Şimdi Ara

GTX 1050 mobile geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Nvidia'nın fiyat ve güç tüketimi odaklı modelli olan GTX 1050'nin ve GTX 1050Ti'ın, CES fuarında mobil cihazlar için olan sürümleri tanıtılacak.

Uygun fiyatlı yüksek performanslı

Pascal serisiyle birlikte masaüstü modelleri aynen ve hatta GTX 1070'te olduğu gibi daha güçlü olarak mobile getirerek büyük bir performans sıçraması yapan Nvidia, kullanıcılardan yüksek fiyatlar sebebiyle tepki almıştı. Şimdi ise GTX 1050 ve GTX 1050Ti modellerini mobile getirmeye hazırlanıyor.

Daha önce bazı sızıntılar da olmuştu ancak tarih ve performans olarak ilk net bilgiler sonunda geldi.  GTX 960M'e göre ortalama %40, 965M'e göre %30, 970M'e göre ise %10 daha güçlü olacak yeni GTX 1050Ti mobil sürümü.

GTX 1050 mobile geliyor

Asus, Gigabyte, MSI, Lenovo gibi devler de Kaby Lake işlemciler ve Pascal serisi yeni ekran kartlarıyla güncellenmiş yeni modellerini CES 2017'de  tanıtmaya hazırlanıyor. 899 Dolar ile 1299 Dolar arasında fiyatlandırılmaları bekleniyor.

• Neyse ben gt 1040m 'e bakayım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dolar kuru sağ olsun. Dandik bir notebook a bile yanaşılmıyor.

• Bakalım oyuncu laptopları nasıl çöp olucak.Fiyatı indirmemede direniyorlar.

• Bende telefona geliyor sandım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu dolar kuruyla artik gtx 1050 li laptoplarida unutun

• Yaklaşık üç dört yıldır laptoplarla ilgilenmiyorum. Fiyatları gördükçe kan beynime sıçrıyor da ondan. Teknoloji mağazasına girdiğimde kesinlikle ama kesinlikle o bölüme yaklaşmıyorum.
    Kalp hastaları
    Tansiyon hastaları
    Şeker hastaları
    Antidepresan kullananalar ....Dikkat bu uyarı sizler için. Yaklaşmayın aman ha!

1400 tl'ye adamlar laptop görünümlü tablet satıyor. Celeron işlemcili klavyeli tablet 1400 tl şaka gibi.

2400 tl'ye onboard ekran kartlı U serisi işlemciler satılıyor. Ddr3 ram'li 1366×768 çöp ekranlı.

3400 tl'den aşağı laptopların hepsi ağır çöp. Bu parayı edecek hiçbir halt yok.

Peki 3500 tl'ye ne var ?Ge force gt940m .Teknolojinin son harikası bu ekran kartını duyunca çılgınlar gibi sevindiniz eminim. Sesler buraya kadar geliyor.

Call of Duty Infinite Warfare: En yüksek 38 fps şaşırtcı bir hızda oynayabiliyorsunuz. Yalnız en düşük ayarda. Ama sonuçta oynatıyor mu onyatıyor abi.

Need for Speed 2016: En yüksek 35 fps enteresan bir değer. Şaşırmamak elde değil yalnız en düşük ayarda

Hitman 2016:En yüksek 30 fps. Artık ezberlemiş olmalısınız. tabiki en düşük ayarda

Vay be ne kartmış ama. 3400 tl'yi kuruşu kuruşuna hak ediyor. Tam bir fiyat/performans canavarı. Çıkabileceği en yüksek değer 30 fps onu da medium ayarlarda.

Peki bu laptoplar neden pahalı? Kur yükseldi de ondan demeyin. Tamamen fırsatçılık. Bu laptopların %80'i stok mallardan oluşuyor. Zannedersiniz geçen hafta sipariş çekmişler yurtdışından .
    Vatandaşı kafese almışlar kafese

Şimdi vatandaş GTX1050 hayalleri kura dursun. Habere göre en düşüğü 900 dolar olacakmış.

900×3.4= 3060 TL

3060 TL + kargo +vergi +kâr oldu sana 4200 TL Yalnız bir güzel haberim olacak sizlere .Olsun tabi 4200 tl veriyok kardeşim.Söyle bakam şu güzel haber neymiş
    900 dolar başlangıç fiyatına olsa olsa i3 verirler. i3 mü? Bunun nesi güzel haber lan alay mı ediyon....... Dur be kardeşim sinirlenme hemen. i3 dedik ama hangi i3 biliyon mu? 18.nesil bu
    Algılayabildin mi 18.nesil.O kadar oldu mu yav . Zaman nasıl da çabuk geçiyor. Yani Efsane birşey yapamayacağı bir halt yok. Haaa şimdi rahatladım işte.
    Güzel haber, güzel haber.
    Bu ülke gitgide yaşanmaz hale geliyor.
    Dokunduğun herşey el yakıyor ateş pahası. Bu pahalılıkta bu düşük maaşlarla ne olacak nasıl olacak bilmiyorum.

