Şimdi Ara

Microsoft CEO’su Satya Nadella, iPad Pro ile alay etti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Microsoft CEO’su Satya Nadella, iPad Pro ile alay etti 
    Teknoloji gündemini yakından takip edenlerin hatırlayacağı gibi Apple’ın en yetkili ismi olan Tim Cook, Microsoft Surface piyasaya sürüldüğünde "Buzdolabı ve tost makinesini birlikte sunabilirsiniz ancak bu kullanıcıları muhtemelen memnun etmez." şeklinde bir açıklama yaparak cihazın genel yapısıyla dalga geçmişti. Böylesi bir benzetmeye rağmen kısa süre sonra yakın çizgiye sahip iPad Pro’nun piyasaya sürülmesi ise eleştirilere neden oldu.

Son röportajında gelen bir soru üzerine konuya değinen Microsoft CEO’su Satya Nadella, 3 yıl önce Surface’in sorgulandığını ve kullanıcıların böyle bir cihaza ihtiyaç duymayacağı yönünde açıklamaların yapıldığını dile getirerek artık rakiplerinin dahi buzdolabıyla tost makinesini bir araya getirdiğini belitti.

Üstü kapalı şekilde Tim Cook'a yüklenen CEO, eleştirilere rağmen Apple’ın Microsoft’u taklit ettiğini ima etti. Neredeyse eline geçen her fırsatta Surface üzerinden iPad Pro’ya sataşan Microsoft, yayınladığı son reklamda da Cortana ile Siri’yi karşı karşıya getirmişti.

• Yav bu microsoftun ustune buyu falan mi var anlamadim, gelen kafayi yiyor.

• Benzerini önceki CEO'da yapmıştı. Sonrasında hataydı dedi.

• Ürünlerin ikisi bir kere aynı klasman değiller bence.

Heralde bu forumda Apple Düşmanı olarak sürekli itham edilen bir üye olarak Apple'ın rakiplerinden bir adım önde olduğu ürünleri olarak ipad ve imac serilerini rahatlıkla söyleyebilirim.

Biri Mac'ten, stabiliteden, profesyonellikten bahsediyorsa oradan hızlıca uzaklaşırım ama Apple'ın belki de HAKKIYLA başarı sağladığı çok satışı hakettiği ürün gamını (ipad ve imac) taklitçilikle suçlamak biraz komik olabilir.

Sonuçta apple her şeyi görecek bütün yordamaları gerçek çıkacak diye bir kural yok.

Edit: Anlaşılan bazı yorumcu arkadaşlar haberi yanlış anlamışlar. Microsoft ceo'su ilk defa yapılan bir ürünle dalga geçmiyor. Microsoft yeni bir ürün geliştiriyor, Apple ceo'su ürünle dalga geçiyor sonra apple aynı ürünün benzerini geliştiriyor. Konsepti ilk yapan apple değil yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eulogy -- 25 Kasım 2016; 15:21:27 >

• microsoft yöneticilerinin donanım söz konusu olduğunda nekadar ileri görüşlü !!! olduğunu biliyoruz :D

• Apple'ın ikisi bir arada cihazlara, büyük ekranlara, ekran kalemine kulp takması da tarafımızca unutulmuş değil hani...

• Nerenizle okuyorsunuz haberi. Apple kezban ceosu, MİCROSOFT a üç yıl önce laf atmış. Sizin iş tutmaz diye.hemde alay ederek. Yani Tim Cook, Ballmerin yaptığı kezbanlığı yapmış.

Microsoft ise birşey dememiş.

Üç yıl sonra, tim cook kezibanı tükürdüğünü yalamakla kalmamış, laf attığı ürünü taklit etmiş.(steve jobsun kemikleri sızlıyor)

Satya ise nooldu yaprraaağımm, atıp tutuyordun nooldu demiş.

Fanboy olmayın, yazık etmeyin kendinize.

• Microsoft hakli diyecegim hic haklima gelmezdi ama apple bu sefer hak etmis.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ömürcan -- 25 Kasım 2016; 16:29:2 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Apple her sene tükürdüğünü yalıyor şaşırtıcı değil iPad Pro. Seneye Surfacebook taklidi MacPad falan yaparlarsa hiç sürrpriz olmaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xloud -- 25 Kasım 2016; 16:10:52 >
  • Müşterilerine kıllık olsun diye telefonlarına tabletlerine lightning, bilgisayarlarına Type-C koyan bir firmaydı dimi Apple.

• 7 inç piranha yada dark evopad 'in CEO su ne diyor acaba bu işe.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fx_57,5

microsoft yöneticilerinin donanım söz konusu olduğunda nekadar ileri görüşlü !!! olduğunu biliyoruz :D

Sen Erdi ağabeyimizin ismini niye çaldın ki? Apple fanboyu olmak bunu gerektiriyor sanırım.
  • Frost05 kullanıcısına yanıt
    Ne apple fani 1 yildir ios kullaniyorum note7 patlamasaydi aacaktim glaxys8 i bekliyorum. Benim nickim seni baglamaz bu arada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • o zaman dans
  • Apple ile ugrasacagina kendi satislarina bak, baska markalari elestiren markalara ayar oluyorum..

• Surface pro 3'teki pil sorununu 1.5 yıl çözemeyen ve bunun için 10'dan fazla güncelleme çıkaran firmayı ciddiye almak saçmalık

• amaç facebook, youtube vs vs ipad kral.

gel gelelim surface iyi cihaz. tablet değil bilgisayar.

• Tim kendi kaşınmış...

• apple bir kez daha kandırılmış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amd64x2

7 inç piranha yada dark evopad 'in CEO su ne diyor acaba bu işe.

Bu yorumu görünce acayip gülesim geldi yaaa Bende merak ettim hocam ne diyorlar acaba
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.