Şimdi Ara

Devler teröre karşı beraber hareket edecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Devler teröre karşı beraber hareket edecek 

Teknoloji dünyasının devleri internetteki giderek artan terör içeriklerine karşı ortak çalışma kararı aldı.

Devler ortak çalışacak

Facebook, Microsoft, Twitter ve Youtube kaldırdıkları terör içerikleri için paylaşımlı hashler oluşturacak. Hashler benzersiz kod tanımlayıcıları oldukları için yakalanan bir içerik internetten çok daha hızlı ve kolay bulunup kaldırılabilecek. Örneğin Twitter'da bir görsel bulundu, bu görsel işaretlendikten sonra Facebook'ta da aynı görselden varsa ikisi de bağlı olduğu firma tarafından kaldırılacak. Tabi bunu  otomatik olarak tanıyacak ve kaldıracak ortak bir sistemin şu anda olmaması da işleri biraz zorlaştırıyor.

The Wall Street Journal'ın aktardığına göre bu ortaklık Avrupa Birliği ile doğrudan görüşmelerin bir sonucu. Avrupalı otoritelerin baskıları sonucu şirketler böyle bir ortaklığa gitme kararı almış. Çeşitli terör örgütlerinin ve uç görüşlerin propaganda yapması insanlarda tedirginliğe sebep oluyor.

Microsoft ise bu konuda en donanımlı firma. Zira Xbox Live, Outlook Docs ve diğer servislerinde Mayıs ayından beridir çalışan otomatik bir sistemi mevcut. Youtube ve Facebook da benzer bir sistemi kendi içerisinde Haziran ayında hayata geçirmişti. 

• "Avrupa Birliği" imiş fazla heyecanlanmayın IŞİD'e destek veren bir ülkeyle kimse ortak çalışma yapmak istemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ingilizajani -- 6 Aralık 2016; 20:4:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ingilizajani

"Avrupa Birliği" imiş fazla heyecanlanmayın IŞİD'e destek veren bir ülkeyle kimse ortak çalışma yapmak istemez.

Hangi Avrupa Birliği, Pkk destekçisi olan mı?
  • Ironiye bakar misin, terorun besiginden terore karsi tedbir!

• RTE mahalle karısı ağzıyla siyaset yaparsa, "siz kimsiniz ya, indir lan o elini, delikanlı ol ciğerimi ye" gibi ithamlarla ülkelere kabadayılık yaparak sataşmaya devam ederse AB, ABD ve diğer ülkelerin TR düşmanlığı bitmeyecek. Yunanistan'dan bile posta yediniz.

Avrupa'da yaşayan biri olarak yabancılara Türk dediğinde "barbarians" diyorlar ki bence haklılar da...

AB'nin kimi desteklediği de beni çok ilgilendirmiyor çünkü benim sorunum değil.
  • quote:

RTE mahalle karısı ağzıyla siyaset yaparsa, "siz kimsiniz ya, indir lan o elini, delikanlı ol ciğerimi ye" gibi ithamlarla ülkelere kabadayılık yaparak sataşmaya devam ederse AB, ABD ve diğer ülkelerin TR düşmanlığı bitmeyecek. Yunanistan'dan bile posta yediniz.

Avrupa'da yaşayan biri olarak yabancılara Türk dediğinde "barbarians" diyorlar ki bence haklılar da...

senin dediğin bize barbar diyen adamlar tecavüzcü başka milletten insanları vahşice öldürmemişler mi biz mi barbarız dahası darbe olaylarının arkasında yine bu köpekler yok muydu
    adamlar yıllarca siyahlara yaptıklarını okumadın mı dünyayı sömürgeleştirmek için birbirlerini bile vahşice öldürmüşler
    eğer bunlardan insanlık alacaksam kalsın benim insanlığım bunlardan daha iyi bizde ırk din dil ayrımı yapılmaz
    avrupa birliği demeyin hristiyan birliği demek daha doğru
    adam mahalle ağzı ile konuşuyor evet doğru değil ama iki yüzlü adamlara bu üslüp ile değil onların anladığı gibi konuşmak daha doğru
    avrupadaki uyuşturucu işini pkk ya veren zaten yüzyıllardır bize kin besleyen avrupa değilmi
    madem avrupada yaşıyorsun biz barbarız sana göre bence bir kanını araştır orda bir sorun var türkçe konuşabilirsin vatandaşıda olabilirsin ama kan çekmiyor ona çözüm yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hector_1990 -- 6 Aralık 2016; 21:52:47 >

