KÜTAHYA HAVA ER KOMUTANLIĞI MUHAFIZ ERİ NEDEMEK?
61 Cevap40058 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
10 Şubat 2007; 11:44:53 

Arkadaşlar muhafız eri olduk bir asker muhafız eri demek yada görevi nedir...?Yardımlarınızı bekliyorum...

0
" align="middle" border="0" alt="" onerror="imgError(this)"> 0
Şubat 25'de teslim oluyorum....
0

Şafak 450 adammı öldürdük Lannnnnn..... yada bu numara hangi operatöre ait....

Kütahya'yı bilen askerliğini Kütahya havacılık yapmış olan arkadaşlar şu Kütahyayı bir anlatıverin kardeşlerim.... ve Kütahyadan genelde usta birliği için nereye düşüyorlar. havacılar....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crackbaba -- 15 Şubat 2007; 15:12:19 >

1340 Mesaj
10 Şubat 2007; 11:51:13 

hayırlı tezkereler.

çiğ köfteci sait serdivan

3014 Mesaj
10 Şubat 2007; 12:41:30 

iyi bir yer diye duymuştum sanki ama emin değilim

Intel Core2 Quad Q6600 2.4GHz Zalman 9700 LED, GigaByte P45-DS3R, MSI 1GB nVidia GeForce GTX 560 Ti, Seagate 300GB+500GB+1TB SATA2 HDD, Samsung 18X DVD+-RW, 3GB OCZ Fatal1ty 1066MHz Bellek, Creative Audigy2 ZS, TT Kandalf Kasa, EnerMax 650W Infiniti PSU, Samsung 22" T220 LCD Monitör
KLIPSCH RF-62 Front, RC-52 Center, RS-42 Surround + Yamaha RX-V659 + DEFINITIVE SuperCube I 1500Watt Subwoofer
SAMSUNG 46D7000 3D LED TV
TOYOTA Corolla 2009 1.6 Düz Vites Benzinli Comfort

Uzaklaştırılmış
10 Şubat 2007; 13:24:26 

Kütahyaya düşen yokmu yawwww.....

1355 Mesaj
10 Şubat 2007; 13:28:23 

quote:

Orjinalden alıntı: crackbaba

Kütahyaya düşen yokmu yawwww.....

çok güzel bir yer benim abim acemiliğini orada yaptı şimdide ankarada ve çok rahat geçti abim bana tatil gibi geçti demişti merak etme

valla usta birliği ankara ya düşebilirsin diyarbakır olabilir samsunda vardı istanbul var(biraz zor) daha yerler varmı unuttum ama usta birliğine ankaraya düşersen çok rahat abimde orada selamımı ankaraya düşersen iletirsin

xboxLive: Hezeyan
PSN: HezeyanTR

1038 Mesaj
10 Şubat 2007; 13:30:27 

quote:

0
Şubat 25'de teslim oluyorum....
0

Şafak 450 adammı öldürdük Lannnnnn..... yada bu numara hangi operatöre ait....

Kütahya'yı bilen askerliğini Kütahya havacılık yapmış olan arkadaşlar şu Kütahyayı bir anlatıverin kardeşlerim.... ve Kütahyadan genelde usta birliği için nereye düşüyorlar. havacılar....

Dayım Kütahya'da havacı olarak yaptı askerliğini.Daha geleli 4 ay oldu.Usta birliği Balıkesire çıkmıştı.

İnsanın çöküşünün durdurulduğu an, Sınırsız Kudrete ihtiyacını itiraf edip O'nun takdirine teslim olduğu andır.
Gerçek değerinizi dünya malından biriktirdiklerinizde değil, eylem defterinizde yazdırdıklarınızda arayın.
İstediğinizin ne kadarını alabileceğinizi, ona ne kadar derin bir içtenlik sunduğunuz belirler.
Zaman, kimi acıları zevke, kimi zevkleride acıya dönüştürecektir.
Geleceğimiz, dileyişlerimizin büyüklüğü kadar yükselecek.

