Şimdi Ara

Xbox Scorpio'nun fiyatı ne olacak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

E3 2016’da ‘’bugüne kadarki en güçlü konsol’’ şeklinde tanıtılan Xbox Scorpio şu ana dek karşımıza hep olumsuz eleştirileriyle çıktı. Phil Spencer ile yapılan röportajda Spencer'e konsolun fiyatı soruldu.

''Dengeyi kurmayı amaçladık''

Soruya cevap olarak amaçlarının donanımla fiyat arasındaki dengenin kurulduğu bir konsol üretmek olduğuna değinen Spencer, bununla birlikte tüm bileşenler arasındaki dengeyi kurarak müşterilerine gereken önemi vermeyi amaçladıklarını belirtti. Ek olarak hedeflerinin üst seviye sistemler olmadığını sadece bir konsol üretmek olduğunu, dolayısıyla da Scorpio’nun normal bir konsol fiyatından satışa sunulacağını aktardı.

Öte yandan konsolda şu ana kadar bilinene göre yaklaşık 6 Teraflops’luk bir hesaplama kapasitesi sunan yongaya yer verilecek. Yonga 320 GB/s’lik bellek bant genişliği ile desteklenilecek ve konsolda henüz özellikleri netleşmeyen 8 çekirdekli bir işlemciye yer verilecek. Herhangi bir kırpmaya gidilmemiş 4K deneyimi sunacağı açıklanan Xbox Scorpio için çıkan her oyun 4K olmayabilir zira oyun geliştiricilerine isterse daha düşük çözünürlüklerde de oyunları piyasaya sürebilme hakkı verilmiş.

Son olarak Microsoft’un E3 2017’de fiyat ve teknik özellikler hakkında detaylı açıklamalarda bulunacağı tahmin ediliyor.

• 650 dolar olacak:)

• 1999₺ olur en az.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi David Attenborough -- 8 Aralık 2016; 9:19:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bazı sitelerde fiyatın 400 dolar civarı olacağı söyleniyor. Ps4 Pro dan sonra piyasa çıkacak olması firma için avantaj bence. Tabi microsoft bi salaklık yapmazsa.

• Başlık: Konsolun fiyatı ne olacak?
    İçerik: Normal konsol fiyatında olacak.
    Teşekkürler, çok aydınlandık.

• 500-600 arası tahmin ediyorum. 600'ü geçerse sıkıntı.

• Xbox Scorpio'nun fiyatı ne olacak?

Bu metinleri ortadan kasap gibi bölen düzen ne zaman düzelecek? Ön emi neymiş lan diyorum.
  • yani max 499 dolar olacak. Normal konsol fiyatı en fazla bu.

• 399 dolar olursa ki sanmıyorum ama diyelim ki bir şekilde becerdiler. O zaman ortalığı fena dağıtırlar.

• Phil Spencer, bu sözüyle bana bir Türk antrenörü hatırlattı..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: joven

Şimdiki konsollarda yaşanan çözünürlük ve güç sorunu

Scorpio ile farklı bir boyut kazanacak 1080p ile yola devam

ederler ise bu sığ tartışmalar nispeten fazla yaşanmaz

bu konsolun ederi ne iki pc sistemlerde bile sistemlerin

ters köşe olduğu 4K mevzusu bu konsol için pek olası değil

bence konsolları pc ile karıştırmayın. xbox one da 30 fps 1080p de çok rahat çalışan forza horizon 3 ü xbox one dan daha güçlü pc lerde düşük ayarlarda çalıştırmak zorunda kalıyoruz.
    sonuçta ham bir işletim sisteminde donanımı %100 oyuna odaklayarak çalıştırıyorlar. 4k yı sunacaklarından eminim
  • 400 dolar en fazla 500 dolar

• 6 Teraflops, detay kısmadan 4K çözünürlükte oyun çalıştırmak için yeterli değil. Grafikten ödün verip 4K oyun yapmanın da hiçbir anlamı yok. Burada önemli olan oyuncuya ne verdiğindir. Microsoft 4K'dan önce özel oyun yapmayı öğrensin.

• 400 dolar olur. Bilmek için müneccim olmaya gerek yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 500 usd üzeri bir fiyattan çıkmaz o kadar saçma iş yapmazlar kendileri de biliyor satılıcak fiyat ne kadar
    zaten ilk xbox one çıktığında yaptıkları hatalar yüzünden satışlar rakibinin çok gerisinde kaldı şimdi yola geliyorlar daha da iyi fiyattan çıkabilir 400 usd 450 usd gibi olabilir ama 400 usd altı olmaz donanımdan kaynaklı çok ucuza olmayacaktır
    ama güzel bir bilgisayarda oynadığımız oyun deneyimini versin yeter bize
    zen tabanlı cpu (şuan ki konsallardaki jaguar tabanlı çekirdekler çok kötüler pc de benzer gpu ile daha stabil fps değerleri alıyorsun)
    gpu olarak 800 mhz 6.0 tflop olursa kullanılan gpu vega serisi olur ve tadından yenmez
    ben yeni konsoldan çok umutluyum xbox live ın kalitesi ortada market ve uygulamalar olsun rakibinden daha iyi
    sony eğlence devidir ama microsoft yazılım ve servis devidir
    iki konsola da sahipim öyle eleştiri yapıyorum

• 1 tb model 399 $,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.