Şimdi Ara

Yeni Bir Ürün ..:: Elektrikli Kombi ::.. (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
335
Cevap
9
Favori
154.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1- Elinizde elektrik faturanız varsa faturada elektriği zaman dilimlerine göre kaç para ödeyerek kullandığınızı görebilirsiniz.
    2- 40 derece su sıcaklığı ile 21-22 derece ortam sıcaklığı elde ettiğimiz beynımızda bir yanlışlık yoktur. Yapılan çalışmaların verdiği sonuçtur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismak06

1- Elinizde elektrik faturanız varsa faturada elektriği zaman dilimlerine göre kaç para ödeyerek kullandığınızı görebilirsiniz.
    2- 40 derece su sıcaklığı ile 21-22 derece ortam sıcaklığı elde ettiğimiz beynımızda bir yanlışlık yoktur. Yapılan çalışmaların verdiği sonuçtur.

hocam ben denemeyi zaten yaptım diyorum tüketim yoğunluğunu ucuz saatlerde yaptığımda ortaya max %10 tasarruf çıktı. tek tarifede elektriğin kw tı 36 kuruş. %10 tasarrufla 32-33 kuruşa geliyor. bi zamanlar vecta diye bir firma çıktı üretikleri ısıtıcıda %80 elektrik tasarruf idaa etti. ortada bir şey yok. burada değerlendirmeyi, doğalgazla yalıtımsız evde 40 derece sıcaklıkla ısınmaya çalışanlar daha iyi yapacaktır.
  • akula06 A kullanıcısına yanıt
    Öncelik ile ilginize teşekkürler.
    En ucuz ısıtmayı sağlıyoruz diye bir iddamız yok. Sadece bizim elimizde olan cihaz bu harcama ile bu kadar ısı elde ediyor diyoruz. Ancak; elektrik ile çalışan kombilere nazaran daha az elektrik tüketimi olduğu sabit. Ülkenin her yerinde doğalgaz mevcut değil. Amacımız, elektrikli kombi kullanıcılarının bir kıyaslama yapabilmesi. Ortaya çıkan verilerde elektrik ile çalışan cihazımızın, doğalgaz ile çalışan kombiler ile aynı parasal değerlerde harcama yaptığıdır. Ayrıca, sizde takdir edersiniz ki bu sistem sadece 40 derece de çalışmıyor. Dilerseniz 70 dereceye kadar ısıtabilir ve sıcak suyunuzu da kullanabilirsiniz. Bizim denemelerimiz 40 derece yapıldı. Çünkü çevremizdeki bir çok tüketici 40 derece ile ısındıklarını beyan ettiler. Anlattığım gibi, elbette daha yüksek derecelere çıkmak mümkün ve doğal olarakda sarfiyat artacaktır. Aynı artış kullandığınız doğalgaz vs bütün enerjilerde de olmaktadır.

Sonuç olarak;
    İlginize tekrar teşekkür ederim. Forumda bu konulara ilgi duyan kişilerin yukarıda verdiğimiz veriler çerçevesinde bir ısıtıcı yapılmış olduğunu bilmelerini isteriz.

• İzmir'de havalar soğumadı, dolayısıyla ben kombimi Ocak ayında hiç açmadım, sıcak su içinde termosifona döndüm bu ay.
    60 litrelik ısıtıcı 24 saat açık.

Hatta hafta sonu bir ara evdeki klimayı bile kapattım, 24 C falan oldu salon bir ara.
    Geçen sene Ocak gibi geçmedi bu kış Ocak ayı, bakalım Şubat nasıl geçecek.

Bu ay tüketim değeri paylaşamıyorum. :)
  • Ocak ayında klima ve oğlumun odasında panel tipi ısıtıcı ve şömine ile keyifli geçti.
    Pek soğuk olmadı, 435 TL geldi evin elektriği.
    Geçen sene Ocak ayında 720 TL gelmişti, elektrik 5 - 6 kuruş daha ucuzdu ve kombi kullanmıştım geçen kış.
    Şubat soğuk başladı, gece sıcaklık 0 C, sabah sanki poyraz vardı, bakalım nasıl gidecek, belki kombiyi devreye alırım bu akşam.
  • cengizumur C kullanıcısına yanıt
    40 derece gönderilen su 6.5 metre petekden sonra 37 derece olarak geri donmesi cok ilginc ev cok soguk degıldı sanırım ankarada soguklarda nasıl oldudada 40 dereceyle 21 22 derece ısındı hayret okadar evleri ısıttım 40 dereceyle ege de 21 22 dereceleri göremedim (dış sıcaklık 18 derece cıvarıysa ısıtır ama) ben 55 dereceyle anca 22 @cengizumur 25 dereceleri gördüm imalatcı ve uygulamacı olarak

zaten 7-8 metre peteği 55 derece su sıcaklıgıyla oda 22 23 derece 24 saat acık günlük 50-60Kw la uyguluyoruz (max 20amp)