813 Mesaj
10 Şubat 2007; 15:01:52 

benim dayım orada askerliğini yapmıştı rahat bir askerlik geçirmişti inşallah seninde öyle olur hayırlı tezkereler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oBLoOd -- 10 Şubat 2007; 15:02:05 >

84 Mesaj
10 Şubat 2007; 15:11:22 

havacılık her zaman rahattır. bol bol uçak yıkatıyolar haberin olsun. uçaklara merakın varsa çok eğlenirsin. nasıl geçtiğini anlamassın kardeşim.

şimdiden hayırlı teskereler

Şans ayaklar altındadır, yeterki yere bakmayı bilin!

3454 Mesaj
10 Şubat 2007; 16:07:28 

Kardeşim orada yaptı acemiliği. 1. bölük cehennem bölüğü diyordu .Şimdi istanbulda usta birliğinde.
Yine kardeşimle aynı anda giden arkadaşlarım yaptı acemiliği orda. Biri ankara diğeri eskişehirde usta birliğinde.

Hepsinin söylediği yazın bile gece havanın ayaz olduğu.Sonra halkının askerlere çarşıda fazla fiyat çektiği kazıkladığı. onların yalancısıyım ama çok kişi diyor bunu.

1223 Mesaj
10 Şubat 2007; 17:11:51 

benim arkadaşım acemiliği kütahya'da yaptı.ordan mardin nusaybin'e düşmüştü...gerçi gazinoda garsonluk yaptığı için rahattı..inşallah güzel bi yere düşersin..

"Doğru kulağa hoş gelmez. Kulağa hoş gelen doğru değildir. İyi insanlar tartışmaz. Tartışan insanlar iyi değildir.Bilen kişi öğrenmemiştir. Öğrenmiş kişi bilmez." Lao Tsu

Uzaklaştırılmış
11 Şubat 2007; 8:59:00 

sağolun arkadaşlar iyi moral verdiniz bu gecede bizim eve hırsız girmiş 500YTL zarardayız...Valla yakalarsam hırsızı

42 Mesaj
11 Şubat 2007; 10:43:11 

aha bende aynı yere gidiom 25inde acaba nasıl paraşütten 5000 metrden atlıcakmışız gibi bi his var içimde ya neyse

O SE YO!!! Jal ji nea se yo ! Annyeong ha se yo ! Tonawa ! Bbali Bbali ! Mian

Uzaklaştırılmış
12 Şubat 2007; 13:55:19 

arkadaşım gayseri gomando olmuş....

892 Mesaj
12 Şubat 2007; 14:30:23 

quote:

sağolun arkadaşlar iyi moral verdiniz bu gecede bizim eve hırsız girmiş 500YTL zarardayız...Valla yakalarsam hırsızı

Geçmiş olsun cana birşey olmamış çok şükür. Hayırlı tezkereler.

Uzaklaştırılmış
12 Şubat 2007; 14:33:35 

quote:

Orjinalden alıntı: JaSoN VooRheeS

Geçmiş olsun cana birşey olmamış çok şükür. Hayırlı tezkereler.

sağolasın...

36 Mesaj
12 Şubat 2007; 17:37:30 

benim kuzen orda yaptı acemiliği.. 15 gün sürdü ama..

adam kilodan dolayı çürük aldı.. bitirdi askerliği..

adam 15 gün askerlik yaptı, sanki 15 ay sürmüş gibi, anlat anlat bitiremiyor hala

HAZRET-İ ÖMER (R.A.) BUYURUYOR Kİ:
• Fazla gülmeyi terk edene heybet verilir.
• Fazla konuşmayı terk edene, hikmet verilir.
• Fazla yemeği terk edene ibâdetin lezzeti verilir.
• Mizâhı terk edene, zarâfet verilir.
• Dünyâ sevgisini terk edene, âhiret sevgisi verilir.
• Başkalarının kusurlarıyla uğraşmayı terk edene, kendi kusurlarını ıslah etme imkânı verilir.

Uzaklaştırılmış
15 Şubat 2007; 14:09:44 

up

801 Mesaj
15 Şubat 2007; 14:43:22 

quote:

Orjinalden alıntı: Thyme

benim kuzen orda yaptı acemiliği.. 15 gün sürdü ama..

adam kilodan dolayı çürük aldı.. bitirdi askerliği..

adam 15 gün askerlik yaptı, sanki 15 ay sürmüş gibi, anlat anlat bitiremiyor hala

hep öyle olur zaten

2205 Mesaj
15 Şubat 2007; 15:16:27 

ne merak ediyon acemiliğide ustalığıda yatış sana iyi yatışlar şimdiden

Uzaklaştırılmış
15 Şubat 2007; 15:23:09 

quote:

Orjinalden alıntı: TIGERSHARK

ne merak ediyon acemiliğide ustalığıda yatış sana iyi yatışlar şimdiden

Sadece merak ettim eğer bir kusurum varsa özür dilerim....

