Şimdi Ara

AMD'nin merkezini geziyoruz: Teksas'dayız

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
3
Favori
1.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bugün 400 milyondan fazla kullanıcı, AMD tarafından geliştirilen grafik teknolojilerini kullanıyor. Yine milyonlarca kişi AMD'nin işlemcilerine sahip bilgisayarlarda çalışıyor. Peki böylesi büyük bir şirketin kampüs yaşamı nasıl, merkezde hangi imkanlar var, mühendislere neler sunuluyor ? Hepsi ve daha fazlasını Türkiye'de ilk defa AMD'nin Teksas merkezini gezen yayın olarak bu videoda paylaşıyoruz.

• İlginç bir videoya benziyor, en kısa zamanda izleyeceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel bir video teşekkürler :)

• vay AMD
  • Çok "sıcak" karşılamışlardır.. ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilk izlenimlerim teknoloji merkezi ama bakin ne yapmislar binanin dis yalitiminda kalker ( kirec tasi) adamlar bunu yapmakla vucud birikibilecek tum kansorojen maddelerini absorbe etmisler bunun yaninda sirkulasyonda enerji etkisi vermisler, onemli bir kaynagi yagmur suyunu toplamislar , daha onemlisi butun klima sistemlerini bir merkezde toplayip klima damlama sistemi olusturmuslar ve bahceyi cicekleri sulamislar , enerji tasarrufu icin cam panellerde degisiklik yapmislar , daha onemlisi biz zenginiz dememisler sarj unitesi kurmuşlar ...daha neler neler...

• adamlar bir damla suyun hesabını yapmış.

• Adamlar yaptıkları onca yatırımı, sorumlulukları olduğunu düşünüyor ve bununla övünmüyorlar. Zaten bunu yapmamız gerekiyordu havasındalar resmen. Böyle mütevazılık imrendirici cidden. Umarım bizim firmalarımıza da vizyon oluşturur. Tebrikler Erdi Reis.

Taksi içi çekimlerin gözümden kaçmadı. Bu jest için ayrıca teşekkür ederim :)

• Tasarrufla ilgili atasözlerimizi çıkartsak başlı başına kitap olur, ama icraate döken elin gavuru

• Ekran kartları nerde.
  • çeviri google mi

• Ne yalan söyleyim, görüntü olarak hiç öyle teknoloji harikası olağan üstü bir yatırım gibi durmuyor. Türkiye'deki tarihi eser mimarilere benziyor.
    Ancak israfı önlemek anlamında en ufak ayrıntıyı bile düşünmüşler. Kesinlikle saygıyı hak eden bir tutum.
    Kampüsün çevresindeki yeşil alan da harika gözüküyor.

Çalışma ortamlarını da görmek isterdim kısa da olsa. Yine de güzel video olmuş teşekkür ederiz Erdi reis.
  • Amd güzel yer yapmış. Ülkemizde de özel sektörün böyle enerji verimliliğine dikmat eden yerleri var ama tabiiki bir ülke pokitikası haline getirmemiz lazım tasarrufu. Bizde bilhassa devlet şirketlerinden kalan israf anlayışı hala çok fazla hakim.

Erdi bey güzel video olmuş. Sanırım amd size incelemeniz için Zen işlemcilerden birkaç tane vermiştir. İnceleme ne zaman gelecek diye soruyu bırakayım.

• kısa bir tur olmuş ama enerji verimliliği falan hepsini geç adamların doğaya saygısı var,kampüs bile yemyeşil camdan bakıyorsun her yer ağaç bizde ize betondan başka bir şey yok,herşeyin içine edip bırakıyoruz

• Vallahi çok güzel video olmuş. AMD'ye de helal olsun. Keşke bütün şirketler bu bilinç seviyesinde olsa...
  • Üretim tarafını da görebilseydik çok güzel olurdu.
    Gerçekten çok iyi olmuş, iyi ki varsın.

• Vidyoyu bir heyecan açtım ama merak ettiğim en ufak bir şey yoktu. Açıkçası adamların langırt oynadıkları yedikleri içtikleri yerleri yaptıkları tasarrufları çok da merak etmiyorum. Muhtemelen benim gibi düşünenler az değildir.

• 02:23 "...Yöneticilerde çalışanın uzaktan eğitimi için eğitim alıyorlar. Böyle farklı yollarla işe gidip gelmelerini kolaylaştırıyoruz..."

Bir örnek: Burda metroda grevden mütevellit işe geç kalsan sorun, basına bile yansımamış herkesin grevinden haberdar olacaksınız, ona göre koyulmuşsa ek sefer otobüsleri bulup binip yoksa taksi ile ... tl ye yada balık istifi minibüslerle keşmekeş trafikte işe 2,5'lik saatlik uzayan yolun ardından zamanında ulaşıp tam performans verim vereceksin misal.

Hani geçtim normal standart vartandaşı. Alanında donanımlı adamlar daha yüksek çalışma standartlarının olduğu yerlere gidince, ondan sonra neden beyin göçü yaşanıyor diyorlar.

• Sanıyorum AMD mühendisleri de tüm günlerini bu yerleşkede "gezip dolaşarak" geçiriyorlar :D

• herşeyin hesabıda yapılmaz ki be arkadaşım :/

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.