Şimdi Ara

Enermax Chakra Big Tower ECA5001 kasa video incelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
6.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir PC toplarken bütün bileşenlerin içinde yer alacağı ve uzunca bir süre değiştirilmeyecek olan kasa seçimi oldukça büyük önem taşır. Kullanıcıların günümüzde bir bilgisayar kasasından bir kaç farklı beklentisi oluyor. Bunların en önemlilerini görüntüsünün hoş olması, geniş olması, sessiz ve içerisindeki bileşenleri serin tutması olarak sıralayabiliriz.

Bu videomuzda bu saydığımız özelliklerin tümünü birden içeren ve yan kapağındaki 25 cm'lik dev fanla ilgi odağı olan bir kasayı, Enermax'ın Chakra Big Tower ECA 5001'ini inceliyoruz.

Sabit disklerin yerleştiriliş şekli ve bütün sabit disk yuvasını doldurduktan sonra oluşan titreşimi saymaz isek herhalde kasa seçerken CM Stacker'dan sonraki ilk gözdem Chakra Big Tower ECA 5001 olurdu. Yan taraftaki 25cm'lik fan ve kasanın gerek genişliği gerek işçilik kalitesi beğenimizi kazandı.

Test sonuç tablosunun detaylı görüntüsü için tıklayınız.

Teknik Özellikler

• Model : ECA5001
    • Tip : ATX Big Tower
    • Boyutlar : 540 x 216 x 542 mm
    • Sürücü yuvaları : 5 adet açıkta 5.25" sürücü yuvası, 2 si açıkta 6 sı kasa içinde 8 adet 3.5" lik sürücü yuvası.
    • Anakart desteği : EEB, CEB, TEB, ATX, Micro ATX
    • Giriş çıkış : 1 x eSATA, 2 x USB 2.0, Kulaklık ve mikrafon giriş çıkışları
    • Fanlar : Önde ve arkada 12cm yan kapakta 25cm (650rpm, 17dB(A), 90cfm)
    • PCI genişleme yuvası : 7

Fiyat :

Sayfanın Linki : http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=ECA5001BS

• 10 NUMARA VIDEO OLMUŞ !

çakra serisi zaten hep ilgimi çekiyordu...

böyle görsel tanıtımlar biz son kullanıcılar için gerçekten çok faydalı.
    teşekkürler Mesut Çevik
  • 2.1 mbit baglantim olmasina ragmen Videolar cok agir yukleniyor :S izleyene kadar yarim saatimi aldi. :S
  • Bu faydalı çalışmanız için teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: eDDiè

2.1 mbit baglantim olmasina ragmen Videolar cok agir yukleniyor :S izleyene kadar yarim saatimi aldi. :S

Eğer yurtdışındaysan ne yazık ki size doğru bir kaç kablo koptu o yüzden izleyememen doğaldır. Fakat Türkiyedeysen bu video Türkiyedeki sunucularımızdan yayınlanıyor izleyememen sistem de veya bağlantında bir sorun olduğu anlamına gelir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Speed-Step

quote:

Orjinalden alıntı: eDDiè

2.1 mbit baglantim olmasina ragmen Videolar cok agir yukleniyor :S izleyene kadar yarim saatimi aldi. :S

Eğer yurtdışındaysan ne yazık ki size doğru bir kaç kablo koptu o yüzden izleyememen doğaldır. Fakat Türkiyedeysen bu video Türkiyedeki sunucularımızdan yayınlanıyor izleyememen sistem de veya bağlantında bir sorun olduğu anlamına gelir.

ne olacak bu is bole ya, kopa kopa bi hal oldu su kablolar

• benimde çok beğendiğim bir kasa stackerdan daha iyi ve daha kaliteli bir kasa..... almak niyetindeyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 9 Şubat 2007; 23:43:13 >
  • video oynamıyor yaw !!!
  • @helsloot

