Şimdi Ara

Samsung'tan Note 5'e Note 7 yazılımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Samsung'un geçtiğimiz seneki Galaxy Note serisi modeli Note 5'e üretimi durdurulan Galaxy Note 7'nin özelliklerini ekleyen bir güncelleme yayınlandı.

Note 5'e Note 7 yazılım güncellemesi 

Samsung, anavatanı Kore'de Korea Telecom modeli Galaxy Note 5'e Galaxy Note 7'nin yazılımsal özelliklerini getiren bir güncelleme yayınladı. Android'in yeni sürümü Nougat'ı getirmese de güncelleme, kullanıcıları memnun etmişe benziyor.

Samsung'un Galaxy Grand Prime 2016 modeliyle birlikte geçtiği Grace UX arayüzü Android 6.0.1 tabanlıydı ve Geniş Özçekim, Ultra Güç Tasarruf Modu, Smart Manager, Mavi Işık Filtresi ve Oyun Araçları gibi özellikleri getirmişti. Önceki TouchWiz arayüzüne göre çok daha akıcı çalışan ve yeni animasyonlara kavuşan arayüz daha sade olma yolunda ilerliyor.

KKU2CPI1 kodlu güncelleme Korea Telecom modeli Galaxy Note 5 için yayınlanmış durumda. Önümüzdeki haftalarda dünya genelindeki tüm modeller için Note 7'nin yazılımsal özelliklerini getirecek güncellemenin yayınlanması bekleniyor.

• Samsung Note 5 e arttırılabilir hafıza koymadığı sürece ülkemize gelen 32 gb dahili hafızalı Note 5 ler çöptür hiçbir yazılım güncellemesi bunu değiştirmez

• Note 8 çıkana kadar -ki adı artık note olur mu- farklılaştırma yaparak Note 5 satışlarına devam etmeliydi Samsung. Mantıklı bir hareket.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ahh note 7 ahh

• note 4 cihazıma note 7 modlu rom yükledim, orjinal 6.0.1 rom'dan daha iyi performans alıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ykskomd

Samsung Note 5 e arttırılabilir hafıza koymadığı sürece ülkemize gelen 32 gb dahili hafızalı Note 5 ler çöptür hiçbir yazılım güncellemesi bunu değiştirmez

Ne kadar sığ bir bakış açısı... binbir çesit kullanıcı profilini görmezden gelip tek bir kriterle telefonu "çöp" ilan etmek. Ben şimdiye kadar telefonun dolmasıyla ilgili bir uyarıyla karşılaşmadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Note 4de babayı aldı yazıklar olsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Patlama modu gelecek

• S6 edge+ verin bari ayni rami kullaniyor kullaniyor sonucta

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • çıksın da yukluyelım :D

• bence yapsınlar zaten güzelim note 3 telefonunu çöp yaptılar.

• zahmet etmişler donanım olarak baksan 4 yıllık note 2 bile en son android sürümünde sorunsuz çalışacak donanıma sahip
  • Demekki Neymiş Esiye Yeni Gelebiliyor, Patlama Olmasaydı Ne olacaktı?

• Buna sd kart girisi ve yeni islemci ekleyip piyasaya surseler note 7 ye alternatif olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: SHamuL

quote:

Samsung Note 5 e arttırılabilir hafıza koymadığı sürece ülkemize gelen 32 gb dahili hafızalı Note 5 ler çöptür hiçbir yazılım güncellemesi bunu değiştirmez

Ne kadar sığ bir bakış açısı... binbir çesit kullanıcı profilini görmezden gelip tek bir kriterle telefonu "çöp" ilan etmek. Ben şimdiye kadar telefonun dolmasıyla ilgili bir uyarıyla karşılaşmadım.

32 gb dahili hafıza bunun 10 gb dan fazlasını telefon kendine ayırmış eğer telefonu sadece alo demek ve msj için kullanıyorsan 20 gb sana fazlasıyla yeterli olacaktır ama telefonun özelliklerinden sonuna kadar faydalanıyorsan (en basit 4k video çek anlarsın) o 20 gb hafızanın ne kadar yetersiz olacağını görürsün ve bu telefonlara hafıza kartı da takılamadığından 2015 te çıkan S serisi ve Note serisi telefonlar çok fazla eleştiri aldı ve samsung geri adım atmak zorunda kaldı tekrar artırılabilir hafızaya geri döndü ama sen ısrar ediyorsan az depolama olması sorun değildir o da senin görüşündür sana göre doğrudur ama bana göre yanlıştır

• Note 5 kullanıcıları şimdiye kadarki en şanslı Note kullanıcıları oldular. İki yıl boyunca en güncel Note olarak kalacak. Güncellemeleri de aldılar oh mis.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

64gb olanlarda Türkiyeye geldi hemde ilk çıktığından 2-3 ay sonra. 128gb sipariş üzerine getirtildi. O yüzden sadece laf. Hem size göre tüm iphone lar çöp değil çöplük yuvası olması lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xperialperen

Patlama modu gelecek

Bayatladı hatta koktu.
  • quote:

quote:

quote:

32 gb dahili hafıza bunun 10 gb dan fazlasını telefon kendine ayırmış eğer telefonu sadece alo demek ve msj için kullanıyorsan 20 gb sana fazlasıyla yeterli olacaktır ama telefonun özelliklerinden sonuna kadar faydalanıyorsan (en basit 4k video çek anlarsın) o 20 gb hafızanın ne kadar yetersiz olacağını görürsün ve bu telefonlara hafıza kartı da takılamadığından 2015 te çıkan S serisi ve Note serisi telefonlar çok fazla eleştiri aldı ve samsung geri adım atmak zorunda kaldı tekrar artırılabilir hafızaya geri döndü ama sen ısrar ediyorsan az depolama olması sorun değildir o da senin görüşündür sana göre doğrudur ama bana göre yanlıştır

Flash bellek diye bir şey var.OTG destegi de mevcut. Tak depola, çıkar devam et.

Amma büyüttünüz şu "micro sd yok" olayını. Olsa iyi olur mu? Evet iyi olurdu. Ama çok da büyütecek, ah vah edecek bir durum yok yani ortada.

• quote:

quote:

quote:

Çöp demekle eleştirmek arasında dağlar kadar fark var. Telefondan sonuna kadar faydalanmak demek 4K video çekmek demek değilidr. Yada olabildiğince çok fafıza doldurmak hiç değildir. Kişiler ihtiyaçları çerçevesinde telefonları sonuna kadar kullanırlar, her verileni kullanmazlar. Senin için kullanışsız olan, başka birçok insan için yeterli hatta fazladır.

Evet Samsung artırılabilir hafıza sunmamakla hata yaptı. Evet Samsung bana göre değitirilebilir pil sunmamakla da hata yaptı ve yapmaya da devam ediyor. Ama bu telefonlarını çöp yapmıyor. Satın alanların miktarına bakarsan çöp olanın modeller değil, seninki gibi sığ düşünceler olduğu da açıkça görülür.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.