Şimdi Ara

6 GB KOTALI MI? 256K SINIRSIZ MI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR ŞUANDA 6 GB KOTALI NET KULLANIYORUM. DÜŞÜNCEM 256k SINIRSIZ OLANA GEÇMEK. KAFAMI KARIŞTIRAN SORUN NETTE FAZLA YAVAŞLAMA OLURMU. MESELA BATTLEFILED 2 ÇOK OYNARIM. OYNARKEN PINGLERDE DÜŞÜŞ OLURMU YA DA ÇOK OLURMU. DOWNLOADLARDA 6GB GÖRE ÇOK FARK OLURMU

• Oluyor tabiki sonuçta hız düşmesi var , Maksimum 30 kb ile indirirsin 256 da artık sen hesapla

Türk serverinde fazla kasmaz ama yurtdışı serverlerinda fazla lag olur
  • yapma ya ee 6 GB talimine devam yanii
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gunay Kilic0

Oluyor tabiki sonuçta hız düşmesi var , Maksimum 30 kb ile indirirsin 256 da artık sen hesapla

istersen 10 megbit kullan istersen 128 kb kullan yurt disinda bulunan herhangi bi oyun serverina ping attigin zaman ayni degeri alirsin ha su olabilir adsl icin konusuyorum farkli ipler aliorsunki buda ping attigin servera farkli yollardan gidior misal 85 ile baslayan ip aldigin zaman telia uzerine armstardan giderken 88 ile aldigin zaman direk london uzerinden gidior buda tabiki 50-60 ms degerleri gibi degisimlere neden oluyor yani kisaca modem e reset atarak en cok oynadigin serverin ipsine ping atarak en uygun ip degerini almaya calisiyorsun 10 megabit le baglanan birisinin aldigi ping degerinin aynisi alirsin bu konustuklarim tabiki turkiyede alt yapi icin lutfen yabanci ulkelere ile kiyaslamayin...

• quote:

Orjinalden alıntı: fuujinsan

quote:

Orjinalden alıntı: Gunay Kilic0

Oluyor tabiki sonuçta hız düşmesi var , Maksimum 30 kb ile indirirsin 256 da artık sen hesapla

istersen 10 megbit kullan istersen 128 kb kullan yurt disinda bulunan herhangi bi oyun serverina ping attigin zaman ayni degeri alirsin ha su olabilir adsl icin konusuyorum farkli ipler aliorsunki buda ping attigin servera farkli yollardan gidior misal 85 ile baslayan ip aldigin zaman telia uzerine armstardan giderken 88 ile aldigin zaman direk london uzerinden gidior buda tabiki 50-60 ms degerleri gibi degisimlere neden oluyor yani kisaca modem e reset atarak en cok oynadigin serverin ipsine ping atarak en uygun ip degerini almaya calisiyorsun 10 megabit le baglanan birisinin aldigi ping degerinin aynisi alirsin bu konustuklarim tabiki turkiyede alt yapi icin lutfen yabanci ulkelere ile kiyaslamayin...

Yok böyle birşey yanlış bilgi vermeyelim. Bağlantı hızı arttıkça pinglerde de iyileşme olur. Bunun sebebi de upload band genişliğinin yükselmesiyle olur. Öyle olsaydı counter strike da 256 lık bağlantıyla 40-50 arası gezen pingler 1024 ile 10-20 arası gezinmezdi. Aynı olayı yabancı sunuculara bağlanırken de gördüm.

• cok basit bir ornek vereyim tracert eu.logon.worldofwarcraft.com bu world of warcraft mnorpgolarak bilinen massive multiplayer online bir oyunun server ipsi ben 256 kullaniyorum ve 110 ile 120 ping arasinda degisen ping aliyorum ip'im ise 88 ile basliyor. ayni servera 1024 ile baglanan arkadasim ping atior ve ipsi 85 ile basliyor 170 190 arasi ping aliyor ve uzun bir ugrastan sonra modeme reset atip 88 ile baslayan bi ip almayi basarior ve aldigi ping kac sence? tabiki benimki ile ayni 110 ile 120 arasi yani baglanti hizin senin pingini etklemiyor bunun tartismasini yapmiyacam artik cunku 8-9 senederi online oyun oynuyorum...

p.s upload band genisligi demissin en iyi sistem (yani grafiksel olarak) isteyen oyunlar bile 2kb den daha fazla upload ihtiyaci duymaz tabiki massive multiplayer oyunlarada bu biraz degisir yani counter battlefield gibi oyunlarada max atiorum 100 kisi bir yerde olsa bile ayni ortam icerisinde en fazla 1-2 kb upload gibi deger gerekir tabii 6000-7000 kisinin bulundugu bi ortamdan bahsedirosan o zaman zaten o server ayakta kalirmi bilmem...