Uzaklaştırılmış
15 Şubat 2007; 16:22:14 

Alt devrelerimin muhabbetine tanik oldumya artik olsemde gam yemem eheh..
Acemiligi 6. J. Kom. Eğt. A. K.Lığı'na düşen beni bulsun Sizleri egitecegim ehiehi.

Ha benim bildigim muhafiz eri bir cesit nobet agacidir. (Vasifsizlari tabi)
Yatar kalkar nobet tutarlar.. Meslekci olmaya ozen goster.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HolyAty -- 15 Şubat 2007; 16:24:32 >

729 Mesaj
15 Şubat 2007; 17:16:58 

303 kısa dönem acemiliğimi orada yaptım. Berbat bir havası var. Sabah buz gibi, öğlen yakıcı bir güneş sonrasında ise sağaanak yağmur......

Kısa dönemler için iyi bir yer ama erler için aynısını söyleyemeyeceğim malesef. Sıkı eğitim var.

AMİGA

9168 Mesaj
15 Şubat 2007; 17:28:17 

ya arkadaslar bendede
özellik : İZ. ÇVŞ. yaziyor ne oluyor bu tam olarak napcaz yanı

Lenovo IdeaPad Y510P / Logitech Z5500 / Buffalo LinkStation 1 TB

Uzaklaştırılmış
15 Şubat 2007; 18:41:58 

sende nizam karakolunda sote yapacan :) as.iz: arada car$iya cikarsin, sakiz cigneyen, cep telefonu kullanan ve yasak yerlere giren erlerin erba$larini alirsin, car$i izin kagitlarina vukuat karalarsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HolyAty -- 15 Şubat 2007; 18:43:13 >

103 Mesaj
16 Şubat 2007; 10:23:38 

YANDIN....

buz gibi ayazlardakoşturtup duracaklar sizi...

soğuk-moğuk dinlemiyorlar canını çıkartıyorlar... nerden mi biliyorum hala oğlu yapıyor askerliği burda.. çocuk mahfoldu perperişan.. 3 haftadır hasta.. hasta olduğu halde sabahları o ayazlarda koşuya çıkardılar....

144 Mesaj
16 Şubat 2007; 13:34:17 

havacı en rahat askerdir.ama kütahya nın soğuğu berbattır.
sen muhafız eri olmuşsun eski adıyla inzibat.(bir arkadaşın da dediği gibi nöbet ağacı)
sana tavsiyem soran herkese çok iyi bilgisayar biliyorum çok iyi bilgisayar biliyorum de.bu askerliğin anahtar cümlesi olsun senin için hayırlı teskereler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mobius strip -- 16 Şubat 2007; 13:34:37 >

37 Mesaj
16 Şubat 2007; 15:01:41 

ben askerliği güney doğu anadoluda yapmak için dilekçe vercem bazı vatan hainleri gibi korkmuyorum forumdan hiç kimseyi kastet miyorum

Adanalıyız Allahın Adamıyız

923 Mesaj
16 Şubat 2007; 15:07:10 

quote:

Orjinalden alıntı: J0hn Constantine

ben askerliği güney doğu anadoluda yapmak için dilekçe vercem bazı vatan hainleri gibi korkmuyorum forumdan hiç kimseyi kastet miyorum

Anlıyorumda çok zor kardeş. ama yok bana çıkarsa seve seve giderim

9168 Mesaj
16 Şubat 2007; 15:32:48 

quote:

Orjinalden alıntı: J0hn Constantine

yanı Hocam bizede sonucta Bu vatanın hangi ilçesi ciksa seve seve elbet gidicez.
ama oralari istiyorsan dilekçede zaten komando olmak istiyorum diye bi secenek var onu işaretlersen duruma göre yollarlar

Lenovo IdeaPad Y510P / Logitech Z5500 / Buffalo LinkStation 1 TB

Uzaklaştırılmış
16 Şubat 2007; 15:35:49 

sağolun arkadaşlar sadece hepsi merak amaçlıdır..Huyumdur merak...Ama merakımı yenmem gerek bazen yanlış anlaşılıyor....

