Şimdi Ara

Bir insansız hava aracımız daha silahlandı: Vestel Karayel'in tüm detayları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Vestel Savunma tarafından geliştirilen insansız hava aracı Karayel, ülke güvenliğinde daha fazla rol üstlenebilmek için silahlandı. Roketsan tarafından geliştirilen MAM-L yani lazer güdümlü mini akıllı mühimmatı kullanan Karayel, bir süre önce saha testlerini başarıyla tamamlayarak, yaklaşık bir yıldır sürdürdüğü keşif-gözlem odaklı görevlerden sonra düşman güçlerinin korkulu rüyası olmaya hazır. Özel videomuzda Vestel Karayel'in ve taşıdığı mühimmatın detaylarına bakıyor, merak edilen noktalara göz gezdiriyoruz. 

• Erdi bey;

MAM-L "füze" değildir Mühimmat sınıfına girer. Halihazırda da elimizde "füze" atan bir İHA yok.

Ayrıca Karayel operasyonel.

• kuvvet çarpanı oluyor bizim için dahada sayılarının artması dileğiyle

• vwstel in yaptığı tek olumlu iş..

• quote:

Orijinalden alıntı: AKTeknisyen

Erdi bey;

MAM-L "füze" değildir Mühimmat sınıfına girer. Halihazırda da elimizde "füze" atan bir İHA yok.

Ayrıca Karayel operasyonel.

Merhaba,

Videonun kendisi tüm bahsettiğiniz detayları içeriyor, izlemenizi tavsiye ediyorum.

Açıklama kısmındaki yazım hatası da düzeltilmiştir.

Videoda Vestel Karayel'in ne zamandan beri operasyonel (ihtiyaca göre hizmet alımı şeklinde) olduğuna dair tüm detaylar mevcuttur. Karayel silah sistemiyle henüz aktif savunma yapmamakta, daha çok keşif-gözlem-lazer işaretleme için kullanılmaktadır. Yine videoda ifade ettiğim gibi mühimmatlı testleri tamamlanmıştır ve Bayraktar TB2 gibi silah sistemiyle envantere girerek rol almayı beklemektedir.

MAM-L, Roketsan tarafından Uzun Menzilli Tanksavar Füze sistemi üzerinde çalışma yapılarak geliştirilmiştir.

Teşekkürler.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• fx57 kullanıcısına yanıt
    Öncelikle ben teşekkür ederim.

Kastım sizinde söylediğiniz gibi açıklama kısmındaki atıflardı.Düzeltiyse sorun yok.Hassasiyet için ayrıca teşekkürler.

Karayel operasyonel derken zaten karayelin silahsız keşif/gözlem İHA'sını kast ettim.Silahlı versiyonu zaten başka şekilde isimlendirilecektir.(İsminin sonuna ek gelir büyük ihtimal)

Tabi sadece bununla da sınırlı kalmayacak tahminim.MAM-C taşıyabilen versiyonlarından SATCOM özelliği olan bir çok versiyonu yavaşa yavaş ortaya koyulacaktır.Ülkemiz adına güzel gelişmeler.Emeği geçen herkese teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AKTeknisyen

Öncelikle ben teşekkür ederim.

Kastım sizinde söylediğiniz gibi açıklama kısmındaki atıflardı.Düzeltiyse sorun yok.Hassasiyet için ayrıca teşekkürler.

Karayel operasyonel derken zaten karayelin silahsız keşif/gözlem İHA'sını kast ettim.Silahlı versiyonu zaten başka şekilde isimlendirilecektir.(İsminin sonuna ek gelir büyük ihtimal)

Tabi sadece bununla da sınırlı kalmayacak tahminim.MAM-C taşıyabilen versiyonlarından SATCOM özelliği olan bir çok versiyonu yavaşa yavaş ortaya koyulacaktır.Ülkemiz adına güzel gelişmeler.Emeği geçen herkese teşekkürler.

Merhaba,

İlginiz için asıl ben teşekkür ederim.

Video bilgi konusunda son derece zengin, izlemek ve izlettirmekte fayda var zira ülkemiz adına kritik öneme sahip, sevindirici ve gurur verici gelişmeler.

Teşekkürler.

