- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
en basit turbo ne kadardır??? fiyat olarak...
23 Cevap52231 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1178 Mesaj
8 Şubat 2007; 18:47:17 

hem araba hem de motosiklet için soruyorum...

en basit (yani çok büyük performans sağlamayan) turboların fiyatları ne kadardır ???

ancak basit derken kalitesiz anlamında söylemiyorum...yanlızca az performans sağlayan turbolardan bahsediyorum...supercharger da olabilir...

...

604 Mesaj
8 Şubat 2007; 19:25:26 

1500-2000 dolardan başlıyor die biliorm en düşük turbo

1342 Mesaj
8 Şubat 2007; 19:49:17 

http://urun.gittigidiyo...t-turbo_W0QQidZZ3685562

350 YTL...

Kullanılmış tabii ki...

Ama yeni de olsa tek başına bir turbo ünitesi çok pahalı değildir... Garrett distribütörünü aradım internette ama Garrett global sayfasından kaldırmış, ilginç bir durum... KKK Warner veya Mitsubishi sitelerinden de bakabilirsiniz...

1342 Mesaj
8 Şubat 2007; 19:51:50 

Tamam, buldum... Şu vatandaşları bir deneyin. Bir kaç farklı markanın distribütörü olduklarını iddia ediyorlar...

http://www.turboakden.com/

847 Mesaj
8 Şubat 2007; 20:22:01 

sadece turbo almakla bitmiyor ki olay buna göre piston var , silindilerin değişmesi var , var da var ama çok düşük barlı bir turboyu takabilirsiniz piston,silindir falan değişmeden o da ne kadar beygir verir tartışılır

ρσωєя σƒ тнє яєηαυℓт

410 Mesaj
10 Şubat 2007; 23:15:45 

Saydıklarınıza ilaveten intercooler ve west gate gibi malzemelerde almak lazım.Bunların birleştirilmesinde kullanılacak hortum ve borular da cabası.

847 Mesaj
11 Şubat 2007; 1:52:20 

yani bu iş bitmez bir tek turbo ile

ρσωєя σƒ тнє яєηαυℓт

2616 Mesaj
11 Şubat 2007; 9:36:46 

baya bi sermaye lasım yani zaten en basit die turbo yoktur
kaLite ortada :D

418 Mesaj
14 Şubat 2007; 3:12:39 

Walla Bu Turboya, Hava Filtresine, Chip'e Harcıyacağımız Parayla
Performanslı Bi Araç Alsak Daha iiyi Gibime Geliyor.

KARARLAR, YILAN BALIĞINA BENZER. KOLAYCA YAKALANIR, AMA TUTULMASI ZORDUR.

1342 Mesaj
14 Şubat 2007; 8:00:48 

Mutlaka....

Aslında belli bir seviyeye kadar, yapacağınız her modifikasyonun yerine arabayı satıp daha performanslı bir araç almak daha mantıklı. Ama dediğim gibi, belli bir seviyeye kadar...

6353 Mesaj
14 Şubat 2007; 10:30:39 

Simdi silindirleri olan herhangi bir araca turbo takicaksaniz size lazim olanlar

Turbo
WG (Wastegasgate demek)
FMIC (Front Mount Intercooler demek)
Tubing (Borular demek IC ye giden fln)
Manifold (Egzost cikisi diyelim)
Downpipe (Turboyu egzosta uyumlu hale getirecek parca diyeyim ne diyeyim bask)

Daha detayli yazarim isim war simdi

[drahte1905 | Cennetlik Zebani] love me or hate me, i promise it won't make me or break me.[/right]

1093 Mesaj
14 Şubat 2007; 10:32:50 

konuya çok hakim değilim ama bundan önceki turbo tartışmalarında iyi bir turbo performansı için ortalama 9 milyar para harcanması gerektiği görüşü vardı

78 Mesaj
14 Şubat 2007; 12:54:17 

ben de konunun uzmanı değilim ama zamanında baya bir araştırmıştım. burda yapacak ustalar toplamda minimum 7000-8000 YTL para istiyorlardı. yurtdışından bir kit bulmuştum aracıma uygun getirtmesi vergi vs. 3000€ + burda 1000-2000 YTL işçilik ama temiz iş olacaktı.
sonra vazgeçtim. şimdi para biriktiriyorum ki daha güçlü bir araç almak için :)

ama şöyle bir konu var ki, değinmeden geçemiycem... yeterli parası olan herkes gidip performanslı bir araba alabilir. bence önemli olan daha makul bir fiyata tuning yaparak aracı güçlendirmek, daha da can alıcı kısım, beklenmedik olmak. dıştan bakıyorsun düz bir araç görünümünde ama araç 250-300beygir. o yüzdendir ki s3'ü olanlar kendilerini a3 sananlarla yolda çok güzel dalga geçerler. ve yine o yüzdendir ki, lancer alıp evo görünümü, impreza alıp sti/wrx görünümü verenleri hep komik bulmuşumdur.
tercih meselesi tabiki...

