Şimdi Ara

MacBook Pro GPU'sundaki sorun 3.Parti yazılımdan kaynaklı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • MacBook Pro GPU'sundaki sorun 3.Parti yazılımdan kaynaklı 
    Apple'ın yeni 13" ve 15"  MacBook Pro modelleri fiyatları sebebiyle oldukça eleştirilse de grafik birimi, TouchBar gibi bazı parçalarda da sorunlar fark edilmesi hoş olmamıştı.

Grafik İşlem Birimindeki sorunun kaynağı 3.parti uygulama

Yeni MacBook Pro'lara ufak bir servet ödeyip alan kullanıcıların çeşitli sorunlar yaşaması internet aleminde yankı buluyor. Bunlardan kullanıcıyı en çok etkileyeni şüphesiz ki grafik birimine bağlı olanlar. Adobe Premier Pro, Apple Photos gibi programları kullanırken sorunlar yaşandığı rapor edilmişti.

15"lik yeni MacBook Pro kullanıcılarından bazılarının iş yaparken ilginç sorunlar yaşadığı belirtiliyor. Özellikle AMD Radeon Pro 460 GPU'suna sahip cihazlarda yaşanan sorun Adobe uygulamalarının kullanımı sırasında sistemin ilginç hatalar vererek çökmesine sebep oluyor.

Apple genel merkeziyle iletişime geçen Jan Becker adlı kullanıcıya ise Apple mühendisleri tarafından geri dönüş yapılmış ve sorun tekrarlanmaya çalışılmış ve ürünü incelemek  için erişime izin istenmiş.

Benzer sorunların AMD Radeon Pro 450 ve 455 modelleri ile donatılmış modellerde de yaşanması ufak bir servet ödeyen kullanıcıların beklediği bir şey değil elbette. Apple ve geliştiriciler bu konu üzerinde çalışmalarına başlamış durumda.

• Windows da olsa, Mac alın keyfinize bakın derlerdi.

• Windows alın keyfinize bakın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xps 15 kullanıyorum her gün iyi ki macbook almamışım diyordum. sayenizde bugün 2. kez iyiki macbook almamışım dedim :)

• kimse kusura bakmasın ama cpu tarafında intel gpu tarafında nvidia zirvedeyken apple'ın amd kullanmasının hiçbir açıklaması yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: ccguven

Windows da olsa, Mac alın keyfinize bakın derlerdi.

Aynen.
    bu bilgisayardan aldım, doğru düzgün iş yapamıyorum.
  • Bence laptopu nasıl kullanacaklarını bilmiyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ***Leopard*** kullanıcısına yanıt
  • Apple: "dış mihrakların suçu, mağduruz"

• quote:

Orijinalden alıntı: Night_Noise

Windows alın keyfinize bakın.

• Klasik AMD problemi işte şaşırmadım.Bende 1 tane hp var 1000tl civarında amd apu ve grafik kartı kullanıyor sürücü yüklüyorum bilgisayar kasıyor gerisini siz düşünün.

• 5000 $ ver 3. parti sorunudur de. Windowsda bütün yazılmlar 3.parti her şey stabil. Onu ne yapacayık Tim Cook?

• AMD candır gerisi heyecandır. bu arada "if you go mac, you never go back" demis üstad, ne de guzel soylemis
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.