• 256k sınırsız bence...
  • hiçbiri
  • quote:

Orjinalden alıntı: BATYUS

256k sınırsız bence...

+ 1453
  • Ping konusuna birşey diyemem ama youtube'de çoğu görüntüyü 256 kbps ile kesintisiz izleyemiyorsunuz. Bir miktar yüklenmesini beklemeniz gerekiyor. Bir fikir edinmeniz açısından belirteyim istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vozer -- 10 Şubat 2007; 16:26:05 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: fuujinsan

cok basit bir ornek vereyim tracert eu.logon.worldofwarcraft.com bu world of warcraft mnorpgolarak bilinen massive multiplayer online bir oyunun server ipsi ben 256 kullaniyorum ve 110 ile 120 ping arasinda degisen ping aliyorum ip'im ise 88 ile basliyor. ayni servera 1024 ile baglanan arkadasim ping atior ve ipsi 85 ile basliyor 170 190 arasi ping aliyor ve uzun bir ugrastan sonra modeme reset atip 88 ile baslayan bi ip almayi basarior ve aldigi ping kac sence? tabiki benimki ile ayni 110 ile 120 arasi yani baglanti hizin senin pingini etklemiyor bunun tartismasini yapmiyacam artik cunku 8-9 senederi online oyun oynuyorum...

p.s upload band genisligi demissin en iyi sistem (yani grafiksel olarak) isteyen oyunlar bile 2kb den daha fazla upload ihtiyaci duymaz tabiki massive multiplayer oyunlarada bu biraz degisir yani counter battlefield gibi oyunlarada max atiorum 100 kisi bir yerde olsa bile ayni ortam icerisinde en fazla 1-2 kb upload gibi deger gerekir tabii 6000-7000 kisinin bulundugu bi ortamdan bahsedirosan o zaman zaten o server ayakta kalirmi bilmem...

Aynı modemle, aynı ayarlarla, aynı server a bağlandığın zaman 256 ile aldığım ping değerleriyle 1024 arasında aldığım ping değerleri arasında baya fark gördüm. Bu nasıl oluyor sence? Ben çok fazla online oynayan biri değilim ama ping ile download hızı arasında bir ilişki olmadığını ben de biliyorum fakat 128kbit ile 10 mbit arasında mutlaka farklılık olması lazım. Ayrıca pingleri etkileyen başka faktörler de olabilir. Arkadaşınla aynı ayarları mı kullanıyorsunuz? ya da modem aynı mı? Ben her iki hızı da gördüğüm için söylüyorum

Youtube konusunda da haklısınız 256 ile kesintisiz izleyemezsiniz. Fakat kotayı da müthiş dolduruyor.

• arkadasim 56k dial up kullandim 128 kablo daha sonra 256 kablo kullandim bu yaz 3 ya 1024 adsl kotali kullandim ve su anda 256 sinirsiz adsl kullaniyorum hepsindede pinglerim hep ayniydi... ve msn listemde bi suru arkadasim var ve birbirimize ping degelerini soruyoruz sence modem ayarlari filan falan ne kadar etkileyecek senin dl hizini veya up hizini butun is yurt disi cikislarinda ve ping attigin ipye giden yoldur yani yonlendirmelerde... turkiyedeki butun baglantilar tek bi kurumdan ciktigina gore oda ttnet ping degerlerinde fazla bi degisiklik olmaz.... ( tabiki yurt disi icin konusuyorum)

ve youtube icinde bildiginiz gibi youtube upload dan daha cok download onemlidir... tabiki 1024ler 256 dan daha hizli izlersinrr
  • quote:

Orjinalden alıntı: vozer

Ping konusuna birşey diyemem ama youtube'de çoğu görüntüyü 256 kbps ile kesintisiz izleyemiyorsunuz. Bir miktar yüklenmesini beklemeniz gerekiyor. Bir fikir edinmeniz açısından belirteyim istedim.

Ben 1024 ile de youtubede takılmalar yaşıyorum hep...256'ya mı geçsem acaba??
  • 256k sınırsız
  • 256 FOREVER
  • 256 sınırsız
  • 256'ya dönüş için bugün Telekom'u aradım, "Kayıt olduğunuz şubeye gidip tarife değişikliği yapmalısınız" dediler. 1024'e geçerken biyere gitmemiştik, nasıl iştir bu?. Herneyse sonuç tabii ki, bence 256. En azından 6 gb kotaya göre daha cazip duruyor..
  • Film veya oyun falan indiriyorsan sınırsızdan şaşma derim.
  • amaç download'sa 256 sınırsızdan başka seçenek yok.
  • Alemin krali 256
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.