40 derece evi ısıtır yeter dersenız hemen uygulamalı yaparım. (dış ortam 0 veya 1 ıken) oda sıcaklıgı 10 18 dereceyi gecmez oda ege bölgesi icin

yaptıgımız işleri garantili olarak yapmaktayız ve cıhaz üzerinden kac kw harcadıgınızı saatlik olarak görebilirsiniz

https://www.facebook.com/Elektrikli.kombi

• arkadasım kendı yaptıgı icat ettiği elektrikli ısınma seklıyle ısınıyor

kullandıgı rezistanslar toplam 2200w yanı 2,2kw
    sehır ankara ufuktepe
    o bölgenın soğugunu anlatmama gerek yok sanıyorum
    neyse
    ev yenı bına ve yalıtımlı
    2012 senesındekı o sert soguklarda dogalgaz ıle ısındı ve 2 ay ust ust e 375 + 375 ödedi

2013 kışı ve bu kış kendı yaptıgı ısınma seklıne gectı
    sıstemde kullandıgı ısıtıcının gucu 2,2kw toplamda
    sadece ısınma da kullanıyor yanı sıcak su harıc
    en sert soguk olan ayda elektrık faturasına 130tl eklemıs dıger zamanlarda ortalama 90-100tl ısınma bedelı yansımıs

eger elektrıklı ısınmayı iyi çözebilirsek kombiye bağımlı olmayıpta teknık bılgıye sahıp olarak bıseyler yaparsak durum ortada
  • slm güzel bir konu elektrikli kombi kullananlar lütfen tüketimlerini KW olarak yazarsalar memnun oluruz çünki türkiyede elk fiyatları her gün degişiyor birde indiksiyonlu boyler ler varmış verdikleri bilgilerden dolayı herkeze teşekürler
  • elktrikli kombi kullananlar hangi markayı tavsiye ediyor
  • turgaybuz T kullanıcısına yanıt
    bu sene biz de elektrikli kombi aldık ne olur bilmiyorum herkes uyardı çok yakar kardeşim bak alma diye ama başka çaremiz olmadığı için termodinamik dek 24 kw aldık. bu kış anyayı konyayı görecez Allah korusun :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: veerzaara

bu sene biz de elektrikli kombi aldık ne olur bilmiyorum herkes uyardı çok yakar kardeşim bak alma diye ama başka çaremiz olmadığı için termodinamik dek 24 kw aldık. bu kış anyayı konyayı görecez Allah korusun :)

hayırlı olsun öncelikle, şu an kullanıyor musunuz ? günlük elektrik tüketimini kontrol ettiniz mi ? bilgi verebilir misiniz acaba
  • _erdal_ kullanıcısına yanıt
    burada daha soğuklar başlamadı tshirt' le geziyoruz. kasımın ortalarına doğru başlarız gibi geliyor. İnşallah
  • veerzaara kullanıcısına yanıt
    Kullanmaya başlayınca elektrik tüketimi ve sıcaklık değerlerini yazarsanız çok sevinirim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Slm arkadaşlar ben bende düşünüyorum elektirikle ısınmayı kömürden kurtulmak istiyorum 10kw tırafaze reziztans aldım kendim bişeyler yapmak istiyorum sizinde yardımlarınızla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cc_cihan kullanıcısına yanıt
    Cihan bey bu sizin arkadaş reziztansı nasıl kullandı nasıl yararlanıyor bilginiz varmı @cc_cihan

• indiksiyonlu tekli bir ocak alıp elk li kombi yapmak lagzım
  • Arkadaşlar elektorklo kombi kullanan var ise bilgi verebilitmi birde güneş enerjisiyle nazil entegre ediliyor? Doğalgaz tekelinden kurtaracak bi yontemi olan varsa oda olur...

• Elektrikli kombi kullanan arkadaşlar, faturanız kaç TL geliyor? Hala klima mı yoksa elektrikli kombi mi tavsiye edersiniz? Birde bulunduğunuz yer köy müdür? Yoksa yan yana birleşik apartman daireleri midir? Yani köy evlerinin 4 tarafı açık olabiliyor. Bazı apartmanlar ise yan yana olabilir, bu durumda 2 cephesi açık kalıyor.
  • Son soğuklarda elektrikli ısı pompası kullanan arkadaşlar, gözlemlerinizi yazar mısınız. Tavsiye eder misiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: veerzaara

burada daha soğuklar başlamadı tshirt' le geziyoruz. kasımın ortalarına doğru başlarız gibi geliyor. İnşallah

Elektrikli kombinin performansı ve fatura durumu nasıl?

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.