Şimdi Ara

Samsung Galaxy S8'e 256GB depolama ve butonsuz parmak izi sensörü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
1.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung Galaxy S8'e 256GB depolama ve butonsuz parmak izi sensörü

Galaxy S8'in resmi olarak duyurulmasına yaklaşık üç ay gibi bir zaman kaldı. Ancak Samsung'un yeni amiral gemisinin spesifikasyonları hakkındaki söylentiler gelmeye devam ediyor. Yeni akıllı telefon kesinlikle Galaxy S7 ve satışları durdurulan Galaxy Note 7'nin üzerinde bir yükseltmeyle gelecek.

Çin kaynaklı yeni haberlere göre Samsung, daha fazla depolama alanı isteyenler için Galaxy S8'e 256GB seçeneği eklemeyi planlıyor. Şirketin SD kartı kaldırıp kaldırmayacağı veya Galaxy S7/S7 edge modellerinde olduğu gibi sürdürmeye devam edip etmeyeceği ise henüz belirsizliğini koruyor.

Öte yandan piyasaya sürülecek Galaxy S8'in iki farklı versiyonu olacak ancak bunlar farklı bölgelerde satışa sunulacak. Cihazın Qualcomm Snapdragon 835 varyantı ve muhtemelen uluslararası olarak satışa sunulacak bir de Exynos 9 tabanlı modeli olacak. Gelen bir başka enteresan bilgi ise parmak izi sensörüyle ilgili. Samsung Galaxy S8'in Ultrasonik teknolojiyi temel alan butonsuz parmak izi tarayıcısına sahip olacağı söyleniyor.

Ayrıca Bkz.Snapdragon 830 sürpriz yapabilir
    Galaxy S8'de kullanılacak malzemeler Galaxy S7'de kullanılanlardan yaklaşık %30 daha pahalı olacak gibi görünüyor. Temel olarak bu, önümüzdeki amiral gemisinin önceki modellere kıyasla çok daha pahalıya mal olabileceği anlamına geliyor. Başlangıç modelinin fiyatı 850 dolardan başlayabileceği ve bu fiyat etiketinin depolama miktarına bağlı olarak artacağı bildiriliyor.

Henüz duymayanlar için tekrarlayacak olursak Galaxy S8'in arka tarafında çift kamera (12MP + 13MP) yer alması bekleniyor. Ayrıca RAM miktarı da 4GB'dan 6GB'a yükseltilecek. Batarya konusunda ise henüz bilgi sahibi değiliz. Yani şirketin zayıf noktası hakkında. Ancak Samsung'un yeni amiral gemisine 3 bobinli kablosuz şarj teknolojisini eklemeyi planladığını biliyoruz.

Samsung Galaxy S8'e 256GB depolama ve butonsuz parmak izi sensörü 

• Apple yapınca bu mu yenilik diyorsunuz. Ulan bu android dünyası hep apple'ın arkasından gelmeye mahkum bunu anladık.

• Apple'ın hep kuyruğundan geliyorlar. iPhone 512 GB olsa bunlar da ertesi günü onu yapar. Zaten micro SD kart olan bir cihazda 256 GB'ı satamazlar orası ayrı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Roark

Apple yapınca bu mu yenilik diyorsunuz. Ulan bu android dünyası hep apple'ın arkasından gelmeye mahkum bunu anladık.

Çift kamera da olduğu gibi..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Apple yapınca bu mu yenilik diyorsunuz. Ulan bu android dünyası hep apple'ın arkasından gelmeye mahkum bunu anladık.

ahahah :D sen beni güldürdün, Allah'ta seni güldürsün :D :D
  • Tabii satarlar o da 128 GB'ı çıkarmazlarsa

Hafıza kartı var diye düşük dahili hafıza olan modeli daha çok tercih sebebi olacak. Bunu mu aklın alamadı? Vah yazık. Ayrıca hiçbir iPhone kullanıcısı o düşük, çelimsiz hızlardaki hafıza çöplerini takamadığı için üzgün değil.

Kurtlu elma daha sağlıklı. En azından hormonlu değiller. Hadi bay
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

Tabii satarlar o da 128 GB'ı çıkarmazlarsa

Hafıza kartı var diye düşük dahili hafıza olan modeli daha çok tercih sebebi olacak. Bunu mu aklın alamadı? Vah yazık. Ayrıca hiçbir iPhone kullanıcısı o düşük, çelimsiz hızlardaki hafıza çöplerini takamadığı için üzgün değil.

