıyor yönetiminde.

• Daha önce 15 başdanışman, 20 danışman ve 40 müşavir kadrosu sınırlası vardı. Şuan sınırsız. Hiç mi teknolojiden anlayan adam yok içlerinde.

Baksanıza ülkenin en büyük beyaz eşya üreticisi 3000 TL lik cihazlarla aynı ürünü ürettiklerini düşünüyor. Nasıl bir danışman kadrosu varsa artık.

• Hoaydaa bu adam anti reisci değil miydi yav

• Danışman Kadro tam Olmuş. Sağlam!!!!

• quote:

aşağılık kompleksinden vazgeçebilsek keşke, onlar da insan bizimkiler de.

daha basitleştirmek gerekirse bu adamlar da tuvalete gidip s.ç.y.r, bizimkiler de..

bilmem anlatabildim mi..
  • Bu arada Elon'u başta sallamamışlar. Şirketlerinin toplam değeri 47 milyar dolar diye. Masada ondan sonra gelen en düşük sermayeli firma cisco imiş 140 milyar dolar.
    Dünyaya bak, Elon Musk'a fakir muamelesi yapmışlar :))

• quote:

Orijinalden alıntı: psykopat81

quote:

daha basitleştirmek gerekirse bu adamlar da tuvalete gidip s.ç.y.r, bizimkiler de..

bilmem anlatabildim mi..

Liyakat ve yeterlilik anlamında beklentiniz sadece boşaltım işlemiyse, zaten sorun yoktur.

• dik dur eğilme laikler seninle

• quote:

quote:

quote:

bilmem anlatabildim mi..

Liyakat ve yeterlilik anlamında beklentiniz sadece boşaltım işlemiyse, zaten sorun yoktur.

laf sokmak için söylememiştim, milletimizde aşağılık kompleksi var, halbuki her yurtdışına çıkan insan az çok bilir ki bu ''avrupalılar,amerikalılar,...'' da bizim gibi insan (hatta bazılarının ''insanlığı'' bizden çok kötü)

Liyakat açısından bakacaksak Türkiye' den Elon Musk gibi bir adam danışman olarak çıkmaz diyebilir miyiz ? Gözünüzde büyüttüğünüzü varsayarak söylüyorum, bu adamlar da o görevlere layık ol(a)mayabilir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

bilmem anlatabildim mi..

laf sokmak için söylememiştim, milletimizde aşağılık kompleksi var, halbuki her yurtdışına çıkan insan az çok bilir ki bu ''avrupalılar,amerikalılar,...'' da bizim gibi insan (hatta bazılarının ''insanlığı'' bizden çok kötü)

Liyakat açısından bakacaksak Türkiye' den Elon Musk gibi bir adam danışman olarak çıkmaz diyebilir miyiz ? Gözünüzde büyüttüğünüzü varsayarak söylüyorum, bu adamlar da o görevlere layık ol(a)mayabilir.

Aşağılık kompleksiyle yapmadım zaten o yorumu. Tam tersine, bu ülkenin çok daha değerli, donanımlı insanları dururken tek vasfı lidere bağlılık olan birçok insan görev alıyor o makamlarda. Raporlu delilerden, şarlatan şifacılara kadar ne ararsanız var. Ellon Musk bir danışman olarak ne kadar başarılı olur bilinmez. Ama adamın zeki ve donanımlı olduğu bir gerçek. Çağın vizyonunu okuyabilen bir karakter. Şimdi cumhurbaşkanının bilim ve tıp danışmanı Aziz Sancar, tarih danışmanı İlber Ortaylı, sanat danışmanı Fazıl Say olsa kötü mü olurdu ülke için. Ama olmuyor, çünkü onlar biat etmemiş. Oysa danışman sizinle taraf olan değil, gerektiğinde uyarabilendir. Akıllı devlet adamı, kadrolarını yalakalarla değil, işe yarar adamlarla doldurur. Onların fikirlerini alır, kendi fikirlerini zenginleştirmek için kullanır, sonunda yine kendi politikalarını uygular. Bizde bu olmuyor, çünkü akılla yönetilmiyoruz. Akılla seçmiyoruz. Cahillikten, öküzlükten gurur duyanlar var bu ülkede. Ve bu kısır döngü, toplum olarak değerimizi anlayıp, hakettiğimiz kültür seviyesine ulaşana kadar böyle gidecek.