• quote:

"Avrupa Birliği" imiş fazla heyecanlanmayın IŞİD'e destek veren bir ülkeyle kimse ortak çalışma yapmak istemez.

Nick yorum uyumu
  • quote:

Orijinalden alıntı: hector_1990

quote:

RTE mahalle karısı ağzıyla siyaset yaparsa, "siz kimsiniz ya, indir lan o elini, delikanlı ol ciğerimi ye" gibi ithamlarla ülkelere kabadayılık yaparak sataşmaya devam ederse AB, ABD ve diğer ülkelerin TR düşmanlığı bitmeyecek. Yunanistan'dan bile posta yediniz.

senin dediğin bize barbar diyen adamlar tecavüzcü başka milletten insanları vahşice öldürmemişler mi biz mi barbarız dahası darbe olaylarının arkasında yine bu köpekler yok muydu
    adamlar yıllarca siyahlara yaptıklarını okumadın mı dünyayı sömürgeleştirmek için birbirlerini bile vahşice öldürmüşler
    eğer bunlardan insanlık alacaksam kalsın benim insanlığım bunlardan daha iyi bizde ırk din dil ayrımı yapılmaz
    adam mahalle ağzı ile konuşuyor evet doğru değil ama iki yüzlü adamlara bu üslüp ile değil onların anladığı gibi konuşmak daha doğru
    avrupadaki uyuşturucu işini pkk ya veren zaten yüzyıllardır bize kin besleyen avrupa değilmi
    madem avrupada yaşıyorsun biz barbarız sana göre bence bir kanını araştır orda bir sorun var türkçe konuşabilirsin vatandaşıda olabilirsin ama kan çekmiyor ona çözüm yok

dna testi yaptırdım zaten şöyle bir site var sende yaptırın bakalım gerçekten de Osmanlı torunumuymuşsunuz.https://www.ancestry.co.uk
    mesela ben %36 German, %22 Brit, %15 Ducth %7 Polish çıktım.

Sizde din, dil, ırk ayrımı yapılmaz mı? tamam.
    Ayrıca o siyahiler varya şuan senden daha iyi ve refah içerisinde yaşıyorlar.
    Geçmişe bakarsan Almanya sömürge ülkesi olmamasına rağmen yaptıkları soykırımın izleri hala duruyor ve AB'nin temelini atan en sağlam ülkedir.
    Fransa, İspanya, İngiltere sömürge ülkeleridir. İspanya'nın artık fakir bir ülke olduğunu varsayarsak Fransa ve İngiltere'nin günümüzde hala sömürgeleri vardır ancak artık yavaş yavaş sömürgeciliğin etkileri azalmaktadır.

Londra'da Harringay Green Lane, Dalston, Enfield gibi yerler PKK yuvasıdır hatta duvarlarda "PKK, Öcalan, Kürdistan" gibi şeyler yazar. Londra'nın ünlü caddelerinde polis eskortluğunda PKK eylemleri düzenlenmektedir ama aynı şekilde İngiltere'nin Atatürkçü Düşünce Derneği üyeleri de bayraklarla yine polis eskortu eşliğinde eylem yapabilmektedir ve buna "düşünce özgürlüğü" deniyor.

