Şimdi Ara

The Last Guardian Performans Konusunda Biraz Sıkıntılı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
       The Last Guardian'ın ambargosu birkaç saat önce kaldırıldı ve oyun hakkında incelemeler ile videolar gelmeye başladı. Eurogamer'ın teknik analiz kısmı DigitalFoundry de oyunun frame rate testini yaptı ve sonuçlar ne yazık ki pek olumlu değil. 

Yapılan teste baktığımızda ise oyun PS4 Pro'da 1080p modunda gayet stabil çalışıyor ve 30'un altına düşmüyor. PS4 Pro 4K modunda ise oyun genellikle 25-30 arasında gidip gelerek sabit bir performans veremiyor.

En sıkıntılı kısım ise standart PlayStation 4. Videoda paylaşılan kısımları göz önünde bulunduracak olursak oyun 30'a nadiren çıkıyor ve belli yerlerde 20'ye kadar düştüğü de görülüyor.  

The Last Guardian 7 Aralık tarihinde Avrupa'da çıkış yapacak ve özellikle standart PS4 kullanıcılarının en azından ilk performans yamasını beklemesinde fayda var. DigitalFoundry tarafından paylaşılan videoya aşağıdaki oynatıcıdan ulaşabilirsiniz. Frame rate testi 4:30'dan sonra başlıyor. 

• optimize çok kötü olmuş böylesine efsanevi bir oyun 60 fps olmalıydı 1080p de

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • Sanatsal tercih olmasına rağmen şu grafiklerdeki bir oyunun performans yaması ile düzeltilecek olması saçmalık.

• Yama gelir en kısa zamanda bu kadar dert etmeye gerek yok daha oyun Avrupa'ya gelmemiş düzeltirler.
  • İlk gün yaması da moda oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kepazelik
  • Şu grafiklerde 25 fps veriyor yapimci bu kadar beceriksiz olamaz, zaten 10 yilda yaptilar Sony birdaha oyun yaptirmaz bunlara...

• Yıllardır geliştirilen oyuna bakın hele day one patche umut bağlanmış ilk iki oyunun kalitesinden uzak olduğu puanlarından belli oluyor plusa bedava gelince oynarız artık.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tek kelimeyle rezillik.

• Pro var sorun yok
  • 10 yilda gelinen nokta bumu simdi..bence beceriksizlik degilde heleki sony ex oyunu,bence bu oyunla beraber ufaktan pro ya gecin imasi sezdim..

• quote:

Orjinalden alıntı: alican88

10 yilda gelinen nokta bumu simdi..bence beceriksizlik degilde heleki sony ex oyunu,bence bu oyunla beraber ufaktan pro ya gecin imasi sezdim..

Eğer yama bu sorunu düzeltmezse bende aynını düşüneceğim. Gerçi PS Pro'ya geçilmesini zaten isterler orası kesin bir durum ama böyle bilerek yapılan hatalara başvurmazlar umarım. Hala standart ps4 ile yola devam etmek isteyen bir sürü insan var çünkü. Gerçi GoW ve TLOU 2 yüzünden herkes Pro'ya seve seve geçecek o ayrı. :D

• 2007'den beri oyunu geliştiriyorsun ve performans sorunu yaşanıyor gerçekten komedi gibi, oyunu silah zoruyla geliştirmiş bu vatandaş.

• Standart ps4'ü inletmeye başladılar. Sonumuz hayır olsun...

• quote:

Orjinalden alıntı: Metal-Gear

<blockquote class="quote"><i>quote:</i><br><br>Orjinalden alıntı: alican88

10 yilda gelinen nokta bumu simdi..bence beceriksizlik degilde heleki sony ex oyunu,bence bu oyunla beraber ufaktan pro ya gecin imasi sezdim..</blockquote>

Eğer yama bu sorunu düzeltmezse bende aynını düşüneceğim. Gerçi PS Pro'ya geçilmesini zaten isterler orası kesin bir durum ama böyle bilerek yapılan hatalara başvurmazlar umarım. Hala standart ps4 ile yola devam etmek isteyen bir sürü insan var çünkü. Gerçi GoW ve TLOU 2 yüzünden herkes Pro'ya seve seve geçecek o ayrı. :D

şahsen ben tlou için proya geçmeyi düşünmüyorum, grafikten çok içerik önemli benim için. ps4 ile devam edicem ps5 çıkana kadar.

• 8. Jenerasyon konsol nesli gelmis gecmis en rezil konsol neslidir.
  • Ben anlamiyorum bu firma zamaninda Ps2 nin grafik olarak anasini ağlatmişti nasil ps4 boyle performans verebilir bence oyunun 1080p sabit 60 fps olmasi lazimdi
  • Oyuna patch geliyor köpeği kaldırıyorlar 45'e çıkıyor fps,sonra bi patch daha geliyor çocuğu da kaldırıyorlar 60 fps sabit oluyor ..

• Patch dan sonra düzelir.

• Şu grafiklerle PS4 Pro'da bile 60 fps veremiyorsa yazık
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.