Allah beterinden saklasın diyelim ne diyelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkn_s -- 1 Aralık 2016; 23:53:46 >

• ozkn_s kullanıcısına yanıt
    Şahsi öngörüm 1050Ti'lı modellerin bugünkü GTX 960M-980M arası modellerin arasında 965-970 arasına geleceğini düşünüyorum fiyat olarak. Kabaca 4000-4800TL arası. Gerçekten pahalı. Soğutma, depolama, ekran paneli vs. sıkıntı yaşanabilen bazı modellerde 3700-3800TL olabilir. Eli yüzü düzgün bir notebook 4000TL olmuş. Maksat internete girsin, video açsın, ofis dosyalarını açsın ise 2000TL'ye kadar bulunabiliyor. Ama biraz yüke sokacağım, iki render alsın, oyun da açsın deyince fiyat 3500-4000 lirayı görüyor anında. Dolar 2.90 iken 1000$'a stoklarına alan firmalar, o notebookları bugün %20 daha yüksek karla satmaya çalışıyor. Sabah stoğa girdi, akşam bitti denecek ürünler değil bunlar. Alınıyor, haftalarca belki aylarca depolarda sürünüyor, bekliyor. Ne desek boş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

Şahsi öngörüm 1050Ti'lı modellerin bugünkü GTX 960M-980M arası modellerin arasında 965-970 arasına geleceğini düşünüyorum fiyat olarak. Kabaca 4000-4800TL arası. Gerçekten pahalı. Soğutma, depolama, ekran paneli vs. sıkıntı yaşanabilen bazı modellerde 3700-3800TL olabilir. Eli yüzü düzgün bir notebook 4000TL olmuş. Maksat internete girsin, video açsın, ofis dosyalarını açsın ise 2000TL'ye kadar bulunabiliyor. Ama biraz yüke sokacağım, iki render alsın, oyun da açsın deyince fiyat 3500-4000 lirayı görüyor anında. Dolar 2.90 iken 1000$'a stoklarına alan firmalar, o notebookları bugün %20 daha yüksek karla satmaya çalışıyor. Sabah stoğa girdi, akşam bitti denecek ürünler değil bunlar. Alınıyor, haftalarca belki aylarca depolarda sürünüyor, bekliyor. Ne desek boş.

Söylediğin her cümlenin altına imzamı atıyorum.

• i7 kaby lake ve 1050ti ile xps 15 yıllardır beklenen ultrabook olabilir. tabi dolar sağolsun yıllarca da beklenmeye devam edecek gibi.

• leptopa vereceğim max fiyat 3500 dür gram oynamaz, ve bunlar 4000 e 1080 li değil 1050 li verecek? hadi bb

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ulan b.ktan grafiğe titan x parası

nasıl bir adalettir arkadaş

tahminimce pascal titan x in mobili çıkarsa onun parası x99 sisteme denk olur

bu gidişle 1050 li laptopları 3-4 sene sonra ancak yanından geçebiliriz

gaming laptop almayın aldırmayın

• dolar sağ olsun yanaşılmıyor hiçbir şeye...

mağazadan laptop alınmaz. 5 yıldır kullandığım ultrabook bozulunca sistem mi toplasam laptop mu alsam derken %18 kdv indirimiyle aldım laptopu. en az 800 TL kârım oldu. tabi gene de pahalı mı pahalı. bir hafta daha erken alsaydım 150 TL daha ucuza alabilecektim. indirimleri takip etmekte fayda var. dediğim gibi mağazadan almak hiç mantıklı değil. oyuncu değilim ama laptopla oyun ne kadar zevkli olur emin değilim. heralde sıkı oyuncu olsam ya direk konsol alırdım ya da sağlam sistem toplayıp büyük bir ekrana bağlardım.
  • Laptoplarda oyun oynanır mı oynanmaz mı ne kadar zevkli olur sorularıyla ilgili cevabı tüketici verdi hem de seneler evvel ben oynarım oynamak istiyorum diye. O yüzden bu konuyu geçiyorum. Laptoplardan oyunu çıkartırsan durum fiyatlar açısından daha rezil bir hâl alıyor. Ben yazımda bu konuyu çok vurgulamadım ufaktan değindim geçtim. Ekran kartı tarafına yüklendim. Laptop alıcısının %80'i oyun odaklı bakıyor olaya. Bütün dünyada böyle. Dediğim gibi çıkar ekran kartını laptoptan onboard olanlara bak fiyatlar uçuk ve dört beş senedir böyle. Sadece bugünün konusu değil bu mesele.

