Şimdi Ara

LCD'de KONTRAST ayarı ne kadar önemli???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
15.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar pek bi acelem yok bu işler aceleye gelmez!!önümüzdeki 2 hafta içinde bilemedik 3hafta içinde 32"lik bir lcd tv almak istiyorum odama. forumu gezdim dolaştım kablo tvde çokta iyi olmadıklarını gördüm ama elimden bişey gelmez 7 yıldır kabloludayız..mart ayında da ps3 almayı düşünüyorum..asıl ozaman kullanacağım lcd tv mi..

üst konuyada baktım lcd alırken iki önemli husustan bahsedilmiş parlaklık ayarı ve kontrast...zaten baktığım modellerin neredeyse hepsinde parlaklık ayarı 500cd/m2..ama kontrastları değişik..bu yüzden çelişkide kaldım..şimdi alacağım tv bunlar arasından birisi olacak ama biri 3000 biri 1200 biride 2000konrtast ayarına sahip soracağım soruyu zaten başlıkta belirttim çok fazla fark olurmu fark yoksa cebime en uygun olanımı seçeyim arkadaşlar???

Samsung (1) 32"(kontrast 2000)

Toshiba 32" (kontrast 1200)

Samsung (2) 32" (kontrast 3000)

siz olasanız hangisi ni seçersiniz?

bu arada bütçemde 2000ytl civarı.. 1000ytl peşin gerisi taksitle..en yakın yerde teknosa olacağı için teknosadan alacağım!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi audioslave -- 8 Şubat 2007; 23:27:25 >

• quote:

Orjinalden alıntı: :::ABSOLUT®:::

arkadaşlar pek bi acelem yok bu işler aceleye gelmez!!önümüzdeki 2 hafta içinde bilemedik 3hafta içinde 32"lik bir lcd tv almak istiyorum odama. forumu gezdim dolaştım kablo tvde çokta iyi olmadıklarını gördüm ama elimden bişey gelmez 7 yıldır kabloludayız..mart ayında da ps3 almayı düşünüyorum..asıl ozaman kullanacağım lcd tv mi..

üst konuyada baktım lcd alırken iki önemli husustan bahsedilmiş parlaklık ayarı ve kontrast...zaten baktığım modellerin neredeyse hepsinde parlaklık ayarı 500cd/m2..ama kontrastları değişik..bu yüzden çelişkide kaldım..şimdi alacağım tv bunlar arasından birisi olacak ama biri 3000 biri 1200 biride 2000konrtast ayarına sahip soracağım soruyu zaten başlıkta belirttim çok fazla fark olurmu fark yoksa cebime en uygun olanımı seçeyim arkadaşlar???

Samsung (1) 32"(kontrast 2000)

Toshiba 32" (kontrast 1200)

Samsung (2) 32" (kontrast 3000)

siz olasanız hangisi ni seçersiniz?

bu arada bütçemde 2000ytl civarı.. 1000ytl peşin gerisi taksitle..en yakın yerde teknosa olacağı için teknosadan alacağım!!!

kontrastlarda standart olsa, böyle bir kategorizasyon ve kaygı doğru olabilir ama ben 2000 kontrast değeri olanın 3000 kontrast değeri olandan pratikte daha iyi kontrast görüntüsü yakalayabileceğine inanıyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.