0 Mesaj
20 Şubat 2007; 15:12:14 

valla kardeş en az senin kadar ben de merak ediyorum muhafız eri ne demek çünkü bende şurda 4 gün sonra kütahyaya muhafız eri olarak gidicem.en az senin kadar bende ne olduğunu bilmiyorum. bana ulaşmak istersen barbaros_2323@hotmail.com benim adresim beni ekle senle muhakkak konuşalım .benim anladığım senle aynı yerde aynı şekilde askerlik yapıcaz . hayırlısı bakalım.beni eklemeni muhakkak bekliorum .....

537 Mesaj
20 Şubat 2007; 15:28:18 

amcamın oğlu acemi birliğini kütahyada yaptıktan sonra izmirde usta birliğine gitmişti kısa dönem askerdi

B U R S A S P O R

2168 Mesaj
20 Şubat 2007; 15:33:57 

benim merak ettiğim bişey var. ben fazla koşamam en fazla 1 km sonunda yığılır kalırım.. acaba böyle bi durumdan sonra ne olur? yani zorla koşturmazlar demi?

Sarı-Lacivert

158 Mesaj
20 Şubat 2007; 17:07:44 

Muhafız eri demek askerde epeyce terleyeceksin demektir. Anıtkabir in önünde heykel gibi duran askerler muhafızdır desem yeter heralde
Hayırlı teskereler

7070 Mesaj
21 Şubat 2007; 16:40:48 

Eger havaci olduysan yer onemli degil havacilik ve denizcilik cok rahattir gerek Turkiyede gerekse butun dunyada dusebilecegin en iyi yerlerden birine dusmusun bence.Simdiden hayırlı teskereler

Uzaklaştırılmış
21 Şubat 2007; 16:46:19 

sağolun arkadaşlar

sevk tarihi 25.02.2007
Katılım tarihi 27.02.2007

iki tarih var en son hangi gün teslim olmam gerekiyor bir yardım edin yaww sevk tarihi ile katılım tarihide birbirini ayıran özellik ne daha doğrusu

158 Mesaj
21 Şubat 2007; 17:44:48 

quote:

sağolun arkadaşlar

sevk tarihi 25.02.2007
Katılım tarihi 27.02.2007

iki tarih var en son hangi gün teslim olmam gerekiyor bir yardım edin yaww sevk tarihi ile katılım tarihide birbirini ayıran özellik ne daha doğrusu

sana 2 gün yol verilmiş. 27.02 2007 saat 17,00 a kadar teslim olman gerekiyor

Uzaklaştırılmış
21 Şubat 2007; 18:05:02 

quote:

Orjinalden alıntı: outlaw13

sana 2 gün yol verilmiş. 27.02 2007 saat 17,00 a kadar teslim olman gerekiyor

Eyvallah Kardeş Teşekkür ederim sağolasın....

2168 Mesaj
21 Şubat 2007; 18:10:25 

quote:

Orjinalden alıntı: EliNTeR

benim merak ettiğim bişey var. ben fazla koşamam en fazla 1 km sonunda yığılır kalırım.. acaba böyle bi durumdan sonra ne olur? yani zorla koşturmazlar demi?

Sarı-Lacivert

Uzaklaştırılmış
21 Şubat 2007; 18:53:21 

quote:

olacağı budur dayak yemeyen yoktur...

2168 Mesaj
21 Şubat 2007; 19:54:45 

quote:

Orjinalden alıntı: E.A.K.K

olacağı budur dayak yemeyen yoktur...

yapma yaa

e canım koş(a)muyoruz diyeöldürecek değillerya sonuçta ciğerden bu kadar geliyo..

ayrıca sırf dayaksa iyi yine..

Sarı-Lacivert

1117 Mesaj
21 Şubat 2007; 19:59:51 

Nöbet ağacı olacaksın, geçmiş olsun.