U işlemcili i3 ve onboard ekran kartlı bir laptop ddr3 ram 1366×768 ekran çöp ekranlı bir laptop 2500 tl olamaz.

Bu fiyat bir rezilliktir. Sadece kur yükseldi demek bahane etmek büyük yanlış. Kur yükselmeden önce de bu laptop 2000 tl idi.
    O da fahiş bir fiyat rezil bir fiyat.

Celeron işlemcili laptop görünümlü tablet 1400 tl'ye satılamaz.

Peki sormazlar mı adama fareler basmış köy gibi U serisi işlemciler basmış piyasayı.
    Nerde bu i5 ,i7 işlemcili laptoplar nerde?
    Kim çekiyor piyasadan bu laptopları?
    Niye hepsi U serisi bu işlemcilerin niye?
    Sorulacak çok soru var çok.

Teknosa, vatan hepsine bak aynı tezgâh.

Bu mağazalar fırsat bu fırsat ellerindeki beş para etmez stok malları vatandaşa iteleyecekler. Mesele kur falan değil burada bir tezgâh var. Vatandaşa kurulmuş bir tezgâh. Ortada rekabet falan yok danışıklı dövüş var.
    Kasıtlı bilinçli ve işbirliği yapılarak vatandaşa dayatılarak bu stok ürünler fahiş fiyatla satılacak.

Bu gidişe birilerinin dur demesi lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkn_s -- 2 Aralık 2016; 14:35:34 >

malesef kimse bu gidişe dur falan demez. bu önceden de böyleydi, değişmez. şu an piyasada her türlü işlemciye sahip bilgisayar mevcut. ihtiyaca göre ürün seçmekte fayda var. malesef bizim istediğimiz özelliklere tamamen uyan bir laptop bulmak imkansız gibi bir şey. mesela bana HD 530 ekran kartı yeter ama aynı zamanda kaliteli metal bir kasası olsun isterim. usb type-c girişi olsun isterim. fhd ips olsun isterim. bunları sağlayan uygun ucuz model olmadığı için gittim pahalı bir model aldım.

yani diyeceğim en azından indirimleri takip edip daha fazla ödemekten kurtulabiliriz. mesela şu linktekihttp://www.vatanbilgisayar.com/asus-x555la-core-i3-5010u-2-1ghz-4gb-ram-500gb-hdd-15-6-w10-notebook.html asus. fhd ekranı var ve 1300 TL'ye düşmüştü indirimde ama satış görevlisi bir soruma tam cevap veremediği için vaz geçtim. yoksa alıp ssd takacaktım canavar gibi olacaktı benim işlerimi rahat görürdü. celerona 1400 vermeye falan gerek yok yani.

dediğin gibi bir geçiş dönemindeyiz. 7. nesil işlemciler çıktı ama tamamen piyasaya hakim olmadı. eldeki 6. nesil modeller tükenmesi lazım. yeni modeller geldiği zaman da malesef daha ucuz değil daha pahalı olur.

• Ben senin fikirlerine saygı duyuyorum lâkin bir noktada anlaşamıyoruz olaya farklı bakıyoruz.

malesef bizim istediğimiz özelliklere tamamen uyan bir laptop bulmak imkansız gibi bir şey. mesela bana HD 530 ekran kartı yeter ama aynı zamanda kaliteli metal bir kasası olsun isterim. usb type-c girişi olsun isterim. fhd ips olsun isterim. bunları sağlayan uygun ucuz model olmadığı için gittim pahalı bir model aldım.

1-İstediğimiz özellikte bilgisayar bulamıyoruz hatta imkânsız diyorsun. Ben de seninle aynı fikirdeyim ama diyorum ki neden yok.Neden bulamıyoruz. Çok saçma değil mi? Dünyada markalar arasında o kadar çok çeşit olmasına rağmen bu ülkede neden yok?

2-Ucuz demeyelim de uygun fiyatlı bu laptoplara ne oldu?Soyları mı tükendi ?Bu laptopları piyasadan kim çekti? U serisi işlemcili bir laptop almak zorunda mıyım ben.

Açıklanması gereken sorular bunlar.

3-Nerde bu i5'ler, i7'ler ? Gerçek i5'ler uçtu mu ?
    3000 tl'ye bak 3000 tl diyorum i5 işlemcili bir laptop yok arkadaş.Olsa alır mıyım bu fiyata ? tövbe elimi sürmem ama gel gör ki yok.
    Ama Neden yok?
    Şaka gibi ya.
    Var ama hepsi U serisi yemişim öyle İ5'i

Yani olay 6.nesil 5.nesil hikâyesi değil. Bu iş nesil olayını geçti kardeşim.Sen bana göstersene 6.nesil U serisi olmayan İ5'li bir laptop vatan bilgisayarda göster bakalım.Varsa kaç paraymış bakalım.O yüzden geç bu işleri geç.Adamlar piyasayı kontrol ederek çöp satıyorlar vatandaşa çöp. Hem de direterek dayatarak satıyorlar. Yok olmaz almam bu çöpü dersen çık o zaman 4000-5000 tl diyorlar.O 5000 tl dediği laptopta Ssd yok 4-6gb ram yani o da rezil.