1369 Mesaj
15 Eylül 2008; 15:44:11 

850-9000 euro arası

http://www.bakimist.com- Amerikan Pazarı-Kozmetik ve Bitkisel Ürün Satış

1829 Mesaj
2 Ekim 2008; 1:30:33 

quote:

Orjinalden alıntı: S_A_H

hem araba hem de motosiklet için soruyorum...

en basit (yani çok büyük performans sağlamayan) turboların fiyatları ne kadardır ???

ancak basit derken kalitesiz anlamında söylemiyorum...yanlızca az performans sağlayan turbolardan bahsediyorum...supercharger da olabilir...

Senin masrafın turboya göre değil, hangi makinaya turbo yaptıracağına bağlı. En basit izahı bu..

1148 Mesaj
2 Ekim 2008; 1:58:34 

quote:

Orjinalden alıntı: h_jumper

ben de konunun uzmanı değilim ama zamanında baya bir araştırmıştım. burda yapacak ustalar toplamda minimum 7000-8000 YTL para istiyorlardı. yurtdışından bir kit bulmuştum aracıma uygun getirtmesi vergi vs. 3000� + burda 1000-2000 YTL işçilik ama temiz iş olacaktı.
sonra vazgeçtim. şimdi para biriktiriyorum ki daha güçlü bir araç almak için :)

ama şöyle bir konu var ki, değinmeden geçemiycem... yeterli parası olan herkes gidip performanslı bir araba alabilir. bence önemli olan daha makul bir fiyata tuning yaparak aracı güçlendirmek, daha da can alıcı kısım, beklenmedik olmak. dıştan bakıyorsun düz bir araç görünümünde ama araç 250-300beygir. o yüzdendir ki s3'ü olanlar kendilerini a3 sananlarla yolda çok güzel dalga geçerler. ve yine o yüzdendir ki, lancer alıp evo görünümü, impreza alıp sti/wrx görünümü verenleri hep komik bulmuşumdur.
tercih meselesi tabiki...

evet bende a3 ve s3 örneğine katılmadan edemiyorum..

5 Mesaj
25 Nisan 2009; 1:43:48 

pekı arkdaslar bende sımdı 2000 motor laguna var sızce ucuza performansı nasıl arttırım yorum yapabılrmısnz

1112 Mesaj
25 Nisan 2009; 12:02:09 

quote:

Orjinalden alıntı: arcoth

pekı arkdaslar bende sımdı 2000 motor laguna var sızce ucuza performansı nasıl arttırım yorum yapabılrmısnz

performans hava filtresi+performans egzos+chip tuning+kat. iptali ile ucuza arttırabilirsin benim bildiklerim bu kadar

281 Mesaj
29 Nisan 2009; 13:12:48 

quote:

Orjinalden alıntı: arcoth

hiç uğraşma sat lagunayı 1.8 T passat al.

http://pisopel.wave.prohosting.com/

4 Mesaj
20 Ocak 2010; 15:56:16 

onu bunu bilmem ama Turbo işinde servise işi bırakmayacasın işin ehlini bulman gerekecek tamircin gibi bir de turbocun olacak gerekli desteği alarak turbo masraflarından da kurtulacaksın gerekirse turbonda bir kaç değişiklikle performansını artıracak bunun için benim caddy 1.9 tdi aracımı en başarılı hale getiren firma mekanik turbo bir danışın derim web adresi http://www.turbofiyat.com/

2 Mesaj
20 Nisan 2011; 14:32:09 

bence basit bir turbo seçmemelisin.arıza yaparsa ödeyeceğin miktar kalitelisini geçer benden tavsiye kardeşim.

burayı bi kontrol et istersen:

turbo fiyatları

------------------------
aire bra
sauna eşofman
ayak ısıtıcısı
nicer dicer plus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoonDock -- 15 Ekim 2012; 14:04:56 >

1679 Mesaj
20 Nisan 2011; 15:25:54 

o gün ankarada bi şahinci turbo taktırmış , adam resmen 115 bg lik arabamı geçti o nasıl bir kalkıştır araba uçtu resmen yanımdan be

35 Mesaj
6 Haziran 2011; 12:26:53 

en güzeli performans istiyosan 3.0 v24 laguna al

2004 laguna 1.6 Expression+Lpg Samsung S8500 Hp Pavilion dv6

16 Mesaj
13 Haziran 2011; 12:16:58 

turboya verceğin parayı elinde tut üstüne arabanı sat yeni nesil tdi alıp chip ve ya powerbox taktır

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » DH Garaj » en basit turbo ne kadardır??? fiyat olarak...
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.313