• ingilizajani kullanıcısına yanıt
    koçum benim dedelerim 1870lerde önce kudüsten mardine ordan izmire geldik türkmen kökenliyiz
    hiç kimse safkan şu milletten değildir elbette bizim kanımızda arap vs vardır
    işte diplomalı ama araştırmayan tüket daha çok tatil için yaşa ama düşünme toplumlarının meyveleri
    şuan ki avrupa zaten amerikanın istekleri doğrultusunda dışında iş yapamaz adamlar bu son savaş ile almanya ile fransayı evlendirdi ingiltere zaten baba-oğul ilişkileri var ne oldu yugoslavya ya onuda böldüler
    koca afrika hala sömürge ama ismen özgürler
    ya işte aristonun 2000 yıl önce dediği mantık önce birbirine düşman et sonra onlar birbirini yerken hakem olile bugün afrikada araplar üzerinde nasıl hala söz sahibi oluyorlar
    2. dünya savaşında britanya bir sürü adasını amerikaya kaptırdı hemde müttefik olmalarına rağmen nasıl oldu o iş yada o almanya 1928 krizinde sokaklarda açlıktan ölen insanlar sıradan hal almış olmasına rağmen o koca orduları hangi paralar ile kurdu o şaşalı gösterilerin kaynağı nereden geldi yada bugün ki alman sanayini yada japonya güney kore şuan gelişmiş hristiyanlaşan ülkelerden ama değirmenin suyu bir yerden akıyor
    eğer türküm diyorsan baştaki yöneticiyi sevmek zorunda değilsin ama bu ülkeye saygı göstereceksin yöneticiler geçicidir
    gerçi daha çok alman kökenli ve onların kültür vs ile yaşayan birine köre renk anlatmak gibi bir şey

• göreceğiz bakalım...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hector_1990

quote:

dna testi yaptırdım zaten şöyle bir site var sende yaptırın bakalım gerçekten de Osmanlı torunumuymuşsunuz.https://www.ancestry.co.uk
    mesela ben %36 German, %22 Brit, %15 Ducth %7 Polish çıktım.

Sizde din, dil, ırk ayrımı yapılmaz mı? tamam.
    Ayrıca o siyahiler varya şuan senden daha iyi ve refah içerisinde yaşıyorlar.
    Geçmişe bakarsan Almanya sömürge ülkesi olmamasına rağmen yaptıkları soykırımın izleri hala duruyor ve AB'nin temelini atan en sağlam ülkedir.
    Fransa, İspanya, İngiltere sömürge ülkeleridir. İspanya'nın artık fakir bir ülke olduğunu varsayarsak Fransa ve İngiltere'nin günümüzde hala sömürgeleri vardır ancak artık yavaş yavaş sömürgeciliğin etkileri azalmaktadır.

Londra'da Harringay Green Lane, Dalston, Enfield gibi yerler PKK yuvasıdır hatta duvarlarda "PKK, Öcalan, Kürdistan" gibi şeyler yazar. Londra'nın ünlü caddelerinde polis eskortluğunda PKK eylemleri düzenlenmektedir ama aynı şekilde İngiltere'nin Atatürkçü Düşünce Derneği üyeleri de bayraklarla yine polis eskortu eşliğinde eylem yapabilmektedir ve buna "düşünce özgürlüğü" deniyor.

Ingiltere'den oldukca cok takipci var anlasilan, gecende de comar isimli biriyle sohbetimiz olmustu, neyse..

Amerika'da 7 milyon evsiz insan var bu arada

Erdogan'in atarli konusmasiyla batinin degerlerini cignemesi kabul edilebilir mi, bir teroristin terorist olmasi, teror eylemi yaptigi ulkenin cumhurbaskaninin konusmasina mi baglidir?

Son olarak teror eylemleri planlayan ve gerceklestiren bir orgutun faaliyetleri dusunce ozgurlugu cercevesinde degerlendirilemez, bunun sonuclari herkes icin cok kotu olur, er yada gec..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• terörist terörü lanetlediğini ve teröre cephe aldığını söylerse ne düşünürsünüz?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.