Şimdi Ara

Tesla'dan ilginç teklif: bir haftalığına aracınızı Model S ile değiştirin!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
1.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tesla'dan ilginç teklif: bir haftalığına aracınızı Model S ile değiştirin! 
    Elektrikli araç üreticisi Tesla geçen hafta sonu 'Drive to Believe' (İnanmak için Sür) isimli yeni programını hayata geçirdi. Program kapsamında araç üreticisi Avrupa pazarındaki araç sahiblerini davet ederek, onların araçlarını 1 haftalık süreç boyunca Model S ile takas etmelerine imkan tanıyor.

Aracın testini katılabilecek şanslı kişiler online bir çekiliş ile belirlenirken, yazılan yasal belgeye göre çekiliş yalnızca 25 yaş üzeri kişiler ve şu Avrupa ülkeleri için geçerli: Birleşik Krallık, Almanya, Hollanda, Norveç, İsveç, İsviçre, Fransa, Avusturya, Belçika, Finlandiya, Lüksemburg, İtalya, Danimarka ve İrlanda.

Listeye baktığımız zaman programın Model S ve Model X'in satıldığı hemen hemen bütün Avrupa ülkelerini kapsadığını söyleyebiliriz. Tesla'nın açıklamasına göre başvurular 31 Aralık 2016'ya kadar sürecek.

Programın Tesla satışlarını arttırmak adına yapıldığını rahatlıkla söyleyebiliriz, hatta firma test edenlerin arabayı 1 hafta sonra ellerinde tutmak isteyeceğini bahsine de giriyor. Uygulamanın reklam olarak da önemli olduğunu söyleyebiliriz çünkü test etmeye hak eden kişilerin araçları aile ve arkadaşlarına da göstermesi büyük bir olasılık.

• İnsgnia ile Van'a mermer götürecek arkadaş vardı .

Onun Almancı akrabası fala varsa , hemen elesinler . Elon'a diyeyim de .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kabul
    Nereye başvuryoz

• Keşke benim olsaaaaaaaa

• Donorlerin araclarini ne yapacaklar?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiyede satılsa amerikadaki gibi şarj istasyonları fazla olsa düşünmeden alacağım araç model x özellikle
  • 1.6 v12 ise okeyy

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunları çok da yapmasına gerek yok. Zaten medya Musk abimizle ilgili tüketicilere yeterince gazı veriyor.

Elon Musk'ı mühendis sanan var, Tesla'nın motorlarını geliştirdiğini sanan var. Edison ve Nikola Tesla ile karşılaştıran var.

Edison iyi bir girişimciydi dahiydi bu doğru ama aynı zamanda dünyanın en ünlü deneyselcilerinden biridir.

Musk abimiz çok iyi bir girişimci ve deha olmasına rağmen şirketlerinin geliştirdiği teknolojilerin altında kendi icatları buluşları yok.

Ama maşallah öyle bir gazla gidiyor ki, yapılmamış şleyler öyle bir yapılmış gibi aktarılıyor ki;

Sadece teknik veri olarak ileri düzeyde arabalar üreten (daha iyi elektirikli motor, daha iyi batarya, daha iyi malzemeler, beta aşamasında olan autopilot olmayan autopilot) bir firma şimdiden büyük devrimlere imza atmış gibi lanse ediliyor.

Bir kaç yıl içinde aynı apple gibi Tesla fanatikleri ortaya çıkacak inanılmaz şeylere devrimsel buluş diyecekler.

Ben neye itiraz ediyorum? Şuna itiraz ediyorum. Adamlar inanılmaz bir şekilde agresif reklam kampanyası yürütüyorlar ve aynı apple da olduğu gibi bilinçsiz tüketiciler şimdiden olmayan şeyleri abartmaya başladı.

Elon Musk'ın girişimciliğine vizyonuna dehasına bilgisine laf yok. Benim sorum şu?

Elon Musk, şirketlerindeki teknolojilerden hangisini kendisi geliştirdi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: eulogy

Bunları çok da yapmasına gerek yok. Zaten medya Musk abimizle ilgili tüketicilere yeterince gazı veriyor.

Elon Musk'ı mühendis sanan var, Tesla'nın motorlarını geliştirdiğini sanan var. Edison ve Nikola Tesla ile karşılaştıran var.

Edison iyi bir girişimciydi dahiydi bu doğru ama aynı zamanda dünyanın en ünlü deneyselcilerinden biridir.

