Şimdi Ara

Samsung’a rüşvet baskını

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Son dönemde marka imajı açısından zor günler geçiren Samsung’a bir darbe de kendi ülkesinden geldi. Seul bölge savcılığı, rüşvet soruşturması kapsamında firmanın genel merkezine baskın düzenledi.

İddialar Çok Büyük

Samsung’un başı geçen yıldan bu yana rüşvet soruşturması ile dertte. Holding, geçtiğimiz yıl Samsung C&T ve Cheil Industries adındaki iki iştirakini birleştirme hamlesi yapmıştı. Böylece bir süredir tedavi gören kurucu ve yönetim kurulu başkanı Lee Kun-hee’nin tüm yönetim yetkileri oğlu Lee Jae-yong’a geçmişti.

İştiraklerin birleşmesi için Samsung C&T ‘nin büyük hissedarı Ulusal Emeklilik Kurumu’nun onayı alınmış ve böylece toplantıda üçte iki kabul oyu elde edilerek birleşme sağlanmıştı. Ne var ki Seul savcılığı bu süreci adil bulmadığı için soruşturma başlatmıştı. Temmuz 2015 tarihinde Samsung’un Seul’deki genel merkezi polis baskınına uğradı ve süreç ile ilgili tüm materyallere el konuldu.

Yapılan uzun soruşturmanın ardından bugün tekrar Samsung genel merkezine polislerin geldiği bildirildi. Suçlama dosyasında Samsung’un iki sivil toplum kuruluşuna on milyonlarca dolar bağış yaptığı ve sonucunda da bu kuruluşların iki iştirakin birleşmesi konusunda yoğun bir şekilde lobi yaptığı ifade ediliyor. Yani suçlamanın odağında rüşvet var.

Ayrıca Bkz.Google Cloud, eğitim platformu Qwiklabs’ı satın alıyor

İşin ilginç tarafı bu kuruluşlar Choi Soon-sil adındaki bir kişiye ait ve bu kişinin Almanya’daki hesaplarına 2.8 milyon Avro transfer edilmiş. Choi ise devlet başkanı Park Geun-hye’nin en büyük dostu ve sırdaşı olarak biliniyor. İşin aslı oldukça karmaşık.

Diğer taraftan Ulusal Emeklilik Kurumu da bugün baskına uğradı ve polislerin şu anda arama yaptığı ifade edildi. Samsung C&T iştirakinin diğer ortağı Elliott Management zamanında adil olmayan bir şekilde hisse değişimi yapıldığını ifade ederek ret oyu vermişti. Bu bakımdan soruşturmaya dahil edilmedi.

• Çok para haramsız olmaz tabi. Bi yerlerden destek şart bizim burda olsa sessiz sedasız kapanır konu kimsenin ruhu duymaz. Böyle savcılık her ülkeye lazim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşe bak yav.

• Büyük paralar büyük hamleler olmadan kazanılmaz. Şaşırılacak bir durum yok ortada.

• Şimdi bizimkiler açıklama yapar "Samsung'u ülkemize bekleriz." diye...

• Samsung fanatikleri simdi dusunuyorlardir Amerika nin CIA nin gizli isidir diye :D

• Bizde olsa sümen altı etmek için yine rüşvet alınır

• Kim kimi koparıyor yahu

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Samsung fanatikleri simdi dusunuyorlardir Amerika nin CIA nin gizli isidir diye :D

Öyle zaten . Amerika tüm devletlere el atıyor karıştırıyor el altından kaynakları tüketiyor . Bunu yıllardır yapıyor. Sizin gibi bu konulardan bi haber insanlarda ironi yapıp gülüp geçiştiriyor . Hayattan bu kadar uzak olmayın.

• Bizim fanboylara göre bunu da apple yaptırmıştır

• quote:

Orijinalden alıntı: Overlord7134

quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Samsung fanatikleri simdi dusunuyorlardir Amerika nin CIA nin gizli isidir diye :D

Öyle zaten . Amerika tüm devletlere el atıyor karıştırıyor el altından kaynakları tüketiyor . Bunu yıllardır yapıyor. Sizin gibi bu konulardan bi haber insanlarda ironi yapıp gülüp geçiştiriyor . Hayattan bu kadar uzak olmayın.

Sizin gibi paranoyaklar da ben biliyorum havalarına girip kasım kasım kasılıyor düşün adamların devlet başkanı bunca yıldır tarikatın elinde oyuncak olmuş şekilde ülkeyi yönetiyormuş (tanıdık geldi mi ) anlayacağın ne yapıyorlarsa kendi kafasızlıklarından yapıyorlar amerikanın işi gücü yok bunlarla uğraşacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmedaltair -- 23 Kasım 2016; 12:59:34 >

• Bu kadın şu bi gemi dolusu çocuğu büyü yapmak için kurban ettiren değil mi ya

• Kore'nin fetöcüleri iş başıda...

• Benim anladigim pekte bizi ilgilendiren bir konu degil s8'in cikmasini engelleyecek birsey yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Böyle bi habere bile bizde olsa, bizimkiler diye lafa başlayanlar var ya yuh.

Şu aşağılık kompleksini bir türlü üzerlerinden atamıyor bu ezikler.

• Hiç üzülmedim beter olsunlar. Sevmediğim bir marka varsa o da Samsung'tur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Overlord7134 kullanıcısına yanıt
    Haberde birlesme icin rusvet verilmis . Sen simdi bunu CIA e bagladinya . Dakka bir gol bir . Kendi kalene :D

CIA bircok sey yapabilir diye surda rusveti veren cekik gozluler arasinda olmus . CIA ile ne alakasi var ?

Samsung benchmar programlarinda yuksek puan alip tuketiciyi aldatmistir keza bircok firmalarda az ya da cok sahtekarlik yapmistir .

Balik zekali olusun mu desek ? Yoksa fanatik olusunun farkindalik noksanligina mi yorsak ?

Rusveti de Amerika yaptiriyor dedin ya kendine gulebilirsin . Ben sana epey guldum su yazini okuyunca :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kefelon

Şimdi bizimkiler açıklama yapar "Samsung'u ülkemize bekleriz." diye...

Geçen bunu söylediğimizde ingilterede peşimizden aynı açıklamayı yapmıştı Apple olayında..
  • Bizde olsa iftira derler, bi de üzerine satışlarını artırırlar.

Edit: Daha başlığı görünce yazanı tahmin ettim, bu Ekrem kardeş neyin kafasını yaşıyosa bize de söylesin bi zahmet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UML -- 23 Kasım 2016; 16:8:32 >
  • By Doğu B kullanıcısına yanıt
    adamlar ateist helali harami nerden bilsinler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.