At yarışı takip eder gibi indirim takip etmek tercih meselesi ama bu fiyatlar normal değil eskiden beri anormal. Bu ürünler dayatılan ürünler elde kalmış stok ürünler.Yine söylüyorum bilinçli kasıtlı işbirliği halinde vatandaşa tezgâh kurulmuş. Bu konu ciddi bir mesele. Bu tezgâh bozulmalı hem de tez elden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkn_s -- 2 Aralık 2016; 16:05:23 >

Haklısınız hocam

neden u

neymiş efendim ultya tasayyufluymuş az enerci haycıyoymuş

biz bebek değiliz yemeyiz bu ne saçmalıktır

normal işlemci takamaz mısınız

kimse hikaye okumasın en fazla kasayı birazcık büyük yapsalar xeon bile koyarlar

i56200 u lu(u ya dikkat) bilgisayarı i5 6500 lü orta seviye bilgisayar fiyatına kakalıyorlar niye

batayyası vaymış mobiymiş uzuy ömüylümüş

yaw he heeeeeeeeee!

• Güzel söylemişsin senin açtığın yoldan devam edelim.
    U serisi işlemciler herkesin malumu ultrabooklar için tasarlandı. Nedir Ultrabook hikâyesi.O da herkesin malumu hafif olsun ince olsun bataryası olabildiğince uzun ömürlü olsun azıcık da performans isterim diyenler için çıktı Ultrabook.Tercih meselesidir ihtiyaca yönelik bir üründür birşey demem. Ama ben ultrabook istemiyorum arkadaş .U serisi bir işlemci istemiyorum. Mecbur muyum almaya?

Dananın kuyruğu burada kopuyor işte.

Dünya 4k panele geçiyor laptoplarda biz nerdeyse tarih olmuş Full hd panelli laptop bile bulamıyoruz. Neden?

Hâlâ çağdışı 1366×768 tft panelli laptopları vatandaşa fahiş fiyatla iteliyorlar .Neden?

Bu piyasayı işbirliği halinde domine ederek vatandaşa tuzak kurarak haksız kazanç elde ediyorlar. Vatandaşı beş para etmez çöplere mecbur bırakıyorlar.

Bu gidişe kim dur diyecek!

Bak kardeşim adamlar kısaca bizlere diyor ki: Ben vakti zamanında bu malları aldım stokladım.Şimdi eyy vatandaş sende bu stok malları bizim belirlediğimiz fiyattan eşşek gibi alacaksın.Alternatifin yok kaçarın yok. Bu stokları alacaksın alacak. Ben bu paraları boşuna mı gömdüm. Adamlar bunu diyor. Açık ve net.

Bakın arkadaşlar bu forumdaki insanlar bilinçli hareket edebilir. Bu tuzaklara düşmeyebilir. Biz kendimizi koruyabiliriz sorun yok. Ama dışarda yüz binlerce insan var. Ve bu dayatmadan haberi yok.Esas meselemiz bu insanlar .Size bir sorum olacak.
    Bugün Türkiyede kaç laptop satıldı dersiniz?
    Kaç tane mi kaç bin diyelim isterseniz.

Bu çöpleri vatandaşa fahiş fiyatla dayadılar dayamaya devam ediyorlar. Vatandaş mağaza mağaza geziyor kazık yememek için ama nafile kaçış yok ütecekler parasını ve eline verecekler yeni çöpünü hem de yeni çöpünüz hayırlı olsun güle güle kullanın diyerek.

Zor durumlar zor. Bu tezgâh kirli tezgâh

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkn_s -- 2 Aralık 2016; 19:10:54 >

Hocam yemin ediyorum 1-2 hafta önce teknosanın bir reklamını gördüm

reklamda bir laptop vardı ve yeni nesil i3 yada i5 (tabikide u)ti

tuhaflık burada başlıyor

işlemci 5.nesil

evet 5.nesil

bende biliyorum saçma olduğunu 7.nesil çıkmışken(bir mediamarkt reklamında gördüm emin değilim)

5.nesili yeni nesil diye kakalamarı çok koydu

galiba i3 tü

sistem şöyle

i3-5005u

onboard ekran kartı

1366x768

4gb ram

1600tl

rezaleet

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.