Şimdi Ara

iPhone 6s modelinde yaşanan batarya sorununun nedeni belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
1.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iPhone 6s modelinde yaşanan batarya sorununun nedeni belli oldu 
    Hatırlayacağınız gibi kısa süre önce iPhone 6s’lerde ortaya çıkan problemle birlikte bazı kullanıcılar telefonlarının kendi kendine kapandığını belirtmişlerdi. Genellikle yüzde 30 ile yüzde 35 şarj seviyelerindeyken meydana gelen bu sorun daha sonra Apple tarafından da doğrulandı.

Çok geçmeden 2015 yılının Eylül ve Ekim aylarında üretilmiş, 13 farklı üretim bandından çıkan cihazlar için ücretsiz batarya değişim programı başlatan Cupertinolu şirketin yaşadığı problemin sebebi de ortaya çıktı. Business Insider'da yer alan bilgilere göre sorunlu pillerin üretildikten sonra montajı yapılana kadar -diğer bataryalara nazaran- daha uzun süre ortamdaki havayla temas ettiği, bu yüzden çok kısa bir zaman diliminde bozularak istenmeyen kapanmalara neden olduğu ifade ediliyor.

Açıklamada ayrıca iPhone’ların çok yüksek ve düşük sıcaklıklarda kendi kendine kapanacak şekilde tasarlandığı, bunun kullanıcı güvenliği için gerekli bir önlem olduğunun da altı çiziliyor. Satış tarihinden itibaren 3 yıl boyunca belirlenen seri numaralarına sahip cihazların pil değişimini yapacak olan Apple, batarya sorununun herhangi bir patlamaya ya da zarara sebep olmadığını dile getiriyor. iPhone 6s cihazınızın değişim programına uygun olup olmadığını buradaki resmi sayfa aracılığıyla sorgulayabilirsiniz.

• ulen bide en iyi seri S serisi derdik oda yalan oldu artık..

• Sahibi olan bir arkadaşım %40 şarj ile telefonu kapanıyordı. Şarja taktığında tekrar %40 tan başlayarak devam ediyordu telefon. Geçtiğimiz pazar telefonuna pil değişimi yapıldı. Şimdilik pil tarafında sorun yok gibi ama bu seferde kapama tuşunda sıkıntı var.

• Valla ben son üretilen 6s kullanıyorum gayet pili iyi gidiyor :D

• Aslında sorunlu seri olanlar açısından uzun vadede bir fırsat olabilir bu durum. Kullandığım 6s de sorunlu seriden ama herhangi bir kapanma sorunu yaşamadım. O yüzden pil ölene kadar kullanıp zamanı geldiğinde yeni pili taktıracağım. Cihazın ömrü de uzamış olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6s plus içinde geçerli mi acaba

• 6 plus ı olan arkadaşımda da var bu olay ve deli gibi kasıyor 6 sı olan kardeşimin telefonu da öyle

• Yeni üretim ios 10 ile gelen 32 gb 6S'lerde bu sorun yokmuş..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu sene telefonların hiç kaderi iyi olmadı...

• genelde samsung ve iphone cihazlari hep sorunlu oluyor ben daha htc sony lg gibi cihazlarda da su problem var diyen teknoloji sitesi gormedim hic bide begenmezer sony yi htc yi

• quote:

Orijinalden alıntı: uzgoren90

genelde samsung ve iphone cihazlari hep sorunlu oluyor ben daha htc sony lg gibi cihazlarda da su problem var diyen teknoloji sitesi gormedim hic bide begenmezer sony yi htc yi

Htc, sony ve lg de sorun görmedim mi dediniz? Sizin gezegen hangi galakside acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

genelde samsung ve iphone cihazlari hep sorunlu oluyor ben daha htc sony lg gibi cihazlarda da su problem var diyen teknoloji sitesi gormedim hic bide begenmezer sony yi htc yi

arkadaşı en azından bir LG G3 konusuna alalım

• fatalrhymex F kullanıcısına yanıt
    Sony ve htc konusunda haklı ama lg için aynı şeyi söylemek doğru olmaz

• quote:

daha fazla satinca daha cok duyuluyor ama yuzdeye vurunca sonuc ne olur bilmiyorum
  • amerikada degistiren bir arkadasin board'unu da degistirmisler, neden bilmiyorum

• Tamamıyla karalama amaçlı bir bilgi 4s den beri iphone kullanıyorum şuan elimde 6s var internet ful açık geziyorum şarj 2.5 gün gidiyor telefonu gece yatarken şarja takıp sabah çıkarırlarsa olacağı o 7/24 telefon şarjda tutuyor ee sonra bilmem ne iphone serisinde sıkıntı var .. Sıkıntı iPhone de değil insanlarda bi el kitapcığından şarj da ne kadar tutulacağına baksınlar !!!

• uzgoren90 kullanıcısına yanıt
    LG'nin G serisinde sorunsuz telefonu yok. G2'de ekran sararması/dokunmatik sorunu, G3 kasa çatlağı, G4-G5 bootloop ve ghost screen. V10-20'de durum nasıl bilmiyorum.

• Ben telefonumu Amerika'dan aldım ve cihazım Eylül-Ekim 2015 bandından çıkan sorunlu cihazlardan.Cihazın garantisinde bir yılda doldu.%30 şarjda cihaz kapanıyor ve yarım saat sonra kendine geliyor.Sorun anladığım kadarıyla global.Tekrar Amerika'ya gitme fırsatım da yok, buradaki Apple Store'lar değişimi için acaba yardımcı olur mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuyo -- 6 Aralık 2016; 14:52:49 >
  • Ya bu 4s zamanında da vardı macbooklarda da yaşanıyor ben şahsen yaşamıştım %40-50 ,20 farketmeksizin kapanıyor fabrikasyon bi hata batarya değiştikten sonra böyle bi sorunla karşılaşmadım çünkü apple'da pil işi şans işi
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpertr11

Tamamıyla karalama amaçlı bir bilgi 4s den beri iphone kullanıyorum şuan elimde 6s var internet ful açık geziyorum şarj 2.5 gün gidiyor telefonu gece yatarken şarja takıp sabah çıkarırlarsa olacağı o 7/24 telefon şarjda tutuyor ee sonra bilmem ne iphone serisinde sıkıntı var .. Sıkıntı iPhone de değil insanlarda bi el kitapcığından şarj da ne kadar tutulacağına baksınlar !!!

Haberde diyor ki ''piyasaya sürülen bazı 6s modellerinde'' yani buradan şunu anlaman gerekir: Tüm 6s modelleri değil bazıları. Senin elindekinde olmuyor diye tüm haberler karalama amaçlı demen kadar komik bir yorum olamaz ayrıca okuduğunu anlama konusunda biraz daha çalışman gerekiyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.