Kurtlu elma daha sağlıklı. En azından hormonlu değiller. Hadi bay

Koy Cennet Mahallesine oynasın laflara gel laflara

• Androidin Apple'a özendiğini düşünmek en hafif tabirle art niyetliliktir. Bunu 6S Plus'a geçmeyi düşünen biri olarak söylüyorum. iPhone'un öncü olduğu, akıllı telefon camiasına liderlik ettiği dönemler iPhone 5 serisiyle bitti. O günden beridir özellikleri kaşıkla verip fiyatları kepçeyle alıp duruyor. Samsung daha büyük bataryalar, daha efektif kullanım imkanları, sd kart desteği, çift pencereler, stylus kalemler, kıvrımlı ekranlar, efsane kameralar vs derken takip edenden çıkıp takip edilen olmaya başladı. Apple'in şu sıralar iyi yaptığı şeyler, satış sonrası teknik destek ve yazılım donanım uyumluluğu. Ha 2 telefon fiyatına 1 telefon verdikleri için satış sonrası desteği de yapsınlar bi zahmet :)

• gerek apple gerekse diğer markalar zaman zaman yenilikler yapıyor kimse marka fanatikliği yapmasın boşuna.ama o özelliği apple yapınca sektöre yayılıyor nedense.tabi birde bunu sanki kendileri icat etmiş gibi lanse ediyorlar.
    zamanına göre değerlendirme yapılırsa appleın birçok kattığı yenilik var diğer markalarında olduğu gibi.
    önemli olan sırf yenilik yapmak değil bunun nekadar kullanışlı olacağı,hayatımızı nekadar etkileyeceğidir.bu konuda da en başarılısı apple.

• Yok sen anlayamamışsın. Eğer iPhone'a takılsaydı hafıza kartına göre iPhone'daki dahili hafızaya karar vermezdim. Android firmalar düşük hafıza çöplerini kullananlara hitap etmek zorunda maalesef. Anlayamadıysan derhal anlamalısın.

Ben kurtlu elma en sağlıklısı mı demişim. Hormonlu elmadan sağlıklı olduğu açıktır. Bak kelimeleri anlayamıyorsun açıklıyorum. Benim gibisini bulamazsın.

Asıl kurt Androidli telefonlara girmiş. Bak hafıza kartları başlı başına kurt işte daha ne istiyorsun. Virüs taramasından geçir ne olur ne olmaz. Virüs mirüs girer uğraşırsın. Havalar soğudu.
  • Note7 gibi olmaz inşallah.

• 850×3.5=2975/2+2975=4462.5 güzel güzel ülke iyiye gediyor.

• Bu S7 olaylarından sonra Samsung 2-3 yıl sonra vereceği teknolojiyi zararı kapamak adına S8e verebilir vermeli verir verecek ulann.

• Tamam da burada Samsung'tan bahsediyoruz. 256 GB'ı daha önce Asus'ta telefonlarında kullanmıştı. Fakat ne hikmetse Samsung Apple 256 GB'a geçtikten sonra geçiyor. Üstüne üstlük iPhone'a butonsuz parmak izi sensörü haberleri yıllardır yapılıyordu. Şimdi Samsung için yapılıyor. Neden acaba? Çok mu şaşırdık? Hayır.

Saydıkların üzerinde bir yenilik göremedim nedense. Daha büyük batarya için incelikten ödün vermek zorundasın. Stylus kalem telefon için elzem bir şey olmadığı çok açık. Sd kartın varlığıyla yokluğu hissedilmiyor. Daha efektif kullanım imkanları(mesela 3D Touch). Efsane kameralar(Sony'in lensleri). Samsung'un kıvrımlı ekranları da herkes tarafından beğenilmiyor. Tek ilgimi çeken Note 7'de ki iris algılayıcısı olmuştu. O da Note 7 ile patladı gitti

• Bunları söylemeden önce asıl sen kendi avatarına baksaydın. Çocukça bir logo, senin oyuncaklarla oynamaya ihtiyacın var gibi.

