Şimdi Ara

Tesla Model S sürücüsü kamyona çarptı, pert olan araçtan kendi başına çıkmayı başardı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
1.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tesla Model S sürücüsü kamyona çarptı, pert olan araçtan kendi başına çıkmayı başardı

Tesla Model S, 3 yıl önce ABD düzenleyicileri tarafından uygulanan bir dizi test sırasında otomobilin çatı yapısını test etmek için kullanılan makineyi kırmıştı. Hafta başında bu olay hayli eski olmasına rağmen sosyal medyada tekrar gündeme geldi. Tesadüf şu ki bir Model S sahibi bu kez son derece talihsiz bir kazayla önünde seyreden kamyona arkadan çarparak otomobilin üst kısmının bir kez daha test edilmesini sağladı.

Almanya'da bir otobanda gerçekleşen olayda Model S kazanın şiddetiyle kamyonun altına girmiş olmasına rağmen 56 yaşındaki sürücü, kendi başına araçtan çıkıp yürüyerek kaza yerinden uzaklaştığını söylüyor. Yaralanmalar "ciddi" olarak nitelendirilse de, kritik değil. Bir yerel haber raporuna göre çarpma anında Tesla'nın hızı, limitlerin genellikle sınırsız olduğu Alman otobanında sıklıkla görülebilecek üzere oldukça yüksekti.

Ayrıca Bkz.San Francisco metrosunu hackleyen korsan para alamayınca tehdide başladı
    Mevcut raporlara bakıldığında kazanın nasıl gerçekleştiğiyle ilgili detayların son derece yetersiz olduğu görülüyor. Fakat karayolunun sol şeridinde gerçekleşen kazanın esas nedeni sürücünün kamyonun önüne geçmek için sağ şeride geçememesi. Bruchsal itfaiyesinin olay yerine gelerek kaza mahalini hızla güvence altına aldıktan sonra yanlış birşey yapmamak için Tesla'nın teknik desteğine ulaştığı bildiriliyor. Ancak batarya paketinin sağlam olduğu ve alev almadığı görülünce çekmek için arabayı kamyonun altından çıkarmışlar. Ölümsüz kazadan geriye ise Model S'in üstüne oturan kamyonun akıl almaz fotoğrafları kaldı.

Tesla Model S sürücüsü kamyona çarptı, pert olan araçtan kendi başına çıkmayı başardı 

• Bu haberi yapan arkadaş; "Son derece yüksek hızla" diye bir cümle olmaz. :) Yüksek hızla olabilir. Zaten kaynakta da böyle birşey yok

• Kamyona mı çarpmış sizce ? O arkadaki hafif bir şey olmasa altına girmezdi zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hadi hemen tesla alalım

• 2 ton araba 700 kilo alüminyum kafese çarpmış. rakamlar mübalağadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: recep.ali

Bu haberi yapan arkadaş; "Son derece yüksek hızla" diye bir cümle olmaz. :) Yüksek hızla olabilir. Zaten kaynakta da böyle birşey yok

Ağır yaralı ama kendi başına yürüyerek çıkmış. Son derece ciddi yaralanmış ama kritik değil.
    Daha da bir şey demiyorum:)

• Haberi yapan ''editor'' ilk okul terk bu kadar sacma bir sekilde haber yazilamaz mantik hatalari ve yazim yanlislariyla dolu.

• Hemen gideyimde bir tesla alayım cebimdeki 10 100 1000 milyon... olum bi gidin ya bu arabanın yapacağı her kazayı bilmemiz gerekiyor mu? Pasta cilada yapmışlar mı!

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgatelli

quote:

Bu haberi yapan arkadaş; "Son derece yüksek hızla" diye bir cümle olmaz. :) Yüksek hızla olabilir. Zaten kaynakta da böyle birşey yok

Ağır yaralı ama kendi başına yürüyerek çıkmış. Son derece ciddi yaralanmış ama kritik değil.

Aynen arabadan çıkarken bilinci kapalıymış ama çıkmayı başarmış kendi kendine
  • Bu aracın yaptığı her kaza haber olacak mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Reklam almış konuyu açan
    Edit: İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkerp -- 1 Aralık 2016; 0:01:53 >
  • yalnız şu araçtan canlı çıkmak önemli,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kaza yapan her Tesla aracı haber diye buraya yazacak mısınız?!!!

• bu araba yine sağlam çıkmış başka marka olsa bagaja kadar pert olurdu...

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirirdem

bu araba yine sağlam çıkmış başka marka olsa bagaja kadar pert olurdu...

NE alaka kamyonun ceksinin altına girmiş kamyonun değil. Devasa bir ağırlığı yok. Ezilmemesinin nedeni bu.
  • Araç sınıfının tartışmasız en iyisi. Ancak çok bilen arkadaşlar sallamışta sallamış. Marka fanboyu değilim ancak mühendissel çalışmaları ve yenilikçi teknolojileri sebebiyle 1. teslaya 2. mazda rx-8'e laf ettirmem. Param olsa 2'sinden de alır çekerim kapıya. Geçen orman yolunda bi tesla gördüm. Anında dibinde bittim. Yol boyu takip ettim resmen aşık oldum araca.

İtfaiye'nin araca müdahale etmeden teknik destek alması ise Alman disiplinine örnek bence. Bizde olsa selfie çekerler ilk önce sorada Allah ne verdiyse girişirler.
  • Alman otobanında sol şeride bir tırın çıkmış olması cinayet ile eş değer bence. 235'le giderken arkadan bana hızla yaklaşan bir çok araç oluyordu. Tırın hızının 90 km/s civarı olması gerektiğine göre Tesla S max hızında giderken duramayıp sol şeride atlayan tırın altına girmiş anlaşılan. Tır şoförü cinayetle yargılanır artık adam ölürse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgatelli

quote:

hocam yazı kelimesi kelimesine çeviri kokuyor, ama o kadar da abartılacak bişey yok bizim türk haber sitelerindeki aynı cümlenin 8 kere tekrarlandığı haberleri okumaktansa bunu okumayı yeğlerim bir de; ciddi yaralanmış yazıyo, son derece ciddi değil.

yalnız son cümlede "ölümsüz kaza" yerine "can kaybının yaşanmadığı kaza" yazsa iyiydi

• mad max olmuş :D

• şu kamyonların arka tamponu neden yerden 50-60cm yüksetedir anlamadım gitti.karayoluna çıkıyorsun nasıl böyle bir dizayna izin veriliyor.indirsenize şunları 20cm'e kadar.her çarpan aracı altına alıyorlar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.