• Erdi hocam daha çok savunma sanayii haberleri bekliyoruz. Ülkemiz adına gurur verici Teşekkürler.

• Hm %100 milli başlığı ile açılmamış forumda gelişme var.

Şaka bi yana umarım aktif olarak kullanılır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Savunma sanayi haberlerini takip etmek isteyenler için http://rewreward.blogspot.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olağan_şüpheli -- 26 Kasım 2016; 23:17:6 >
  • Ülkeyi savunmak için vestele iş düştüyse...düşmese daha iyiydi

• lazer güdümlü roket taşıyan ihalar gerçekten geleceğin ana savaş teknolojisi.

bu konuya yeterince ağırlık verildiğini görmek sevindirici.

gelecek adımlarda ihalara otonomi kazandırmak üzerine yoğunlaşılmalı.

• bayraktar sayesinde kaç pkk lı geberdi israil e mahkumduk bozulan parçaları vermedi diye agladık abd düşmanımıza yalvardık silahlı iha versin diye nereden nereye reis büyüksün

• karayel ile bayraktar kıyaslanmamış

• quote:

Orijinalden alıntı: drserk

Ülkeyi savunmak için vestele iş düştüyse...düşmese daha iyiydi

dogru söylüyorsun ülkeyi savunması için senin gibi hazı rbekleyen vatan sevicilere koç'a sabancı ya eczacıbaşı ya alarko ya neydi o parti kuran cem boyne're yada dur aydın doğan 'a güvenmek lazım...
  • Parola_18 kullanıcısına yanıt
    Koç otokar markası ile zırhlı araç üretiyor kendi geliştirdiği tasarımını kendi yaptığı araçları yurt dışına satıyor. En büyük özel teşebbüs şu an. Doğuş Grubu konusunda haklısın distribütörlük yaptığı kadar biraz da savunma imalat sanayiine yatırım yapsa memleket için daha hayırlı olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Parola_18 kullanıcısına yanıt
    Olayı yanlış anladın. Vatan sevicileri bilmem sermayecileri de bilmem bildiğim tek şey vestelin nelerle gündeme geldiği..millete faydalı şeyler yapacakken milletin daha kaliteli şeylere ulaşmasını sağlaması ve teknoloji üretmesi gerekirken engellemek isteyenler onlardı. Gözleri milletin cebindeki iki kuruş için para hırsıyla dolu adamlar şimdi vatanseverlikle ön planda. Bir de kaliteli bir şey yapsınlar ben de yanılayım. Atgözlüğü takıp da konuşmuyorum. Bu arada mesele ülke olduğunda şu bu için değil, birlik için varım, vatan için şehitlerin kanı boşa dökülmedi diye varım.

• quote:

Orijinalden alıntı: drserk

Olayı yanlış anladın. Vatan sevicileri bilmem sermayecileri de bilmem bildiğim tek şey vestelin nelerle gündeme geldiği..millete faydalı şeyler yapacakken milletin daha kaliteli şeylere ulaşmasını sağlaması ve teknoloji üretmesi gerekirken engellemek isteyenler onlardı. Gözleri milletin cebindeki iki kuruş için para hırsıyla dolu adamlar şimdi vatanseverlikle ön planda. Bir de kaliteli bir şey yapsınlar ben de yanılayım. Atgözlüğü takıp da konuşmuyorum. Bu arada mesele ülke olduğunda şu bu için değil, birlik için varım, vatan için şehitlerin kanı boşa dökülmedi diye varım.

olay cep telefonu mesleesi dün tv de ben cep telefonundan para kazanmıyorum arge yatırımı yapıp ülkeye istihdam sağlıyorum diyordu koca adam yalan söyleyecek deil burdaki asi gençlik hemen salya sümük saldırdı yüzlerce işcisi var trhump yalvarıyor neredeyse apple'a burda yatırım yap diye vestel'e düşmanlık niye ?

• Valla nerelerden nerelere almanyanın sattığı leopard tanklarını pkkya karşı kullanma izini vermezken bu gün altayı yapıyoruz heronları israilden izin almadan çalıştıramazken bu gün silahlı ihalarımız var hakkını ödeyemeyiz reis bu ülke kuruldu kurulalı taş üstüne taş koyulduysa senin vesilenle Allah senin eksik etmesin

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.