TT Armor kasa, xeon e5-1650 cpu, Noctua NH-D14 cpu cooler, Gigabyte x79 UD3 anakart, 16 GB Patriot 1600 Mhz ram, Nvidia Quadro 2000, Dell UltraSharp U3014 monitör dell U2212hm monitör

Uzaklaştırılmış
21 Şubat 2007; 23:22:41 

quote:

yusufu çağır o gelir valla ben 10 tane şınavı or çekerdim.denetlemede korkudan 45 sn de 43 tane çekmşim.yalanım varsa ne olayım.gerçi uzun atlamyı beceremedik ama olsun küfürlle kurtardık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-me77 -- 21 Şubat 2007; 23:24:41 >

937 Mesaj
21 Şubat 2007; 23:31:00 

arkadasim hava kuvvetleri komutanisin artik .. F-16 sana emanet allah kolaykil versin

Just a Little..

61 Mesaj
27 Şubat 2007; 13:55:18 

benim eşim 313.kdy ısparta merkez dağ komando okulunda eğitim çavuşu şafak 78
quote:

10372 Mesaj
27 Şubat 2007; 15:15:20 

bende sene 1979 zun soğuk fakat güneşli bir mart sabahında oraya varmıştım ve yaklaşık 2 ay gibi bir süre 14. bölükte eğitime tabi olduk daha sonra ise ankaraya gönderdiler.. ee kütahyanın esnafı yaramaz askeri nerde görse kazıklamaya çalışır.. inzibatlarla esnaf zaten anlaşmış gibi hareket ederler bir lokantada yemek yesen tabağın boşaldığı an kapı önüne koyarlar adamı neden ,,,, çünkü yerine başka bir asker daha oturtup birazda onu kazıklayacaklar... yani hem askerden para kazanırlar hemde nankörlük yapar askeri kazıklarlar .. eğer kütahyadaki aseri birlikler olmasın kütahyanın esnafı aç kalır

D.T.=1958

SaTıLıK 99 PaLiO EL 1.4 ...TıKLA

Uzaklaştırılmış
8 Nisan 2007; 13:30:36 

mehtap 26 meslekçiyizzz

0 Mesaj
11 Şubat 2008; 13:30:32 

bende 10 gün sonra aynı yere gidiyorum kütahya havacı eger eklersen konuşuruz erdem_gercek@hotmail.com

17 Mesaj
11 Şubat 2008; 14:21:42 

quote:

eyvah

Uzaklaştırılmış
11 Şubat 2008; 14:37:48 

quote:

Orjinalden alıntı: Old_Town

bende sene 1979 zun soğuk fakat güneşli bir mart sabahında oraya varmıştım ve yaklaşık 2 ay gibi bir süre 14. bölükte eğitime tabi olduk daha sonra ise ankaraya gönderdiler.. ee kütahyanın esnafı yaramaz askeri nerde görse kazıklamaya çalışır.. inzibatlarla esnaf zaten anlaşmış gibi hareket ederler bir lokantada yemek yesen tabağın boşaldığı an kapı önüne koyarlar adamı neden ,,,, çünkü yerine başka bir asker daha oturtup birazda onu kazıklayacaklar... yani hem askerden para kazanırlar hemde nankörlük yapar askeri kazıklarlar .. eğer kütahyadaki aseri birlikler olmasın kütahyanın esnafı aç kalır

o zamanlar öyleymiştir abi. şimdi öyle bir durum yok bende esnafım ama normal müşteriye verdiğim fiyatın altında fiyat veriyorum genelde askerlere. gerçi benim işim yemekle falan değil ama telefonada gelen çok oluyor askerlerden. bu arada acemi birliği kütahya ya düşen birisinin kötü bir yere çıktığını hiç görmedim genelde deniz kıyısı oluyor gittikleri yerler

167 Mesaj
11 Şubat 2008; 15:06:12 

quote:

