Şimdi Ara

Donmuş göle düşen iPhone bir yıl sonra bulundu ve cihaz çalışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Donmuş göle düşen iPhone bir yıl sonra bulundu ve cihaz çalışıyor

iPhone'lar gerçekte en dayanıklı telefon olmasalar da Pensilvanya'nın Knox bölgesinden Michael Guntrum'un balık tutarken kaybettiği telefonu bir yıl sonra çalışabilir halde bulunuyor. Guntrum, 2015 yılının Mart ayında donmuş bir göl üzerinde balık tutarken iPhone 4 model akıllı telefonunu kaybettiğini söylüyor. Cihaz kayarak buz deliğinden içeri düşmüş. Kendisi -25 derecelik olumsuz hava şartlarında yaşadıklarını ve iki arkadaşıyla birlikte balık avına çıktıklarını, kucağındaki telefonun kayarak deliğe yuvarlandığını söyledi.

Eylül ayında Guntrum'un balık tuttuğu Kyle Gölü, barajdaki yapısal eksiklikler nedeniyle tahliye edilince iPhone, metal dedektörü kullanan bir hazine avcısı tarafından bulunuyor. İnsanların teknelerden attıkları şeyleri bulmak için orada olan bu şahıs yaklaşık 15 cm. çamurun altına saplanmış bir iPhone bulduğunu, cihazı eve götürüp temizlediğini ve birkaç gün pirinç içerisinde beklettiğini söyledi. Daha sonra şarja takılan cihaz çalışmaya başlayınca ilk iş sahibinin numarasını bulmak için rehbere bakmak olmuş. Hazine avcısı "O gün bulduğum tek şey buydu. Cihazı açıp numarayı bulmam mümkün oldu. Artık sahibini tanıyorum ve telefonu ona göndereceğim." dedi.

Ayrıca Bkz.Windows bilgisayarda Netflix 4K içerikler için gereksinimler açıklandı
    Bu süreçte bir iPhone 6s satın alan cihaz sahibi Guntrum, iPhone'da özel bir koruma kılıfı kullandığını ve bunun cihazın suda çok uzun süre dayanmasının nedenlerinden biri olabileceğini söyledi. Eski iPhone modelleri suya dayanıklı bir yapıda değiller ve yalnızca iPhone 7 IP67 derecelendirmesine sahip. Yani belirli sıvı miktarına dayanacak şekilde özel olarak tasarlanmış durumda.

Balıkçı şimdi iPhone 4'ü iyice temizlemeye devam edeceğini ve daha sonra da annesine vermek istediğini söylüyor. Ancak şüphesiz ki bazı onarım ve tamiratlara da ihtiyaç duyulacak. Telefon açılmış olabilir ancak buzlu gölün dibinde uzun süre kalmış olan bir akıllı telefonun kusursuz şekilde çalışması pek de mümkün değil.

Donmuş göle düşen iPhone bir yıl sonra bulundu ve cihaz çalışıyor 

• İphone4 ün gizli bir özelliğimi vardı.şaka bir yana dayanıklıymış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Donmuş göle düşen iPhone bir yıl sonra bulundu ve cihaz çalışıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinemaker -- 24 Kasım 2016; 15:15:4 >
  • note 7 olsaydı dinamit gibi balıkları toplarlardı..

• frostburn F kullanıcısına yanıt
    Apple bölge sorumlusuyum. Bu mesajınız sayesinde iphone 7 plus kazandınız. Tebrikler. Samsunga büyük bir darbe indirdiniz

• Gavur dediğimiz adamlar bizden daha müslüman. Aynısı bizim ülkemizde olsa cihazı çoktan okuturlardı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • "Bu süreçte bir iPhone 6s satın alan cihaz sahibi Guntrum, iPhone'da özel bir koruma kılıfı kullandığını ve bunun cihazın suda çok uzun süre dayanmasının nedenlerinden biri olabileceğini söyledi."

adam dayanıklı klılf kullanmıs, teknoloji siteleri nasil para kazanacagini sasirdi iyice...
  • Türkiyede bulunsa iCloud şifresi nasıl açılır diye konusunu görürdük forumda
  • Kuzenin bundan 3 ay önce toprağın altından İphone 4s bulmuştu.
    Şarja taktım ve baktım alla alla açıldı sonra gittim telefonu sıfırlıyordum sonra gittim polise verdim.
    Anlıyacağınız İphone baya sağlam telefonlar üretiyor anlamadığım 3-4 yıl batarya nasıl dayanır anlamıyorum.

• iphone tamam sağlamda biraz viral geldi bana :) kılof muhabbeti varsa normal zaten.

• Finlandiya'da bir Lumia cihazda 1 ay sonra bulunmuştu ve çalışıyordu şimdi rekor Apple'da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whippoorwill -- 24 Kasım 2016; 16:23:25 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • O değilde eski modeli anne babaya kaktırma onlardada varmış....
  • sannırım bir iphone daha almamın vakti geldi, teşekkürler apple.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • pensilanya iphone ? Manidar ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaki83 -- 24 Kasım 2016; 16:23:01 >
  • 4 kasa serinin en dayaniklisi ve guzel tasarima sahip uyesiydi bence..

• quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

sannırım bir iphone daha almamın vakti geldi, teşekkürler apple.

temelim al yakisir ama tesekkure gerek yok parayi bayilacaksin sonucta birak onlar tesekkur etsin
  • laaan

ekrem nası kaçırdı bu haberi o nası yapmadı?

neyse

iphone görmesek inanacaz ama neyse

• gunun en bomba haberi bu iste okadar onemli ve degerliki uzerinde uzun uzun tartisalim

• Bu haberlerden sonra dayanıklı kılıf satışlarında oldukça bir artış yaşanır heralde,bari kullanılan kılıfın markayıda yazsalarmış da tam reklam olurmuş.
  • Haber için teşekkürler, hemen iphone 4 alıyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.