Şimdi Ara

Üçüncü çeyreğin en karlısı Huawei

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Son dönemde yükselişine ivme kazandıran Huawei, Android camiasında en karlı üretici oldu.

Birinin sorunu, birinin fırsatı oldu

Samsung'un sorunlarla uğraşması ve bu sebeple yüklü miktarda harcama yapması gelir olarak Samsung'u geri götürdü ve gelir anlamında Huawei, Android üreticileri arasında liderlik koltuğuna oturdu.

9.4 Milyar Dolarlık akıllı telefon pazarındaki %9'luk Android üreticileri kar oranının %2.4'lük işlem karı oranına sahip olan Huawei 200 Milyon Dolardan fazla kar ile Android tarafında en çok kar eden üretici oldu.

Apple pazardaki kar payının %91'ine sahip durumda. Apple'ın cihaz başına oldukça yüksek karlılık göstermesi gözlerden kaçmıyor. Vivo, OPPO ve "Diğerleri" ise %2.2'lik paya sahip. Böylece Android tarafında üçüncü çeyreği en karlı üç firma sıralanmış oluyor.

Araştırmacılara göre Apple'daki yavaşlama, Samsung'un yaşadığı sorunlar Huawei ve diğer üreticiler için bir fırsat. Huawei'in başarılı pazarlama girişimleri ve tedarik zinciri sayesinde karlılığını önümüzdeki dönemde daha da arttırması bekleniyor. Akıllı telefon pazarındaki işlem karı oranlarını ise aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

Üçüncü çeyreğin en karlısı Huawei  

• Çokta umrumda s8 i bekliyorum okadar

• quote:

Orijinalden alıntı: uranuslu61

Çokta umrumda s8 i bekliyorum okadar

Peki tamam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple bildiğim dünyadaki smartphone üretiminin yarısını yapıyor. Buna karşılık karın %91 ni elde ediyor. Yani diğer şirketler için smartphone üretimi hiç de kar amaçlı değil gibi.
  • Apple yanliz icinde oldugu sektor degil, diger sektorlerde is yapan buyuk sirketlerin de stratejilerini degistirmelerinde ciddi etken oldu..

• Kendi ekosistemleri, tek üreticiler.. Stabil ve kullanımı kolay da olsun.. garantisi de iyi diyelim. Fakat bu karlılık oranı çok abes. Bu kadar kapitalist bir düzen örneği daha yok..Tabi ki alan ve kullananlara hiç bir sözüm olmaz ama; benim için gerçekten çok tuhaf bir karlılık. Benim sabah 8 akşam 6 ayın 22 günü çalışıp.. Kazandığım paranın tamamı telefon bedeli vay be.

• Eğer nokia sağlam bir şekilde dönmez ise Lumia 1020'den sonra alacağım marka olacak büyük ihtimal ile huawei gerçekten iyi bir çıkış yakaladılar güzel telefonlar çıkarıyorlar.
  • Bende almayı düşünüyorum fakat kirin işlemcileri buna engel oluyor.

• Apple'ın karlılığı içinde itunes, uygulama satışı ve Apple Müzik vs gelirleride var...

• quote:

Orijinalden alıntı: uranuslu61

Çokta umrumda s8 i bekliyorum okadar

Napim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kârlı yazamayan bir nesil. Sonra Kpss sınavında 110 net nasıl çıkaramadım. Daha kâr ile kar ayrımını bilmiyorsun. Biri de editör artık hangi torpille olduysa.

Â çok önemlidir arkadaşlar. Â diyip geçmeyin.

Sermaye ortaklarından Hilmi bey doğal olarak karınıza da ortaktır. Bak ne kadar anlam kazandı şapka.

Türkçe'nin bir eksiği yok. Eksik beyinlerinizde.

Lan zaten maçtan beri adrenalin seviyem inmiyor hala kar diyorlar bak. Karınızı seveyim sizin.

• note 7 faciası iyi yaradı firmaya...

• gcb1903 kullanıcısına yanıt
    Harflerden şapka kaldırılalı yıllar oluyor. Hatırlatmak isterim.

• Apple sağlam döşüyor ama bizdeki applecılar devlet çok vergi alıyor ondan fiyatları yüksek diye ağlıyor.

• vivo nedir arakdaş bu markanında çok parlak ürünleri varda bizim mi haberimiz yok.

• Fırsatçılık ama mate serileri çok iyi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.