Orjinalden alıntı: Old_Town

Ben doğma büyüme kütahyalıyım babam 25 yıllık esnaf vallahi hayatımda asker gelsede açlıktan kurtulsak die ne bizim kendi aramızda dialog geçmiştir nede başka esnaftan duymuşumdur zaten öğrenci gelir der esnaf kazıkçı der asker gelir esnaf kazıkcı, iişe yaramaz der bu böyle gelmiş gitmiş boş bir geyiktir ben size söyliiim mi yalan vallahi konuşacak laf bulamayn tipler der bunu kardeşim bi defa kütahya emekli şehridir kimse 3-5 tane abaza kılıklı askerden veya züppe(askerin olan arkadaşlarımız veya öğrencilerin hepsi alınmasın sözüm ona nankör tipler) öğrenciden para yontma derdinde değildir askerleri sevmezler doğruu bizim buralara gelen askerler genelde doğudan gelir kadına kızaa bakmak bi yere dursun üstüne yürüler eğer batıdan gelen asker arkadaşlar olursa dieceklerimi ilk günde anlarlar kütahya soğuk diorsunu ben genelde her ay mutlaka şehir dışına çıkıyorum eskişehirinide görüyorum ankarsınıda görüyorum uşağınıda afyonunudaa vss vss her zaman olduğu gibi kütahyanında burda boş bir kötü ünü vardır yani havasını gelince daha iyi anlarsınız tekrar söylüyorum kütahya emekli ve köylü şehridir öyle haftada bir çıkan askere muhtaç değildir 3 kuruşluk insanlar sakin kütahyamızın değrini bilmez onlara doğuda bir yer vereceksin anlayacaklar şehir nasıl oluyormuş

869 Mesaj
11 Şubat 2008; 22:17:07 

ecemi birliğimi orda yaptım diye kısaca baslık atıp uzunca bir yazı yazayım sana :)

3 ayım orda gecti ama birde bana sor yani nasıl gecti. ben 1 tertip gittiğim için en kötü zamanında gitmiştim. sabah kalkarsın buz gibi ayaz öğlene doğru güneş acar aksam üstüne doğru yağmur yagar akşamda gene dondurucu soğuk olur yani oradakilerin tabiriyle .rospu gibi havası vardır. havaya dikkat et. ama askeriye o konuda hassas sanırım avcı yelekleri dagıttılar bizim dönenemimizde ve kalın kışlık hakiler verildi. artık acemiliğin sonralrına doğru havalar ısınıncada beter ısınıyor resmen botlar asvalta yapısıyordu. o havada ise talimat gelmediği için parkalarla gezerdik. taki emir gelince cıkardık.

yemekleri ise mükkemmel ötesidir. bu konuda kesinlikle şüphen olmasın. afedersin ama evinde göremiyecegin sekilde yemek yersin ve kahvaltını yaparsın ama bir tek sorun var ekmek cok az veriliyor ve genelde bayat oluyor. sabah khvaltısında sigara böreginden tut sucuklu yumurta sütlü cıkolata aksamalrı ise balık yiyebiliyorsun.

ama sanmaki yemekleri güzel diye seni yatıracaklar :) inanılmaz sekilde eğitim var ve yürüyüşlere aşırı önem veriliyor. havacıların meshur yürüyüşleri vardı "kaldır dizleri at pençeni" ne demek istediği oraya gidipte günlük 10 km bu yürüyüşü yapınca anlarsın(sabah sporu ve 2400 koşu hariç)

her bölüğe göre değişir ama ben 1. tabur 4. bölükde yazıcı olarak ayrılmıstım. eğer görevli olarak ayrılırsan yemin töreninden sonra fast food denen yere kurs görmeye gidersin ve eğitimlere gitmessin. ama sen maalesef hizmet eri olmussun (muhafız eri) bu demektir ki . hizmet eri olursan türkçesi amele olursun. kışın yelerden çöp izmarit topalrsın yazında çim yolarsın ellerinle(ellerin yemyeşil olur herke sonlara iş bankası derlkerdi) yani nerede iş var orada sen olursun. muhafız eri olursanda nöbetci olursun usta birlğinde.

oraya gidince ne maharetin varsa sergile görevli ayrılmaya calıs cünkü usta birliğine çok güzel yerlere gidebilirsin.

mesela ben yazıcı olarak ayrılmstım. ankara genel kurmaydan secmelere geldiler 400 kişinin arasından sadece ben secildim usta birliğim ankara genel kurmaya çıktı.