• Donald Trump bir de Obama'nın medyası dalga geçiyorlardı. Ama adam başkan seçildiginde bilime teknolojiye oldukça fazla önem verecek gibi duruyor. Ayrıca Elon musk gibi zeki hatta dünyayı teknoloji anlamında devrim yapabilecek kişinin danışman olması Amerika için çok daha iyi birşey hem teknolojiye eskisinden fazla önem vereceğini gösteriyor. Ama bizim ülkemizde bilime teknolojiye önem vermeyen cahil kişileri danışman yaparlar. Gerçi iktidar ise bilim, teknoloji, sanattan anlamayan kişilerin ülkeyi yönetmeside çelişki olmaması gerek.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bilmem anlatabildim mi..

Aşağılık kompleksiyle yapmadım zaten o yorumu. Tam tersine, bu ülkenin çok daha değerli, donanımlı insanları dururken tek vasfı lidere bağlılık olan birçok insan görev alıyor o makamlarda. Raporlu delilerden, şarlatan şifacılara kadar ne ararsanız var. Ellon Musk bir danışman olarak ne kadar başarılı olur bilinmez. Ama adamın zeki ve donanımlı olduğu bir gerçek. Çağın vizyonunu okuyabilen bir karakter. Şimdi cumhurbaşkanının bilim ve tıp danışmanı Aziz Sancar, tarih danışmanı İlber Ortaylı, sanat danışmanı Fazıl Say olsa kötü mü olurdu ülke için. Ama olmuyor, çünkü onlar biat etmemiş. Oysa danışman sizinle taraf olan değil, gerektiğinde uyarabilendir. Akıllı devlet adamı, kadrolarını yalakalarla değil, işe yarar adamlarla doldurur. Onların fikirlerini alır, kendi fikirlerini zenginleştirmek için kullanır, sonunda yine kendi politikalarını uygular. Bizde bu olmuyor, çünkü akılla yönetilmiyoruz. Akılla seçmiyoruz. Cahillikten, öküzlükten gurur duyanlar var bu ülkede. Ve bu kısır döngü, toplum olarak değerimizi anlayıp, hakettiğimiz kültür seviyesine ulaşana kadar böyle gidecek.

Biat etmek de onemli bir husus hocam, zira ayni danisman gun gelir kuyusunu kazar insanin, c. baskaninin danismaniydi sanirim, fetocu cikmasi gibi..

Benim asil soylemek istedigim bu gavurlarin adamlarini gozumuzde cok buyuttugumuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: powersmachine54

Donald Trump bir de Obama'nın medyası dalga geçiyorlardı. Ama adam başkan seçildiginde bilime teknolojiye oldukça fazla önem verecek gibi duruyor. Ayrıca Elon musk gibi zeki hatta dünyayı teknoloji anlamında devrim yapabilecek kişinin danışman olması Amerika için çok daha iyi birşey hem teknolojiye eskisinden fazla önem vereceğini gösteriyor. Ama bizim ülkemizde bilime teknolojiye önem vermeyen cahil kişileri danışman yaparlar. Gerçi iktidar ise bilim, teknoloji, sanattan anlamayan kişilerin ülkeyi yönetmeside çelişki olmaması gerek.

yasiniz dogruysa (19) ulkemiz icin iyimser olun lutfen, tarihimize de goz atin, kac tane Elon Musk cikmis bizden bir arastirin lutfen.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.