Musk abimiz çok iyi bir girişimci ve deha olmasına rağmen şirketlerinin geliştirdiği teknolojilerin altında kendi icatları buluşları yok.

Ama maşallah öyle bir gazla gidiyor ki, yapılmamış şleyler öyle bir yapılmış gibi aktarılıyor ki;

Sadece teknik veri olarak ileri düzeyde arabalar üreten (daha iyi elektirikli motor, daha iyi batarya, daha iyi malzemeler, beta aşamasında olan autopilot olmayan autopilot) bir firma şimdiden büyük devrimlere imza atmış gibi lanse ediliyor.

Bir kaç yıl içinde aynı apple gibi Tesla fanatikleri ortaya çıkacak inanılmaz şeylere devrimsel buluş diyecekler.

Ben neye itiraz ediyorum? Şuna itiraz ediyorum. Adamlar inanılmaz bir şekilde agresif reklam kampanyası yürütüyorlar ve aynı apple da olduğu gibi bilinçsiz tüketiciler şimdiden olmayan şeyleri abartmaya başladı.

Elon Musk'ın girişimciliğine vizyonuna dehasına bilgisine laf yok. Benim sorum şu?

Elon Musk, şirketlerindeki teknolojilerden hangisini kendisi geliştirdi ?

Ne fark eder.Şirket ticari bir kuruluş.Adam da pazarlayan kişi.dolayısıyla mühendisten aşağı asla değil. Hatta ticari ve şirketin geleceği anlamında bakarsan mühendisten daha önemli yer işgal ediyor. Dünyanın en iyi aracını yap satamadıktan sonra ne işe yarar.
  • adam arabasına guvenıyor tebrık etmek lazm
  • Arabam yok olmuyor mu öyle

• Bu araclar kalem pille calisiyormus bataryalari binlerce kalem pilin bir araya gelmesiymis. Onu gordukten sonra sogudum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dalavere34 -- 23 Kasım 2016; 22:22:05 >
  • aklıma Opel Insıgnıa yı 1 hafta ücretsiz kiralayıp düğün arabası yapıp mermer taşıyan şerefsiz geldi.

• bende345 kullanıcısına yanıt
    Hahaha hatırladım bende
    Opel insignia bir günlük test surusu veriyordu.mesajda şöyle
    Oh iyi oldu valla benimde vanda düğün vardı hem orda eve mermer lazımdı buradan mermerleri atarım arabaya uç tane de bla bla çar dan müşteri bulur yol parasını çıkartırım.sonra 180-190 yapıştır

• İnsignia nin ırzına geçen adamın konu linki
    https://forum.donanimhaber.com/insignia-ile-24-saat--111203295#111203295

• Haberi okurken kendi kendime münazara yaptım resmen :p

- Benim aracı kabul etmezler..

- Ohoo.. Çekilişleymiş zaten.

- Lan Türkiye yokmuş ki?!

- Oğlum olsa ne olacak. Arabayı nasıl şarj edecen? 3. kattan aşağı üçlü prizmi sarkıtacan!!?

• quote:

Orijinalden alıntı: dalavere34

Bu araclar kalem pille calisiyormus bataryalari binlerce kalem pilin bir araya gelmesiymis. Onu gordukten sonra sogudum.

Bildiğimiz kalem pil değil.Dizüstü bilgisayarlarda da kullanılan 18650 denilen piller.Yakın zamanda da 2170 pil şekline geçecekler bildiğim kadarı ile.

Ayrıca siz soğumuşsunuz ama bu piller ve invertörü sayesinde 7-8 yıl sonra bile şarj gücünü %90 civarında hale koruyabiliyor.Bu kadar az yıpranmışlığı bu pillere borçlu Tesla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aye aye

İnsignia nin ırzına geçen adamın konu linki
    https://forum.donanimhaber.com/insignia-ile-24-saat--111203295#111203295

Ölücülere bile rahmet okutmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dalavere34

Bu araclar kalem pille calisiyormus bataryalari binlerce kalem pilin bir araya gelmesiymis. Onu gordukten sonra sogudum.

O kadar akımı nasıl çekecekti, tabiki küçük parçalardan oluşacak.
    Sen hiç 9 v luk pilin içini gördünmü, parça parça.
  • bizde olsa bile çok illegal kullananlar olacaktır...

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.