ne diyeyim hem güzel yer hemde kötü tamamen senın sansına kalmıs. mesela benım oldugum bölük çok zordu. 3. bölük günde 50 kere istirahat ederken biz 2 veya 3 yapardık günümüzün tamamı eğitimlerle gecerdi ve bunun sonucunda ilk 1 ayda 5 firar vardı bizim bölükten.

fast food denen yere mutlaka gidebiliyosan git ama ilk baslar cok zor anca yemin töreninden sonra. orada herşeyi bulabilirsin. pizza kola gazete telefon vs vs vs. ama bölükte 1 adet telefon olur ve kesinlikle ama kesinlikle sıra gelmez. ben ailemi 10 gün sonra arayabildim oda öğlen yemegine girmedim öyle konusabildim.

hamama mecbur gidersin. orda artık iş sana kalıyo takım takım hamama alınırsınız. 100 kişi bir hamama yani. bir kurnayı 3-4 kişi kullanırsınız ve sıraya gecip peştemal alıp banyo yapıp buz gibi havada dısarıda bulunmanız için 15 dakika veriliyor. sakın ama sakın sona kalma. demedi deme :)

ilk gititğinde yaklasık bi 10 gün felan fast food a göndermezler onun içindir ki sigara bulamayabilrsin ve krizlere girebilirsin.kantinede ya monte carlo yada winston gibi sigaralar gelir onlarda zaten anındda biter geldği anda.giderken yanında sigara bulundur.

yanında ve üzerinde taşı paranı. boynuna asılan cüzdanlardan al ve hiç çıkartma. korkma hırızlık olmaz ama gene ne olur olmaz.

bu arada benım dönemimde orada pem kart vardı. yani bi nevi askeri chipli kredi kartı. nakit para gecmiyordu. pem kartına para yukluyorsun aynı kontor gibi ve gezici kantinler,fast food,kantinlerde o kart ile alısveriş yapıyorsun. ha bu arada geceleri felan gezici kantinler gelir minibüsle iyi değerlendir :) çünkü hayvanlar gibi yemek yersin hala doymazsın.mesela ben 50 kilo gidip 70 kusur kilo ile dönmüştüm.

her yerde sanırım nestele nin makinaları var. bozuk para ile kahve sıcak çikolata alabilirsin .

sinema solanu vardır baya büyük. her hafta sinemeya gidersin hafta sonları. sakın bunuda kacırma inan inanılmaz şekilde iyi geliyor. o kadar streese eğitime katlanıp sinemada sivil hayatı aklına gelipte macera filminde bile ağlayanlar çok oluyordu.

en önemlisi kesinlikle toprağım diyene fazla yaklasma. her toprak bir olmaz.her insan bir olmaz. 1 tane aptal yüzünden defalarca ceza yiyebilirsin.(direğe künye okumak-şınav-bi düdük çök bi düdük kalk-ördek yürüyüşü) garip garip insanlarla karsılabilirsin pisuvardan su içen- geceleri altına kaçıran- deli numarası yapıp ıq su 100den fazla çıkan-psikopatlardan-yemekleri elleriyle yiyenlerden-ve sağa dön diyipte sola dönen insanalrdan bolca karsılasırsın sakın garipseme. ha birde ilk askeriyeye girişte ilk bölüğün belli oldugunda bölüğüne gittinde oradaki çavuş on başıların sana bir anahtar verip "git şurdaki uçaktan şunu getir" demelerine aldanma. o uzaktaki gördüğün uçaktan hurda uçaklar,ayriyetten sana oradaki çvş. onb. lerin size paraşüt verip uçaktan atıcaz demelerine aldanmayın asla öyle birşey olmaz.

m1 (tahta tüfek) lere dikkat et. atışlarda dağılabilir yani elinde kalabilir.atıştan ziyade tüfekli eğitim ve "tüfenykkk omza" ve "sas duruş" komutlarında tüfeğini fazla yere çarpma sapından kırarsın.ve en öenlisi tüfek numaranı adın gibi ezbere bil ben gibi sıkıntı yaşamazsın ama sordukalrında kem küm dersen hapı yutarsın. geleli 5 sene oldu yaklasık hala hatırlarım 118716 :). ayrıca eğitim alanında sana "tüfenykkk çat" komutu geldiği anda saf gibi bakma ön el kundagının ordaki kanca ile arkadaslarınla tüfekleri çat acilen . yoksa çatamazsan eğitim alanında tüfeğin omzunda "ben bir malım diye" böğürürsün o gidenlerde.

