Şimdi Ara

Youtube v.s neti sömürüyor....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar youtube v.s gibi siteler neti acaip sömürüyo.Cafe işleten birisi olarak ne yapmam lazım:)

Yasakla demeyin çünkü çok giren çıkan oluyo o tür sitelere...

• Aynı dert bende de var.Kotamı sömürüyor
  • Bandwidth paylaşımı yapan programlar mevcut.Çok izlenen videolarıda diske kaydetmekte bir çözüm olabilir
  • Çok izlenen videolar için proxy çözüm olabilir belki. Olmayabilir de, sonuçta tüp'ün tek server'ı yok, duruma göre load balancing marifetiyle boştaki serverın adresini veriyor. Bu durumda proxy yaramayabilir. (Proxy yakında indirilmiş dosyaları cache eden bir sistem olarak düşünürsek, aslında buna proxy'den çok web cache deniyor)
  • dostum sende biraz abartmişsin sanki? internet cafelerin amaci ne ozaman?
    bazilarida eskiden int. üzerinden oyun oynarken kızıyolardi.
    int.cafede sadece sayfami acilir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: McCarty

dostum sende biraz abartmişsin sanki? internet cafelerin amaci ne ozaman?

iide abim adam wow oynuyo cs oynuyo dota felan oynuyo;müşteri bi geliyo 4 tane youtube sayfası açıyo diğer oyun oynayanlar felç:)

3 tane 2048 hat var banamısın demiyo yine:)
  • @pprodigyy
    eğer sakıncası yoksa 3 ads 2mbit bağlantıyı ne tür bir metodla ağa veriyorsun? 2x wan portuna sahip load balancing özellikli bir routerla mı yoksa load balancing yapabilen bir yazılımla mı?

yada 3 tane farklı subnet kullanarak mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: pprodigyy

quote:

Orjinalden alıntı: McCarty

dostum sende biraz abartmişsin sanki? internet cafelerin amaci ne ozaman?

iide abim adam wow oynuyo cs oynuyo dota felan oynuyo;müşteri bi geliyo 4 tane youtube sayfası açıyo diğer oyun oynayanlar felç:)

3 tane 2048 hat var banamısın demiyo yine:)

hmm anladim zor iş sizinkide

• quote:

Orjinalden alıntı: Marksman

@pprodigyy
    eğer sakıncası yoksa 3 ads 2mbit bağlantıyı ne tür bir metodla ağa veriyorsun? 2x wan portuna sahip load balancing özellikli bir routerla mı yoksa load balancing yapabilen bir yazılımla mı?

1.modem 192.168.1.1
    2.modem 192.168.2.1
    3.modem 192.168.3.1

Alt ağ maskesi 255.255.0.0 (eğer 255.255.255.0 olursa sadece nete bağlanır pcler landa birbirini görmez)
  • quote:

Arkadaşlar youtube v.s gibi siteler neti acaip sömürüyo.Cafe işleten birisi olarak ne yapmam lazım:)

Valla chatlak ta sro oynanmıyor öğleden sonra ne yalan söyleyeyim
  • quote:

quote:

@pprodigyy

1.modem 192.168.1.1
    2.modem 192.168.2.1
    3.modem 192.168.3.1

Alt ağ maskesi 255.255.0.0 (eğer 255.255.255.0 olursa sadece nete bağlanır pcler landa birbirini görmez)

ah haklısın daha önce gelmedi aklıma bu yöntem...class C yerine Class B yada A türü ağ kullanmak...çok saol :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: heretic1503

quote:

Arkadaşlar youtube v.s gibi siteler neti acaip sömürüyo.Cafe işleten birisi olarak ne yapmam lazım:)

Valla chatlak ta sro oynanmıyor öğleden sonra ne yalan söyleyeyim

2.hatta geçersen problem yok:)

sen bana söyle ya da elemanlara yardım ederler:)
  • quote:

quote:

quote:

@pprodigyy

1.modem 192.168.1.1
    2.modem 192.168.2.1
    3.modem 192.168.3.1

ah haklısın daha önce gelmedi aklıma bu yöntem...class C yerine Class B yada A türü ağ kullanmak...çok saol :)

rica ederim

• quote:

1.Tüm makinalara network hızını limitleyebileceğin yazılım yükleyeceksin. Bu durum biraz sıkıtılı çünkü dosya transferlerinde devre dışı bırakman gerekebiliri. Özellikle büyük dosyalarda .

2.Yazılım ile değil hub ile yapacaksın. Bu işi yapan hub bakacaksın. Fiyat konusunda birşey diyemeyeceğim.

Örneğin 2048i 20 makinaya paylaştırıyorsan her birine yaklaşık 100kbit düşüyor bu hız çok yavaş. Port başına 256k verirsin. Yavaş kalırsa en son 512k yaparsın.Tabi bu durumda tüp delisi 4 kullanıcı gelirse bant genişliğin ölür. Bence 256k port başına ideal. Kullanıcılar birbirlerini etkilemeden nete girer , oyun oynar vs..

• pprodigyy arkadaşımın imzasındaki civciv bu linki görünce merak ettim ..guzelmiş
    code olarak [simage] yerine [simage] ve [/simage] kullanırsan düzelir hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awallabilla -- 15 Şubat 2007; 5:33:41 >
  • hocam kızma ama civciv çok şirin ..imzama koydum ..kızıyorsan çıkarırım
  • quote:

Orjinalden alıntı: awallabilla

hocam kızma ama civciv çok şirin ..imzama koydum ..kızıyorsan çıkarırım

Konuyla alakasız olucak fakat imzan kural dışı.
  • hakikaten ya 2 resim olmazmış imzada :) dikkatimden kaçmış..duzelttim ama civciv sahane

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awallabilla -- 16 Şubat 2007; 19:47:10 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: awallabilla

/>

pprodigyy arkadaşımın imzasındaki civciv bu linki görünce merak ettim ..guzelmiş
    code olarak [simage] yerine [simage] ve [/simage] kullanırsan düzelir hocam

saolasın

• load balancing yapan bir sistem kurmalısın. en ucuz çözüm ise linux server ile bu işi yapmak.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.