Şimdi Ara

Galaxy Note 7 patlama sebebi yıl bitmeden netlik kazanacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Galaxy Note 7 patlama sebebi yıl bitmeden netlik kazanacak

Samsung’un bu yıl hayallerini yıkan ve teknoloji tarihine geçen Galaxy Note 7 modelinin halen nasıl bir problemden ötürü patladığı bir türlü bulunamadı. Aylardır bunun üzerinde çalışan Samsung kısa sürede sonuca ulaşmayı ümit ediyor.

Soruşturma Son Aşamada

Sektörden gelen bilgilere göre 11 Kasım itibariyle başlayan son soruşturma safhası sonuca ulaşmak üzere. Samsung patlamalara neyin sebep olduğunu Aralık ayı içerisinde kamuoyu ile paylaşmayı planlıyor. Batarya yanında batarya ile ilişkili tüm bileşenler mercek altına alındı.

Galaxy Note 7 modelindeki sorunun ne olduğunun bir an evvel bulunması firma açısından hayati önem taşıyor. Galaxy S8 amiral gemisinin tanıtımından önce sorunun kaynağının bulunması ve gerekli çözümlerin ortaya konduğunun duyurulması, tüketicinin Galaxy S8 modeline bakış açısını etkileyecek. Tüketici halen somut bir adım atılmadığını düşünürse Galaxy S8 modeline de uzak kalacaktır.

Ağustos ayında piyasaya çıktıktan sonra patlama haberleri gündeme gelmeye başlayan Galaxy Note 7 için Samsung acil bir değişim programı başlatmıştı. Samsung SDI tarafından üretilen bataryaların yerine Çinli ATL bataryalar kullanan seri piyasaya sürülse de patlama olayları devam edince Galaxy Note 7 üretimi tamamen durduruldu.

Ayrıca Bkz.Samsung Galaxy S8’in maliyeti yükseliyor

Samsung’un 2 milyonu raflarda olmak üzere toplamda 4.3 milyon adet Galaxy Note 7 satışı yaptığı tahmin ediliyor. Eğer elden geçirerek gelişmekte olan ülkelere satma iddiaları gerçekleşmezse, bu devasa miktardaki cihazın imha edilmesi gerekiyor. Zaten 6 milyar dolar civarında faaliyet zararı bekleyen Samsung için bu dolaylı yoldan yeni zararlar anlamına geliyor. 

• ulan bu kadar zamanda hayatın sırrı bulunurdu be.

• samsung

• kesinlik netlik kazanamayacak,
    çünkü telefon sağlam, batarya sağlam,

yeni Ortadoğu; Güney Kore, Kuzey Kore, Tayland, Japonya, Çin, Vietnam, Filipinler vs Güney Çin Denizi ve Doğu Çin Denizi bölgeleri olacak,
    Kore Firmaları Çökecek. Kore Devletleri Çökecek. Sürekli çatışmalar olacak.

Note 7'nin işlemcisinden kaynaklı sorun, dışarıdan hacklenen işlemci bataryayı patlatıyor,
    istedikleri kadar batarya değiştirsinler, anakart değiştirsinler,
    istedikleri zaman patlayacak o telefonlar,
    bu sadece denemeydi. Gövde gösterisi idi.

Tabi bunlar sadece tahmin, hadi şimdi Ekrem71 ve Apple "sevdasını!" tartışalım:). Ya da siz tartışın ben kod yazmaya devam edeyim

• Artık klasikleşmiş ekrem71 haberi

• samsungtan baskası yalan

• inşallah

• Daha bulacaklar mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgatelli

kesinlik netlik kazanamayacak,

yeni Ortadoğu; Güney Kore, Kuzey Kore, Tayland, Japonya, Çin, Vietnam, Filipinler vs Güney Çin Denizi ve Doğu Çin Denizi bölgeleri olacak,

Note 7'nin işlemcisinden kaynaklı sorun, dışarıdan hacklenen işlemci bataryayı patlatıyor,

Tabi bunlar sadece tahmin, hadi şimdi Ekrem71 ve Apple "sevdasını!" tartışalım:). Ya da siz tartışın ben kod yazmaya devam edeyim

Aynen bro.Hackleyende yossi kohen sanırım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ŞamlıReis

quote:

yok , adı Yossi Katsavi, İsrailli bir girişimci, ama onun yaptığını sanmıyorum:)

bu arada bana gönderdiği mailden alıntı; adamlar canavar gibi Türkçe biliyor,

"Tolga bey merhaba,
    Ekte 4Projects iş ortaklığı hakkında bilgi gönderiyorum.
    İsterseniz bir sonraki aşamada bir konferans görüşmesi ile devam edebiliriz.
    Önümüzdeki hafta 4Projects tatil olduğu için 6 ocak haftası yapabiliriz. Bana uygun zamanlarınızı bildirirseniz ona göre organize edebilirim"

• quote:

Orijinalden alıntı: murdocklawless

ulan bu kadar zamanda hayatın sırrı bulunurdu be.

Olmayan sorunu bulmak kolay değil çünkü sorun pil de değil. Olsa hepsi patlardı.

• Ekrem71 senin bu apple propagandan yüzünden inadına samsung alacağım. Apple dan soğuttun beni yeminle.

Edit: Ayrıca haberin görselinde göz resmi var, illuminati.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 1 Aralık 2016; 11:48:35 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ŞamlıReis

quote:

yok , adı Yossi Katsavi, İsrailli bir girişimci, ama onun yaptığını sanmıyorum:)

bu arada bana gönderdiği mailden alıntı; adamlar canavar gibi Türkçe biliyor,

"Tolga bey merhaba,
    Ekte 4Projects iş ortaklığı hakkında bilgi gönderiyorum.
    İsterseniz bir sonraki aşamada bir konferans görüşmesi ile devam edebiliriz.
    Önümüzdeki hafta 4Projects tatil olduğu için 6 ocak haftası yapabiliriz. Bana uygun zamanlarınızı bildirirseniz ona göre organize edebilirim"

Yok yok yapan ibrahimovic

• ekrem71 den güzel bir apple haberi bekliyoruz artık. sıra bunda. sonra yine samsung'dan kötü bir haber ve apple'dan iyi bir haber. sıralama bu şekilde.
  • quote:

Yaa. Yaa. Marmara denizinde de cihazla deprem yapıyorlarmış :) Üst akıl!

• Note 7 mi kaldı ? Samsung note serisini bitirmemeli onun dışında bir olayı olmamalı, 7 nin bu şekilde gündeme getirilmesi bile saçma

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Note 7 serisi eğer böyle bir olay yaşamasaydı açık ara Akıllı Telefon piyasasında ki lider olacaktı. Her firmanın bir batış öyküsü vardır. Bu şekilde sonsuza kadar devam edecek değil. Ayrıca hala sevenler ve kullanmaya devam edenler de yok değil :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Peace16

Note 7 serisi eğer böyle bir olay yaşamasaydı açık ara Akıllı Telefon piyasasında ki lider olacaktı. Her firmanın bir batış öyküsü vardır. Bu şekilde sonsuza kadar devam edecek değil. Ayrıca hala sevenler ve kullanmaya devam edenler de yok değil :)

Israrla hala kullanip, pil sinirlandirilmasin diye guncellleme yapmadan kullananlari gordum

• inanın sonucu bende merak ediyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.