çarşıya cıkarsın pek bişe anlamazsın kazık yemekten :)

sen sabahtan akşama kadar eğitim yapıp bileklerine kadar olan çamurda soğukta uygun adım yürüyüşü yapmaya calısırsın yorgunluktan ölürsün bitersin lanetler okursun ama kısa dönemleri (poşet) ayakları kokmasın mantar olmasın diye bir yandan pudra sürüp bir yandan da kitap okurken görürsende oturur ağlarsın.

anlat anlat bitmez ama ben genede orayı çok özledim...

Bi cinnet herşeyi halleder.

Klansavasları - w6,w9

3025 Mesaj
11 Şubat 2008; 22:21:13 

muhafız yazdığına bakma acemilikte tekrar seçmeler olucak
ayrıyetten muhafızlık iyiyidir sadece nöbet tutar

Kapıları çalan benim kapıları birer birer.
Gözünüze görünemem göze görünmez ölüler.
Hiroşima'da öleli oluyor bir on yıl kadar.
Yedi yaşında bir kızım büyümez ölü çocuklar.
Saçlarım tutuştu önce gözlerim yandı kavruldu.Bir avuç kül oluverdim külüm havaya savruldu.
Benim sizden kendim için hiçbir şey istediğim yok.Şeker bile yiyemez ki kâat gibi yanan çocuk.
Çalıyorum kapınızı,teyze, amca, bir imza ver.Çocuklar öldürülmesin şeker de yiyebilsinler.

686 Mesaj
11 Şubat 2008; 22:31:16 

birliğe teslim olunmaz, birliğe katılınır

9 Mesaj
15 Şubat 2008; 23:33:16 

hERKEZE MERHABA BEN osman demirel....

Acaba size bir soru sorabilirmiyim ?benimde acemi birligim kütahya havacılık çıkdı ama hatta bende ayın 25.de katılıcaktım birlige ama bu sene öss sınavına giricem kismetse ve agustosa kadar tecilimi uzattım anlıyacagınız size soruma gelince öss yi kazanamadıgım taktirde agustosta gittigim zaman yin eaynı yer yani kütahya havacılıkmı olucak acemi birligim yoksa yeni bir kuramı çekilcek?? ve kazansam üniversiteyi okul bittikten sonra yine demin sordugum gibi kütahya havacılıgamı giderim yoksa yeni bir kuramı çekilir.. ?

0 Mesaj
14 Nisan 2008; 15:19:34 

yaa bi şey soracam kısa dönemlerin yeridemi acemi birligi bitince degişecek benim nışanlım orda.

0

Ekteki dosya (1)

zynp

2 Mesaj
13 Mayıs 2008; 21:22:51 

benimde kütahya hava piyade muhafızlıkmış arkadaşlar bakalım ne yapacağız Allah herkese yardım etsin Hepimize hayırlı teskereler...

sss

1 Mesaj
13 Haziran 2008; 10:57:09 

allaha sukur 7 aydır kutahyadayım bakın bu saatde ınternetdeyım yanı hafta ıcı carsıya cıkabılıyorsunuz doguda olsanız bu ımkan yok
oyun cafesı var usta bırlıgınız kutahya ıse rahat edersınız
ben hızmet bolugun deyım allaha sukur rahatım yerın de hafta sonu carsınız var
eger hızmet bolugune dusersenız nobet nobet yazarım bana sızde bol bol dua edersınız

Uzaklaştırılmış
13 Haziran 2008; 12:04:18 

ey askere gidecekler kimseyi ezmeyin ezdirmeyin. bu işin birde ahireti var.

1170 Mesaj
5 Ağustos 2008; 20:46:35 

slm arkadaşlar KÜTAHYA HAVA ER EĞİTİM KONUTANLIĞI' na gidecek arkadaşlar tanışalım....

Öncelikle çok şanslıyım yaa...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ACİDBURN45 -- 20 Mart 2009; 23:30:09 >

Sayfa:   [1]      >>
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » KÜTAHYA HAVA ER KOMUTANLIĞI MUHAFIZ ERİ NEDEMEK?
Sayfa: [1]      &g