Şimdi denedim herhangi bir sorun görünmüyor
  • ellerine sağlık mesut

iyi bir inceleme olmuş yine

birde o hdd kablolarının sorun çıkarması iyi olmamış genellikle bu tür yerleşimlerde özellikle sata kablolar sorun çıkarıyor ide kablolar gibi açılı olmadıkları için...

ama sanırım firebal bu kasayı alanlara 2-3 tane 90 derece açılı sata kablolardan hediye eder heralde
  • inceleme güzel olmuş hakikaten zaten mesut bu işi en iyi yapan bana göre ,, kasanın büyüklüğünü anakartı yerleştirince dahada iyi anladım , fakat mesut arkadaşımızında dediği gibi o hddlerin yerleşimini bende beğenmedim kasa kapağı kapanırda o kapak sata kablolarına baskı yapa yapa zamanla kablonun bozulmasına sebep olur diye düşünüyorum
  • Çok güzel bir çalışma olmuş. Hazırlayanlara ve izlettirenlere teşekkürler. İki gündür kullanıyorum. İçime iyice sindi sayenizde.
  • aslında böyle büyük ve derin kasalarda

HDDlerin böyle yerleştirilmesine gerek bile yok gibi geliyor bana

sonuçta anakart yerine monte edilince oldukça fazla yer kaldığı gerçek

hem böylece ön taraftaki fan hddlere havayı daha kolay iletir arada duvar gibi o yuva olmadan

yani klasik sekilde yerleştirilse yuva bir nevi hava tüneli oluşturup iyi soğutma sağlayabilir!!!

bişey sorcam mesut...

o hddlerin takıldığı bölüm perçinle mi yoksa vidayla mı sabitlenmiş?
  • vide hiç akıcı değil görüntü donuyor,ses tutmuoo
    benim bağlantıda bi sorun var dicem ama 1mbit yani.

mesut abi nin konuşmaları öle bi geliyor ki sanki incelemeyi uzaylılar yapio:)

keşke pc ye kaydettip öle rahat rahat izleme olanağı olsa
  • quote:

Orjinalden alıntı: yassino

vide hiç akıcı değil görüntü donuyor,ses tutmuoo
    benim bağlantıda bi sorun var dicem ama 1mbit yani.

mesut abi nin konuşmaları öle bi geliyor ki sanki incelemeyi uzaylılar yapio:)

keşke pc ye kaydettip öle rahat rahat izleme olanağı olsa

videoyu bir süre duraklatıp yüklenmaesini beklerseniz akıcı bir şekilde izleyebilirsiniz

yada ikinci defa izleyin ikinci izleyişinizde akıcı olacaktır!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozee2505 -- 10 Şubat 2007; 0:55:48 >
  • genellikle mozilla kullaniyorum.

mozilla yerine internet explorer kullanınca düzeldi.
    şimdi duraklattım.tamamen yüklemesi bekliom.

teşekkürler
  • elinize sağlık çok güzel inceleme olmuş
  • İnceleme ve kasa

Fiyatı ise OOHOHOHOHOHOHOHOOOO . Sanırım korkutmamak için foruma yazılmamış.

Tam 2dk 45 snde sistem toplama.

İncelemeden

Yan kapak bunlar bu şekilde iken kapatılmıyor. Kapatılmıyor diye birşey yok. Kapatmak için ekstra bir performans sarf etmeniz gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mav1li -- 10 Şubat 2007; 1:58:59 >

• İnceleme gerçekten çok güzel olmuş tebrikler. Kasanın fiyatını bilen bir arkadaşımızda fiyatını verirse çok güzel olur. :)
  • Güzel bir inceleme olmuş. Elinize sağlık. F/p oranı açısından gayet iyi bir kasa. Ben de aslında bu tipte, çok pahalı olmayan bir bigtower kasa arıyordum, ama maalesef bulamadım ve tt matrix kasa aldım. Biraz küçük ama şimdilik idare eder. Keşke ben sistemi toplarken piyasaya çıkmış olsaydı bu kasa.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.