Android cihazdan daha mı güvensizmiş... Amacın ne anlayamadım ama sen kendini bu yalanlarla tatmin ettirmişsin. Biraz da gerçeklerle tatmin olmaya çalış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkan_kolay

quote:

Zaten sıkıntı da orda işte, Android dünyasında olan şeyleri Apple'ın senin gibi idiotlara yeni bişey gibi ben buldum diye satmasıdır.

iOS kullanıcılarına göre yenilik ama Android ile kıyaslama yaparsak daha çok eksik kapatmak diyebiliriz. Fakat Android üreticileri ile Apple'ı ayıran önemli detaylar da burada. Çünkü 6s ile 4K desteği geldiğinde Android kullanıcıları bu özellikler yıllardır bizde var diye alay ettiler. Ama sorun da şu. Bugün 4K videoyu hafıza ya da pil bitene kadar çekebilen bir Android var mı? Android üreticileri her şeyi koyalım yarım yamalak da olsa cihaz dolu görünsün kafasındalar. Apple ise mükemmelliyetçilik politikası izliyor. İstese 4K desteğini 6 ile getirebilirdi ama A8 bunu ne kadar sürdürebilirdi? Eğer bir iş yarım yamalak olacaksa adamlar kesinlikle o özelliği eklemiyorlar. Ne zamanki tam olarak o işi adamakıllı şekilde yerine getiriyor anca o zaman getiriyorlar. 4K bizde zaten var diyen Android kullanıcıları sadece birkaç dakika video çekebilirken 6s ve 7 kullanıcıları pil veya hafıza dolana kadar süre kısıtlaması olmadan 4K video çekebiliyorlar. Çıkalı bir yıl olmasına rağmen 6s kadar iyi 4K çekebilen bir Android hâlâ yok. Hatta burada bir yerde S7'den ekran görüntüsü atılmıştı. Çekilen 4K videoyu ısındığı için telefon kaydedemiyordu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Olabilir dikkatimden kaçmış. Ama ısındığı için kaydedemeyeni gördüm.

• Onu geçtim Symbian'ın yaptığı multitaskı bugün ne iOS ne Android ne de WP yapabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gopc@

quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

quote:

Orijinalden alıntı: volkan_kolay

quote:

Zaten sıkıntı da orda işte, Android dünyasında olan şeyleri Apple'ın senin gibi idiotlara yeni bişey gibi ben buldum diye satmasıdır.

iOS kullanıcılarına göre yenilik ama Android ile kıyaslama yaparsak daha çok eksik kapatmak diyebiliriz. Fakat Android üreticileri ile Apple'ı ayıran önemli detaylar da burada. Çünkü 6s ile 4K desteği geldiğinde Android kullanıcıları bu özellikler yıllardır bizde var diye alay ettiler. Ama sorun da şu. Bugün 4K videoyu hafıza ya da pil bitene kadar çekebilen bir Android var mı? Android üreticileri her şeyi koyalım yarım yamalak da olsa cihaz dolu görünsün kafasındalar. Apple ise mükemmelliyetçilik politikası izliyor. İstese 4K desteğini 6 ile getirebilirdi ama A8 bunu ne kadar sürdürebilirdi? Eğer bir iş yarım yamalak olacaksa adamlar kesinlikle o özelliği eklemiyorlar. Ne zamanki tam olarak o işi adamakıllı şekilde yerine getiriyor anca o zaman getiriyorlar. 4K bizde zaten var diyen Android kullanıcıları sadece birkaç dakika video çekebilirken 6s ve 7 kullanıcıları pil veya hafıza dolana kadar süre kısıtlaması olmadan 4K video çekebiliyorlar. Çıkalı bir yıl olmasına rağmen 6s kadar iyi 4K çekebilen bir Android hâlâ yok. Hatta burada bir yerde S7'den ekran görüntüsü atılmıştı. Çekilen 4K videoyu ısındığı için telefon kaydedemiyordu.

Arkadaş sen hangi dünyada yaşıyorsun? 4K video süre sıkıntısı mı var? O zaman benim telefon android değil :D 4K sınırsız çekiyor. Senin dediğin olay 3 yıl önceydi kardeş. Geçmişe dönecek olursak 5 yıl önce iphone'da kopyala yapıştır bile yoktu

sahi galaxy s6 çıkalı ne kadar oldu? 19 ay? ip6'dan sonra çıktı ama yarım yamalak 4k çekerek, ardından gelen 6s bu işi başarıyla yürüttü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GreyParrot -- 25 Kasım 2016; 14:49:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

quote:

Çift kamera da olduğu gibi..

çift kamerayı ilk apple mı uyguladı??

htc one m8(2014),lg g5(2015),huawei p9(2016 mayıs) falan görmedin mi hiç?
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.