Şimdi Ara

Google'dan Android için yeni kişisel güvenlik uygulaması: Güvenilir Kişiler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Google'dan Android için yeni kişisel güvenlik uygulaması: Güvenilir Kişiler 

Google'ın kısa bir süre önce yayınladığı Güvenilir Kişiler uygulaması, alışılmış bir güvenlik uygulaması değil. Arama devi belirli bir Android kullanıcı kitlesini hedefliyor bu nedenle Güvenilir Kişiler'in telefonunuzu/tabletinizi istenmeyen saldırılardan koruyacak çok karmaşık bir uygulama olmasını beklemeyin.

Güvenilir Kişiler, kullanıcıların bulundukları konumu sevdikleriyle her zaman, her yerde, ancak özellikle acil durumlar ortaya çıktığı anda paylaşmalarını sağlayan kişisel bir güvenlik uygulaması olarak tanımlanıyor. İnternet bağlantınız olmadığında veya telefonunuzun pili bittiğinde bile çalışabiliyor. Android uygulamasını yüklediğinizde size en yakın arkadaşlarınızı ve ailenizi güvenilir kişi olarak ekleyebiliyorsunuz ve bu kişiler sizin etkinlik durumunuzu görebiliyorlar.

Ayrıca Bkz.Kuzey Kore'nin "süper güvenli" işletim sistemi sadece bir linkle hacklenebiliyor
    Kendinizi güvende hissetmediğiniz bir yerde bulunursanız, konumunuzu derhal güvenilir kişilerle paylaşabilirsiniz. Güvenilir kişileriniz sizin için endişelendiriyorsa, bulunduğunuz yeri görmek için istekte bulunabiliyorlar. Her şey yolundaysa isteği reddedebiliyorsunuz; ancak yanıt veremeyecek durumdaysanız konumunuz otomatik olarak paylaşılıyor. Güvenilir Kişiler artık Google Play Store aracılığıyla ücretsiz olarak indirilebilir durumda. Android 4.1 ve sonraki sürümleri çalıştıran tüm cihazlarla tamamen uyumlu olduğunu da ekleyelim.

• 4 kere okudum ve hiç bir şey anlamadım, özellikle şuradan:

quote:

Google'ın kısa bir süre önce yayınladığı Güvenilir Kişiler uygulaması, alışılmış bir güvenlik uygulaması değil. Arama devi belirli bir Android kullanıcı kitlesini hedefliyor bu nedenle Güvenilir Kişiler'in telefonunuzu/tabletinizi istenmeyen saldırılardan koruyacak çok karmaşık bir uygulama olmasını beklemeyin.

Güvenilir Kişiler, kullanıcıların bulundukları konumu sevdikleriyle her zaman, her yerde, ancak özellikle acil durumlar ortaya çıktığı anda paylaşmalarını sağlayan kişisel bir güvenlik uygulaması olarak tanımlanıyor.

• Arka planda sarj yer bu, surekli acik kalmasi gerekiyor anladigim kadariyla.

• bir iphone kullanıcısı almanyada daglarda gezdiği sırada sarzı bitti gezintisine devam edip oteline dondugunde telefonu pc ye bağlayıp incelemeye başladı ve şarzı bittikten sonra dolaştıgı güzergahın kayıt altında oldugunu fark edip dava açmıştı bilmem hatırlayanlar varmı. şimdi google başına böyle bir olay gelmesin dye kılıfını hazırlamış gibi geldibana. nedense her yeni teknoloji insanların hayatını kolaylaştırmak için yapılıyor gibi gözüksede bakış açısını değiştirdiğinde hepsinde aynı sonuç çıkıyor insanların hepsini takip ediyorlar ama neden takip ediyorlar ? hiç bir fikrim yok.

• Google bizi takip edip ne yapsın, teknoloji yine bizim için. Çocukları olanlar için 10 numara uygulama neredesin diye arayıp sormaktan kurtarır, çocuklar kaçamak yapamaz, başına iş almaz mis mis.
  • tekrar yaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 6 Aralık 2016; 12:35:25 >
  • Google hesabına kayıtlı cihazlar bile silinmiyor. Google kadar güvenliğe önem vermeyen bir firma yoktur. Güvenlikmiş peh

• Öyle bi özellik gelirse en baştan kapatırım zaten. s7 aldık cihazın bi orası açık bi burası hepsi şarj tüketimini bitirmeye yönelik. cihaz dediğin whatsappa girsin kamerası varsa çeksin bir iki özellik daha eklensin yeter gibime geliyor. Fazlası teferruat vede gereksiz. Ancak bunu ne google nede ios yıllardır anlayamadı. Sırf yenilik olsun diye cihazlara komplike birer arkaplan denetçileri takmayı çok seviyorlar !

• Kaynak google çeviri heralde :D

• quote:

Orijinalden alıntı: hooper

4 kere okudum ve hiç bir şey anlamadım, özellikle şuradan:

quote:

Güvenilir Kişiler, kullanıcıların bulundukları konumu sevdikleriyle her zaman, her yerde, ancak özellikle acil durumlar ortaya çıktığı anda paylaşmalarını sağlayan kişisel bir güvenlik uygulaması olarak tanımlanıyor.

Özetle;

Kaspersky gibi bir program değil, Foursquare gibi konum paylasma programı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    Ya sen beceremiyorsan?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Celaleddin Rooney kullanıcısına yanıt
    Hayır. Tanımadığım bir cihaz benim google hesabımdan cihazına senkronlamış. Silmeye çalışınca o cihazdan izin alıyor silmiyor. Böyle rezil bir sistem olabilir mi. Youtube kullanmasam Google hesabımı da kapatacağım. Rezillik.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • deneyelim bakalım :)
  • Anlatım bozukluğu dolu makale.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.