Şimdi Ara

Google Maps artık ülkemizde toplu taşıma bilgilerini de gösteriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Google Maps artık ülkemizde toplu taşıma bilgilerini de gösteriyor 
    Geçtiğimiz yıl Google Maps ve Street View uygulamalarının Türkiye App Store’da yayınlanmasıyla yerelleşme anlamında ilk sinyalleri veren platform, beklentileri boşa çıkarmayarak ülkemizdeki kullanıcılar için daha kapsamlı hizmet sağlamaya başladı.

Buna göre aslında Google Haritalar'da uzun zamandır yer alan ve ancak ülkemizde henüz yeni kullanıma açılan "Transit" özelliği sayesinde artık uygulama üzerinden toplu taşıma bilgilerine de ulaşabilmek mümkün hale geliyor. Şimdilik sadece İstanbul ve Ankara için geçerli olan transit fonksiyonunda toplu taşıma araçlarının güzergahları, geliş saatleri, durak ve tarife bilgileri yer alıyor.

Türkiye'deki kullanıcılar için 1100'den fazla hat bilgisi mevcut

Örneğin Ankara’da 19 Mayıs Stadyumu’ndan Anıtkabir’e gitmek istediğinizde Google Haritalar üç farklı ulaşım seçeneği sunarak maksimum 25 dakikada Anıtkabir’e ulaştırabiliyor. Elbette trafik yoğunluğu ve kaza gibi ulaşımı aksatabilecek etkenler yüzünden belirtilen sürelerde oynamaların yaşanabileceğini unutmamak gerek.

Ankara’da otobüs ve metro, İstanbul’da ise bu iki ulaşım aracına ek olarak deniz otobüsü, metrobüs, vapur, Marmaray, bazı dolmuş hatları ve tramvay bilgileri de haritada yer alıyor. Toplamda 1100'den fazla hat bilgisi içeren, şu an mobil ve masaüstü sürümleri için erişilebilir olan özelliğin ilerleyen dönemlerde daha fazla şehri kapsayacağı ifade ediliyor.

• Duygulandırdın editör kardeş akşam akşam.

Atamıza selam olsun.

• Oha şişli minibüsünü bile biliyor. 2 senedir kullanmıyorum hat bilgisini ben bile bilmiyordum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mugurgok -- 8 Aralık 2016; 19:05:28 >
  • Bunu bir zamanlar Nokia denemişti ama Google yaptı anlaşılan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • trafi candır

• toplu tasimanin mapse dahil olmasi cok buyuk kolaylik, yurt disina cikinca anladim bunu kimseye muhtac olmadan istedigin yere gidebilmek buyuk nimet:) sagolsun google amca londrada bana cok yarari dokundu, toplu tasima dahil olmasa o kadar gezemezdim.

• Apple Maps transit hala yok...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • metrobüs de brazzers da bi channel olarak yer alcakmış

• Adana metrosunun istasyonlarını 6 yıldır haritada göstermeyen sistem metronun sefer saatlerini kim bilir ne zaman gösterir?
  • iett'nin sitesinde ve uygulamasında istediğiniz bilgilere uaşabiliyorsunuz zaten. google mapsi şu aşamada kullanacağımı pek zannetmiyorum. durağa kaç dakika sonra beklediğim otobüsün geleceğini görebiliyorum. ve çoğunluklada veriler tutuyor..

• Bunun sayesinde ulaşım o kadar rahat oluyor ki...
    Hiç bilmediğiniz noktalara bile çok rahat ulaşıyorsunuz.
    Yurtdışında çok faydalı oluyor.
  • Here mapsta uzun süredir bu olay vardı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • metrobüs dururken,e5 e normal yola yönlendiriyor
  • Duygulandırdın editör kardeş akşam akşam.

Atamıza selam olsun.

• henüz güncellemedim bakalım güncelledigimize degecek mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 500T yi bilmeyenlere anlatabileceğiz artık

• yakında stargate teleport ünitesini kuracağız !

ama gel gelelim google efendiler iett yi yeni keşfetti :)

• bu çok güzel birşey gerçekten. umarım bütün illerimize yayılır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Google Maps = Çöp

Ankara'da deneyim dedim. En saçma rotadan toplu taşıma gösterdi. Tek vasıtayla gidilecek yere 2 vasıta. Otobüs ile ring yapılması gereken yere de 3 vasıta çizdi.
    Gerçek zamanlı verisi yok. Sadece elindeki zaman çizelgesine göre gösteriyor.
    Otobüsten indin diyelim. Geri kalan rotayı yaya olarak götürecek seni. O da hatalı :D :D Trafiğin akışına göre çiziyor yaya rotasını. Sanki arabadaymışsın gibi.

Google Maps pişmanlıktır. Toplu taşımada Moovit, Haritalandırmada Yandex

Google Ankara'da 3 yıl sonra güncellendi haritalar onlar da güncel değil. Kapalı yollar var onları bildiremiyoruz. Trafik olmadığı için de oradan yönlendiriyor haklı olarak.
    Yandex'in haritaları yıllık olarak güncelleniyor + kapalı yolları ekleyebiliyoruz. Hız limiti uyarısı var. Yaya rotası düzgün çalışıyor (Google trafiğin yönüne göre çiziyor yaya rotasını. Hatalı yani). En önemlisi de sesli komutu var.
    Tek eksiği Google'da olan şerit asistanı. O da gelirse Yandex'e 10 numara olur.

• güzel kolaylık olur umarım diğer illere'de yakında gelir....

• here maps de zaten vardı ben kullanıyordum bazen

ama google bir şeyi yaptı mı tam yapıyor yarım yamalak yapmıyor

bu özelliği koyarken sadece otobüsleri değil dolmuş güzergahlarını eklemiş.

yandex mesela street view özelliğini google dan yıllar önce getirdi. Ama 4-5 tane şehirle başladı.

google street view özelliğini aktif ettiğinde sadece güneydoğu anadolu bölgesi yoktu.

işin komik yani dolmuş güzergahları nı da elin amerikan şirketinden öğreniyoruz

iett yine tüm güzergahları hangi otobüsün ne zaman geçeceğini kaç dk sonra geleceğini gösteriyor

ama istanbul minibüscüler odasının kendine ait bir web sitesi bile yokken

gelip de belediye ile ortak bir çalışma yapıp en azından haritadan hangi dolmuşun nereden geçtiğine bakacak bir uygulama yapması en azından bir web sitesi hazırlaması gerekirdi bu zamana kadar.

üç dört ayda bir gittiğim bir yere evimin önünden direk dolmuş geçtiğini daha yeni öğreniyorum mesela.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.