Şimdi Ara

Bir çerçevesiz telefon da Elephone’dan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Son dönemde çerçevesiz olarak tabir edilen konsept telefonlara Çinlilerin ilgisinin arttığını görüyoruz. Xiaomi Mi Mix ve ZTE Nubia konsept telefonlarından sonra diğer bir Çinli Elephone da kendi çerçevesiz telefonunu hazırlıyor. Tasarım mantığı ise aynı.

Kavisli ve Çerçevesiz Ekran

Fark olarak Elephone S8 modelinde çift kenardan kavis verilmiş. Mi Mix modelinde düz ekran ve çok ince ekran kenarları bulunuyordu. Yine ekran üst tarafı tamamen kaplıyor ve tüm bileşenler alt çerçevede toplanıyor. Buna ön kamera da dahil. Bu sayede hem üst seviye bir görünüm ortaya çıkıyor hem de telefonun boyutları daha kompakt hale geliyor.

Üst kısmı yok ettiğiniz zaman haliyle yakınlık sensörü ve ahizenin alt kısma alınma imkanı olmuyor. Son dönemde geliştirilen ultrasonik mesafe teknolojisi ve piezoelektrik seramik akustik teknolojisi sayesinde ekranın altına entegre edilebiliyor. Bunun haricinde 3.5mm kulaklık girişi, mikrofon ve ön kamera alt kısımda yer alıyor.

Ayrıca Bkz.Meizu M3X: Orta seviyeye DDR4 desteği

MediaTek’in Helio X25 yonga setinden gücünü alması beklenen akıllı telefonda 128GB depolama kapasitesi olacak. Modelin parmak izi okuyucusunun yenilikçi olduğu ifade ediliyor ancak herhangi bir detay verilmiyor. Ekran ve batarya detaylarının da olmadığı telefonun yeni yılın ilk aylarında piyasada olması bekleniyor. 

• Çerçevesiz telefon görünüm olarak güzel fakat kullanım açısından tam bir çile olur.

• Vay editörüme bak.Aslansın sen. Elephone haberi hem de Ekrem bey yapmış.Büyük olay Bugün dh tarihinde bir miladtır. Teşekür ederim İsabetli bir karar devamını bekliyoruz.

Elephone firmasını takibe alın arkadaşlar. Tasarım tarafında mükemmel işler yapıyor. Donanım noktasında da ciddi adımlar gelecek.

Bu güzel haber için tekrar teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jiayu gibi yakında batacak bir firma...

• kasa olarak bilhassa arka tarafı honor 8 in kopyası olmuş.

• Sadece ekrandan oluşan bir telefon yapılabilir mi acaba? Kullanım olarak çok zor olurdu :D ancak boyut olarak çok avantajlı olurdu :D

• Elephone'un çerçevesiz telefon yaptığı bir çağda iPhone'den %70 lere yaklaşan ekran gövde oranı beklemek her ayfoncunun en doğal hakkıdır. Ne mutlu androidciyim diyene (gaza geldim). Ayrıca telefon LG, tablet iPad yanlış anlama olmasın ben bi şeyci değilim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozkn_s

Vay editörüme bak.Aslansın sen. Elephone haberi hem de Ekrem bey yapmış.Büyük olay Bugün dh tarihinde bir miladtır. Teşekür ederim İsabetli bir karar devamını bekliyoruz.

Elephone firmasını takibe alın arkadaşlar. Tasarım tarafında mükemmel işler yapıyor. Donanım noktasında da ciddi adımlar gelecek.

Bu güzel haber için tekrar teşekkür ederim.

Bölge satış temsilcisi de gelmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: fz18

kasa olarak bilhassa arka tarafı honor 8 in kopyası olmuş.

Artık her telefon birbirinin kopyası olmak zorunda
  • quote:

Orijinalden alıntı: yhackup

quote:

Artık her telefon birbirinin kopyası olmak zorunda

bu biraz farklı olmuş, eğer paylaşılan görsel doğru ise, google dan honor8 diye arat honor8 e özel olan arkadaki ışık efekti veren kaplamaya dikkat et.
  • Baya iyiymiş.
  • Elephonun tasarimlari cok guzel ve premium oluyor zaten. Cercevesiz telefonu da şık olacaktir

• quote:

Honor 8 neyin çakması acaba.

• quote:

Orijinalden alıntı: Adamın Teki

quote:

Honor 8 neyin çakması acaba.

lacivert renk seçeneği dışında pek bi benzerlik göremedim. honor 8 daha parlak ve canlı duruyor. ayrıca ışık efektli bir yapısı mevcut. zaten ön arka h8 de full cam.
    p1 de dışarıya çıkık arka kamera var. h8 de ise kamera tamamen gömülü.
    ayrıca parmak okuyucu p1 de yanda iken, diğerinde arkada.
    ve belkide em önemlisi her ikiside aynı dönemde çıkmış. belki h8 daha önce bilemiyorum.

• Umi firmasından bir bomba daha geliyor arkadaşlar. Helio P20'li ilk telefonu çıkaran firma şimdilerde Helio X27'li bir telefon çıkaracak.
    Umi Z
    Güncellenmiş işlemcisiyle daha güçlü daha performanslı daha az güç tüketimi sunacak. Çift kamera performansı da arttırılmış .Yayınlanan görsele göre bu telefon çift kameralı olacak. Şimdi benim beklentim en azından sony ımx298 sensör olursa fiyatı da 250$ geçmezse harika olur. Daha yüksek rakamlarda rekabet etmesi mümkün değil. Doların alıp başını gittiği şu günlerde 300$ altındaki tüm telefonlar çok rağbet görecektir. Donanımlar gitgide yükseliyor fiyatlar ise çinli firmalar sayesinde çok uygun seviyede. Rekabet diye buna derim.

İyi olan kazansın bize keyfini sürmek düşer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkn_s -- 2 Aralık 2016; 21:01:44 >
  • Ekranlar büyüyüp kasa küçüldükçe bütün telefonlar birbirine benzeyecek.
  • Elephone
    Galaxy s serisine özenmekten çerçevesiz telefona
    Nereden nereye
    Kim kimden neyi aldı, kim kime özendi veya çaldıdan daha önemlisi hangisini f/p olduğudur. Hele 3.60 görmüş bir dolardan sonra

• Ben elephone kullanıyorum. Güncelleme desteği sıfır. Tavsiye etmiyorum.

• Bu markanın tasarımları çok iyi oluyor ama kullanımdan herkes olumsuz bahsediyot

• Kamerayı niye sansürlemişler Asya filmleri gibi :D

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.